Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 07:42

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: 2 relacje z poczty
PostWysłany: 08 Cze 2015, 18:13 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
PIERWSZA:

Cytuj:
Witam ostatnio (26.05.2015r.) byłem z kolegą w okolicach "starego młyna" w Myśliborzu (woj.zachodniopomorskie) usłyszeliśmy narastający hałas (trzaskanie gałęzi i sunięcie po trawie) w krzakach obok nas.Bardzo szybko uciekliśmy.Gdy przyszliśmy tam 27.05.2015r. w miejscu gdzie słyszeliśmy owy hałas trawa była całkiem położona na szerokoścy 50-60 cm.Kawałek dalej znajduje się ogromne legowisko długie na około 3 metry.Nie było tam żadnych śladów kopyt lub łap tylko całkiem położona trawa.Dodam że około 3-4 metry od legowiska trawa wygląda jak uderzona bardzo silną łapą.Co to może być? Jesteśmy bardzo zaciekawieni. Pozdrawiam.


Na co odpisałem:
Witam.

W odpowiedzi na email, jeżeli hałas był w trawie i nie widzieliście sprawcy hałasu (łosia, jelenia itd.) na myśl nasuwają się tylko zwierzęta takie jak borsuki, rosomaki lub jenoty (dość rzadkie, aczkolwiek spotykane w Polsce).

Co do legowiska. Miało ono trzy metry czego? Obwodu, średnicy? Trzy metrowe "legowisko" bardziej przypomina miejsce zabaw młodych zwierząt.

I dostałem odpowiedź:

Cytuj:
Legowisko miało 3 metry długości teraz są już 2 ślady ciągle się zmieniają (tylko w nocy) a w okolicy występują tylko sarny lecz jakieś 200m od tamtego miejsca.Ostatnio mała grupa saren uciekała z tamtego miejsca przed czymś i jeszcze znaleźliśmy ostatnio odcisk jakiegoś pazura na piasku ale śladów czołgania się po trawie jest coraz więcej a zwierzęta podane przez pana by się spłoszyły 2 razy to nas chciało zaatakować i bardzo szybko uciekaliśmy bez broni palnej szans nie mamy a na drugi dzień
w tamtych krzakach były te same dziwne ślady.



DRUGI: Zwierze zaobserwowane w lesie przy miejscowosci Łąka niedaleko Pszczyny na Śląsku
http://s19.postimg.org/7ebe6y3gz/receiv ... 623037.jpg
http://s19.postimg.org/dqqjgs6j7/receiv ... 623034.jpg

EDIT: Gałąź nad zwierzęciem była na około 130 cm.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: 2 relacje z poczty
PostWysłany: 10 Cze 2015, 09:12 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Jeśli chodzi o te zdjęcia z drugiej relacji, to na mój gust może to wyglądać na młodego żubra. Co prawda najbliższe dzikie stado w okolicy znajduje się w Bieszczadach, ale w Pszczynie w hodowlach znajduje się ok. 50 żubrów. Zakładając, że rzeczywiście było to w lesie o którym mówi autor, może on pomyśleć o zgłoszeniu tego faktu do właścicieli ośrodka zajmującego się tymi żubrami i przesłaniu im zdjęć. Zasadniczo informacja o gałęzi niewiele nam daje, jako że znajduje się ona sporo bliżej od zwierzęcia. Jeśli nie żubr, to jedyną inną możliwą wersją wydaje mi się niedźwiedź, który teoretycznie też mógłby występować w tej okolicy.

Co do pierwszej opcji, to jakoś niespecjalnie jestem przekonany, ale i tak przydałyby się jakieś zdjęcia tego miejsca.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: 2 relacje z poczty
PostWysłany: 10 Cze 2015, 10:10 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Mi to na zdjęciu bardziej kojarzyło z dzikiem.

Uszy podobne, ryj w zaroślach, dobrze zbudowane.
http://dinoanimals.pl/wp-content/upload ... nia-11.jpg


 Profil 
 
 Temat postu: Re: 2 relacje z poczty
PostWysłany: 10 Cze 2015, 10:40 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Faktycznie mój błąd, nie wziąłem pod uwagę że na zdjęciu może być jeszcze ryj, który zasłaniają krzaki :D Opcja o wiele bardziej prawdopodobna niż młody żubr, sprawa chyba rozwiązana.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: 2 relacje z poczty
PostWysłany: 12 Cze 2015, 15:50 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Toto na zdjęciach z drugiej relacji to jest bardzo oczywisty dzik. Powiedziałabym nawet: dzik jak byk! Relacja pierwsza też nasuwa mi na myśl dziki. Rosomaka z listy podejrzanych możemy skreślić od razu, bo w Europie występuje on tylko na Półwyspie Skandynawskim i w północnej części Rosji, tak zasadniczo, u nas go już dawno wytępiono. Dalej, świadek opisywał, że zwierzęta oddalały się z hałasem, łamiąc gałęzie i szeleszcząc w trawie. Jenoty i borsuki u mnie w okolicy występują obficie, widuję je w lesie od czasu do czasu i zapewniam, że żadne z tych zwierząt nie tupie i nie trzaska gałęziami, wręcz przeciwnie, przemieszczają się bezszelestnie jak duchy. Sarny też nie łomocą, a jelenie nie kładą trawy z szelestem, taki zestaw dźwięków wraz ze skłonnością do polegiwania w dzień to tylko dziki. Wniosek jest taki, że panowie trafili na leże lochy z warchlakami (albo dwóch loch, takie wspólne przedszkola to u dzików norma), więc niech może przestaną zwierzątka molestować, bo jak się locha wkurzy, to będą mieli nieprzyjemność.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group