Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 05:34

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Niby-mamut?
PostWysłany: 15 Lut 2012, 20:35 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2011, 21:59
Posty: 137
Przeglądając inne forum natrafiłam na ten oto artykuł z filmem. Szczerze ja nie biorę tego zbyt na poważnie, ale może kogoś zainteresować (nie byłam pewna czy to dać do "Ciekawe filmiki")

Ma on rzekomo przedstawiać mamuta: http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... beria.html

Jak dla mnie: Niedźwiedź przechodzący przez rzekę z rybą w pysku :D . Gdyby ta "trąba" była jeszcze w kolorze futra, to byłoby bardziej wiarygodne.

Jak temat niepotrzebny to usuńcie.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Niby-mamut?
PostWysłany: 15 Lut 2012, 21:24 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, 11:33
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk/Olsztyn
Kurde na początku strasznie się podjarałem bo wygląda naprawdę intrygująco. Ucieszyłem się do tego stopnia, że mój wykręcony mózg widział nawet ciosy. Potem trochę się przyjrzałem, obejrzałem jeszcze i jeszcze i kilka wątpliwości się narodziło.
Sposób poruszania trochę przypomina taki słaniający się sposób chodu słonia. No ale nie jestem specjalistą od przechodzących przez rzekę niedźwiedzi i słoni. Dzisiejsze trąbowce są stadne jednak samce jak wiadomo są też samotnikami więc i to przemawia za "mamutowością" zwierza. Podobnie ogólny zarys - widać taki jakby słoniowaty garb i dużą obłą głowę. Szczegółów nie widać...
No właśnie film przedstawiający ciekawe zjawisko jak zwykle niewyraźny i z zatartymi kształtami to już z wejścia zbliża do określenia jako fake. Dodatkowo kolor trąby faktycznie inny niż reszty ciała. Poza tym to wcale nie jest trąba. Ludzie widzą mamuta bo to podpisane jest "mamut". Wychodzimy z założenia, że zwierz przechodzi pod kątem 90 stopni. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę to, że może iść pod kątem ostrym to zmieni to ogólny zarys stworzenia ze słoniowatego na niedźwiedziowaty. Faktycznie misiak po prostu trzyma coś długiego w pysku.
No i jeszcze coś. Gdybym ja zobaczył mamuta, czy cokolwiek "nienormalnego" to filmowałbym to zdecydowanie dłużej niż 24 sekundy. Mało tego, lazłbym za tym tak długo jak tylko byłoby to możliwe. Dlaczego autor filmu nie pokazał nam jak zwierze wychodzi z wody, otrząsa się i wędruje dalej? Może po prostu na brzegu zdobycz została pożarta i nasz mamut straciłby trąbe?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Niby-mamut?
PostWysłany: 16 Lut 2012, 15:21 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Nie znacie się! Wśród mamutów panuje nowy tręd na 'łysą trąbę' a kłów nie ma bo jest młody :D


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Niby-mamut?
PostWysłany: 17 Lut 2012, 11:01 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Potwierdzony FAKE.

Nagranie zostało wykonane w lecie 2011, podczas kręcenia filmu dokumentalnego, który nie miał nic wspólnego z mamutami. Autor niejaki Ludovic Petho potwierdził wersję, która od początku wydawała się najbardziej prawdopodobna, czyli zwyczajny niedźwiedź jakich na Syberii dużo, "ulepszony" komputerowo.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group