Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 06:50

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Megalodon - prawda, czy fikcja?
PostWysłany: 04 Wrz 2011, 06:39 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 31 Sie 2011, 09:45
Posty: 1
Megalodon (Carcharodon megalodon lub Carcharocles megalodon) – wymarły gatunek ryby chrzęstnoszkieletowej, prehistoryczny rekin, największa ze znanych ryb drapieżnych. Żył 25–1,5 mln lat temu w morzach oligocenu, miocenu, pliocenu i plejstocenu.
~Wikipedia

Ponieważ kryptydy wodne interesują mnie najbardziej, postanowiłem trochę poszperać na ich temat. Natknąłem się na Megalodona, czyli jak jest wyżej, prehistorycznego rekina. Ten podobno wymarły gatunek bardzo mnie zafascynował, więco postanowiłem poszukać czegoś więcej. Znowu trochę poszukałem i znalazłem artykuł, który mówił o dziwnym znalezisku w kablu poprowadzonym pod wodą, a mianowicie - ząb rekina, z tym że ponad 20 centymetrowy. Was też zastanawia czy Megalodony mogą jeszcze żyć? Może nie jest to wielki gatunek, powiedzmy jest ich 3 do 5, ale czy w ogóle jeszcze żyją. Megalodony to bardzo piękne stworzenia i szkoda byłoby tak po prostu zostawić tą sprawę.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Megalodon - prawda, czy fikcja?
PostWysłany: 04 Wrz 2011, 20:57 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Głębiny mórz i nie tylko, skrywają tyle fascynujących stworzeń, że to nieprawdopodobne. A więc moim zdaniem, tak, te rekiny mogą jeszcze gdzieś żyć.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Megalodon - prawda, czy fikcja?
PostWysłany: 04 Wrz 2011, 20:58 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Cze 2010, 18:55
Posty: 212
Miejscowość: Żywiec
Temat o megalodonie juz istnieje, ba sa nawet 2... Takze uzywaj wyszukiwarki zamiast zakladac nowy temat... No a w temacie to mysle ze raczej wyginal, bo tak wielkiej ryby raczej trudno by bylo nie zauwazyc, i nie piszcie ze se tam zyja pare tysiecy metrów, w głębinach bo tam raczej nie ma pożywienia dla takiej bestii, no i jak niby by polowal w takich ciemnosciach? Oczywiście sa rekiny "glebinowe" ale wszyscy badacze zestawiaja megalodona z zarlaczem bialym wiec jeśli tak bylo w rzeczywistosci, i megalodon byl podobny do ludojada to mielibyśmy apex predatora ktory racxej by sie nie chowal...

_________________
... W morzu świec
Płynie łódź
Stoję w niej
Z grzechów mych
Napinam łuk
Strzelam w obłok...


KAT-Robak


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Megalodon - prawda, czy fikcja?
PostWysłany: 09 Wrz 2011, 19:01 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2011, 16:59
Posty: 183
Dyszko napisał(a):
Megalodony to bardzo piękne stworzenia i szkoda byłoby tak po prostu zostawić tą sprawę.


Tak,tak,są wprost prześliczne,zwłaszcza jak rozszarpują Ci ciało ogromnymi zębami.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Megalodon - prawda, czy fikcja?
PostWysłany: 09 Wrz 2011, 19:21 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011, 20:20
Posty: 257
Miejscowość: Poznań
Misiek1997 napisał(a):
Dyszko napisał(a):
Megalodony to bardzo piękne stworzenia i szkoda byłoby tak po prostu zostawić tą sprawę.


Tak,tak,są wprost prześliczne,zwłaszcza jak rozszarpują Ci ciało ogromnymi zębami.

Albo kiedy przegryają twoją łódź na pół. Lub kiedy robią sobie saszłyk z twoich flaków. :)


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group