Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 06:32

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 18 Cze 2014, 15:30 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
http://cryptomundo.com/eyewitness-accou ... the-yukon/
Georges Dupuy w roku 1908 w swojej książce Je Sais Tout (Wiem wszystko) opisał relację ze spotkaniem z... dinozaurem. Co jeszcze dziwniejsze na terenie Jukonu. Dinozaur przypominał ceratozaura, był czarny, dużo większy (rozmiary są przesadzone na pewno, podaje on wielkość większą od spinozaura, gdzie na załączonej ilustracji stwór ma może 5-6 metrów. Posiadał sierść podobną do dzika (szczecinę) i szorstką skórę.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 19 Cze 2014, 17:45 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Co do tej sierści. Możliwe że to specyficzny rodzaj piór. Pióra np. emu trochę przypominają sierść. Stałocieplne dinozaury potencjalnie mogły by przetrwać w klimacie arktycznym więc czemu nie.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 20 Cze 2014, 06:51 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010, 07:36
Posty: 71
Miejscowość: Oświęcim
Zdarzenie wydaje się być interesujące choć nieco podobne do relacji o tyranozaurze z doliny Kasai. Ciekawe że wszystkie te doniesienia i relacje o takich najciekawszych stworzeniach/kryptydach pochodzą głównie z okresów przedwojennych lub w ich trakcie...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 21 Cze 2014, 09:57 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Faktycznie, pomysł z piórami jest dosyć prawdopodobny, sam o tym od razu pomyślałem, kiedy czytałem relacje. Zasadniczo Jukon jest chyba dostatecznie dużym i dzikim terenem, żeby populacja wielkich drapieżników mogła przeżyć, polując np. na łosie. Pytanie czy populacja dałaby radę przeżyć przez miliony lat.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 21 Cze 2014, 11:20 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
W sumie to niekoniecznie musiał być dinozaur, w Ameryce Południowej rozwijały się duże ptaki drapieżne niektóre z nich dotarły do Ameryki Północnej (np. Titanis). Możliwe więc że jakaś populacja mogła dotrzeć w północne rejony kontynentu i tam przetrwać.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 16 Sie 2014, 15:51 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
gady są zmienno cieple a na tym przylądku jest naprawdę bardzo zimo po drugie jest to duży teren z brakiem pożywienie duże saki występują tam stadnie i się przemieszczaj wiele km jest bez zwierząt dostatecznie dużych dla tego gada gdyby taki dinozaur przetrwał musiał by być on głownie padlinożercą i przemieszczać duże odległości pióra jako ocieplacz ciekawa propozycja ale u dużych dinozaurów one praktycznie nie występowały wolały one ustawiać się do słońca lub mieć rogatki i grzebienie kumulujące ciepło do organizmu . Uważam ze z powodu odmrożenia naszemu podróżnikowi sie wyobraził dziwny drapieżnik a jak było to naprawdę zwierze to pewnie podejrzewam titanisa bo żaden ssak drapieżny takiej budowy nie ma


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 16 Sie 2014, 18:38 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Coraz więcej naukowców skłania się do teorii, że wielkie, drapieżne dinozaury także były opierzone, więc nie ma co od razu skreślać tego pomysłu. Tak samo zmiennocieplność jest wciąż dyskutowana, opierzone dinozaury mogłyby być stałocieplne. Z innej strony czytałem ostatnio o teorii, że w rzeczywistości stałocieplność w ogóle nie istnieje, po prostu niektóre organizmy są znacznie mniej zmiennocieplne, ale mnie osobiście ona nie przekonuje. Tak samo nie twierdzę, że relacja jest prawdziwa, a wręcz przeciwnie. Po prostu twoja pewność w sprawie dinozaurów jest nieco na wyrost.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 17 Sie 2014, 11:02 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
taki dinozaur przetrwał musiał by być on głownie padlinożercą

Niektórzy uczeni sądzą że Tyranozaury i jemu podobne dinozaury mogły być właśnie padlinożercami.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 17 Sie 2014, 11:16 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Informacja jest prawdopodobna, ponieważ większość wielkich teropodów była ociężała i powolna, przez co nie mogły polować na mniejsze i często szybsze zauropody.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 17 Sie 2014, 11:32 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Chudy Pan napisał(a):
Informacja jest prawdopodobna, ponieważ większość wielkich teropodów była ociężała i powolna, przez co nie mogły polować na mniejsze i często szybsze zauropody.

Zauropody mniejsze od Teropodów? Tobie się coś nie pomyliło?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 17 Sie 2014, 11:53 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
No dobra, źle napisałem. Chodziło mi o młode. Dziękuję za wskazanie mi mojego błędu. :angel:
Wracając do tematu tyranozaur mógł poruszać się tylko z prędkością nie przekraczającą 8km/h.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 17 Sie 2014, 16:00 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Chudy Pan napisał(a):
No dobra, źle napisałem. Chodziło mi o młode. Dziękuję za wskazanie mi mojego błędu. :angel:
Wracając do tematu tyranozaur mógł poruszać się tylko z prędkością nie przekraczającą 8km/h.


Źródła jakieś masz? Bo mój pobieżny research w necie pokazał, że jest to wciąż kwestia dyskusyjna i że w tej chwili przyjmuje się najcześciej, iż Rex mógł się przemieszczać z prędkoscią gdzieś od szesnastu do czterdziestu kilometrów na godzinę.

http://sciencenetlinks.com/science-news/science-updates/clocking-t-rex/

Skąd ty czerpiesz wiadomości?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 20 Sie 2014, 11:00 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
Arnubis napisał(a):
Coraz więcej naukowców skłania się do teorii, że wielkie, drapieżne dinozaury także były opierzone, więc nie ma co od razu skreślać tego pomysłu. Tak samo zmiennocieplność jest wciąż dyskutowana, opierzone dinozaury mogłyby być stałocieplne. Z innej strony czytałem ostatnio o teorii, że w rzeczywistości stałocieplność w ogóle nie istnieje, po prostu niektóre organizmy są znacznie mniej zmiennocieplne, ale mnie osobiście ona nie przekonuje. Tak samo nie twierdzę, że relacja jest prawdziwa, a wręcz przeciwnie. Po prostu twoja pewność w sprawie dinozaurów jest nieco na wyrost.
Mistrzu twoja odpowiedz jest bardzo ciekawe ale chce żebyś zwrócił na dwa fakty .PO 1 - czemu w warunkach sprzyjających dla gadów miały by duże gady mieć pióra lub stać sie stałocieplne? a po 2 -czy istnieje obecnie jakiś gad stałocieplny? gdyby dinozaury przyswoiły taką zdolność to czy nie przetwarzał by jakiś potomek który mógłby być wielkości wtedy ryjówki i ewoluował przetrwał do dzisiejszych czasów? Jednym słowem - dopóki nie zobaczę tyranozaura z pawim piórem na głowie nie uwierzę. a ci naukowy-cy jakie dają argumenty za ? poproszę o artykuł .


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 20 Sie 2014, 18:05 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
czemu w warunkach sprzyjających dla gadów miały by duże gady mieć pióra lub stać sie stałocieplne?

W Kredzie doszło do ochłodzenia klimatu.

Cytuj:
czy istnieje obecnie jakiś gad stałocieplny? gdyby dinozaury przyswoiły taką zdolność to czy nie przetwarzał by jakiś potomek który mógłby być wielkości wtedy ryjówki i ewoluował przetrwał do dzisiejszych czasów

Ptaki


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 20 Sie 2014, 21:03 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
lcf317 napisał(a):
Mistrzu twoja odpowiedz jest bardzo ciekawe ale chce żebyś zwrócił na dwa fakty .PO 1 - czemu w warunkach sprzyjających dla gadów miały by duże gady mieć pióra lub stać sie stałocieplne?


Ochłodzenie klimatu w kredzie, o czym ktoś tu wspominał. Oraz sam fakt iż stałocieplność pozwala na większą wydolność mięśni, zwiększając szybkość i siłę. Zwierzęta zmiennocieplne bywają tak szybkie jak stałocieplne, ale taką szybkość mogą utrzymać znacznie krócej. Do tego stałocieplność uniezależnia do pewnego stopnia od temperatury otoczenia i pozwala zdobywać takie nisze ekologiczne, które dla zmiennocieplnych są niedostępne. Nie bez powodu nie ma gadów w Arktyce, na ten przykład, a gady występujące w Polsce to garść gatunków o małych rozmiarach. Stałocieplność to jest ogromny atut, a ty się, przepraszam, pytasz dlaczego?


Cytuj:
a po 2 -czy istnieje obecnie jakiś gad stałocieplny? gdyby dinozaury przyswoiły taką zdolność to czy nie przetwarzał by jakiś potomek który mógłby być wielkości wtedy ryjówki i ewoluował przetrwał do dzisiejszych czasów?


Potomkowie stałocieplnych dinozaurów ćwierkają ci na gałązkach za oknem, srają na parapety a także dają się zjadać na obiad. Jak wtranżalasz sadzone na śniadanie, to wiedz, że wsuwasz jaja potomków dinozaurów. Z czego, jak sądzisz, wyewoluowały ptaki?

Cytuj:
Jednym słowem - dopóki nie zobaczę tyranozaura z pawim piórem na głowie nie uwierzę. a ci naukowy-cy jakie dają argumenty za ? poproszę o artykuł .


No nie no, bo odciski piór w materiale kopalnym to za mało. Osady lotek w kościach ramienia to też pewnie bzdet. Tu masz, poczytaj sobie, obczaj linkowane artykuły i doucz się trochę.

https://en.wikipedia.org/wiki/Feathered_dinosaur

Bo wypadałoby się przynajmniej trochę zapoznać z aktualnym stanem wiedzy, zanim się zacznie gromić naukowców, że sie nie znajo.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 03 Wrz 2014, 11:01 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Skoro ptaki stały się stałocieplne... To możliwością jest że odziedziczyły to już od dinozaurów. Sukces ewolucyjny tej grupy stworzeń może właśnie pochodzić właśnie od tej cechy. Poza tym wystarczy popatrzeć na Yutyrannusa - opierzonego przedstawiciela rodziny tyranozaurów, mającym nawet spore rozmiary. Nie wiem tylko czy jakiś gatunek z rodziny ceratozaurów posiadał upierzenie. Z dilofozaurów możliwe ale jeżeli ktoś wie coś o opierzonych stworzeniach z tej grupy zwierząt to niech mnie oświeci


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 22 Wrz 2014, 14:56 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
ptaki nie są gadami to nie odp


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 22 Wrz 2014, 19:57 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Ptak to stałocieplny gad. Tak w bardzo dużym uproszczeniu.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 23 Wrz 2014, 12:42 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 19 Wrz 2014, 12:32
Posty: 3
no chyba nikt nie ma wątpliwosci no nie


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 23 Wrz 2014, 17:41 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
pytanie było czy istnieje stało cieplny gad ptaki wywodzą się od gadów to fakt dlatego uważam ze to nie był dinozaur tylko titanis

-- 23 Wrz 2014, 17:43 --

http://www.eureknews.pl/index.php/prehi ... ozaur.html ok juz znalazłem upierzonego tyranozaura


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 24 Wrz 2014, 18:26 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Dwunożnych małp z dużym mózgiem też aktualnie nie uświadczysz. Mamy przyjąć, że nigdy nie istniały? O kant to twoje rozumowanie rozbić.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 27 Wrz 2014, 17:46 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Chyba, że znajdziemy bigfoota :hihi:


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 19 Gru 2014, 15:18 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Znalazłem drugą rycinę z potworem zamieszczoną w Je Sais Tout

Image
http://karlshuker.blogspot.com/2014/06/ ... iving.html


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 19 Gru 2014, 19:49 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Zauważyliście, że w obu przypadkach dinozaur ma na "nosie" mały róg. Rzecz jasna nie musi to niczego dowodzić. Może to tylko bójna wyobraźnia autorów obrazków.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 02 Mar 2015, 18:03 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
http://static9.depositphotos.com/101210 ... saurus.jpg

-- 02 Mar 2015, 18:03 --

znajomy ?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 03 Mar 2015, 17:15 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Tak. W moim poście chodziło o to, że obserwacje mogą dotyczyć tego samego gatunku.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 03 Mar 2015, 18:22 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
że obserwacje mogą dotyczyć tego samego gatunku.

Mocno wątpliwe by tego samego. Możliwe że zwierzę wywodzi się od ceratozaura ale nie jest nim per se.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 20 Lip 2015, 09:05 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 19 Lip 2015, 14:08
Posty: 43
Prawdo podobnie ten rzeczony dinozaur mógł przeżyć zahibernowany w lodzie a teraz grasuje tam.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 20 Lip 2015, 22:19 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
dartvader1 napisał(a):
Prawdo podobnie ten rzeczony dinozaur mógł przeżyć zahibernowany w lodzie a teraz grasuje tam.


To tak nie działa. Podczas zamarzania w komórkach tworzą się kryształki lodu, które niszczą ich wewnętrzną strukturę, skutkiem czego po odmrożeniu otrzymujemy kupę martwego mięsa, a nie żywe zwierzątko.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dinozaury w Arktyce?
PostWysłany: 21 Lip 2015, 09:45 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2015, 13:57
Posty: 61
Jak zobaczę zdjęcie to uwierzę, opowiastkę każdy może sobie wymyśleć. Chciałbym żeby tak było ale dinozaury nie przetrwały do naszych czasów nie ma takich cudów...


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 33 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group