Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 05:26

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Na tropie niezidentyfikowanych ssaków ekwadorskich
PostWysłany: 21 Gru 2007, 10:35 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Image

Ekwadorski las deszczowy


Latem 1999 roku wsiadłem do samolotu wylatującego do Ameryki Południowej, by prowadzić kryptozoologiczne badania terenowe w amazońskim regionie południowego Ekwadoru, szczególnie w obszarze Macas (prowincja Morona-Santiago). Ale dlaczego Ekwador? Wybrałem ten kraj z wielu powodów. Po pierwsze, jako Hiszpan wolałem odwiedzić rejon gdzie nie miałbym problemów z komunikacją, chciałem wyruszyć w region w którym ludność mówi po hiszpańsku. Ponadto, Ekwador jest obecnie politycznie stałym krajem, gdzie obcokrajowcy mogą swobodnie podróżować, nie grozi im atak partyzantki lub potyczka z handlarzami narkotyków. Inną korzyścią Ekwadoru jest środowisko przyrodnicze pozytywnie skłaniające do tego rodzaju badań. Zachęta do badań leży w jego zoologicznym bogactwie. Kraj ten jest jednym z najważniejszych miejsc bioróżnorodności na świecie. Ekwador zamieszkuje ponad 1580 gatunków ptaków, 271 ssaków oraz 374 płazów i gadów. To tutaj znajdziemy jak nigdzie wiele niezbadanych powierzchni, mogących być schronieniem dla zwierząt nieznanych dla nauki.

Czytaj więcej

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez Ivellios, 21 Gru 2007, 21:06, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group