Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 08:11

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Smoki z Rabki
PostWysłany: 11 Sie 2010, 15:05 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2010, 15:55
Posty: 151
Miejscowość: gdynia
owadom nie potrzeba chyba aż tyle tlenu co nam :o

_________________
Czasem wydaje nam się, że widzimy coś co nie istnieje, jednak to tylko wzrok płata nam figle.
http://fb.one2tribe.pl/widget/14.html?ap=3419258
http://www.youtube.com/watch?v=AGA_1HsP_C0


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Smoki z Rabki
PostWysłany: 20 Lip 2013, 14:04 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Nie wpadł ktoś na pomysł że nie koniecznie muszą to być gady lecz np. duże ptaki.
Wyobraźcie sobie takie zwierze, podobny do strusia duży ptak drapieżny z piórami na ogonie jak bażant (jeżeli zwierze biegnie można odnieść wrażenie że to gadzi ogon). Znane nauce wielkie nieloty potrafią w samoobronie rozszarpać człowieka np. Kazuary.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Smoki z Rabki
PostWysłany: 21 Lip 2013, 07:53 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
MarcinK napisał(a):
Nie wpadł ktoś na pomysł że nie koniecznie muszą to być gady lecz np. duże ptaki.
Wyobraźcie sobie takie zwierze, podobny do strusia duży ptak drapieżny z piórami na ogonie jak bażant (jeżeli zwierze biegnie można odnieść wrażenie że to gadzi ogon). Znane nauce wielkie nieloty potrafią w samoobronie rozszarpać człowieka np. Kazuary.


Ptaki nieloty raczej nie zabijałyby owiec a przecież zdarzały się ataki na wilki też .


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Smoki z Rabki
PostWysłany: 21 Lip 2013, 15:25 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2011, 21:59
Posty: 137
W sumie czemu nie? Kiedyś istniały wielkie drapieżne ptaki nieloty.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Smoki z Rabki
PostWysłany: 21 Lip 2013, 15:31 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
BiGi napisał(a):
MarcinK napisał(a):
Nie wpadł ktoś na pomysł że nie koniecznie muszą to być gady lecz np. duże ptaki.
Wyobraźcie sobie takie zwierze, podobny do strusia duży ptak drapieżny z piórami na ogonie jak bażant (jeżeli zwierze biegnie można odnieść wrażenie że to gadzi ogon). Znane nauce wielkie nieloty potrafią w samoobronie rozszarpać człowieka np. Kazuary.


Ptaki nieloty raczej nie zabijałyby owiec a przecież zdarzały się ataki na wilki też .

Wiesz co to Fororak? Co prawda żył on w ameryce południowej, ale wielkie drapieżne nieloty występowały też w Euroazji tylko nie mogę sobie teraz przypomnieć konkretów.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Smoki z Rabki
PostWysłany: 21 Lip 2013, 17:53 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Gastornis Marcinku


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Smoki z Rabki
PostWysłany: 23 Lip 2013, 10:46 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
MarcinK napisał(a):
BiGi napisał(a):
MarcinK napisał(a):
Nie wpadł ktoś na pomysł że nie koniecznie muszą to być gady lecz np. duże ptaki.
Wyobraźcie sobie takie zwierze, podobny do strusia duży ptak drapieżny z piórami na ogonie jak bażant (jeżeli zwierze biegnie można odnieść wrażenie że to gadzi ogon). Znane nauce wielkie nieloty potrafią w samoobronie rozszarpać człowieka np. Kazuary.


Ptaki nieloty raczej nie zabijałyby owiec a przecież zdarzały się ataki na wilki też .

Wiesz co to Fororak? Co prawda żył on w ameryce południowej, ale wielkie drapieżne nieloty występowały też w Euroazji tylko nie mogę sobie teraz przypomnieć konkretów.


Nie wiem za bardzo bo nie jestem ekspertem . Ja się tylko zastanawiam a i tak bez badań terenowych raczej się nic nie dowiemy .

Edit
już wiem co to za ptaszysko :D


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Smoki z Rabki
PostWysłany: 23 Lip 2013, 16:06 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
No ale ciężko chyba żeby jakiś duży mięsożerny ptak-nielot przetrwał akurat w tych okolicach - zauważam że one chyba rozwijały się na terenie obu Ameryk... Przecież od czasów ich życia u nas były zlodowacenia, znaczy się parę kilometrów lodu plus mróz minus 60 stopni, nie mówiąc o ostrej konkurencji rodzimych drapieżnych ssaków z naszymi przodkami na czele.
Ja już szybciej połączył bym historię o smokach z Rabki z teorią Oszubskiego że legendy o gryfach to tak naprawdę ubarwione relacje ze spotkań małych drapieżnych dinozaurach w rodzaju velociraptorów które gdzieś w Azji Mniejszej przetrwały do czasów pojawienia się człowieka (tylko że nasz gatunek okazał się jednak gorszy od tego co przetrwały przez te kiladziesiąt milionów lat). Czemu, więc się pytam, tylko Persja czy inny Afganistan ma mieć na tą historię wyłączność. Powiedzmy że część ich potomków przywędrowały w okolice Rabki - po ostatnim zlodowoceniu albo jeszcze później gdy w okolicach irańskich gór zaczęło się robić trochę za tłoczno choćby od przedstawicieli naszego gatunku. :) Ale jak większość naszych pomysłów ciekawie to brzmi ale że dowodów w ręku brak można tylko gdybać :P


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Smoki z Rabki
PostWysłany: 24 Lip 2013, 10:56 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
Ja już szybciej połączył bym historię o smokach z Rabki z teorią Oszubskiego że legendy o gryfach to tak naprawdę ubarwione relacje ze spotkań małych drapieżnych dinozaurach w rodzaju velociraptorów które gdzieś w Azji Mniejszej przetrwały do czasów pojawienia się człowieka (tylko że nasz gatunek okazał się jednak gorszy od tego co przetrwały przez te kiladziesiąt milionów lat).

A może to też były duże drapieżne ptaki?

Cytuj:
Powiedzmy że część ich potomków przywędrowały w okolice Rabki - po ostatnim zlodowoceniu albo jeszcze później gdy w okolicach irańskich gór zaczęło się robić trochę za tłoczno choćby od przedstawicieli naszego gatunku. :)

Gatunki zajmują nowe tereny to fakt.


Jak na razie pozostają nam domysły, gdyby udało nam się znaleźć książkę z której pochodzi wzmianka o smokach. No i oczywiście przydały by się oględziny Rabczańskich lasów.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Smoki z Rabki
PostWysłany: 24 Lip 2013, 12:40 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
MarcinK napisał(a):
Cytuj:
Ja już szybciej połączył bym historię o smokach z Rabki z teorią Oszubskiego że legendy o gryfach to tak naprawdę ubarwione relacje ze spotkań małych drapieżnych dinozaurach w rodzaju velociraptorów które gdzieś w Azji Mniejszej przetrwały do czasów pojawienia się człowieka (tylko że nasz gatunek okazał się jednak gorszy od tego co przetrwały przez te kiladziesiąt milionów lat).

A może to też były duże drapieżne ptaki?

To nie mój pomysł tylko pana Oszubskiego z jego "Tajemniczych istot" ja tylko przytaczam skrótowo jego teorię.

MarcinK napisał(a):
Jak na razie pozostają nam domysły, gdyby udało nam się znaleźć książkę z której pochodzi wzmianka o smokach. No i oczywiście przydały by się oględziny Rabczańskich lasów.

Ja to jestem ciekaw jak taka polska kryptyda umknęła uwadze nie tylko nam ale również naszym rodzimym autorom! No dobra może przesadzam... Ilu tych autorów jest? Mi namyśl przychodzi tylko pięciu - Oszubski, Znicz, Pikuła, Kleczkowski, Trepka. Kółko brydżowe normalnie :lol:


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 40 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group