Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 14:44

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sirrush
PostWysłany: 06 Lis 2006, 08:18 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Nic się nie dzieje ciekawego ostatnio więc z nudów przetłumaczyłem artykuł. Pasuje idealnie do działu nad którym tak namiętnie spekulujecie (niby kryptydy, pół kryptydy czy jak to jeszcze nazwaliście) :)


Sirrush [występowanie: tereny Babilonu]

Sirrush jest babilońskim smokiem. Znany głównie z legend i starożytnych posągów. Jedynym powodem dla którego kryptozoolodzy twierdzą że sirrush mógł istnieć naprawdę, jest misterność i dbałość o detale w jego posągach.

W Babilonie, rzeźby zwierząt takich jak lwy pozostały niezmienione przez wieki, ale rzeźby mitycznych stworzeń zmieniały lekko z pokolenia na pokolenie artystów, gdyż każdy z nich odrobinę inaczej wyobrażał sobie niektóre cechy tych istot.

Sirrush, o którym sądzi się, że jest zwierzęciem mitycznym pozostawał niezmieniony przez wieki. Ten fakt pozwala twierdzić ludziom, że mógł być realnym stworzeniem żyjącym na bagnach Środkowego Wschodu, lub był egzotycznym zwierzęciem sprowadzonym z Afryki a babilońscy rzeźbiarze trochę zmienili jego wygląd w swoich tworach. Ponadto, przetrwały opowieści o jednym egzemplarzu tego zwierzęcia, który pozostał w świątyni Babilońskiej i jest czczony jako bóstwo.

Niektórzy kryptozoolodzy twierdzą, że sirrush jest identyczny jak mokele-mbembe, a inni dementują tą teorię ponieważ mokele-mbembe prezentuje się jako pulchny dinozaur z zaokrąglonymi kształtami, podczas gdy rzeźby sirrusha przedstawiają go jako długiego, chudego, jaszczuro-podobnego zwierza, przechodzącego powoli w kształty krowy (tył). Zatem większość badaczy tego przypadku uważa, że jest on po prostu innym przykładem żyjącego dinozaura lub choćby ogromnej jaszczurki.

Źródło: www.newanimal.org
Tłumaczenie: Chupas

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Sirrush
PostWysłany: 06 Lis 2006, 17:27 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
"Chupas" napisał(a):
Nic się nie dzieje ciekawego ostatnio więc z nudów przetłumaczyłem artykuł. Pasuje idealnie do działu nad którym tak namiętnie spekulujecie (niby kryptydy, pół kryptydy czy jak to jeszcze nazwaliście) :)

Taki dział i tak zapewne nie powstanie, zresztą wg mnie to smoczysko jest normalną kryptydą (o ile w ogóle jakąś kryptydę można uznać za normalną), bo wątpie żeby nauka miała lada chwila potwierdzić jego istnienie (bo właśnie dla takich zwierząt, jeśli dobrze zrozumiałem Caniche-a ma być ten dział). Zresztą jak dla mnie dokładne rysunki na ścianach to za mało aby przypuszczać że taki zwierz na prawdę kiedyś istniał, a co dopiero że istnieje dziś.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


Ostatnio edytowany przez nikifoor, 06 Lis 2006, 17:27, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group