KryptoZoo
https://www.kryptozoologia.pl/forum/

Ogłoszenie ws. pomocy w wyprawie badawczej
https://www.kryptozoologia.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=3521
Strona 1 z 1

Autor:  Ivellios [ 06 Gru 2019, 01:34 ]
Temat postu:  Ogłoszenie ws. pomocy w wyprawie badawczej

Przekazujemy ogłoszenie nadesłane do nas przez badacza Wojciecha Bobilewicza:

Doniesienia o wszelkiego rodzaju kryptydach i ich obserwacjach pochodzą z niemal całego świata. W niektórych przypadkach dziwne czy nieznane nauce stworzenia widywano wielokrotnie, w innych - tylko raz. Podczas gdy istnienia tych drugich nie da się w żaden sposób udowodnić ze względu na niewystarczającą ilość doniesień, o tyle raporty naocznych świadków ze spotkań z tą pierwszą grupą kryptyd, zawierające nieraz zdumiewającą liczbę szczegółów i pochodzące z różnych części globu, mogą stanowić pośredni czy poszlakowy, ale nieraz bardzo wyraźny, dowód na istnienie zwierząt nieznanych dotąd nauce.

Jednym z takich stworzeń, którego obserwacje potwierdzają liczni świadkowie, jest ropen. Zwierz ów zamieszkuje głównie północno-wschodnie rejony Papui-Nowej Gwinei, a także należącą do tego kraju wyspę Umboi.

Wedle doniesień, zwierzę owo przypomina kształtem pterozaura (aczkolwiek - wbrew twierdzeniom niektórych badaczy - wcale nie musi być "żywą skamieliną"), posiada lotne błony działające jak skrzydła, dzięki którym może unosić się w powietrzu zupełnie bezgłośnie, ma wydłużony dziób, a niektóre źródła mówią także o specjalnym wyrostku z tyłu głowy. Najciekawszą, choć najmniej wiarygodną i najrzadziej obserwowaną, cechą ropena jest jego zdolność do bioluminescencji, o której wspominają niektórzy miejscowi.

Na przestrzeni dziejów rozliczne wyprawy i ekipy z Europy Zachodniej oraz Ameryki Północnej poszukiwały owego rzekomego pterozaura. I choć - jak dotąd - ropen pozostaje nieuchwytny, to udało się zebrać rozliczne raporty z obserwacji przez miejscowych mieszkańców owego dziwnego zwierzęcia.

Jednym z badaczy, poszukującym ropena, jest niejaki Rex Yapiri Yapi, mieszkaniec wyspy Umboi, na której (a raczej nad którą) stosunkowo często widywany jest ów latający "potwór". Rex pochodzi z niewielkiej osady zwanej Kumiane w dystrykcie Pangia, mieszczącym się w Prowincji Southern Highlands (Południowe Wyżyny) w Papui-Nowej Gwinei. Odkąd w roku 2007 Rex sam zaobserwował ropena u ujścia rzeki Goosh, zaczął wykorzystywać swe ograniczone środki w celu przygotowania wypraw mających na celu sfilmowanie tego stworzenia. Ze względu na owe mono ograniczone środki Rex polega w swej pracy badawczej na ludziach dobrej woli i szerokich horyzontów, którzy zechcą wspomóc go w pracy poszukiwawczo-badawczej.

Apel do Czytelników strony KryptoZoo i Słuchaczy Radia Paranormalium: jeśli macie Państwo "na zbyciu" stare, lecz wciąż sprawne kamery wideo (najlepiej oczywiście cyfrowe) i możecie je udostępnić (na czas trwania wyprawy lub na stałe) Rexowi, to prosiłbym o kontakt na mój adres mailowy (rafiki_yako@poczta.onet.pl). Przekażę wówczas stosowną informację Rexowi, tak by można było nawiązać z nim kontakt.

Więcej informacji o Rexie:
https://nexusnewsfeed.com/article/unexp ... r-rex-yapi (po angielsku)
https://www.youtube.com/watch?v=VmNjJdTXv90&t=24s
https://www.youtube.com/watch?v=kX22Qembdk0

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/