Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 12:50

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 28 Kwi 2012, 07:21 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Wyspa Sikoku jest najmniejszą i najsłabiej zaludnioną z głównych wysp Japońkich, drugą najwyższą górą tej wyspy jest Góra Tsurugi.

Image
Góra Tsurugi to tajemnicze miejsce, według jednej z miejscowych legend jest to tak naprawdę piramida wzniesiona przez ludzi, inna legenda głosi że we wnętrzu góry ukryty jest skarb króla Salomona. Jednak w tym temacie nie chodzi o ukryte skarby czy piramidy, ale o kryptydę tajemniczego węża obserwowanego na zboczach tej góry.

W maju 1973 grupa czterech pracowników leśnych napotkała na swojej drodze węża o długości około 10 metrów, zwierzę posiadało błyszczące czarne łuski.
W następnym miesiącu miejscowi urzędnicy zarządzili polowanie na węża (w końcu takie bydle mogło być niebezpieczne dla ludzi) jednak nie złapano węża, tylko znaleziono jego wijący się między drzewami ślad o około 40 cm szerokości.

Ciekawostką jest fakt że pewne miejscowe muzeum posiada w swoich zbiorach 40 centymetrową czaszkę, która podobno należy do węża.
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 28 Kwi 2012, 11:11 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2011, 16:59
Posty: 183
Wow,10-metrowy bydlak to jest już naprawdę coś 8)

Tyle chyba miał Titanoboa,jeśli się nie mylę.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 28 Kwi 2012, 11:37 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Całkiem ciekawe, czy ta relacja z 1973 to jedyne doniesienie??
10 metrów to sporo, szczególnie, że największy wąż żyjący na Sikoku o jakim udało mi się znaleźć informacje mierzy około 1.5 metra to jest Elaphe quadrivirgata. Wpadł mi to głowy mało prawdopodobny pomysł, że może był to jakiś zagubiony Pyton siatkowy, żyje w południowo-wschodniej Azji, dorasta do 10 metrów, jedynie ubarwienie niezbyt pasuje do opisu. Może uciekł od jakiegoś prywatnego hodowcy, a potem zawędrował na górę Tsurugi, gdzie został dostrzeżony przez strażników.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 20 Lip 2013, 06:59 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Udało mi się znaleźć kolejną relację o wielkim japońskim wężu.

24 Stycznia 1987 roku. Pan Asakura Kayoko zaobserwował na swojej kurzej fermie 7 metrowego węża który zajadał się jego drobiem. Psy pana Kayoko wypłoszyły węża z gospodarstwa.

W prefekturze Izu na terenie budowy hotelu zaobserwowano 9 metrowego białego węża, robotnicy byli tak przerażeni że przez kilka dni nie chcieli wchodzić na teren budowy.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 20 Lip 2013, 08:28 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 17 Lip 2013, 17:58
Posty: 8
Łał bardzo ciekawe. Naprawde interesujące.
MarcinK to że w google wpiszesz jakąś nazwe i nie wyskoczy na pierwszej stronie to nie znaczy że jakiejś strony nie ma.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 20 Lip 2013, 10:28 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
MarcinK napisał(a):
Udało mi się znaleźć kolejną relację o wielkim japońskim wężu.
24 Stycznia 1987 roku. Pan Asakura Kayoko zaobserwował na swojej kurzej fermie 7 metrowego węża który zajadał się jego drobiem. Psy pana Kayoko wypłoszyły węża z gospodarstwa.
W prefekturze Izu na terenie budowy hotelu zaobserwowano 9 metrowego białego węża, robotnicy byli tak przerażeni że przez kilka dni nie chcieli wchodzić na teren budowy.

Ciekawe, jak rozumiem te relacje pochodzą z tej samej wyspy? 7 i 9 metrów... Nawet jak się weźmie pod uwagę że świadkowie zwykle trochę zawyżają to i tak znane gatunki z Wysp Japońskich odpadają (zagubiony zwierzak z przemytu?). Ten biały kolor wskazywał by na pytona królewskiego ale one nawet nie zbliżają się do tych rozmiarów (góra 2,5 metra).

Łowca Chupacabry napisał(a):
Łał bardzo ciekawe. Naprawde interesujące.
MarcinK to że w google wpiszesz jakąś nazwe i nie wyskoczy na pierwszej stronie to nie znaczy że jakiejś strony nie ma.

A tobie o co się rozchodzi? Dalej o to WNN? Jak SWAT temat zamknął to nie ma co tego ciągnąć jeszcze na innym temacie :roll: .


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 20 Lip 2013, 13:08 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
Ciekawe, jak rozumiem te relacje pochodzą z tej samej wyspy?

Zdarzenie z kurzej fermy miało miejsce w prefekturze Kōchi na wyspie Sikoku więc tak.
Jednak drugi przypadek pochodzi z Izu miasta w prefekturze Shizuoka która leży na wyspie Honsiu.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 21 Lip 2013, 07:58 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Wow kolejny duży wąż ciekawe czy jeszcze tam mieszka :D .


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 21 Lip 2013, 17:51 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Biorąc pod uwage date relacji i wielkość węża(wiek) to już go tam nie ma. Te różne rozmiary jeżeli zostały dobrze oszacowane to powinna znajdować się tam cała populacja takich dużych węży, a te relacje są dość stare( jak zawsze...) i o nowych nie słychać. I dlaczego w obu przypadkach nie zabili węża? Widząc tak niecodziennego olbrzyma warto było chociaż zrobic zdjęcie.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 22 Lip 2013, 09:52 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
I dlaczego w obu przypadkach nie zabili węża? Widząc tak niecodziennego olbrzyma warto było chociaż zrobic zdjęcie.

Nie wiem jak ty ale gdybym ja zobaczył wielkiego węża w lesie to bym się nieźle wystraszył i nie wiem czy udało by mi się go zabić. A co do zdjęcia teraz to każdy ma komórkę ale w tedy. Pracownicy leśni i na budowie byli w pracy więc poco im aparat, a farmer? On spuścił psy.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 22 Lip 2013, 10:55 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Prawda, chociaż Nevada ma rację że relacji mamy niewiele i są dość stare ale jednocześnie jest ich na tyle i dotyczą węży tak odstających choćby samymi rozmiarami od gatunków znanych z Japonii że ciężko je po prostu zignorować. Nie wykluczam że to rzeczywiście uciekinier z menażerii czy coś podobnego... No ale gdybać każdy może a bez np. nowszych relacji do tego pozostaje nam się ograniczyć.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 23 Lip 2013, 11:07 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Takie węże muszą żyć całkiem długo a biorąc pod uwagę rozmiary gadów z relacji było ich sporo więc może przetrwały .
Dziwne złapać takiego węża na wyspie było by stosunkowo łatwe a jednak nikt chyba nie próbował .


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 23 Lip 2013, 13:07 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Jak wąż ma jakieś 8 metrów to jest już dość stary, a od relacji minęło prawie 30 lat i o nowych nie słychać, więc bardzo prawdopodobne,że to był jakiś zbieg z farmy czy coś( biały wąż, to mógł być po prostu albionos).


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 23 Lip 2013, 13:27 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Nevada napisał(a):
Jak wąż ma jakieś 8 metrów to jest już dość stary, a od relacji minęło prawie 30 lat i o nowych nie słychać, więc bardzo prawdopodobne,że to był jakiś zbieg z farmy czy coś( biały wąż, to mógł być po prostu albionos).


No nie wiem miałem węża zbożowego nie wielkiego tylko 1,50 m miał ale żył 7 lat urósł do max wielkosci w ciągu 3 lat wiec nie koniecznie tamten był stary


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 23 Lip 2013, 16:16 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Wielkość jest tylko jednym z wyznaczników przy określeniu wieku węża, jest ich chyba kilkanaście. Ale żeby nim się posłużyć należy znać obserwowany gatunek, a tego brak. No ale możemy przyjąć średnią jaką jest dla dużych węży waha się od 10 do 30 lat. To i tak trzeba uznać o ile wszystkie relacje teoretycznie mogły by dotyczyć jednego węża (zapominając że jedna dotyczy innej wyspy), to raczej mało prawdopodobne by ten okaz dożył do chwili obecnej...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 24 Lip 2013, 11:19 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
gospo27 napisał(a):
Wielkość jest tylko jednym z wyznaczników przy określeniu wieku węża, jest ich chyba kilkanaście. Ale żeby nim się posłużyć należy znać obserwowany gatunek, a tego brak. No ale możemy przyjąć średnią jaką jest dla dużych węży waha się od 10 do 30 lat. To i tak trzeba uznać o ile wszystkie relacje teoretycznie mogły by dotyczyć jednego węża (zapominając że jedna dotyczy innej wyspy), to raczej mało prawdopodobne by ten okaz dożył do chwili obecnej...



nawet jeśli 1 zginą to mogło być ich więcej


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 24 Lip 2013, 12:48 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
O to mi się rozchodzi (w końcu relacje pochodzą z dwóch różnych wysp), ale nie ma na to dowodów że mamy do czynienia z populacją bo nie mamy relacji z ostatnich dwóch dziesięcioleci, albo przynajmniej MarcinowiK nie udało się jeszcze żadnej wygrzebać... Ja sam próbowałem szukać ale się poddałem. On ma do tego smykałkę jeśli chodzi o Daleko Wschodnie kryptydy, więc ma większe szanse. A jak na razie można gdybać ale daleko to nas nie zaprowadzi.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 24 Lip 2013, 17:42 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Jeszcze jest sprawa czaszki rzekomo należącej do tego węża- ma się znajdować w jednym z muzeów w okolicy owych gór.
Image
Ma mieć 35 cm (w pierwszym poście wkradł się błąd).
Niektórzy twierdzą że to spreparowana czaszka rekina.

Ma ktoś znajomych w Japonii?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 24 Lip 2013, 18:17 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Zdjęcie stare ale nie widzę dołów skroniowych a wszystkie łuskonośne (znaczy się węże też) je mają. Po za tym nie bardzo pasują mi tę zęby oraz żuchwa którą rzeczywiście szybciej bym przypisał rekinowi... Albo kiepsko ktoś ją preparował albo to naprawdę podróba.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki wąż z góry Tsurugi
PostWysłany: 27 Lip 2013, 07:30 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Może by się ktoś do Japonii wybrał ???


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group