Kryptozoologia
 
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 22:19

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 19 Lis 2006, 22:16 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
Rogaty szakal ze Sri Lanki podobnie jak i z Afryki południowej to najprawdopodobniej przedstawiciele dwóch gatunków szakali: szakala złocistego (Sri Lanka) i szakala czaprakowego (Afryki południowej ) u których na głowie wskutek jakiejś mutacji genetycznej pojawiły się rogowe wyrostki. Takie rogowe wyrostki zaobserwowano równiez u innego drapieżnego ssaka, kota-żyrafy z indonezji, a jak wiemy normalnie u żadnego ssaka drapieżnego takie wyrostki nie wystepują. Dlatego, istnienie nieznanego gatunku psa o rogach na głowie jest bardzo mało prawdopodobne.

Image

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 03 Gru 2006, 18:51, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 20 Lis 2006, 08:11 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Tja... Kolejny stwór a'la jackalope... Moim zdaniem to po prostu wymysł miejscowych. Po co szakalowi rogi? Rogi kształcą się gdy do czegoś służą zwierzęciu, a szakal nawet nie umiałby ich używać.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 20 Lis 2006, 15:39 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
"Chupas" napisał(a):
Po co szakalowi rogi?

Po co niektórym krowom dwie głowy? Po co mi duża wada wzroku? To nie musi być wymysł miejscowych, a choroba.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 20 Lis 2006, 15:43 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Dwie głowy etc. są rzeczywiście mutacją, ale rogi dokładnie na głowie, dokładnie symetrycznie po obu stronach są nieco dziwnym zjawiskiem...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 20 Lis 2006, 19:35 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
"Chupas" napisał(a):
ale rogi dokładnie na głowie, dokładnie symetrycznie po obu stronach są nieco dziwnym zjawiskiem...

Ale prawdziwym

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 21 Lis 2006, 06:42 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
"Caniche" napisał(a):
Ale prawdziwym


A znaleziono czaszkę lub żywy egzemplarz tego stworzenia? Nie? Tylko obserwacje? Tak myślałem...

PS. A ja widziałem jelenia z rogami na tyłku. Udowodnij, że to kłamstwo...

PS2. Jeśli znaleziono dowody, do przepraszam...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 21 Lis 2006, 08:40 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
Horned Jackal (anomalous) Reported from Sri Lanka Shuker 1997.
Relacja od Karla Shuckera z 1997 roku.

Chupas, tu nie chodzi o rogi z prawdziwego zdarzenia (bynajmniej nie sugeruj się rzeżbą w pierwszym poście) ale o jeden wyrostek kostny lub dwa(nieregularnie) położone z tyłu głowy.
Najlepiej jesli mi nie wierzysz to zapytaj się jakiegoś doktora genetyki molekularnej np. na forum biolog.pl. Widać że ja cię nie przekonam.
A oto linki:
http://72.14.221.104/search?q=cache:-Q- ... =firefox-a
W informacji na temat rogatego szakala w tym linku jest wiele niedociągnięć np. rogaty szakal to nie odmiana (odmianami są np. ludzka odmiana negoidalna, mongoidalna czy kaukazka, czy czarna pantera- są to zwierzęta które mają zwiększoną ilość melaniny w skórze.) ale mutacja genetyczna- właśnie coś w przypadku np.jak to nikifor stwierdził krów z pięcioma nogami, dwoma głowami , czy człowieka z ogonem(atawizm, ale też zjawisko mutacji).

Co Chupas wierzysz bardziej w monsters czy mutacje 100% udokumentowane przez genetyków i zoologów.
Chupas już nie pamiętasz jak tyle mówiono że chory na mutację sampsona lis pospolity(vulpeos vulpes) czy świeżb(kojot) to chupacabra, a zwykły dzik to Shunka waraki'n.[/scroll]

[size=9px][ Dodano: 2006-11-21, 10:08 ][/size]
"Chupas" napisał(a):


PS2. Jeśli znaleziono dowody, do przepraszam...

A po co komu dowody...i tak wszyscy to wiedzą...

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 21 Lis 2006, 09:05, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 21 Lis 2006, 09:22 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Ahaaaaaaaa :D Ja myślałem, że to takie rogi full wypas, jak ma krowa czy inny taki zwierz. Dałeś taką rzeźbę/maskę na obrazku i na tym się wzorowałem w swojej opinii. Ale skoro to tylko takie kostne wyrostki są, to może się to zdarzyć niemal każdemu zwierzęciu. I raczej nie nazwałbym w tym momencie tego szakala kryptydą, tak jak krowy z pięcioma nogami.

[size=9px][ Dodano: 2006-11-21, 10:28 ][/size]
Co do tego linka... jest tam wzmianka o szakalu, rzeczywiście... ale piszą głównie o mongolskim robaku śmierci... i podpisują obrazek z tatzelwurmem jako 'robak śmierci'.... Nie ma co, bardzo rzetelny serwis :/

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 21 Lis 2006, 17:36 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
"Chupas" napisał(a):
I raczej nie nazwałbym w tym momencie tego szakala kryptydą, tak jak krowy z pięcioma nogami.

Zrobiłem temat o rogatym szakalu ponieważ jest on oficjalnie uzaną kryptydą..przez najbardziej wiadygodną ogranizację zajmującą się tego rodzaju istototami nie znanymi nauce, czyli przez BCSCC .

Ale faktycznie szakale takie kryptydami nie są. :lol: :lol:

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 21 Lis 2006, 17:44, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 21 Lis 2006, 17:39 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
A, to co innego :) Nie pomyślałem żeby liste przeszukać.

PS. Ciekawe czy na liście BCCSC są te kryptydy z AmericanMonsters...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 21 Lis 2006, 17:47 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
HORNED JACKAL (INDIA)
lista mammals, numer 88.

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 21 Lis 2006, 18:13 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Miałem na myśli nie rogate, ale ogólnie kryptydy z AM, bo o niektórych z tamtąd nigdy nie słyszałem nawet najmniejszej wzmianki...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 21 Lis 2006, 18:22 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
Wiem o co ci chodziło taki głupi to aż nie jestem. Poszukaj tych kryptyd z AmericanMonster napewno część z nich jest na BCSCC.....

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 21 Lis 2006, 21:12 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 31 Maj 2006, 19:38
Posty: 269
Miejscowość: Opole
Jeszcze tak a propos rogów - nie muszą być wcale wyrostkami kostnymi, wówczas na czaszce nie będzie po nich śladu. Mogą być po prostu zbudowane z keratyny na przykład.


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 21 Lis 2006, 23:07 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
Shi_ra chodzi ci zapewnie o poroża jeleniowatych zbudowane z tkanki kostnej i rogi krętogich zbudowane z keratyny.

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 21 Lis 2006, 23:09, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 24 Lis 2006, 13:55 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
"Caniche" napisał(a):
najbardziej wiadygodną ogranizację zajmującą się tego rodzaju istototami nie znanymi nauce, czyli przez BCSCC

Potwornie wiarygodną... Co robi np. dodo na ich liscie? Czy z powodu 2-3 niezbyt wiarygodnych (a może i wiarygodnych, tylko że opisanego i żyjącego do dziś ptaka :roll:)
relacji ma prawo zostać uznanym za zwierzę "prawdopodobnie występujace obecnie"?
A tak w ogóle to witam po parudniowej przerwie. :peace:

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


Ostatnio edytowany przez nikifoor, 24 Lis 2006, 13:56, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 24 Lis 2006, 14:08 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
welcome again!

Tak masz rację nikifoor, tak jest......ale zauważ że na BCSCC są teoretycznie wszystkie nieznane zwierzeta, relacje od pojedynczych osób, czaszek, śladów itd. wszystkie praktycznie nazwy odwołują się do poszlak.....a wiele z kryptyd tu zamiesczonych poprostu nie istnieje......ośmielam się twierdzić ze może i nawet wiekszość.

Jest to jednak spis na który wzorują się szystkie strony krypto na całym swiece. Jest on podstwowy dla każdego kryptozoologa,,,, bo jesli dane zwierzę nie zostało opisane przez naukę to czy może istnieć-tego nie wiemy, dlatego nie wolno wykluczyc istnienia jakiegoś zwierza jeśli nie ma prawdziwych dowodów że ono nie istnieje.

[size=9px][ Dodano: 2006-11-24, 15:10 ][/size]
"nikifoor" napisał(a):
Potwornie wiarygodną... Co robi np. dodo na ich liscie?

Nie tylko dodo ale także rogaty szakal, wegierski wilk trzcinowy itd.

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 24 Lis 2006, 19:45 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Lista BCSCC, została zrobiona bodajże jeśli nie w roku 96, to zapewne jeszcze wcześniej, w czasach gdy kryptozoologia, nie cieszyła sie jakąkolwiek sławą i wogóle nie byla znana przez społeczeństwo...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 25 Lis 2006, 13:53 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 31 Maj 2006, 19:38
Posty: 269
Miejscowość: Opole
Caniche - zgadza się, ale bardziej miałem tu na myśli "rogi" nosorożca :)


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 25 Lis 2006, 14:32 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Też tak sobie pomyślałem, że rogi u tych szakali mogą być takie jak u nosorożca - utworzone z ciasno zbitych włosów.

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 03 Gru 2006, 14:36 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
Paznokcie, włosy, rogi, pazury, pióra i kopyta są wytworami naskórka, dlatego szakale czy inne ssaki drapieżne mogłyby wytworzyć na skutek mutacji genów odpowiedzialnych za produkcję prawidłowej postaci keratyny - keratynową, zbitą formę rogową (zamiast włosów).

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 03 Gru 2006, 18:35 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Tja... W takim razie każdy zwierz może wytworzyć rogi itp. Ale tym zwierzakom co mają różki są one potrzebne - a takiemu szakalowi na cholere rogi? Bo chyba nie dla szpanu.... Jak dla mnie ewidentna mutacja jednego osobnika, ktoś zauważył i od razu kryptydę z niego robią.... A ja widziałem węża z drugą głową - i co? Jakoś nie jest kryptydą :/

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Rogaty szakal
PostWysłany: 03 Gru 2006, 18:53 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 882
"Chupas" napisał(a):
Jak dla mnie ewidentna mutacja jednego osobnika, ktoś zauważył i od razu kryptydę z niego robią.... :/


Tak, właśnie tak było. Ale temat wyczerpany. Mimo to na razie nie zamykać..ktoś może powie coś ciekawego.

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Rogaty szakal
PostWysłany: 26 Lip 2010, 16:54 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Cze 2010, 18:55
Posty: 212
Miejscowość: Żywiec
podam nawet dwa:
1. Narwal posiada długi cios/róg, żywi się rybami i głowonogami
2. Kameleon rogaty (nie wiem czy to właściwa nazwa gatunkowa) żywi się robaczkami, mięsem tego nie nazwiemy ale można rzec że gadzina jest drapieżnikiem...

_________________
... W morzu świec
Płynie łódź
Stoję w niej
Z grzechów mych
Napinam łuk
Strzelam w obłok...


KAT-Robak


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Rogaty szakal
PostWysłany: 09 Sie 2010, 19:40 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 09 Sie 2010, 14:10
Posty: 17
Może to jest tylko że tak powiem ,,żart natury'' i pojedynczy przypadek jak np: owca z dwoma nogami, czy ciele z ludzką głową czy coś w ten deseń. Nie musi to być od razu nowa kryptyda.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 25 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group