Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 09:05

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 29 Paź 2006, 21:09 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Potwór z Great Rift Valley*

"Great Rift Valley – ochrzczona tą nazwą dolina przez szkockiego badacza Johna Waltera Gregory – dzieli Kenię prawie idealnie przez całą długość kraju ze wschodu na zachód. Ten region charakteryzuje pustynia, płaskie i jałowe tereny, strome klify i w końcu - jeden niezwykły potwór.

Raporty spotkań z tym potworem (lub potworami) żadko mówią oględnie - świadkowie są pewni, że Great Rift Valley jest domem ogromnego, kolczastego, mięsożercy, który według kilku kryptozoologów może być zwierzęciem znanym jako Dimetrodon grandis.

Przeciwnie niż sądzi większość, Dimetrodon nie był dinozaurem, a unikatowym ssako-podobnym gadem, którego wielu naukowców określa mianem daleko spokrewnionego z ludzką rasą! Godny zauważenia przez żaglo-podobną płetwę grzbietową, ten przedstawiciel z rodziny sphenadontów stwarzał zbyt wielką grozę wśród świadków żeby mówić o nim jak o nieistniejącym.

Wielu badaczy było sceptycznych co do istnienia tego zwierzęcia, twierdzili że to niemożliwe żeby stworzenie takie jak to mogło ukrywać się na terenach Kenji. Oczywiście, wiele faktów przeczy tej tezie, na przykład niedawne odkrycie ssaka naczelnego z Kongo zwanego potocznie Małpim zabójcą lwów. Faktem jest, że Afryka jest słynna z rzekomo prehistorycznych bestii, jak np. Mokele-mbembe, Emela-ntoouka czy choćby Kongamato."

tłumaczenie: Chupas


*Specjalnie nie tłumaczę nazwy doliny, gdyż jestem przeciwnikiem tłumacznia nazw właśnych.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

[size=9px][ Dodano: 2006-10-29, 22:12 ][/size]
I obrazek potworka:
Image

_________________
Kryptozoologia


Ostatnio edytowany przez Chupas, 29 Paź 2006, 21:10, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 30 Paź 2006, 15:47 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:42
Posty: 174
Miejscowość: Katowice
Chupas wiesz może ile jest on większy od jaszczurki ??. Bo zabardzo nie umiem sobie go wyobrazić. Ale jest to naprawde inponujące zwierzęcie podobne do dinozaura.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 30 Paź 2006, 15:59 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
"Chupas" napisał(a):
którego wielu naukowców określa mianem daleko spokrewnionego z ludzką rasą!

Wszystkie stworzenia są bliżej czy dalej spokrewnione z ludźmi.
Chupas w Twoim tekście zauważyłem dwa błędy: zamiast "żadko" powinno być "rzadko', a zamiast "Kenji" powinno być "Kenii". Poza tym żadnych błędów nie dostrzegłem. Ładny artykuł, zawiasem mówiąc.
"snake" napisał(a):
Chupas wiesz może ile jest on większy od jaszczurki ??. Bo zabardzo nie umiem sobie go wyobrazić.

A co to, jedna jaszczurka jest na świecie?

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 30 Paź 2006, 16:03 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:42
Posty: 174
Miejscowość: Katowice
Nie ale chciałem porównac wielkość. Nie umiem se tego stwora wyobraźić. Miało być duże ale jak duże 1m 50 cm 30 cm ??


 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 30 Paź 2006, 16:15 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Dimetrodon był sporo wiekszy.......... - jakieś 3 m długości.

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 30 Paź 2006, 16:17, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 30 Paź 2006, 16:21 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:42
Posty: 174
Miejscowość: Katowice
O no to miamy troszke dużego stworka. 3 metry chyba miał mocne szczenki jakby człowieka tak chapnoł to by było kiepsko. A jaką grubość z tym jeżyczkiem na plecach.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 30 Paź 2006, 17:19 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
"nikifoor" napisał(a):
"Chupas" napisał(a):
którego wielu naukowców określa mianem daleko spokrewnionego z ludzką rasą!

Wszystkie stworzenia są bliżej czy dalej spokrewnione z ludźmi.

Ja tylko tłumaczę = nie ponoszę odpowiedzialności za treść tekstu

"nikifoor" napisał(a):
Chupas w Twoim tekście zauważyłem dwa błędy: zamiast "żadko" powinno być "rzadko'

A to akurat świadomie zrobiłem. Word mi podkreślał 'żadko', ale mi się jakoś kojażyło, że 'żadko' odnosi się do czasu, a 'rzadko' do substancji płynnych :P Od teraz będe wierzył Wordowi ;) Co do Kenii - to nie wiedziałem jak napisać a Word nie podkreślał 'Kenji', więc tak napisałem.

Thx za uznanie, jutro następny tekst :D

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 30 Paź 2006, 20:11 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Przepraszam z offtop ale Word chyba w ogóle jest programem z dosyć małym zasobem słownictwa. Ja polecam Wikisłownik i Google (zwykle jak zrobisz błąd to Ci pokazuje "Czy chciałeś wyszukać").

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 30 Paź 2006, 20:53 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
O, thx za info, nie znałem tych stron. I jedna sprawa: jak ja zakładam temat - nie ma offtopu. Jest po prostu żeby wyrazić swoje zdanie o tym co jest w temacie, niezależnie na jakie drogi schodzi później rozmowa :)

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 01 Lis 2006, 15:38 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 05 Cze 2006, 18:34
Posty: 34
Miejscowość: Płock
Ej a takie coś, że dimetrodony były jeszcze przed dinozaurami. Jakim cudem miałyby nie ewoluować przez cały ten czas?


 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 12 Lis 2006, 14:49 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Niestety uprzedziłeś mnie FoX. Dimetrodon wystepował 270 milionów lat temu i dla mnie nie ma nawet jednej bilionowej że mogł przetrwać i dla mnie to po prostu bajki. 8)

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 21 Lis 2006, 14:29 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Na tym obrazku to w ogóle jest chyba wizerunek dimetrodona, a nie rzekomy wygląd tego potwora.

Pamiętajmy, iż to, że ma być nawet bardzo podobny do dimetetrodona jeszcze nie oznacza, że nim jest.
Ten żagiel u dimetrodona prawdopodobnie był większą wersją tarczek występujących na grzbiecie krokodyli; tzn. są one silnie unaczynione i gdy gad sie wygrzewa przepływająca przez nie krew nagrzewa się, a następnie opływając cały organizm powoduje podwyższenie jego temperatury.
A może jest to jakiś nieznany gatunek warana? Żeby skutecznej polować waran mógłby ewoluować w tym samym kierunku, co setki milionów lat wcześniej dimetrodon, w końcu bardzo potrzebuje ciepła. Niektóre warany by szybciej biegać i tym samym być lepszymi drapieżnikami moga nawet wytwarzać pewną ilosć ciepła w organizmie, czy nie byłoby to logiczne, gdyby waranom w toku ewolucji wyrosły na grzbietach takie żagle, by jeszce lepiej ogrzewać organizm?? 8)

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 21 Lis 2006, 15:41, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 21 Lis 2006, 15:57 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Całkiem, całkiem ta Twoja teoria, ale mnie jakoś dziwi jedno: czy taki żagiel nie utrudnia (uniemożliwia?) rozmnażania? : P

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 21 Lis 2006, 16:18 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Hehe :D ...jeśli miały go dimetrodony, to pewnie miały na to jakiś sposób... ;]
Wiesz...zapewne zamiast normalnie, samiec na samicę, wchodziły na siebie trochę z boku...... :wink:

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 21 Lis 2006, 17:22, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 21 Lis 2006, 17:40 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
To musiało naprawdę dziwnie wyglądać... Ale zauważ, że na tym obrazku samica ma znacznie mniejszy żagiel, więc to chyba zbytnio nie utrudniało...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 21 Lis 2006, 20:30 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Hmm....więc pewnie ten żagiel służył również do zrobienia wrażenia na samicy podczas godów. :wink:

[size=9px][ Dodano: 2006-11-21, 21:37 ][/size]
Ale mówmy już o tym potworze, nie o dimetrodonie, bo jak ja i Pawel już powiedzieliśmy, dimetrodonem to on raczej nie jest...........

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 22 Lis 2006, 08:54 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
"Schnappi" napisał(a):
dimetrodonem to on raczej nie jest...........

Ale przypomina, i z niego mógł ewoluować (wiem, wiem, żył 270mln. lat temu, ale jeśli był dobrze przystosowany to miał szanse przetrwać.)

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 26 Lip 2010, 14:25 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Cze 2010, 18:55
Posty: 212
Miejscowość: Żywiec
Tak masz rację żelazna logika, relikty z czasów dinozaurów, mianowicie krokodyle już dawno wyginęły, zapomniałem,...także o tym że każdy gad, atakuje ze ślepą furią wszystko co się rusza a zwłaszcza człowieka...

_________________
... W morzu świec
Płynie łódź
Stoję w niej
Z grzechów mych
Napinam łuk
Strzelam w obłok...


KAT-Robak


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 09 Sie 2010, 14:24 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 09 Sie 2010, 14:10
Posty: 17
Ja nie mam głębszej wiedzy o dinozaurach, ale nie została podana metryka i waga zwierzęcia. Gdyby był wielkości takiej jak na zdjęciu można powiedzieć że to jest agama. Jeśli rozmiar przekracza wyobrażenia to może byc dinozaur. Z pewnością nie sam ale daleki krewniak dino. One raczej nie mogły by się zachować po katastrofie z wyginięciem jaszczurzych przodków, może zaginione jaja ocalały albo mutacje jaszczurek, ale ciężko powiedzieć.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Great Rift Valley
PostWysłany: 10 Sie 2010, 05:47 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Małe sprostowanie dla kamikaze316. Dimetrodony nie były w ogóle spokrewnione z dinozaurami! Należały do gadów ssako-podobnych.

Co do bestii. Mało prawdopodobne żeby zwierzęta z permu przetrwały bagatela 250 milionów lat bez zmian. Być może to jakiś gatunek dużej jaszczurki, żagle na grzbiecie mogły pojawić się niezależnie od pokrewieństwa z Dimetrodonem. Podobne żagle miał Spinonozaury a niebyły spokrewnione z Dimetrodonami. Żagiel na grzbiecie prawdopodobnie służy do termoregulacji (Podobne zadanie mają uszy u słoni).

Więc według mnie te jaszczury to nieznany gatunek jaszczurki lub krokodyla.

_________________
Image


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group