Kryptozoologia
 
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 12:06

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mysz jak wilk?
PostWysłany: 08 Lis 2010, 20:38 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Kwi 2009, 08:27
Posty: 18
Witam i mam małe pytanko, czy słyszał ktoś coś o skoczkach świerszczowych lub ma zdjęcie? Gatunek ten jest krótko opisany w książce p. T. Oszubskiego. Powstał prawdopodobnie jako efekt mutacji popromiennej, bowiem w latach 40. i 50. zeszłego wieku na obszarze Nowego Meksyku (gdzie te urocze stworzonka występują) przeprowadzano próby z bronią jądrową. Myszy te swoim stylem życia ponoć przypominają wilki. Polują indywidualnie lub stadnie, zwołując się wyciem. Dźwięki te są zbyt wysokie dla ludzkiego ucha, lecz podobno po odtworzeniu nagrania mysiego zewu cytuję z książki "Tajemnicze istoty" - "słychać mrożący krew w żyłach zew prawdziwych drapieżników" :D . Polują na owady, skorpiony i myszy - krewniaki wegetarianki. Niestety nie wiem czy można wierzyć tak do końca temu autorowi, z tego względu iż w tej samej książce uważa, że pekari to największy gryzoń świata, może to błąd w druku :-[ , jest nie wiem. W każdym bądź razie jeśli ktoś znajdzie jakieś zdjęcie, filmik lub inne ciekawe info na temat tych dosyć orginalnych myszek to ptosię ;) dajcie znać. :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Mysz jak wilk?
PostWysłany: 12 Lut 2011, 19:26 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2011, 16:59
Posty: 183
Nie,to absurd.Autor nie przytacza żadnych dowodów i próbuje zachowywać się jak Daniken-każda relacja MUSI :!: być na 100 % prawdziwa.Mam nadzieję,że nie uwierzyłaś w te głupstwa,które z powodzeniem mogłyby zostać umieszczone na Nonsensopedii.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Mysz jak wilk?
PostWysłany: 20 Lip 2011, 14:37 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Maj 2007, 08:17
Posty: 62
Misiek1997 napisał(a):
Nie,to absurd.[...].Mam nadzieję,że nie uwierzyłaś w te głupstwa,które z powodzeniem mogłyby zostać umieszczone na Nonsensopedii.


Będzie Ci głupio.

To jest Grasshopper Mouse, i wszystko się zgadza, poza mutacją genetyczną i polowaniem w dużych stadach.

http://www.youtube.com/watch?v=AcYW31N96b4


http://www.youtube.com/watch?v=jyqG1rI5l70


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Mysz jak wilk?
PostWysłany: 20 Lip 2011, 18:28 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Interesujące,ale czemu autor książki o kryptydach opisuje w niej prawdziwe zwierzę? (Tylko je bardziej ubarwnia :) )


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Mysz jak wilk?
PostWysłany: 23 Lip 2011, 06:11 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2011, 16:59
Posty: 183
Właśnie większość opisu tej myszy to kompletna bzdura.Zwłaszcza z tą bronią jądrową.

_________________
Image


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group