Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 14:33

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 115 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 04 Cze 2008, 14:30 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:42
Posty: 174
Miejscowość: Katowice
Lub poprostu troszkę większy waran. A człowiek go zobaczył, był większy i z przerażenia jeszcze go powiększy. I mamy magalanie


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 04 Cze 2008, 14:43 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Saillemia tu możesz mieć więcej racji niż ja... Gigantyzm to nie tylko ludzka choroba... ale w takim razie trzeba sprawdzić czy i w niewoli waranom zdarza się podrosnąć za bardzo.

NanBeiDaXia nie bardzo wiem co jest prostackiego w prostym pytaniu o informacje pozwalające zweryfikować stan wiedzy którym się chwalisz. Jesli masz to wyższe skończone to chyba nie ma problemó z udowodnieniem tego, prawda? No chyba że go nie masz, wtedy faktycznie jedynym sposobem na nieośmieszenie się byłoby udawanie wielce obruszonego...

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 04 Cze 2008, 15:25 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
NanBeiDaXia, link by się przydał jakiś lub coś innego, o owych kościach sprzed 300 lat.

Cytuj:
ale w takim razie trzeba sprawdzić czy i w niewoli waranom zdarza się podrosnąć za bardzo

Niet, takowych "zbyt dużych" waranów w wszelakich hodowlach brak.
Zresztą na wolności rzadko widywane są warany, które swoja wielkością przewyższają znacznie inne osobniki z tego samego gatunku. Choćby 4 metrowe warany z Komodo, oficjalnie widywano góra z 4 razy i najczęściej dł. waran to od 2 do 3 metrów.

Cytuj:
może był to zwykły waran obciążony jakąś wadą genetyczną?

Nie przesadzajmy już, nie przesadzajmy.....ilekroć pojawi się jakaś relacja o bobrze olbrzymim, megalanni itp, to czy zawsze trza snuć teorię o wadach genetycznych owych zwykłych zwierząt ?
Tak, tak.....o dziwo bardzo, ale to zbyt bardzo często łączone są te 2 rzeczy....dlatego denerwują mnie takie hipotezy.

Cytuj:
W rejonach przybrzeżnych wód śródlądowych Megalania mogłaby też polować na średnie krokodyle, nie wiem czemu tego się nie bierze pod uwagę

Ano dlatego, że takie krokodyle głupie nie są i łatwo by sie nie dały 6 metrowemu gadowi. Megalannia to tak naprawdę w 70% wersja "big" warana z Komodo. Jeśli waran z Komodo, nie może sobie poradzić z krokodylem(tak, tak bywały takie starcia, wszak krokodyle różańcowe, znane są jako morscy pływacze), to co dopiero waran z przeszłości.


Innymi słowem, megalanni w naszych czasach mówię stanowcze nie.

Obserwacji góra 6 + jako taki odlew ślady tego gada....i tak bez rewelacji, i tak.....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 04 Cze 2008, 20:21 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Maj 2007, 08:17
Posty: 62
Mangel napisał(a):


NanBeiDaXia nie bardzo wiem co jest prostackiego w prostym pytaniu o informacje pozwalające zweryfikować stan wiedzy którym się chwalisz. Jesli masz to wyższe skończone to chyba nie ma problemó z udowodnieniem tego, prawda? No chyba że go nie masz, wtedy faktycznie jedynym sposobem na nieośmieszenie się byłoby udawanie wielce obruszonego...


Kolego - tak cię nazywam unikając terminu chłopcze - masz te swoje 15-16 lat, zacząłeś od dyskusji że karbońskie stawonogi pewnie były tak duże, bo inna była wtedy atmosfera, tak gęsta, że podtrzymywała ich ciała... ;-)  Potem zacząłeś się domagać ode mnie dowodów na moje wykształcenie, że niby ja, dorosły mężczyzna, mam coś udowadniać smarkaczowi i przedstawiać dowody swojego wykształcenia z podawaniem dat, miejsc, adresów uczelni i może jeszcze tytułów moich prac. Zapomniałeś jeszcze poprosić o mój adres domowy, numer konta, oraz numer PIN do bankomatu... Czy ty się zdrowo czujesz? Znam wiele inteligentnych chłopców i dziewczynek w twoim wieku którzy zapytani o kwestię "karbońskich owadów podtrzymywanych przez gęstą atmosferę" odpowiedzieli pytaniem: "co za kretyn i idiota to powiedział?"


Ostatnio edytowany przez NanBeiDaXia, 04 Cze 2008, 20:46, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 04 Cze 2008, 20:43 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Dobra panowie, mnie w ogóle nie obchodzi kim jesteście w "realu" i raczej mało kogo to obchodzi, więc radzę tu nie robić za chwilę pyskówek lub postów typu ten ciut wyżej....
Na PW sobie o pierdołach pogadajcie, a nie tu....
Offtopowi trza nie powiedzieć...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 04 Cze 2008, 20:57 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Maj 2007, 08:17
Posty: 62
A mnie by Kiedrzu obchodziło abyś jako "Administrator Senior" panował trochę nad wypowiedziami takich użytkowników jak Mangel... a nie będzie potrzebna sugestia o kontaktach na priv itp. Z mojej strony to jest tylko prośba....

PS. Co do linku o 300-letnich kościach Megalanii nie podam teraz tego z pamięci ale rozumiem, że każdy po umiejętnym Google`owaniu szybko może sam to znaleźć.


Ostatnio edytowany przez NanBeiDaXia, 04 Cze 2008, 21:01, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 05 Cze 2008, 12:59 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Kiedrzu masz racje, sprawę dokończe na pw. A wracając do twojego posta o niemożności polowania, może (nie bronie jej istnienia, wykazuje błędy w logice) megalania troszke się zmniejszyła? Małym zwierzętom (takim x<6 metrów) łatwiej jest przeżyć na pustyni. Na upartego można uznać że megalania "spadła" do 3 metrów i spokojnie żyje sobie godzieś tam. Waran tej wielkości nie musi jeść już tak dużo...

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 05 Cze 2008, 14:31 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ale w takim razie, 3 metrowa megalannia, to już nie jest megalania....

Na siłę to i ową megellania, można dziś znaleźć w Australii....zamieszkuje te same rejony, a i te 3 metry czasami mieć może....gatunek owy, był przeze mnie wspomniany, jedną stronę temu.
Ale i tak nie zmienia to faktu, że 3 metrowa "meg", to już nie jest "meg" sprzed 3 tys. lat.....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 05 Cze 2008, 16:34 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Sprostowanie, miałem na myśli że megalania jako taka zminimalizowała swoje rozmiary, nie pisałem o zwykłych waranach.

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 05 Cze 2008, 18:14 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Wiem co  miałeś na myśli....i ja powtórzę swoje zdanie, że taka zminimalizowana megalannia, to już nie jest megalannia.
Zresztą po co kombinować...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 08 Maj 2010, 15:55 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2010, 11:24
Posty: 20
Miejscowość: W-Wa
Kiedrzu napisał(a):
Wiem co  miałeś na myśli....i ja powtórzę swoje zdanie, że taka zminimalizowana megalannia, to już nie jest megalannia.
Zresztą po co kombinować...



Acha, różnica jest tak jak między krokodylem żyjącym 65 mln lat wstecz, a współczesnym krokodylem, czyli mała. Poza rozmiarem nic się nie zmienia.

_________________
Image ~ Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 08 Maj 2010, 16:10 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Sohana Ty naprawdę uważasz, że miliony lat temu wszystkie zwierzęta były wyiększe?


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 09 Maj 2010, 19:46 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2010, 11:24
Posty: 20
Miejscowość: W-Wa
dopler napisał(a):
Sohana Ty naprawdę uważasz, że miliony lat temu wszystkie zwierzęta były wyiększe?


Nie wszystkie, ale więkrzość, bo taki Apatozaur to nie był wielkości konia, ale na przykład taki Albetronykus był mniejszy od kury domowej. Jednak tych maluchów było o wiele mniej.

_________________
Image ~ Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 10 Maj 2010, 06:16 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Czy mniej to można by polemizować ale wracając do wcześniejszej wypowiedzi. Mylisz zjawisko karłowacenia z procesem specjacji.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 10 Maj 2010, 12:19 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2010, 11:24
Posty: 20
Miejscowość: W-Wa
dopler napisał(a):
Czy mniej to można by polemizować ale wracając do wcześniejszej wypowiedzi. Mylisz zjawisko karłowacenia z procesem specjacji.


Możliwe, ja poprostu nie miałam innego pojęcia. Poza tym wiadomo o co mi chodzi.

_________________
Image ~ Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 10 Maj 2010, 17:56 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
No właśnie nie wiem o co Ci chodzi, dlatego piszę. Acha, tak przy okazji. Jeśli odpowiadasz komuś bezpośrednio po nim to chba można sobie darować cytowanie całości poprzedniej wypowiedzi. Pozdrawiam


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 10 Maj 2010, 18:10 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2010, 11:24
Posty: 20
Miejscowość: W-Wa
dopler napisał(a):
No właśnie nie wiem o co Ci chodzi, dlatego piszę. Acha, tak przy okazji. Jeśli odpowiadasz komuś bezpośrednio po nim to chba można sobie darować cytowanie całości poprzedniej wypowiedzi. Pozdrawiam


Lubię cytować i tyle, a poza tym chodzi mi o to, że Megalania mogła przetrwać do naszych czasów tylko uległa procesowi "specjacji"

_________________
Image ~ Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 10 Maj 2010, 20:06 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Łoboże!!! Droga sohano, wpisz sobie w google hasło "specjacja". Ja gdy czegoś nie wiem szukam m.in. w intenecie i w ten sposób dowiaduję sie wielu nowych cielawych rzeczy. Mylić sie to ludzka rzecz ale niedopuszczalna jest ignorancja. Jeśli obce są Ci terminy biologiczne to sprawdź proszę co znaczą, ok? Bo tak to wychodzi jakiś pseudonaukowy bełkocik.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 11 Maj 2010, 09:19 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2010, 11:24
Posty: 20
Miejscowość: W-Wa
dopler napisał(a):
Łoboże!!! Droga sohano, wpisz sobie w google hasło "specjacja". Ja gdy czegoś nie wiem szukam m.in. w intenecie i w ten sposób dowiaduję sie wielu nowych cielawych rzeczy. Mylić sie to ludzka rzecz ale niedopuszczalna jest ignorancja. Jeśli obce są Ci terminy biologiczne to sprawdź proszę co znaczą, ok? Bo tak to wychodzi jakiś pseudonaukowy bełkocik.


Słuchaj, sam powiedziałeś, że mi sie myli, czyli że "specjacja"  jest dobrze, sam wprowadzasz mnie w błąd, a potem masz do mnie pretensje!

_________________
Image ~ Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Megalania
PostWysłany: 11 Maj 2010, 11:24 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Napisałem, że mylisz zjawisko karłowacenia ze specjacją. Karłowacieją np. populacje odizolowane na wyspach, na skutek warunków środowiskowych. W tym przypadku jest to cały czas ten sam gatunek. Wg Ciebie olbrzymie krokodyle "skurczyły sie" (czyli skarłowaciały) i obecnie żyjące (jakie?) krokodyle niczym nie różnią się od tych prehistorycznych. Niczym poza wielkością. Jest to błędne myślenie gdyż nie są to te same gatunki. Zapewniam Cię, że różnic poza wielkością jest sporo. Nawet jeśli jakiś gad jest potomkiem prehistorycznego  gatunku to proces w którym "powstał" nazywa się specjacją, czyli różnicowaniem/powstawaniem gatunków.
Nie mam do Ciebie pretensji, zachęcam jednak do sprawdzenia informacji zanim się coś napisze. Nie chodzi o pozjadanie wszystkich rozumów ale o rzeczową dyskusję popartą podstawową wiedzą przyrodniczą.  ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Megalania
PostWysłany: 22 Lip 2015, 08:27 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2015, 13:57
Posty: 61
https://www.youtube.com/watch?v=nx8v-wu_mro


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Megalania
PostWysłany: 25 Lip 2015, 09:14 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 19 Lip 2015, 14:08
Posty: 43
Może megalania przeżyła bo zauważcie że w australii są kangury wombaty koale i dziobaki dlatego ten wielki gad mógł mieć co do jedzenia


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Megalania
PostWysłany: 26 Lip 2015, 21:35 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Najmłodsze kości mają koło 300 lat z tego co pamiętam, i jeden z australijskich badaczy posiada rzekome tropy tego stworzenia. Myślę że Austrlijski interior jest wystarczająco duży aby móc uchować takiego typu stworzenia jak lwy workowate i megalanie...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Megalania
PostWysłany: 27 Lip 2015, 09:57 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Lip 2009, 11:43
Posty: 82
Miejscowość: Śląsk
Ja bym raczej już nie liczył zwierzaki większych rozmiarów. Ich obszary bytowania są coraz mniejsze, człowiek wkracza na coraz więcej terenów niosąc cywilizację. Owszem, myślę, ze można je spotkać, ale już nie w takich rozmiarach. Mniejszym jest się łatwiej ukryć, duży przyciąga uwagę i staje się potencjalna ofiarą.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Megalania
PostWysłany: 30 Lip 2015, 15:49 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2015, 13:57
Posty: 61
Wątpię, że któryś przedstawiciel megafauny przeżył do czasów dzisiejszych (oprócz płetwala błękitnego). Takie zwierzęta są zbyt duże żeby przez lata nie zostały zauważone przez nikogo, nie zachodziły na obszary zamieszkania człowieka. W dzisiejszych czasach każdy ma telefon z aparatem przy sobie a same opisy i rzekome spotkania każdy może sobie wymyśleć, póki nie zobacze zdjęć raczej nie uwierze w nic. Mam na myśli zwierzęta lądowe bo jeśli chodzi o wodne to na pewno jeszcze jest coś większego.

-- 10 Sie 2015, 12:09 --

Dorzucam 2 filmy żeby ożywić dyskusję i całe forum.

Cytuj:
https://www.youtube.com/watch?v=pka1rjaNHZk


Cytuj:
https://www.youtube.com/watch?v=vNYbWQSdf9c&list=PLu03VTrb5fmb6mrRcrFDVC1qbXnCbTkdr&index=29&feature=iv&src_vid=pka1rjaNHZk&annotation_id=annotation_1536118499


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 115 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group