Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 13:03

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dziwne zwierze
PostWysłany: 10 Paź 2012, 06:31 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Z naszego maila.

Cytuj:
Temat Dziwne zwierze
Data 2012-10-07 17:35

Witam serdecznie to zwierze sfilmowałem tak jak w opisie pod filmem do którego podaję link do dziś nikt mi nie wyjaśnił co to za gatunek zwierzęcia jeden z weterynarzy wyjasnił że może to być mutacja proszę o odpis w tej sprawie serdecznie dziękuje chciałbym się dowiedzieć czy to znany gatunek czy tez nie http://www.youtube.com/watch?v=V81iaAmf ... ture=g-upl

--
(...)


Cytuj:
Data 2012-10-07 17:41

podaję link do podobnej relacji z polski o tym zwierzęciu znalazłem to na internecie z opisu świadków wynika że jest ot podobne zwierze które wtedy sfilmowałem podaje link do relacji http://www.youtube.com/watch?v=lMPcH0mEyog

--
(...)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwne zwierze
PostWysłany: 10 Paź 2012, 08:11 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Zwierze z pierwszego filmu rzeczywiście bardzo przypomina likaona (jest trochę mniejsze od niego), ale długi ogon (choć w życiu nie widziałem żeby lis mógł tak nim zawijać...) i długa sierść przywodzą na myśl lisa. Autor pisze że pokazywał nagranie weterynarzom, leśnikom, itp. więc raczej możemy wykluczyć naszą miejscową faunę. Co nam zostaję? Uciekinier z przemytu, niepowtarzalna mutacja (tylko czego, przecież nie wilka), dziwny pies?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwne zwierze
PostWysłany: 10 Paź 2012, 16:09 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2011, 21:59
Posty: 137
W pierwszej sekundzie też wyglądało mi to na likaona, ale ogon trochę nie pasuje, brak ciapek i co prawda mógł je ciągle trzymać tak pod kątem, ale wydaje mi się, że uszy są zbyt szpiczaste jak na likaona. Nie jestem pewna, czy któryś z gatunków amerykańskich lisów nie ma takiego umaszczenia. Może to był po prostu pies? Psy mogą różnie wyglądać ::)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwne zwierze
PostWysłany: 10 Paź 2012, 17:12 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Ja też obstawiam psa
Jak już się wypowiedziała Alert Ruż likaon ma więcej ciapek no i te uszy za małe i szpiczaste , a likaon mam bardzo dobry słch i ma uszy zaokrąglone i co najmniej dwa razy większe :).


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwne zwierze
PostWysłany: 11 Paź 2012, 19:01 
Quizodawca
Quizodawca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2008, 18:24
Posty: 180
Miejscowość: Ruda Śląska
Ciekawe. Najpierw też mi się to zwierzę skojarzyło z likaonem. Później stawiałam na psa. Teraz przeczytałam jeden z komentarzy pod filmem:
Cytuj:
Uciekinier z fermy, czyli lis srebrzysty - w internecie można znaleźć wiele haseł na temat "znalazłem uciekiniera z fermy i nie wie jak się nim opiekować".

Lis srebrny jest według mnie prawdopodobny. Charakterystyczne jest białe zakończenie ogona, jakie widać też na filmie.
Image
Szkoda, że film zrobiony jest sześć lat temu. Cokolwiek to było, już pewnie tego nie ma.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwne zwierze
PostWysłany: 12 Paź 2012, 11:46 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 18 Lip 2008, 08:14
Posty: 252
raczej pierwsza myśl, to właśnie lis z hodowli. Ciut w pysku ma z pieśca ale w końcu to ta sama grupa. Lis, tylko ten ogon... może dużo zwierzak przeszedł, może wynik urazu, pasożytów.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwne zwierze
PostWysłany: 12 Paź 2012, 21:08 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Co prawda w pierwszej sekundzie filmu, gdy tylko łeb było widać, pomyślałem przez chwilkę o szopie, ale nawet nie ma sensu takiej teorii przedstawiać. Faktycznie, do tego stworzenia z filmu najbardziej pasuje mi lis srebrny. Zgadza się umaszczenie, rozmiary też, wbrew temu co pisze autor, który stwierdza, że zwierze ma w kłębie "ok. 55 cm". Lis, zgodnie z opisem wikipedii, osiąga wysokość do 50 cm, a szczegółowe określenie rozmiarów na podstawie tylko filmu raczej nie jest proste. Jeśli chodzi o występowanie, to od biedy można by je wytłumaczyć: lis srebrny był wprowadzany do środowiska naturalnego na terenie Europy, a przede wszystkim w ZSRR, więc można dopuścić możliwość zapuszczenia się takiego osobnika do naszych terenów. Jedynie niezgadzający się ogon faktycznie może być wynikiem jakiegoś urazu, ewentualnie osobniczą mutacją.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwne zwierze
PostWysłany: 13 Paź 2012, 17:21 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
Jeśli chodzi o występowanie, to od biedy można by je wytłumaczyć: lis srebrny był wprowadzany do środowiska naturalnego na terenie Europy, a przede wszystkim w ZSRR, więc można dopuścić możliwość zapuszczenia się takiego osobnika do naszych terenów

Równie dobrze mógł uciec z fermy lisów (tak do naszego kraju przybyło wiele nowych gatunków) ew od prywatnego właściciela.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwne zwierze
PostWysłany: 13 Paź 2012, 17:53 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Tylko że w wielkopolsce nie ma tak wielkich ferm lisów srebrzystych (o ile jakieś są), bo największymi w Polsce ośrodkami hodowli lisów są warmia i mazury.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwne zwierze
PostWysłany: 14 Paź 2012, 14:31 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Albo nietypowo ubarwiony pies, albo zbieg z fermy, moim zdaniem. Ponieważ, drogi SWAT, fermy lisów w Wielkopolsce istnieją jak najbardziej, co warto było sprawdzić przed napisaniem posta :> Jedna jest w Kawęczynie, koło Turka, druga w Smolicach koło Krotoszyna, kolejna w tamtych okolicach jest w Gorzupi, Dalej, jest też jedna w Kościanie, w Szymankowie (rzut beretem od Oborników)... I nie wierzę, że na żadnej z nich nie ma lisów srebrzystych.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwne zwierze
PostWysłany: 14 Paź 2012, 14:32 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Jeśli chodzi o srebrne lisy w okolicy miejsca zdarzenia, to w odległym o ok. 200 km Pastewniku znajduje się: "Srebrny Lis. Gospodarstwo Agroturystyczne." Tylko nie mam pojęcia, czy poza nazwą ma cokolwiek z tymi zwierzętami wspólnego. Są też oczywiście fermy lisów, ale nie udało im się znaleźć informacji, czy lisy srebrne tam mają.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group