Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 14:52

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Champ
PostWysłany: 24 Gru 2006, 15:04 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Kolejna licząca się kryptyda, o któej nie ma tematu na forum.

Cuś nie cuś - https://www.kryptozoologia.pl/artykul.php?id=285

Image

Ten temat ostatnio się zaktualizował - a to za sprawą filmu mającego przedstawiać to zwierzę przepływające pod łodzią.
Urywki z tego filmu można zobaczyć tutaj - http://www.cryptomundo.com/bigfoot-repo ... amp-video/

Jak myślicie, czym może być Champ? Gadem, ssakiem? Może bazilozaurem?

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Ivellios, 28 Mar 2008, 23:15, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Re: Champ
PostWysłany: 24 Gru 2006, 18:39 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
"Schnappi" napisał(a):
Jak myślicie, czym może być Champ? (...) ssakiem?

Właśnie, dlaczego niektórzy uważają że to ssak? Mi on nie wygląda na walenia ani nic podobnego. Jeśli istnieje to wg mnie jest jakimś wodnym gadem naczelnym.

A teraz ulubione sformułowanie Kiedrza, przed państwem:
Zresztą, ja się nie znam.
:P

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Champ
PostWysłany: 24 Gru 2006, 19:59 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
"Zresztą ja sie nie znam", dotyczy tylko genetyki, wszelakich systematyk, ssaczych kryptyd(typu psowate, kopytne, gryzonie).

Champ - sporo zdjęć, kilka nagrań video, tysiące obserwacjii.
Ta kryptyda jest jedną z nielicznych, które mogą naprawde istnieć.
Czy gad czy ssak ???
Cóż...tu znowu mam wątpliwości.
Niby nie ssak, bo wtedy jego obserwcja były by częszcze, wkońcu każdy zębowiec czy fiszbiniowiec czy też płetwonóg, musi odetchnąć, a jak to wygląda w przypadku waleni, każdy wie.
Jeśli to jest gad, to też kilka rzeczy się nie zgadza, niby też pojawia się kwestia oddychania, chociaż nie wiadomo, czy w dzisiejszych czasach, coś w tej sprawie się zmieniło.
A właściwie, jeśli Champ jest "potworem dawnych mórz i oceanów", to jakim jest gatunkiem ?
Basilozaur ?? Plezjozaur ?? Mozazaur ??
Kązdy z tych gatunków/rodzajów jest po cześci powiązanym, po części wyklucza też je wyklucza.
Nowy gatunek ??
Czemu nie !
Jestem ciekaw za to, kiedy najczęściej obserwowany jest owe stworzenie.
Jeśli wyłącznie wiosną i latem, a zimą wogóle, to moze oznaczać to, że Champ jest wędrownikiem i migruje(choć to nie musi zależeć od pory roku !), podobnie jak pare innych ssaków morskich jak np: pływacze czy humbaki.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Champ
PostWysłany: 24 Gru 2006, 23:26 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
"nikifoor" napisał(a):
Jeśli istnieje to wg mnie jest jakimś wodnym gadem naczelnym.




Tylko jakim....to musiałby być jakiś nowy twór ewolucji...... :wink:

Nie da się ukryć, że to zwierzę ze zdjęcia bardzo (przynajmniej mi) przypomina plezjozaura Kryptoklida (plezjozaury NIE BYŁY gadami naczelnymi!). tak właśnie wyglądał kryptoklid - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... clidus.JPG
Tyle, że to zwierzę wyraźnie trzyma szyję uniesioną jak łabędż..a wiemy już, że plezjozaury nie miały możliwości robienia czegoś takiego ze swoimi szyjami.
Nie jest na pewno dla mnie argumentem, ze plezjozaur mógłby przetrwać w takich wodach (czyli chłodnawych), jednak musiałby stale wypływać po powietrze. Taa...ale przeciez plezjozaury mialyby 65 mln lat ewolucji, żeby przystosowac swój metabolizm do chłodniejszych wód - takie tłumaczenie mnie śmieszy..... :neutral:

Hmm...mam jeszcze takei pytanko - może ktoś wie - jaką część ciała Champa mają przedstawiać te zdjęcia, być może pokazujące go przepływającego pod statkiem???

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Champ
PostWysłany: 25 Gru 2006, 08:50 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ta cześc ciała na materiale video, to ogon.
Przynajmniej jak dla mnie i dla wieliu innych osób.

Kiedyś w TV, było o tym zdjęciu(o tym na górze) głośno.
Zdjęcie to poddano różnym badaniom i spece od fotografii stwierdzili, iż.....
na zdjęciu nie widzimy głowy jakiegoś zwierzęcia...a OGON.
Dlaczego ogon....cóż, mi też ta opcja nie odpowiada, ale stwierdzili to "eksperci".
Po różnych testach tego zdjęcia uzyskali coś takiego(chciałem to przedstawić w paint'cie, żebyście widzieli jak ta płetwa miała by wyglądać)
http://img151.imageshack.us/img151/8215/fffjh6.jpg

Kobieta która zrobiła to zdjęcie, twierdzi, iz zrobiła zdjęcie czemuś co wystawiło głowa nad powierzchnie wody.
Spece filmowi są innego zdania....

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 25 Gru 2006, 08:52, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Champ
PostWysłany: 25 Gru 2006, 09:19 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
To fake i to zrobiony z premedytacją :/

Dla mnie niemal każde zdjęcie, któe jest bardzo niewyraźne to fake. Jak zdjęcie jest niewyraźne tzn. że autor albo miał kiepski aparat albo zrobił tak specjalnie, żeby nie było widać makiety/etc. na pierwszy rzut oka.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Champ
PostWysłany: 25 Gru 2006, 09:23 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
A powiedz mi dlaczego to jest fake ??
Podaj mi które szczegóły wskazują, iż jest to fake ??
Mimo, iż każdy ma wątpliwości co jest na zdjęciu, nikt nie mówi, że zdjęcio to zostało sfabrykowane.
Zdjęcie to zostało zrobione w 1977 roku, a w wtedy superowych aparatów, jak cyfrówki jeszcze nie było.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Champ
PostWysłany: 25 Gru 2006, 09:25 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
A oto link do filmuku, a raczej do wstawionych zamiast niego reklam http://www.ufodigest.com/champ.html <- mniej więcej w środku tekstu po prawej stronie jest link obrazkowy z napisem [see UFO video covenrage]. Kliknąć w niego. I powinien być filmik (i był!) ale są reklamy... Link ten jest też na stronie ABC News, ale też są zamiast niego reklamy... :/

[size=9px][ Dodano: 2006-12-25, 10:27 ][/size]
"Kiedrzu" napisał(a):
A powiedz mi dlaczego to jest fake ??
Podaj mi które szczegóły wskazują, iż jest to fake ??
Mimo, iż każdy ma wątpliwości co jest na zdjęciu, nikt nie mówi, że zdjęcio to zostało sfabrykowane.
Zdjęcie to zostało zrobione w 1977 roku, a w wtedy superowych aparatów, jak cyfrówki jeszcze nie było.


Wskazać Ci szczegóły? JAKIE szczegóły? Raczej ich brak!

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Champ
PostWysłany: 25 Gru 2006, 09:32 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Właśnie owe SZCZEGÓŁY, najcześciej obalają dane zdjęcia, nagrania video.
Co ci nie pasuje w tym zdjęciu...powiedz pełnym zdaniem i wymień je.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Champ
PostWysłany: 25 Gru 2006, 10:05 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Ale na tym zdjęciu NIE MA żadnych szczegółów. Nie wygląda wcale lepiej niż sławna makieta Nessie na wodzie. Równie dobrze mogę twierdzić, że zdjęcie Chupacabry (z tą sową) jest prawdziwie, bo na nim o wiele więcej widać niż na tym zdjęciu "Champa".

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Champ
PostWysłany: 25 Gru 2006, 11:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Tiaaaa....
Nie mam zamiaru już wnikać w to czy to prawdziwe zdjęcie czy nie prawdziwe...bo równie dobrze o każdym zdjęciu mającym dużo lub mało szczegółów, jestem w stanie powiedzieć że to fake.

To zdjęcie co wstawił Schnappi jest tylko fragmentem i to na dodatek bardzo "pociemnionym".
Szukalem orginalne zdjęcie, lecz takowego nie znalazłem, poza tym :
http://www.forteantimes.com/articles/182_champ1.shtml
Ta baba, która trzyma to zdjęcie jest autorką owego zdjęcia.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Champ
PostWysłany: 25 Gru 2006, 12:28 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Chupas, to może mi powiesz jak to się stało, że jak dotąd badanie tego zdjęcia wskazują na jego autentycznośc??
Włąściwie mniejsza z tym....ale facet, jak dla mnie na tamte czasy zdjęcie jest na prawdę dobre! Gdy to zwierzę sie wynurzyło, w wodzie były dzieci tej kobiety - miała wziąść apartat i starać sę zrobić jak najwyraźniejsze zdjecie, podcza sgdy jej rodzinie groziło niebezpieczeństwo?? Pomyśl trochę, robiła to zdjęcie w biegu, mam dziwne wrażenie, że wg Ciebie każdy, tak samo jak Ty, choćby był w niebezpieczeństwie, byłeby tylko mieć dowód na istnienie takeigo zwierzęcia ryzykowałby życie.....facet, może jedna na 500 osób by tak zrobiła...normalny człowiek się w takiej sytuacji boi jak cholera, a nie zastanawie, jak tu zrobić dobre zdjęcie.....

[size=9px][ Dodano: 2006-12-25, 13:36 ][/size]
Co do tego ,,ogona", który podobno ma być na zdjęciu - od tego właśnie wzięła sie teoria, iż Champ może być prawaleniem Zeuglodonem (Bazilozaurem):

Image

Ale jakoś mi się nie wydaje, żeby Champ mogł być takim prawaleniem....

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 25 Gru 2006, 12:37, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Re: Champ
PostWysłany: 25 Gru 2006, 13:10 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
"Schnappi" napisał(a):
(plezjozaury NIE BYŁY gadami naczelnymi!)

Uuu wtopa :oops: . Ale dzięki ze mi napisałeś.
Jeżeli chodzi o tą część ciała (albo makiety :P) widoczną na zdjęciu, to nie sądzicie że to płetwa? Mi to wygląda na płetwę :roll: .

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Champ
PostWysłany: 25 Gru 2006, 13:35 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Link wyżej zrobił w paincie, jak owa płetwa ma wyglądać na tym zdjęciu.
Dla mnie, to też nie wygląda na płetwe.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Champ
PostWysłany: 28 Mar 2008, 16:58 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
No wreszcie można ponownie zobaczyć słynny filmik z rzekomym champem, o którym nie raz już tu wspominałem.
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/abc-champ/
Osobnego linku na YT, znaleźć nie mogłem.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Champ
PostWysłany: 28 Mar 2008, 19:16 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Jak na pleziozaura, którego niektórzy się tam dopatrują to coś na filmie ma wyjątkowo płaski łeb.

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Champ
PostWysłany: 28 Mar 2008, 20:33 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Tyle, że nie ma to być łeb, a raczej ogon......opcja z mackami, też jest ciekawa.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Champ
PostWysłany: 28 Mar 2008, 22:59 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Bardziej to macke niż ogon przypomina, przynajmniej moim zdaniem. Tylko że w relacjach o Champie jakoś ni słowa o mackach do tej pory się nie mówiło

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Champ
PostWysłany: 29 Mar 2008, 07:20 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
W relacjach, to mówi się tylko o wystających garbach z wody.....co jest pod woda to tego już nikt nie wie.......

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Champ
PostWysłany: 27 Wrz 2016, 22:34 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
http://cryptozoologynews.com/vermont-na ... p-monster/
Ostatnio wypłynęło kolejne, ciekawe nagranie przedstawiające rzekomo Champa. Co o tym myślicie?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Champ
PostWysłany: 27 Wrz 2016, 22:40 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Lip 2009, 11:43
Posty: 82
Miejscowość: Śląsk
W artykule sugerują aligatora, i chyba mają rację. Poza tym - jakoś za fajnie sobie płynie...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Champ
PostWysłany: 27 Wrz 2016, 22:45 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Relacje o Champie właśnie mówiły o powolnym płynięciu stworzenia.To że "za fajnie sobie płynie" jest trochę zbyt sceptyczne :p Ale teoria z aligatorem może być słuszna.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Champ
PostWysłany: 18 Gru 2016, 21:43 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2010, 14:16
Posty: 37
Pawel napisał(a):
http://cryptozoologynews.com/vermont-navy-veteran-records-champ-monster/
Ostatnio wypłynęło kolejne, ciekawe nagranie przedstawiające rzekomo Champa. Co o tym myślicie?

Jedno trzeba przyznać: nagranie od strony technicznej wygląda na autentyczne. Jednak może ono przedstawiać niemal wszystko, widać tylko punkcik przesuwający się po wodzie. Teoria z aligatorem wydaje się logiczna, nie licząc faktu, że aligatory i krokodyle zamieszkują południowe rejony USA, od Karoliny Północnej po Florydę i niżej. Czy zmiennocieplny gad przetrwałby w zimnych wodach stanu Nowy Jork, Nowej Anglii i okolic? Teoretycznie jakiś osobnik mógł się tam zapuścić, nawet mimo braku bezpośredniego połączenia rzecznego Champlain z rejonami występowania tych zwierząt. Skoro niektóre gatunki krokodyli dobrze dają sobie radę w morzu, to aligator w chłodnym jeziorze może też by pewien czas pożył. Mimo tego nie wydaje mi się to zbyt prawdopodobne. Warto też zwrócić uwagę na fakt (o którym mowa również w artykule), że płynący aligator wystawia z wody swoje wypukłe oczy i nozdrza, natomiast na nagraniu widać jedynie jeden wystający z wody element. Ponadto, krokodyle i aligatory poruszają się wykonując ruchy swoim silnym ogonem. Obiekt na filmie porusza się stosunkowo szybko po gładkiej toni. Gdyby był aligatorem, czy nie powinien zostawić za sobą jakiegoś śladu na wodzie?

W gruncie rzeczy może to być nawet ryba, do której przyczepił się jakiś paproszek, kawałek torfu lub wodorostów. Po prawej stronie widać nieruchomy element otoczenia, wyglądający na jakąś roślinność i bardzo podobny w budowie do poruszającego się obiektu. Płynący obiekt wydaje się być czymś porośnięty i podejrzewam, że jest to właśnie ryba holująca fragment roślinności.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 23 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group