Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:14

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 186 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 28 Lut 2010, 22:23 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
daviddo,my juz to wiemy


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 28 Lut 2010, 22:24 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
a pozatym to jest cien w 3:17


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 28 Lut 2010, 22:25 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
http://www.youtube.com/watch?v=12DGqbhI ... re=related objrz sobie to i wsyztsko wiadomo. dziekuje dobranoc


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 28 Lut 2010, 22:35 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 27 Lut 2010, 21:10
Posty: 10
Miejscowość: Liban
>Ok. GF 2 kamera leży z 10 metrów od trupa ( tak naprawde to jest zmiana ujęcia i niewiadomo jak daleko leżała ta kamera ). On tą kamerą w niego rzucał czy jak?
Może nie tyle ofiara rzuciła kamerą, co futrzak rzucił ofiarą. Może milusiński lubi bawić się jedzeniem? To w pewien sposób tłumaczyłoby niewielką ilość krwi w okolicach pozostawionych resztek.

A propos krwi: nie pasuje mi, że w drugim filmie nie ma nawet krótkiego ujęcia na jakieś krwawe kałuże, albo chociaż malownicze rozbryzgi. Mało krwi, a ja tak lubię hektolitry czerwonej farby przelewającej się przez filmy.
Następną dość ciekawą rzeczą jest umiejscowienie kamery. Skoro nie ona była celem włochacza, to po znalezieniu się na ziemi nie powinna go interesować, co za tym idzie - powinna leżeć w niezmienionej pozycji. Końcówka pierwszego filmu pokazuje, ze kamera jest blisko jakiegoś krzaczka. Tymczasem na drugim filmie do krzaczka ma spory kawałek, o ile w ogóle gdzieś on jest.


Dobranoc Tensorku, niech Ci się śni uznanie dla Twojego geniuszu, bo w "realu" raczej nie masz na co liczyć.

_________________
Vse idet po planu.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 28 Lut 2010, 23:28 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
Ja nie lubię w żaden sposób komentować czyjegoś zachowania na forum bo nikogo nie znam tak naprawdę. Tak więc ręce umywam od sprzeczek. Nie mam czasu teraz na komentowanie poszczególnych kolejnych aspektów tej dyskusji, powiem tylko że kamera została w jakiś sposób przez zwierzę pewnie uderzona, wskazują na to zakłócenia obrazu w momencie ataku.

Przedstawię wam może mój aktualny pogląd na gable film. Filmik ten był edytowany nim trafił do mediów. Jest to oczywiste - zlepek króciutkich scen i na końcu spektakularny atak. Jestem przekonany że cały gable film (jakby jeszcze istniał) rozwiałby wszelkie wątpliwości. Sam atak zwierzęcia jest prawdziwy i był sfilmowany ale został wyedytowany przed publicznym ukazaniem (dodanie spektakularnie wyglądających zębów, scena jak z horroru). Miało to na celu zwiększenie zainteresowania filmem. Jestem prawie pewien że na filmie zarejestrowany został atak niedźwiedzia czarnego - baribala. Poza olbrzymim podobieństwem świadczy o tym opis GB 2 gdzie pisze o dokumentacji ataku niedźwiedzia. Nie mam zamiaru zastanawiać sie dlaczego ubranie i ręcę nie są poszarpane w nie wszystko w życiu musi być zgodne z regułami.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Mar 2010, 05:29 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Ot dobrze ujęte! ->
szymon21krakow napisał(a):
nie wszystko w życiu musi być zgodne z regułami.
Wracając do kamery, dlaczego tak się jej czepiacie. Dlaczego nie była zniszczona i leżała kilka metrów od ciała? Może być 1000 tłumaczeń tego "zjawiska". Najprostsze wydają mi się: była to metalowa kamera więc dość trwały sprzęt, zwierzę wcale nie musiało uderzyć lub "ugryźć" kamery, która zarejestrowała jedynie uzębienie ewentualnego drapieżnika, a nie jego atak na sprzęt. Dlaczego leżała daleko? Może "ofiara" broniąc się machnęła ręką i w tym momencie kamera poleciała że ho ho. A może leżała obok ciała ale po ataku zwierzę chwilowo zainteresowało się nią bo np. wydawała dziwne dźwięki? Mniej prawdopodobne,  jest to że przeniosły ją krasnoludki. Niczego nie można wykluczyć przy analizie filmu o tajemniczym drapieżniku  ;) rodem z kosmosu lub tajnego laboratorium szalonego naukowca. :D


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Mar 2010, 14:12 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
dopler,po co ty gdybasz o tej kamerze skoro atak zwierza zostal sfalszowany? to przeciez bez sensu. moja teoria,ktora wydaje sie najbardziej "prawdopodobna" (liczac,ze film jest prawdziwy) to:

-poczatki filmu sa jak najbardziej prawdziwe,pies,skuter sniezny itd. potem wiemy,ze zauwaza tego niedzwiedzia,zaczyna uciekac,i teraz UWAGA,dlaczego gdy "ofiara" konczy bieg,to jest blizej tego miejsca,skąd biegło zwierze? 

http://www.youtube.com/watch?v=12DGqbhI6OI  -tutaj macie to dokladnie pokazane.

a wiec dopler atak zostal na 100% sfalszowany,a wiec nie wiemy co sie tam dzialo,i nigdy sie tego nie dowiemy.

-a gable film 2?
wg.mnie to scena z innego zdarzenia,podobnie wygladajaca, mozecie oczywiscie sie nie zgadzac z moja teoria na temat tego badziewnego filmu,uwieczniajacego niedzwiedzia barribala     

http://www.biolib.cz/IMG/GAL/28363.jpg

czy on czasami nie przypomina postura zwierza z gable film? hmm.?? dziekuje,ostatecznie mowie,ze to nic nadzwyczajnego,chociaz gdy pierwszy raz obejrzalem film,to sie przerazilem,ale teraz juz wiem,ze to baribal.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Mar 2010, 14:46 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Niekończąca się historia z tymi fimami he he. Chyba nie ma już na kryptozoologia.pl osoby która wierzyłaby w autentyczność tych fimików a mimo to temat się kręci. Nie gdybałem sobie o kamerze ot, tak. Chciałem pokazać, że w tego typu relacjach nic nie jest pewne. To co jednej osobie wydaje się oczywiste dla innej jest to rzecz nie do przyjęcia. Dlatego liczą się wyłącznie TWARDE dowody najlepiej materialne (czaszki, kości, włosy, odlewy śladów itp.). Nawet gdyby ten film był świetnej jakości, ustabilizowany i bez cięć to i tak NICZEGO nie przesądziłby. Byłoby tylko jeszcze więcej pytań. Dajmy sobie już spokój z Gable film 1 i 2. Coś mało ostatnio innych ciekawych wątków.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Mar 2010, 16:15 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 27 Lut 2010, 21:10
Posty: 10
Miejscowość: Liban
Dopler, jesteś absolutnie pewny, że nie przekonałby Cię długi, stabilny film w HD? Myślę, że byłby o wiele twardszym dowodem, niż choćby odlew śladów. Na zajęciach z rzeźby jeden z moich kolegów wykonał piękny odlew śladu łapy Tyranozaura. Uwzględnił nawet rozłożenie masy ciała w czasie kroku. Tak więc do odlewów śladów osobiście dość sceptycznie nastawiona ;)

_________________
Vse idet po planu.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Mar 2010, 16:30 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
Cytuj:
Nie wiem, czy zwracasz się do mnie, ale zaryzykuję


Zwracałem się do Tensora nie mniej jednak twoja odpowiedź mnie zadowala :D
zbiegi okoliczności się zdarzają, ale i tak większe prawdopodobieństwo jest takie, że 2 część powstała bo 1 przestała być interesująca
Cytuj:
po co spac,jak mozna grac....


Oto przykład prawdziwej inteligencji, nie masz nic ciekawego do powiedzenia to powiedz cokolwiek.....

_________________
What are Friends for??---->They are forever


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Mar 2010, 17:51 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
drego,patrzysz na moje posty,ale tylko takie. reszty nie widzisz?? lub nie chcesz widziec


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Mar 2010, 17:52 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 10 Sty 2010, 00:03
Posty: 34
a tak wogole zapraszam na moj temat w dziale "krypty wodne->ryby>megalodon


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Mar 2010, 18:25 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
To ten wielki rekin? Może zaglądnę :P

Tensor napisał(a):
UWAGA,dlaczego gdy "ofiara" konczy bieg,to jest blizej tego miejsca,skąd biegło zwierze?


Według mnie także ta scena jest sfałszowana aczkolwiek jak pisałem na poprzedniej stronie, gdyby była prawdziwa to można ją tłumaczyć tym, że ofiara chciała uciec w stronę swojego samochodu który przecież nie musiał być za jej plecami. Równie dobrze ten ktos mógł iść w las i jak wracał to na drodze mu stanął ten niedźwiedź on zaczął uciekać i w biegu zrobił obrót by biec w kierunku swego auta. Ale o tym pisałem wcześniej... Powiem tylko że według mnie GB 2 jest autentyczne i faktycznie jest materiałem uwieczniającym dochodzenie w sprawie ataku z GB 1. Ale to moje zdanie. I chyba na ten moment jest nas 2 mówiących że to baribal :D


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Mar 2010, 19:57 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
Cytuj:
drego,patrzysz na moje posty,ale tylko takie. reszty nie widzisz?? lub nie chcesz widziec


Większość twoich postów tak wygląda.... niestety
Jednak dobrze by było znać więcej faktów od potencjalnych świadków albo kogoś kto badał tą sprawe na innej podstawie niż film:/ dla mnie to ciągle pic
bawcie sie dalej

_________________
What are Friends for??---->They are forever


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Mar 2010, 23:28 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
Nie nazywaj tego zabawą bo dla kogoś może to być interesujący przypadek który stara się rozpatrywać go na różne sposoby.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 06:34 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 01 Kwi 2010, 06:31
Posty: 5
Sprawa się wyjaśniła w najnowszym odcinku MonsterQuest :) Konkretnie S04E09 o wilkołakach.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 06:47 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Abisal a coś bliżej. Jakieś szczegóły?


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 09:58 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
Dokładnie, bo to, że piszesz o wyjaśnionej sprawie, nam nic nie daje...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 10:51 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 01 Kwi 2010, 06:31
Posty: 5
Nie chciałem psuć niespodzianki bo może ktoś będzie wolał obejrzeć odcinek samemu.

No ale jak ktoś nie ma czasu czy chęci to napiszę :)

Potworem był taki kudłaty koleś, który całkiem niedawno wraz z rodzinką nagrał oba filmy starą kamerą. W ujęciach posłużył się starymi rekwizytami jak ten skuter śnieżny czy pickup. Flaki zrobił z pianki uszczelniającej ;p A przebraniem potwora była siatka maskująca. Mówiąc krótko kolejna ściema, a ja od paru miesięcy jarałem się tymi filmikami ;p


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 10:58 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
A gdzie to można zobaczyć? Dostępne jest w internecie?


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 01 Kwi 2010, 18:33 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
Założę się, że Abisal poczuł atmosferę 1 kwietnia :D


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 07:02 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 01 Kwi 2010, 06:31
Posty: 5
Chciałbym żeby tak było, ale niestety ;p
Ja osobiście ściągam MonsterQuest z torrentów, ale od czasu do czasy na youtubie można znaleźć nowe odcinki, tudzież fragmenty. W ogóle to polecam ten serial bo ma już 4 sezony i niedługo kryptyd braknie do badań, a jest tam naprawdę sporo informacji i demaskowania oszustw jak w przypadku Gable'a. Choć z drugiej strony na te 70 odcinków żadnej kryptydy jeszcze nie złapali ;p


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 07:10 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 01 Kwi 2010, 06:31
Posty: 5
dopler napisał(a):
A gdzie to można zobaczyć? Dostępne jest w internecie?


http://www.youtube.com/watch?v=F65cy1FzIfw


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 09:02 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 23 Gru 2009, 08:27
Posty: 117
Miejscowość: Kraków
Można zobaczyć tak że na kanale telewizijnym History

_________________
Dobry naród.Tylko ludzie głupi
                                            
                                       Józef Klemens Piłsudzki


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 12:19 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Obejrzałem ten film. Zdrowo się uśmiałem gdy przypomniałem sobie jak próbowano udowodnić np. że zwierzę to ma ogon. No ale teraz wszystko jasne, kolejne fałszerstwo.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 02 Kwi 2010, 18:38 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 05 Mar 2008, 22:35
Posty: 128
Miejscowość: Kraków
Po prostu szok. Jeden facet wyruchał cały kryptozoologiczny świat. Ileż to było badań, dociekań, domysłów. Ile myśmy się sprzeczali wymieniając coraz to nowe poglądy. Mistyfikacja na miarę Bigfoota Patterson'a. Jedyna pozytywna rzecz w tym filmiku to to, że na końcu facet mówi, że ma nadzieję, że ten dogman gdzieś żyje w tych lasach. Na ten moment jestem w szoku, w życiu bym nie wpadł na to, że ktoś może wymyślić fabularnie ten Gable film - z takich scenek, zlepków nagrań - chłop wykonał niesamowitą robotę. Jestem w szoku...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 03 Kwi 2010, 03:07 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Lip 2009, 11:43
Posty: 82
Miejscowość: Śląsk
wbrew pozorom to nic trudnego, to naprawde nie wymaga aż tak wielkiego wysiłku jakby się wydawało, ale nie ukrywam - zniszczyli mi jednego z moich ulubionycyh filmików, w sumie dalej zostaje ulubionym filmikiem, wielu niech się uczy :)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 03 Kwi 2010, 07:07 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Przede wszystkim to wymagało posiadania oryginalnej kamery Bell & Howell z _czystą taśmą_, co przy kamerze z lat "70 niemal graniczy z cudem.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 03 Kwi 2010, 11:59 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Lip 2009, 11:43
Posty: 82
Miejscowość: Śląsk
z filmu wynika, że koleś jest kolekcjonerem staroci, miał samochody, mógł mieć i kamere


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gable Film "2"
PostWysłany: 15 Maj 2010, 01:40 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 13 Gru 2008, 04:06
Posty: 22
Film może i jest" Fabularną krótkometrażówką", co nie zmienia faktu, że jakieś zwierzę jest nagrane ,hehe.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 186 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group