Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 12:17

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Prawie jak Pikachu !
PostWysłany: 05 Sie 2007, 16:23 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-ne ... tromammal/ - z zamieszczonego w newsie listu wynika, iż teren środkowej Afryki zamieszkuje gatunek ryjówki zdolny do wytwarzania energii elektrycznej. Jak sam przyznaje autor listu byłby to pierwszy gatunek ssaka o takich właściwościach. Na chwile obecną wszystkie znane nauce stworzenia posiadające organy wytwarzające energię elektryczną to ryby. Gdyby potwierdziło się istnienie tego małego ssaka to byłaby to spora sensacja.

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Prawie jak Pikachu !
PostWysłany: 05 Sie 2007, 16:39 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ale jak pisze w tym artykule(o ile dobrze żem zrozumiał), owe zwierze ma być wielkości kota, tak więc, to chyba nie tyczy się ryjówki, czy też zwierzęcia tego rozmiaru.
Potamogale velox - to jakby co, znany gatunek - wodnica kameruńska - ale jest to zwierze bardzo mało poznane, niewielu widziało tego ssaka.

Całkiem jest to ciekawa sprawa, "elektryczny ssak", fajnie to brzmi, a i jak to mówi Virgo, odkrycie to było by to wielkie.

Póki co, jak to pisze w artykule, "elektro-szokiem", po chwalić mogą sie tylko ryby.
Chociaż, jeśli mamy już jadowite ssaki i ptaki, to dlaczego nie możemy mieć elektrycznego ssaka.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Prawie jak Pikachu !
PostWysłany: 05 Sie 2007, 16:53 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Cóż, na obrazku była ryjówka, w tekście jest mowa o shrew, a shrew-mouse to ryjówka. Ryjówka wielkości kota ? 

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Prawie jak Pikachu !
PostWysłany: 05 Sie 2007, 19:36 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Zerknij teraz Virgo, jakie zwierze jest na zdjęciu.
Obecnie na zdjęciu jest owa wodnica, a nie jak poprzednio, jakaś ryjówka, bliżej mi nie znana.
Zrobili błąd, lecz teraz błąd naprawiono.
A była mowa o ryjówce, gdyż przypuszczano, że wodnica należy do rzędu ryjówek.
Niestety to nie jest prawdą, gdyż stworzenie jest z rodziny tenreków.

Zresztą o tym jest mowa w tekście.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Prawie jak Pikachu !
PostWysłany: 06 Sie 2007, 11:07 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Faktycznie, ciekawe skąd im się ten błąd wkradł ? Swoją drogą to o tej wodnicy w życiu nie słyszałem, idę poszukać o niej jakiegoś info :)

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Prawie jak Pikachu !
PostWysłany: 10 Sie 2010, 11:59 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 09 Sie 2010, 14:10
Posty: 17
Nie wiem co to troche podobne do ryjowki, chciałbym je zobaczyc:D ale zeby nie kopneło.

Kolejny warn za odkopywanie tematu sprzed kilku lat nic nie wnoszącym postem. Ivellios


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów. [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group