Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 05:30

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Inwazja Borbrów.
PostWysłany: 06 Lis 2010, 16:43 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
W mojej okolicy pojawiły się Bobry. Dotychczas żyły na łąkach w okolicach wsi. Ale ostatnio zapuściły się na tereny zamieszkane ( w sensie są we wsi). Na przepływającym przez moją miejscowość potoku są już dwie tamy. W sadach ścinają drzewa i zaciągają je do potoku niszcząc przy okazji płoty.

To zachowanie chyba nienormalne gdyż Bobry nie zapuszczając się zwykle tak blisko ludzkich siedzib.

Niedługo zrobię zdjęcia jednej z tam a może obydwu.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Inwazja Borbrów.
PostWysłany: 06 Lis 2010, 18:40 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 06 Lis 2010, 13:58
Posty: 15
Ha wydaje mi się że czynnikami tego że bobry pojawiły się we wsi, może jest to że ktoś wyciął w ich środowisku drzewa które są im niezbędne i właśnie w poszukiwaniu drzew z których budują tamy i swoje domy dlatego zawitały u was. Może też być inny powód, choćby inne działania człowieka na ich terenie, czy drapieżniki z których powodu bobry wolały ewakuować się w bezpieczniejsze dla nich miejsce. Jeszcze jedną możliwością może być wzrost ich liczebności. Albo po prostu tak im się podobało i tyle ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Inwazja Borbrów.
PostWysłany: 07 Lis 2010, 07:30 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2010, 09:41
Posty: 18
Nikt nie zrozumie bobrów ;) ale jak powiedział Bony może to być przez niszczenie ich naturalnego środowiska


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Inwazja Borbrów.
PostWysłany: 07 Lis 2010, 09:47 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Bobrów jest za dużo, ponoć ma być prowadzony odstrzał ich w niektórych rejonach.

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Inwazja Borbrów.
PostWysłany: 06 Sie 2012, 13:18 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012, 10:26
Posty: 49
Umnie terz są BOBRY!!!

a mieszkam w blokach..
w środku miasta.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Inwazja Borbrów.
PostWysłany: 06 Sie 2012, 14:01 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
W mojej okolicy też jest ich sporo, zapuszczają się miejscami nawet do samej Wisły, co jest dość nietypowe, ale trzymają się przede wszystkim kanałów i stawów w jej pobliżu. Faktem jest że bobrów jest coraz więcej i zaczynają powodować coraz większe szkody a przez to miejscami rzeczywiście koła łowieckie cofają zakaz ich odstrzału, ale tu pojawia się taki sam problem jak z odstrzałem lisów... Nikomu się nie chce względnie nie opłaca. Mody na futra nie ma, oprawienie u kuśnierza kosztuje a żeby zwierzaka odstrzelić to trzeba się zdrowo nachodzić - innymi słowy myśliwy się męczy, nic z tego nie ma a do futra sam dokłada :P


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group