KryptoZoo
https://www.kryptozoologia.pl/forum/

Alan
https://www.kryptozoologia.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=2500
Strona 1 z 1

Autor:  Ivellios [ 21 Lut 2011, 23:34 ]
Temat postu:  Alan

Alan jest to mityczny, latający hominid widywany najczęściej w południowo-wschodniej Azji. Według opisów stworzenie to posiada twarz i ciało kobiety, długi język jak u mrówkojada, pierzastą szyję oraz gigantyczne skrzydła. Mówi się również o zakrzywionych paznokciach, łuskowatych dłoniach ze szponami oraz o tym, że palce u nóg i rąk są odwrócone. Ludzie twierdzą, że stworzenie to jest przyjazne, ale złośliwe. Zawiesza się jak nietoperz z konarów drzew i mieszka w złotym domu. Jego siedliskiem jest las, ale w bardziej niedostępnych częściach. Najczęściej jest widywany na północnym Luzonie, na wyspie Palawan, oraz ogólnie na Filipinach.

Czytaj więcej

Autor:  Machno [ 22 Lut 2011, 18:46 ]
Temat postu:  Re: Alan

Moim zdaniem to zwykły element filipińskiego folkloru. Mają całkiem sporo humanoidalnych stwórów czy tez duchów. Pewnie to jest wypadkowa kilku zwierząt, ubarwiana przez pokolenia opowiadające ją swoim potomkom.

Autor:  Heluś [ 26 Lut 2011, 18:09 ]
Temat postu:  Re: Alan

Jakiś wielki nietoperz,może nowy gatunek lub któryś z występujących tam,który zaadaptował się do życia w innych warunkach,długi język pasuje do nietoperzy żywiących się nektarem kwiatowym.

Autor:  Tomistokles [ 09 Kwi 2011, 16:44 ]
Temat postu:  Re: Alan

W książce pt.: "Tajemnicze potwory" była podana relacja żołnierzy amerykańskich w Wietnamie jak jednej nocy widzieli podobne stworzenie.

Autor:  Misiek1997 [ 10 Kwi 2011, 17:16 ]
Temat postu:  Re: Alan

Tomistokles-to sie nazywa wietnamski lotnik nocny

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/