KryptoZoo
https://www.kryptozoologia.pl/forum/

Dziwna istota w jeziorze
https://www.kryptozoologia.pl/forum/viewtopic.php?f=29&t=3381
Strona 1 z 1

Autor:  Chudy Pan [ 03 Sie 2015, 16:21 ]
Temat postu:  Dziwna istota w jeziorze

Nie dawno, około 2 tygodnie temu byłem nad jeziorem w okolicach Augustowa. Przechadzając się po pomoście dostrzegłem dziwne żyjątko w wodzie.
Miało długość około 10 cm, szerokość w najgrubszym miejscu 1 cm, ciało zwężające się ku tyłowi, prawie całe było ciemno czerwone, przechodzące w brąz. Brzuch był jaśniejszy, lekko limonkowy.
Posiadało dość dobrze wyodrębnioną głowę. Oczy przypominały trochę oczy ważki. Wydaje mi się, że ciało zbudowane był jakby z segmentów. Od strony ,,brzuszka" posiadało dwa rzędy małych nóżek lub wypustków. Poruszało się trochę podobnie do węża w wodzie. Nie zauważyłem otworu gębowego. Nie udało mi się go też sfotografować, bo aparat zostawiłem w domu, a stworzenie znikło pod pomostem. Opis może być niedokładny, bo obserwowałem je z dość wysokiego pomostu.
Jeśli ktoś ma pomysł co to mogło być, będe wdzięczny za info.

Autor:  barnaba1000 [ 03 Sie 2015, 23:09 ]
Temat postu:  Re: Dziwna istota w jeziorze

Może widziałeś larwe Pływaka żółtobrzeżka.

Autor:  Chudy Pan [ 04 Sie 2015, 06:32 ]
Temat postu:  Re: Dziwna istota w jeziorze

Wykazuje pewne podobieństwo, ale to co widziałem miało mniejszą ,,głowę" poprzedzoną przewężeniem, było bardziej jaskrawe i possiadało więcej malutkich ,,nóżek". Przypominał trochę gąsienice bez ,,włosków", ale nie sprawiało wrażenia tonącego.

Autor:  Bezimienna [ 04 Sie 2015, 07:20 ]
Temat postu:  Re: Dziwna istota w jeziorze

Może larwa ważki?

Autor:  Chudy Pan [ 04 Sie 2015, 07:31 ]
Temat postu:  Re: Dziwna istota w jeziorze

Nie. Dzień wcześniej widziałem taką larwę.

Autor:  Wolfangel [ 06 Sty 2017, 21:52 ]
Temat postu:  Re: Dziwna istota w jeziorze

Przepraszam za odkopywanie wątku sprzed dwóch lat, ale nieukończony temat bardzo mnie zainteresował.

Z całą pewnością była to larwa owada, jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało. Pierwszym kandydatem jest kałużnica czarnozielona, jedyny owad, którego larwa może osiągać podane wymiary (około 10 cm). Jednak na tym podobieństwo się kończy: larwa kałużnicy jest gruba, czarna, ma małą i słabo wyodrębnioną głowę i tylko trzy pary odnóży, posiada natomiast duże i charakterystyczne żuwaczki. Mimo wszystko wielkość sugeruje właśnie nią.

Niektóre z opisywanych cech pasują do larwy żylenicy nadwodnej, która osiąga jednak znacznie mniejsze rozmiary - około 4 centymetrów. Ma jednak kolor bardziej zbliżony do opisywanej larwy oraz dodatkowe odnóża odwłokowe, o których jest mowa w relacji.

Macie może jakieś pomysły, co to mogło być? Skoro to nie pływak żłótobrzeżek, a kałużnica nie do końca odpowiada opisowi, to czym mogła być obserwowana larwa?

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/