Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 14:58

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 25 Sty 2011, 10:54 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 24 Sty 2011, 17:57
Posty: 1
JanPe napisał(a):
Nessie, lgenda kryptozoologii. Choć wielu badaczy pewnie zaczynało swą karierę od usłyszenia o tym stworzeniu, to według mię nie istnieje.


Tak naprawdę to przykre , że nikt z Was niewierzy w Nessie . Ale gdyby ktoś z was ją ( lub jego ) ujrzał , nie zawsze chciałby o tym mówić . Ale zazwyczaj każdy chce się pochwalić co widział , czy to prawda czy nie . Większość może uwierzy , ale ci którzy w to niewierzą , raczej nie przyznają ci racji . I gdy masz te świadomość że naprawde widziałeś nessie a ludzie twierdzą że to tylko pień lub jakaś kłoda to powiedzmy szczerze , jak można pomylić potwora z drzewem ?! Ja niechciałem się dzielić tym co widziałem , ale z ciekawości zajrzałem na różne blogi w których mowa jest o nessie . Naprawde aż tak mało ludzi naprawde nie wierzy w potwora . Dlatego przykre jest że niewierzycie , a ja nie będę wam próbował wcisnąć kolejnej fałszywej opowieści ponieważ to działo się naprawdę . Był lipiec , 2006 r. , wybrałem się nad jezioro by odpocząć , i podziwiać naprawde piękne widoki , nie przyjechałem dla jakiejś ,, legendy " ale na zwyczajne wakacje . Było około godziny 1 w nocy . Chciałem uniknąć tłumu na jeziorze , więc o tej późnej porze , gdy wszyscy spali , wymknąłem się po cichu z mojego domu nad jezioro . Miałem własną łódź , też nie wierzyłem w potwora , bo inaczej bym nie wypłynął o tej godzinie popływać dla relaksu . Byłem naprawde daleko od lądu , nie sądziłem że ,,coś" mnie obserwuje . Było naprawde ciemno ale nie aż tak żeby nie dostrzec że tuż za mną płynęło jakieś stworzenie . Nie wystraszyłem się , wkońcu jak każdy mężczyzna pewny swej odwagi właczyłem sobie radio i zacząłem wędkować . Gdy nagle coś zachwiało moja łódź , ale był wiatr więc dalej sobie wędkowałem i stało się coś dziwnego. Odczułem wrażenie , że coś mi się przegląda . Gdy nagle usłyszałem plusk wody , własnym oczom nie wierzyłem co ujrzałem ! Z wody wynurzyła się bardzo długa szyja , koloru czarnego , głowę miało wielkości łóżka , naprawde było ogromne . Nessie była około 1-2 m ode mnie . Poczułem strach jakiego nikt z was nigdy nie odczuł . Myślałem że zginę , że potwor mnie pożrę albo utopi . Tak się nie stało . Nessie wpatrywała się we mnie . Moją uwage przykuły jej piękne , ogromne oczy . Wielkości talerza , lśniące , dosłownie hipnotyzujące . Czułem się jak w transie . Nie mogłem się poruszyć , patrzyłem tylko w te piękne oczy . To stworzenie nie było groźne . Nic mi nie chciało zrobić . Przestałem się bać , wyciągnąłem ręke ale nessie nie dała się dotknąć . Zbliżyła się do mnie a ja wycofałem ręke . Radio wciąż grało . Nessie spojrzała na radio dziwnym wzrokiem . Zaczęła krążyć wokół łodki . To mnie przeraziło . Wyłaczyłem radio . Nessie znowu zawisła nade mną . Patrzyłem wciąż w te cudowne , niewinne oczy . To było piękne . Po wyłaczeniu radia znów wyciągnąłem ręke do nessie . Ona podpłynęła , a ja nie czułem już strachu . Nie bałem się . Jakbym miał świadomość że jestem bezpieczny . Dotknąłem jej ,, pyska " i pogłaskałem ją . Nessie zamknęła oczy jakby wiedziała że ja tez jej nic nie zrobie . Zabrałem ręke , wyciągnąłem wędke z wody i nessie odpłynęła . Spojrzała na mnie raz jeszcze , i zniknęła w odmętach wody . Gdy dopłynąłem do brzegu wierzyć mi się nie chciało , że mnie , człowieka który niewierzył w potwora , i tylko dlatego miał odwage wypłynąć sam na jezioro w nocy , spotka coś tak pięknego . Wierzcie lub nie . Czy to prawda , tak . To prawda . To może dziwne ale wierze że uwierzycie wreszcie w nessie . To bardzo smutne gdy przeżyłeś coś takiego a inni w to niewierzą . Odbierają cie za idiotę który lubi wymyślać bajeczki . Bo pomyślcie , że przeżyliście coś niesamowitego i wiesz że to było , że pamiętasz to dokładnie bo takich rzeczy się nie zapomina , a inni nie wierzą . Wyobraźcię sobie że spotkało was coś nie niewiarygodnego , ale może miało to jakiś sens , i gdy opowiadasz o tym zaufanej osobie ona kpi z ciebie prosto w oczy . Ale nie , to było naprawde , ja niemiałem żadnej halucynacji , to nie było drzewy czy tam pień , bo tak naprawdę kto pomylilby się w takiej sytuacji ? I wierzę że kiedyś spotkam znów nessie , i spojrze w jej błyszczące oczy mówiąc , wierzę w ciebie .


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 25 Sty 2011, 14:03 
Quizodawca
Quizodawca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2010, 17:27
Posty: 41
Miejscowość: Tarnów
Baju, baju... jak czytałem to twoje wypracowanie, to czułem że oglądam, coś w stylu "Koń Wodny", albo jeszcze coś innego. Takie bajki to my, ale nie nam :I

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 25 Sty 2011, 14:41 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 22 Sty 2011, 17:39
Posty: 21
limak49 napisał(a):
Baju, baju... jak czytałem to twoje wypracowanie, to czułem że oglądam, coś w stylu "Koń Wodny", albo jeszcze coś innego. Takie bajki to my, ale nie nam :I


Mi również tamten film od razu skojarzył się z filmem "Koń Wodny". Ostatnio nawet leciało to w telewizji, na polsacie. Może autor kierował się tym filmem ; p


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 30 Sty 2011, 08:30 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2010, 14:52
Posty: 156
Ale wybujała fantazja...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 01 Paź 2011, 17:58 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011, 20:20
Posty: 257
Miejscowość: Poznań
Nowe zdjęcie nessie i relacja.

http://www.nowosci.com.pl/look/article. ... 2&IdTag=18

Ciekawe, może sprawa nessi nie jest jeszcze stracona. Ale, niestety mogę się mylić.

-- 01 Paź 2011, 18:26 --

ku#$@, link nie działa

Wklejcie sobie ten adres:http://www.nowosci.com.pl/look/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=2&NrIssue=1226&NrSection=1&NrArticle=130882&IdTag=18

albo spróbujcie tak

http://www.nowosci.com.pl/look/article. ... 2&IdTag=18


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 02 Paź 2011, 21:44 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Nowe nie do końca, bo jak jest zaznaczone, pochodzi z 2009 roku. A jeśli o treść chodzi... Relacja specjalnie nic nowego do sprawy nie wnosi, żadnych przełomowych uwag albo szczegółów. Ot, raz na jakiś czas trzeba przypomnieć, że Nessie żyje. A zdjęcia za to przedstawiają zerową wartość, jak dla mnie. To po lewej w ogóle nic nie przedstawia, to po prawej bije podróbą tak, że aż mnie oczy bolą.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 22 Kwi 2012, 15:57 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
No, po długiej ciszy na temat szkockiej Nessie, wreszcie mamy nową sensacje!!

Obraz z sonaru, który zarejestrował podczas rejsu po jeziorze Loch Ness kapitan Marcus Atkinson pokazuje tajemniczego stwora o kształcie węża.
Długi, poruszający się obiekt, właściciel łodzi turystycznej namierzał przez 2 minuty na głębokości 23 m. Stwór miał ok. 1,5 m szerokości, ale niestety nie udało się odczytać jego długości.
Badacze wykluczyli, aby mogła to być ryba, foka, kawałek drewna czy śmieci.
Jednak dr Dr Simon Boxall z National Oceanography Centre in Southampton uważa, że tajemniczym obiektem może być po prostu rozkwitająca kolonia glonów.

Źródło: http://www.sfora.pl/Znalezli-potwora-z- ... tra-a42712

Mi to wygląda na zwykły chwyt marketingowy. Kapitan Atkinson zauważył "coś" na swoim sonarze, a następnie mając nadzieje na sensacje i rozgłos, sprawi, że ludzie nie zapomną o potworze i nadal będą licznie odwiedzać to miejsce, zostawiając pokaźne sumy m.in. w jego kieszeni.

A co wy sądzicie o zdjęciu i o całej sprawie?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 22 Kwi 2012, 18:07 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Nie wiem, czemu nie udało się odczytać długości. Jeśli ten sonar zachowuje jakieś proporcje, to obiekt ma ok. 15 m długości. Ekspertem od sonarów jednak nie jestem i nie będę próbował powiedzieć coś więcej niż to, że to coś długiego. W każdym razie raz na jakiś czas musi jakiś smaczek o Nessie wypłynąć, w końcu z tego mnóstwo ludzi żyje.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 07 Sie 2012, 09:30 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
[url]niewiarygodne.pl/kat,1031991,page,2,title,Ma-dowody-na-istnienie-potwora-z-Loch-Ness,wid,14823766,wiadomosc.html[/url]
http://www.huffingtonpost.co.uk/2012/08/03/loch-ness-monster-skipper-george-edwards-has-best-ever-shot-of-elusive-nessie-pictures_n_1737013.html
Nowe zdjęcie Nessie.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 07 Sie 2012, 11:25 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Całkiem niezłe, tylko szkoda że wymiarów nie ma. Chociaż można by ustalić na podstawie punktów odniesienia.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 07 Sie 2012, 13:12 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012, 10:26
Posty: 49
Morze to ryba.

Zaznaczyłem freagment pewnej ryby.Morze to widać na zdjenciu.

-- 07 Sie 2012, 13:18 --

ups pisze mi że skonczyło śie miejsce na załonczniki.

niemoge wstawić zdjencia.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 07 Sie 2012, 13:29 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
Całkiem niezłe, tylko szkoda że wymiarów nie ma. Chociaż można by ustalić na podstawie punktów odniesienia.

W tle widać brzeg ale nie wiadomo ile do niego jest, do fotografa miało być 800 metrów.

Cytuj:
Morze to ryba.

Morze to jest szerokie i głębokie

Cytuj:
Morze to widać na zdjenciu.

To nie morze a jezioro.

Cytuj:
śie

Cytuj:
zdjencia

Jezu.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 07 Sie 2012, 13:34 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012, 10:26
Posty: 49
Na zdjenciu był freagment ryby ktury zaznaczyłem.(tym co niestety niemoge wstawić)





PS.wyGOGLAJ ,dysortografia wrodzona,


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 07 Sie 2012, 14:00 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
Na zdjenciu był freagment ryby ktury zaznaczyłem.(tym co niestety niemoge wstawić)

Dajesz zdjęcie tu:
http://imageshack.us/
i wklejasz linka
Cytuj:
PS.wyGOGLAJ ,dysortografia wrodzona,

Ja też mam stwierdzoną dysgrafię i kiedyś też dysortografię ale to nie usprawiedliwia/ło mnie by nie korzystać ze słownika (przecież każda porządna przeglądarka podkreśla błędy)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 07 Sie 2012, 14:10 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012, 10:26
Posty: 49
http://img21.imageshack.us/img21/886/karpng.jpg to zdjęcie.

Apropo dysortografi staram się.

Na ów zdjenciu zaznaczyłem fragment ryby.(czerwona pętla)

Rybaka niewidać poniewarz rozpowszechnianie jego wizerunku bez jjego zgody na forum o kturym prawdopodońnie nie słyszał było by nie wporzondku


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 02 Wrz 2012, 12:49 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010, 07:36
Posty: 71
Miejscowość: Oświęcim
amatorsko z angielskiego.. ;)

Najlepszy dowód na istnienie Nessie ?

ABC News donosi że szkocki marynarz/żeglarz ma najlepsze zdjęcie potwora z Loch Ness.
George Edwards - który spędził 26 lat swojego życia na poszukiwaniu nieuchwytnego stworzenia, twierdzi że ma uchwycone najlepsze zdjęcie Nessie.
George Edwards mówi - "Spostrzegłem coś kątem oka i natychmiast chwyciłem swoją kamerę. I wygląda na to że mam dobre zdjęcie jednego z nich."
"Według mnie prawdopodobnie wygląda na manata ale nie ssaka. Kiedy ludzie widzą 3 garby prawdopodobnie właśnie widzą 3 węże morskie"

Image

Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 02 Wrz 2012, 13:36 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Eskulap linkowałem kilka postów wyżej.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 02 Wrz 2012, 13:42 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010, 07:36
Posty: 71
Miejscowość: Oświęcim
MarcinK napisał(a):
Eskulap linkowałem kilka postów wyżej.

Faktycznie, nie przeczytałem :D


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 09 Wrz 2012, 15:32 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
O ile pamiętam to choćby na http://www.cryptomundo.com pisano, iż znalazł się garb występujący na zdjęciu, który wykonany jest, o ile mnie pamięć nie zawodzi, z włókna szklanego. Pan fotograf zrobił z ludzi balona.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 09 Wrz 2012, 18:23 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
I kolejny chłodny prysznic i spadek wiarygodności dla całej sprawy Nessie przez kolejnego głupka który chciał mieć swoje 5 sekund i trochę się przy tym nachapać. :-[


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 09 Wrz 2012, 19:33 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Niestety, w kryptozoologii to niemalże chleb powszedni.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 09 Wrz 2012, 20:17 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Ech i dziwić się że większość naukowców traktuje kryptozoologię jako całość w kontekście kawału na sezon ogórkowy, a ludzi tym się zajmujących czy zainteresowanych (tak mówię też o sobie) za bandę oszołomów/naiwniaków/łgarzy. Ech szkoda słów. :-X


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 10 Wrz 2012, 17:30 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Naukowcy się tym zajmujący są brani za dziwaków, jeśli zajmują się takimi legendami.
Inaczej ma się sprawa, gdy odnajduje się nowe zwierzęta nie będące yeti/nessi/chupacabrą, jak np. to coś z newsa na głównej. Tacy są brani na serio i są w swoich kręgach raczej poważani. Maniaków szukających wiatru polu (w tym przypadku nessie) nikt na serio nie weźmie.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 10 Wrz 2012, 20:02 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Masz racje, tylko te legendy mimo wszystko bardziej ludzi intrygują (zresztą jak to mówią w legendach często tkwi prawa) i wywołują więcej medialnego szumu, przez to fakt że duża część kryptozoologii to poszukiwanie w dzikich zakątkach nieodkrytych zwierząt kultywując tradycję badaczy którzy od wieków eksplorowali i opisywali bogactwo fauny i flory tego świata pozostaję często niezauważony. :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 04 Sty 2013, 20:03 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 19 Gru 2012, 19:27
Posty: 11
Oczywiście nie jest wykluczone, iż nie istnieje...
Żyjąc 1000 lat w tych wodach, z pewnością miał, miała, miało to jakieś potomstwo, które mogło się przystosować do życia w tych wodach.
Czy jest to plezjozaur?
Tego stwierdzić się nie da, jego widmo (tak to określam, gdyż nie jest udowodnione w 100%, że istnieje) widziane było z bardzo daleka, a z takiej odległości nie da się opisać takowego stworzenia dokładnie.
To jest tylko moje zdanie.
Pozdrawiam :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 05 Mar 2014, 18:49 
Nowa krew
Nowa krew
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2014, 19:36
Posty: 7
Miejscowość: Kraków
Nie wydaję mi się, żeby żyły przez cały czas w jeziorze. Badziej prawdopodobne, że młode tam dorastają, a dorosłe żyją gdzie indziej.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 16 Mar 2014, 22:51 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Cóż, najpewniej to stworzenie potrafi przemieszkać się po lądzie i są też relacje na ten temat. Być może migruje.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 20 Mar 2014, 17:11 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Pawel napisał(a):
Cóż, najpewniej to stworzenie potrafi przemieszkać się po lądzie i są też relacje na ten temat. Być może migruje.


I mimo, że aparaty fotograficzne są w powszechnym użyciu od jakichś stu lat, nikt nie zdołał sfotografować takiego migrującego lądem potwora słusznych rozmiarów?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 20 Mar 2014, 18:06 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Wiedźma napisał(a):
Pawel napisał(a):
Cóż, najpewniej to stworzenie potrafi przemieszkać się po lądzie i są też relacje na ten temat. Być może migruje.


I mimo, że aparaty fotograficzne są w powszechnym użyciu od jakichś stu lat, nikt nie zdołał sfotografować takiego migrującego lądem potwora słusznych rozmiarów?

Pierwsza zasada kryptozoologi : Kiedy widzisz wielkiego nieznanego nauce stwora pierdyknij mu zdjęcie lodówką.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Nessie
PostWysłany: 20 Mar 2014, 18:22 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
BiGi, tylko że nie ma nawet robionych lodówką zdjęć Nessie człapiącej wesoło po lądzie. Widać nikt na taki pomysł jeszcze nie wpadł. Nie, zgadzam się z Wiedźmą, że ta teoria jest strasznie mało popularna. Jeśli w ogóle cokolwiek tam żyje, to jest to stworzenie typowo wodne.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 86 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group