Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 09:25

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 106 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 18 Maj 2006, 13:03 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
ja tam nie chce mieć z nessie nic wspólnego bo to najbardziej komercyjna kryptyda jaka kiedykolwiek pływała chodziła pełzała czy latała w historii ludzkości

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 20 Maj 2006, 10:24 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Kolejny ciekawy filmik....
http://youtube.com/watch?v=lF4QGqYtHG8& ... och%20ness

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 20 Maj 2006, 11:48 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
eeeeeeeee to chyba jakiś kawał

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 20 Maj 2006, 18:32 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
ej a tak wogóle to o czym oni gadali na tym kutrze mówili szybko a ja nie znam angielskiego zrozumiałem tylko "fisch" i "shit" i "fucking" w komentarzach:)

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 20 Maj 2006, 19:05 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Dobra...a teraz tak na serio...
To jest fragment filmu fabularnego pt: "Incydent w Loch Ness".
Też się na to kiedyś nabrałem.
Jest to film o poszukiwaniach Nessie....z tego co widziałem w zwiastunach tego filmu, to nawet Nessie zabija jednego z członków wyprawy :roll: ....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 10 Sie 2006, 10:37 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Hmmm....temat o jednej z najsłynniejszych kryptydzie i taka cisza.
Chciałbym, żebyśmy pozebrali wszystko w całość i zastanowili się czy takowa Nessie jest czy nie ma.
Od razu też dodaje że temat nie jest tylko o nessie...ale takową chce dziś omawiać.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 10 Sie 2006, 13:07 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2006, 18:20
Posty: 285
Miejscowość: Iowa
Cytuj:
Hmmm....temat o jednej z najsłynniejszych kryptydzie i taka cisza.


Cisza bo nessie stala sie nudna a szansa ze istnieje/istniala jest bardzo mala. Tyle ekspedycji... jezioro zostalo prawie calkowicie przeszukane. Co tu omawiac nie ma nawet racjonalnych zdjec tego stworzenia

_________________
lt;bd> właśnie zadałem sobie zajebiście ciekawe pytanie..
po co sterylizowana jest igła przy wykonaniu kary śmierci przez zastrzyk?


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 10 Sie 2006, 13:33 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
No w sumie tak...ale to po to wlaśnie napisałem poprzedni post.
Zeby zebrać to w logiczną całośc.
Owszem nessie, to już historia, ale są inne tego rodzaju kryptydy...mniej lub bardziej wiarygodne od nessie.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 10 Sie 2006, 17:00 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Temat jest poświęcony ogólnie potworom morskim. O samej Nessie przydałby się oddzielny temat.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 01 Wrz 2006, 08:14 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
http://www.cryptomundo.com/bigfoot-repo ... esiosaur2/
Co wy na to....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 01 Wrz 2006, 08:25 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Zdjęcia chyba autentyczne. Z początku przypominało mi to wielkiego ptaka. Niech się wypowiedzą mądrzejsi.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 01 Wrz 2006, 16:52 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 31 Maj 2006, 19:38
Posty: 269
Miejscowość: Opole
Mimo iż się nie czuję mądrzejszy to się wypowiem ;)
Zęby wskazują raczej na ssaka niż na gada, ptak w ogole nie wchodzi w grę w/g mnie. Z drugiej strony układ i ułożenie wyrostkow na ogonowej części kręgosłupa wskazuje na ruch ogona w płaszczyźnie poziomej, nie pionowej - to wskazuje na gada jednak.


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 01 Wrz 2006, 17:13 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
"shi_ra" napisał(a):
ptak w ogole nie wchodzi w grę w/g mnie.

Według mnie też, to było tylko pierwsze wrażenie.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 06 Gru 2006, 17:35 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Co do plezjozauro-podobnych potworów z jezior i mórz, to bardzo ciekawa jest teoria długoszyich płetwonogich.
Znalazłem w sieci tę oto ilustrację: http://www.americanmonsters.com/gallery/lakemonsters/images/megophias2.jpg

Wie ktoś morze, czy przedstawia ona jakiś wymarły gatunek z rzędu płetwonogich, czy może to tylko hipotetyczny wizerunek takiego zwierzęcia????

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 06 Gru 2006, 18:01 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
To jest zwykły szkic, przedstawiający rzekomo nessie.
Można rozpoznać ją, zwłaszcza po tych wyrostkach na głowie.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Nessie & friends
PostWysłany: 17 Gru 2006, 19:51 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
To jest ciekawe:

Klasyfikacja morskich i jeziorowych potworów wg Bernarda Heuvelmasa.

Aczkolwiek ja bym to trochę zmodyfikował (choć jeszcze nie wiem dokładnie jak). :wink:

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 17 Gru 2006, 19:53, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 25 Maj 2007, 14:59 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
http://www.strangeark.com/bfr/articles/sea-serpent.html
Sea Serpent eats man  :o

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 10 Cze 2007, 15:38 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2007, 19:15
Posty: 124
Miejscowość: Anglia
co do jeziora Loch Ness,ma ono nie tylko podziemne polaczenie z morzem,ale jeszcze na dodatek odchodzi od niego pod ziemia sporo kanalow laczace je takze z innymi jeziorami,samo jezioro jest lekko zasolone a woda jest tak metna ze na odleglosc wyciagnietej reki nic w nim nie widac.Dodac do tego nalezy jeszcze mase podwodnych jaskin.I taka mala ciekawostka,samo jezioro lerzy dokladnie na styku dwoch plyt tektonicznych europejskiej i amerykanskiej

_________________
Ratujmy Polskie zabytki  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3584


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 10 Cze 2007, 18:31 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
tomek74 napisał(a):
co do jeziora Loch Ness,ma ono nie tylko podziemne polaczenie z morzem, (...) I taka mala ciekawostka,samo jezioro lerzy dokladnie na styku dwoch plyt tektonicznych europejskiej i amerykanskiej

???
Jezioro Ness ma podziemne połaczenie z morzem? Na pewno nadziemne, ale o innym nie słyszłaem.
Leży ono na styku płyt tektonicznych? Nie znam się na tym, ale wydaje mi się że w takich regionach częste są trzęsienia ziemi, nie słyszałem żeby w środkowej Szkocji do takich dochodziło.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 11 Cze 2007, 06:45 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
W takich rejonach na ogół trzęsienia ziemi są o niewielkiej mocy, rejestrowane jedynie przez sejsmografy. Obecnie np. tykającą bombą zegarową są Himalaje - też większość ludzi nie wie, że tam są wstrząsy codziennie, gdyż są niewielkie. Wszystko z powodu stałego wsuwania się Indii pod Himalaje. Problemem jest to, że tam cały czas "magazynują się" olbrzymie naprężenia i jeśli zostaną uwolnione to ofiary będą szły w setki tysięcy (dwa lata temu było ich zaledwie 70 tys). A naukowcy nie są w stanie przewidzieć kiedy to nastąpi, wiedzą jedynie że tak będzie.

Co do tego, że na jeziorze Loch Ness znajduje się styk tektonicznych - też przyznam nie wiedziałem i przyznam też nie bardzo wiem których...

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 11 Cze 2007, 13:27 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Pl ... ct2_en.svg - Tomek nie miał racji, europejska i amerykańska płyta tektoniczna graniczą ze sobą na Islandii, ale w Szkocji nie.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 11 Cze 2007, 15:52 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2007, 19:15
Posty: 124
Miejscowość: Anglia
przepraszam  i kajam sie przed wami.Choc ze Szkocji juz nie daleko do Islandii ;)

_________________
Ratujmy Polskie zabytki  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3584


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 27 Cze 2007, 13:17 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2007, 09:40
Posty: 11
Miejscowość: Kraków
Zwolennikami jakiej teorii nt. Potwora z Loch Ness jesteście?
Po przeczytaniu tego jedyne pytanie jakie mi się nasuwa to "czy jakiś gatunek prehistorycznych stworzeń mógł przeżyć?" :

"Tymczasem romantycy starają się go zaklasyfikować do jednego z gatunków biologicznych, znanych nauce. Do najpopularniejszych kandydatów należy plezjozaur, a szczególnie jego odmiana z wydłużoną szyją, która się zowie elazmozaur. Dorosły osobnik osiągał długość około 40 stóp. Jak argumentują zwolennicy tej hipotezy, zachodzi zdumiewająca zbieżność, pomiędzy większością opisów, a zrekonstruowanym modelem prehistorycznym. Było to zwierzę słodkowodne nie wychodzące na stały ląd, co pasuje jak ulał do obyczajów Nessie. Cały szkopuł, polega na tym, iż ogromne gady wyginęły całkowicie 70 milionów lat temu. Zakładając, iż zachowały się one do naszych czasów, to jako zimnokrwiste organizmy, nie mogłyby żyć w wodach Loch Ness, gdzie panują zbyt niskie temperatury. Chyba, że wielkie gady należały do ciepłokrwistych, o co do dziś spierają się zawzięcie paleontolodzy."

_________________
"Grzecznie dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne tam, gdzie chcą."


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 27 Cze 2007, 14:29 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ja jestem zwolennikiem teorii, że nessie nie ma.....w ciągu ostatnich 30 lat, wyruszyło tam "trylion" ekspedycji, które miały by odnaleźć to stworzenie...oczywiście nie przyniosło to skutku.
Przeczesano całe jezioro i okazało się, że nic tam nie ma.....poza kilkoma gatunkami ryb, jedną zagubioną ropuchą na samym dnie i modelu nessie zatopionym w tejże otchłani.
Oczywiście są relacje świadków.....jest też bardzo dużo(aż zbyt dużo jak na kryptyde) wszelakich zdjęć i materiałów filmowych, które miały by rzekomo pokazywać relikt z przeszłości......rzeczjasna większośc tych dowodów to "fejki", albo fale, albo pływające bale, kłody, foki, wydry, ryby, ptaki wodne, statki, ludzie, oraz wiele innych rzeczy które by mogły być uznane jako nessie.

Kilka lat temu, uważałem że nessie może istnieć, ale sytuacja uległa zmianie...nessi nie ma i nie będzie...

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 27 Cze 2007, 15:30, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 27 Cze 2007, 15:28 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2007, 09:40
Posty: 11
Miejscowość: Kraków
Kiedrzu napisał(a):
Kilka lat temu, uważał że nessie może istnieć, ale sytuacja uległa zmianie...nessi nie ma i nie będzie...


Aż taka pewność? To, że jest wiele fotografii świadczy tylko i wyłącznie o tym, że ludzi interesuje ten temat. Jedni rzetelnie latają z aparacikami i pstrykają fotki, inni je fałszują. No ale wielość fotek nie jest dowodem na nic, oprócz dużego zainteresowania.
Poza tym niepowodzenia w badaniach mogą wynikać z faktu, że homo sapiens kochają się puszyć jako najinteligentniejszy gatunek, nie biorą pod uwagę, że jakiś inny gatunek może chociaż w pewnych elementach być mądrzejszy.
Potworek może sobie żyć i przez setki (tysiące) lat nauczył się chować przed człowiekiem, zlewać się z otoczeniem, z kolorem roślin morski, itp, itd.
Z tego co na stronie jest napisane to nikt tak dokładnie nie zbadał Loch Ness, a więc dopóki nie zbadamy go wszerz i wzdłuż, metr po metrze, to Twoja pewność jest troszkę nieuzasadniona ;>

_________________
"Grzecznie dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne tam, gdzie chcą."


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 27 Cze 2007, 15:56 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Tak się składa, że to jezioro jest non stop badane, ale nie w celach poszukiwawczych jakiejś tam nessie.
Loch Ness jest duże, głębokie, powstało w czasie ostatniej epoki lodowcowej i pod kilkoma innymi względami, to jezioro jest jedyne w swoim rodzaju(niestety nie jestem w stanie powiedzieć, pod jakimi względami to jeziero jest niezwykłe, bo po prostu nie pamiętam....niedawno o tym w tv było,a i w necie można o tych "niezwykłościach" przeczytać).

Wspomnę, że do dziś, jest kilku oszołomów, którzy poświęcili swoje całe życie na poszukiwaniu nessie. Z jakim skutkiem wiadomo....ale i tak twierdzą że nessie istnieje...."a widział pan nessie"
odpowiedź : "jeszcze nie, ale napewno tam jest".

Jeśli nessie ma istnieć to pokaż/pokażcie mi chodź jeden dowód/zdjęcie/nagranie cokolwiek, co mogło by potwierdzić, że nessie może, powtarzam może istnieć.
Wkońcu to właśnie potwór z Loch Ness, jest najczęściej obserwowaną do tej pory kryptydą.
A tak apropo samych obserwacjii nessie....
Zauważcie, że w większości relacji, mowa jest o długiej szyji wystającej z nad powierzchni, że ma 3 metry itp...
Tak jak wspominałem, jest pełno zdjęć i filmów, które mają przedstawiać nessie....tylko dlaczego, na tych zdjęciach i filmach, nie ma owej potężnej bestii z szyją wystającą nad wodą. Czyżby, ona chowała głowę, jak ktoś wyjmował kamerę lub aparat.
Jeśli to jest pradawny gad/ssak, to i tak wcześniej czy później musi zaczerpnąć świeżego powietrza ?
Nie da się ukryć, że takie zdjęcie/film, ukazujący całą bestie w okazałości, byłby niewątpliwym dowodem. No niestety....mamy same garby....
I trza poczekać jeszcze trochę na taki dowód....
Wspomniałem ciut wyżej, że nessie moze być jakimś prassakiem lub pragadem....kilka opcji, może wchodzić w grę...tyle że każda odpada.
Loch Ness, jest wielkim jeziorem....ale jest ubogie w jakąkolwiek formę życia....w jaki sposób miała by tam przetrwać nessie ?
Czym miała by się żywić ?
Jedną rybą na tydzień ?

hmmm

Jeszcze zadam dwa podstawowe pytania :
-czy uważasz, że nessie istnieje ?
- czym jest według ciebie nessie ?

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 27 Cze 2007, 17:08 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2007, 09:40
Posty: 11
Miejscowość: Kraków
Kiedrzu napisał(a):
Tak się składa, że to jezioro jest non stop badane, ale nie w celach poszukiwawczych jakiejś tam nessie.


Badane a badane to dwie zupełnie inne rzeczy. Oglądanie kwasu to też jego badanie, a przecież składu chemicznego się z tego nie dowiemy.
Z waszej strony :
Samą obserwację, i badania utrudnia wiele czynników. Niewidoczne gołym okiem drobinki torfu powodują, iż woda jest nieprzezroczysta. Różnice w temperaturze pomiędzy poszczególnymi warstwami, wywołują dość wysokie fale i częste opary. Miraże zdarzają się nie tylko wiosną i latem, ale praktycznie przez okrągły rok. Powodują one oddalanie bądĽ przybliżanie się obiektów, albo też ich zniekształcenie. Niekiedy przedmiot obserwacji wisi w powietrzu, unosząc się nad horyzontem. Co więcej średnia liczba godzin, poświęconych obserwacji, dokonywanych przez wymienione tu biuro, wraz z wyprawami, wynosi 350 rocznie. Słowem, kropla w jeziorze.

Wygląda więc na to, że jednak Loch Ness nie jest aż tak wzdłuż i wszerz dokładnie badane. Co z tego wynika - Nessie może być gdzieś ukryta; gdzieś, gdzie jeszcze człowiek nie dotarł, czyż nie?


Cytuj:
Wspomnę, że do dziś, jest kilku oszołomów, którzy poświęcili swoje całe życie na poszukiwaniu nessie. Z jakim skutkiem wiadomo....ale i tak twierdzą że nessie istnieje...."a widział pan nessie"
odpowiedź : "jeszcze nie, ale napewno tam jest".


Oszołomów? No wiesz, to ich życie i oni mają prawo postanowić co z nim zrobić. Jedni poświęcają życie gonitwie za kasą, inni siedzeniu z piwem przed telewizorem, a inni badaniu Potwora z Loch Ness. I jakoś tak mi się wydaje, że ta ostatnia grupa ma najszlachetniejszy cel.
Zresztą takich "oszołomów" jest pełno w każdej dziedzinie naukowej. To dzięki nim mamy wiele odkryć w fizyce, chemii czy historii. Właśnie dlatego, że jakiś oszołom poświęcił życie temu, a nie gotowaniu grochówy dla piątki bachorków.


Cytuj:
eśli nessie ma istnieć to pokaż/pokażcie mi chodź jeden dowód/zdjęcie/nagranie cokolwiek, co mogło by potwierdzić, że nessie może, powtarzam może istnieć.


Niektóre rzeczy warto złożyć na karb niedoskonałości naszych aparatur, maszyn. Powietrza też do pewnego momentu nikt nie widział, ale wiedzieli, że istnieje, prawda?

Cytuj:
Zauważcie, że w większości relacji, mowa jest o długiej szyji wystającej z nad powierzchni, że ma 3 metry itp...
Tak jak wspominałem, jest pełno zdjęć i filmów, które mają przedstawiać nessie....tylko dlaczego, na tych zdjęciach i filmach, nie ma owej potężnej bestii z szyją wystającą nad wodą. Czyżby, ona chowała głowę, jak ktoś wyjmował kamerę lub aparat.


Jeżeli zakładasz, że jest to zwierze skretyniałe to pewnie nie. No ale wystarczy już przyjąć ideę, że to może być mądre stworzenie, to czemu nie?
A poza tym wydaje mi się, że większość zdjęć to podróba. Poza tym nessie może pływać przez dłuższy okres czasu z głową zanurzoną w wodzie. Można głowę migawkowo zobaczyć, ale nie każdy ma wtedy akurat aparat, żeby móc ją sfotografować.

Cytuj:
Jeśli to jest pradawny gad/ssak, to i tak wcześniej czy później musi zaczerpnąć świeżego powietrza ?
Nie da się ukryć, że takie zdjęcie/film, ukazujący całą bestie w okazałości, byłby niewątpliwym dowodem. No niestety....mamy same garby....


No i to właśnie jest dobry temat do zbadania... Dlaczego obserwatorzy mówią o głowie, a na fotografiach jakoś jej nie widać.

I trza poczekać jeszcze trochę na taki dowód....

Cytuj:
Loch Ness, jest wielkim jeziorem....ale jest ubogie w jakąkolwiek formę życia....w jaki sposób miała by tam przetrwać nessie ?
Czym miała by się żywić ?
Jedną rybą na tydzień ?


Nic nie wiemy tak na prawdę o budowie biologicznej tego stworzenia, więc nie ma co spekulować. Może być przystosowana do Loch Ness i tyle. Życie zawsze znajdzie drogę, aby istnieć, przetrwać.


Cytuj:
-czy uważasz, że nessie istnieje ?


Absolutnie nie, ani nie uważam, że istnieje, ani, że nie istnieje. Na razie myślę, badam, szukam. Polemika z Tobą to po prostu moje głośne zastanawianie się, a nie poza "uważam, że istnieje".

Cytuj:
czym jest według ciebie nessie ?


Ludzie próbują nessie określić jako jeden ze znanych nam gatunków. A może to nowy, absolutnie, ale to absolutnie niezależny i niezbadany gatunek?
Na tej planecie jest jeszcze więcej niezbadanych rzeczy, niż nam się wydaje.

_________________
"Grzecznie dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne tam, gdzie chcą."


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 27 Cze 2007, 17:41 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Xenka napisał(a):
Różnice w temperaturze pomiędzy poszczególnymi warstwami, wywołują dość wysokie fale i częste opary. Miraże zdarzają się nie tylko wiosną i latem, ale praktycznie przez okrągły rok. Powodują one oddalanie bądĽ przybliżanie się obiektów, albo też ich zniekształcenie. Niekiedy przedmiot obserwacji wisi w powietrzu, unosząc się nad horyzontem.

Jak narazie te wszystkie argumenty przemawiają za tezą Kiedrza. Poza tym mylisz się co do tych badań. Nie tak dawno temu bodaj BBC wyłożył olbrzymie pieniądze na zakrojone na szeroką skalę badania wykorzystujące najnowocześniejsze technologie. Figę znaleźli...

Cytuj:
Wygląda więc na to, że jednak Loch Ness nie jest aż tak wzdłuż i wszerz dokładnie badane.

Ja bym nie badał brzegu do którego mają dostęp turyści. Chyba że Nessie liczy na dokarmianie, w innym wypadku powinna unikać hałasu. A tego na owym brzegu nie brakuje.

Cytuj:
Co z tego wynika - Nessie może być gdzieś ukryta; gdzieś, gdzie jeszcze człowiek nie dotarł, czyż nie?

Czyżbyś była zwolenniczką teorii, że Nessie żyje w jakiejś podwodnej jaskini o której nie wiem bądź też korzysta z, hipotetycznego, połączenia jeziora z morzem ? :)

Cytuj:
Niektóre rzeczy warto złożyć na karb niedoskonałości naszych aparatur, maszyn. Powietrza też do pewnego momentu nikt nie widział, ale wiedzieli, że istnieje, prawda?

Wybacz ale obecnie taki argument może podnosić tylko i wyłącznie ktoś, kto z techniką jest na bakier...

Cytuj:
Nic nie wiemy tak na prawdę o budowie biologicznej tego stworzenia, więc nie ma co spekulować. Może być przystosowana do Loch Ness i tyle. Życie zawsze znajdzie drogę, aby istnieć, przetrwać.

Owszem, małe gryzonie czy ptaki potrafią znacznie ograniczać swoje potrzeby energetyczne, a czesto wręcz następuje u nich zmniejszenie organów wew. Ale my tutaj mówimy o stworzeniu, które ma mieć kilkanaście metrów długości, jak napisał Kiedrzu - jedna rybka na tydzień mu nie wystarczy.

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 27 Cze 2007, 17:57 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Virgo C. napisał(a):
Czyżbyś była zwolenniczką teorii, że Nessie żyje w jakiejś podwodnej jaskini o której nie wiem bądź też korzysta z, hipotetycznego, połączenia jeziora z morzem ? :)

Hipotetycznego? Jezioro Ness jest połączone z Morzem Północnym kanałem, zdaje się Kaledońskim.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Nessie & friends
PostWysłany: 27 Cze 2007, 20:09 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
nikifoor napisał(a):
Hipotetycznego? Jezioro Ness jest połączone z Morzem Północnym kanałem, zdaje się Kaledońskim.

Chodzi mi o takie połączenie, żeby Nessie mogła się dzięki niemu przemieszczać niepostrzeżenie na żer. Przez kanał, na którym znajdują się śluzy byłoby to co najmniej kłopotliwe.

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 106 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group