KryptoZoo
https://www.kryptozoologia.pl/forum/

Głośne wycie w mrokach nocy. Poszukiwania japońskiego wilka
https://www.kryptozoologia.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=3189
Strona 1 z 1

Autor:  Ivellios [ 28 Paź 2014, 02:15 ]
Temat postu:  Głośne wycie w mrokach nocy. Poszukiwania japońskiego wilka

Wilk japoński


Prawie pół wieku temu, mając 19 lat, Hiroshi Yagi po raz pierwszy usłyszał w bukowym lesie na górze Naeba w Japonii dziwne wycie, które nie mogło pochodzić od żadnego znanego mu psa. Odkąd usłyszał ten dźwięk, Yagi wiedział, że był to wilk. Istniał jednak pewien problem - japoński wilk był już przez większość stulecia uznawany za wymarłego.

Wilk z Honshu, Canis lupus hodophylax, znany również jako wilk z Hondo lub Yamainu - dosłownie "górski wilk", był najmniejszym na świecie przedstawicielem rodziny wilków. Mający wzrost zaledwie jednej stopy na wysokości grzbietu, wilk z Honshu miał zaostrzony pysk, krótki ogon i pomarańczowo-czerwonawe zabarwienie za uszami oraz po zewnętrznej stronie nóg. Jego gęste, wąsko zbudowane i grube, szorstkie futro dobrze mu służyło w jego naturalnym środowisku, jakim było grube górskie poszycie, pośród którego polował na zwierzynę wszelakiego rodzaju, od małych gryzoni po jelenie i dziki. Niegdyś uznawany za Boga Gór, wilk z Honshu nagle stał się celem zorganizowanych polowań, przez pewien okres nawet finansowanych przez japoński rząd, co doprowadziło do jego wymarcia. Czy jednak na pewno...?

Czytaj więcej

Autor:  Wiedźma [ 29 Paź 2014, 19:33 ]
Temat postu:  Re: Głośne wycie w mrokach nocy. Poszukiwania japońskiego wi

Ivellios napisał(a):
Wilk z Honshu, Canis lupus hodophylax, znany również jako wilk z Hondo lub Yamainu - dosłownie "górski wilk", był najmniejszym na świecie przedstawicielem rodziny wilków.


Czepialska jestem i wogle, wiem, ale rodzina jest psowatych, a nie wilków, a jej najmniejszym przedstawicielem jest fenek. Natomiast wilk z Honsiu jest najmniejszym podgatunkiem wilka na świecie. Oraz zamieniłabym tę stopę wzrostu na swojskie trzydzieści centymetrów, bo nie każdy jest otrzaskany z anglosaskim systemem miar.

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/