Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 07:10

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Potwór z Jeziora Chonji (Tianchi)
PostWysłany: 16 Lip 2007, 18:54 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2007, 15:53
Posty: 46
Autor: Sebastian "Zima" Oziemski
Współautor (relacja ze sfilmowania): Dawidq (+ moja drobna korekta stylistyczna)

Potwór z jeziora Chonji (Tianchi)

Rozmiary: nieznane
Miejsce: Korea Północna i Chiny- Jezioro Heaven
Czas: od 1903, udokumentowane spotkania w roku 1962
Klasyfikacja: nieznany nauce żółw długoszyi (??)

Potwór z jeziora Chonji (zwany także potworem z Jeziora Tianchi) to nazwa nadana wodnemu potworowi żyjącemu ponoć w północnokoreańsko-chińskim Jeziorze Heaven (dzielącego się na J. Chonji w Korei Północnej oraz Tianchi w Chinach) niedaleko gór Changbai w prowincjach Jilin (Chiny) oraz Ryanggang (Korea Północna). Zazwyczaj mówi się o jednym osobniku, ale nieraz widywanych jest 20 tych stworzeń. Po raz pierwszy zwierzę to zauważyli w 1903 roku miejscowi rybacy. "Bawołowo-podobna", długa kreatura sześciokrotnie zaatakowała wtedy trzech ludzi. Później jednak zniknęła pod wodą. Od 21 do 23 Sierpnia roku 1962, były widywane przez podwodne teleskopy. Ponad stu przejeżdzających przez okolice jeziora podwierdziło spotkania z nieznanym stworzeniem.

Image
Jedno ze zdjęć wykonanych przez zięcia Pana Zhenga.

Potwór z Jeziora Chonji (Tianchi) na Górze Changbai rzekomo został zobaczony. Świadek spodkania z tym stworem nie wahał sie ani chwili i nakręcił krótki filmik. i nakręcono krótki filmik przez miejscowego turystę. Rankiem 52-letni Zheng Changchun oraz jego córka i zięć stały podziwiając scenerie na zachodniej stronie góry.agle na  środku jeziora, Zheng zauważył jakiś dziwny, czarny przedmiot który wynurzył się z  wody i poryszył spokojną powierzchnię wody. "Zostałem powiadomiony i wykrzyczany, że jeziorze jest potwór"- powiedział Zheng. "Wszyscy turyści nad jeziorem wszystkiemu się przyglądali". Wkońcu mężczyzna wyjął kamerę i zaczął wszystko nagrywać. Jego zięć zrobił natomiast kilka zdjęć. Zheng powiedział, że kiedy oni wspięli się na szczyt góry ponad Jezioro Tianchi około godziny 10, jezioro  zostało przykryte grubą mgłą, która nagle zrobiła miejsce dla jasnego słońca. Woda pojawiła się tak czysta jak lustro. Film Zheng's trwa prawie minutę i  na filmie widziany jest czarny przedmiot  pojawiający się w wodzie trzy razy w tym sam miejscu , za każdy razem  widziany tylko kilka sekund, aż do momentu kiedy to znika na dobre. "Byliśmy więcej niż kilometr od tego. Widzieliśmy coś jak głowa wołu która wynurza się z wody. Zauważałem, że zawsze kiedy to coś było ponad wodą, pojawiały się drobne "fale", sugerujące, że reszta zwierzęcia musiała być ogromna". Góra Changbai jest najwyższą górą w Azji Północnego wschodu, ma 2,189 m ponad poziomem morza. Tianchi jest  najgłębszym jeziorem górskim i największym  jeziorem  w kraterze  w Chinach. Legendy potwora schowanego w tym jeziorze głębokim na 373 m pojawiają się od ponad 100 lat. Był więcej niż 30 doniesień przez turystów z kraju  i za granicą przez ostatnie 20 lat. Jest całkiem sporo zdjęć i filmów tego stworzenia, ale żaden nie jest wystarczająco czysty, by dostarczyć wystarczającej wskazówki, z czym tak na prawdę mamy do czynienia.

Większość ludzi opisuje potwora z Jeziora Chonji jako kilkumetrowe gadowate zwierze o 1,5 metrowej szyi w białe prążki, na której osadzona jest człeko-podobna głowa. Całe ciało jest szare i gładkie. Według jednej z teorii mamy do czynienia z potomkiem wymarłych gadów morskich- być może plakodontów lub plezjozaurów. Najprawdopodobniejsza wersja brzmi jednak, że jest to nieznany olbrzymi żółw o długiej szyi (patrz fotografia Chelodina longicollis). Żaden ze świadków nie wspominał jednak o pancerzu. Prawdopodobnie jego gładka powierzchnia została wzięta za skórę, podobnie jak było to w przypadku odkrycia żółwia skórzastego. Inna, równie prawdopodobna hipoteza głosi, że jest to rodzaj "węża morskiego" spokrewnionego "Cadborosaurus willsi". W tym przypadku jednak stworzenie zwane "Caddy" (kadborozaur) ma nie człowiekowatą, lecz końską głowę. Wynika to zapewne z faktu, że zwierzęta te są podobne, ale blisko niespokrewnione; lub (co bardziej prawdopodobne) należą do dwóch innych rodzin wodnych kryptyd zwanych po prostu morskimi wężami.

Image
Jezioro Heaven

Image
Australijski Chelodina longicollis to karzełek w porównaniu ze swoim krewnym z Jeziora Heaven.

Image
Kadborozaurowa wersja Potwora z Jeziora Chonji Tianchi (by Sebastian "Zima" Oziemski)


Ostatnio edytowany przez Zima, 20 Lip 2007, 07:53, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Potwór z Jeziora Chonji (Tianchi)
PostWysłany: 16 Lip 2007, 19:12 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Zima napisał(a):
Stwór ten z pewnościa istnieje bąć istniał.

Skąd taka pewność?
*bądź

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Potwór z Jeziora Chonji (Tianchi)
PostWysłany: 16 Lip 2007, 19:24 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2007, 15:53
Posty: 46
Gdyż badacze widzieli go za pomocą teleskopu


Ostatnio edytowany przez Zima, 17 Lip 2007, 08:16, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Potwór z Jeziora Chonji (Tianchi)
PostWysłany: 16 Lip 2007, 19:31 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Zima napisał(a):
Jak dotąd nie udało się go zfilmować ani sfotografować.

Zima napisał(a):
Gdyż istnieje nagranie z jego udziałem

::)
Poza tym - nawet jeśli istnieje jakieśtam nagranie, to taki "pewny" dowód można o kant dupy obić, po sieci krążą setki filmów z wielką stopą, a jakieś przypuszczenia o autentyczności można mieć wobec 5% z nich.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Potwór z Jeziora Chonji (Tianchi)
PostWysłany: 17 Lip 2007, 08:16 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2007, 15:53
Posty: 46
Sory, ale wprowadziłem was w błąd (szczególnie ciebie). Wspomniałem w opisie, że badacze (nie wiem jacy) obserwowali te zwierzęta przez teleskop podwodny- taki sam jakiego używa sie do obserwacji żółwi morskich, delfinów, rekinów i wielorybów. Sory i jeszcze raz sory  :-[ Ale i tak nie ma żadnych dowodów na jego istnienie- wykreślam zdanie z artykułu. Pozdrawiam przy okazji (tak na boku to nie sadzisz, że wulgaryzmy do dyskusji wiele nie wprowadzają?)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Potwór z Jeziora Chonji (Tianchi)
PostWysłany: 17 Lip 2007, 09:42 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Zima napisał(a):
tak na boku to nie sadzisz, że wulgaryzmy do dyskusji wiele nie wprowadzają?

Wulgaryzmy istnieją po coś, pomagają czasami w wyrażaniu emocji (zwykle negatywnych).

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Potwór z Jeziora Chonji (Tianchi)
PostWysłany: 17 Lip 2007, 09:44 
A raczej obniżają jej poziom...  ;)

Skąd ty bierzesz te artykuły? z angielskiej wikipedii?


  
 
 Temat postu: Odp: Potwór z Jeziora Chonji (Tianchi)
PostWysłany: 17 Lip 2007, 09:46 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2007, 15:53
Posty: 46
Jest to głównie wikipedia, ale jak jest za mało na jakiś temat to szukam w google i onet


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Potwór z Jeziora Chonji (Tianchi)
PostWysłany: 17 Lip 2007, 18:23 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Zima, swoje artykuły to możesz wysłać Ivelliosowi aby wstawił je do serwisu i opisu kryptyd. ;)

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 17 Lip 2007, 18:28, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Potwór z Jeziora Chonji (Tianchi)
PostWysłany: 18 Lip 2007, 16:39 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lip 2007, 15:53
Posty: 46
Dzięki- znalazłem tłumaczenie Dawidq o jakimś filmie z tym potworem (muszę zmienić też treść). Dołączam (z autorem) to tłumaczenie  ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Potwór z Jeziora Chonji (Tianchi)
PostWysłany: 24 Lip 2007, 15:16 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/kanasi/ - a tutaj dwa filmiki przedstawiające ponoć potwora :)

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group