Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 15:54

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 02 Sty 2009, 18:10 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
daspletozaury to nie tyranozaury! Opamiętasz ty się i przestaniesz? Ja chce dowodów na opieke TR nad młodymi, TR a nie innych mięsożernych.

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 03 Sty 2009, 11:47 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 23 Gru 2008, 08:05
Posty: 10
Po pierwsze Twój post zakłada twoją nieznajomość dinozaurów. Daspletozaur należy do rodziny Tyrannosauridae, która jest nazywana ''tyranozaurami''. więc jest tyranozaurem. Ale rozumiem, że chodzi Ci o to że daspletozaur nie należy do rodzaju Tyrannosaurus, bo tak faktycznie jest. Daspletozaur jest bliżej spokrewniony z tyranozaurem (należą od wspólnej podrodziny) niż orangutan z człowiekiem (należą do osobnych podrodzin). Po drugie daspletozaur jest uważany przez wielu palentologów za przodka tyranozaura, więc to nie byle mięsożerca tylko powazny dowód na opiekę rodzicielką u tyranozaura. Młode tyranozaura nie miały by wielkich szans na przeżycie bez opieki. A po trzecie wydaje mi się, że rozmawiam z człowiekiem sprzed tzw. ,,renesansu dinozaurów'', uważającym dalej dinozaur za skrajnie tępe, powolne i nierozgarnięte zwierzęta. Tymczasem jak mówi Robert T. Bakker w przypadku opieki rodzicielskiej u dinozaurów, to powinniśmy bazować raczej na skojarzeniach z ptakami, a nie jaszczurkami.  Tyranozaur bardziej przypominał ptaka niż jaszczurkę, a jego mózg był podobny do mózgu aligatora (patrz ''The Truth About Killer Dinosaurs''.Ponadto daspletozaury się nie kursywuje, bo to spolszczenie w liczbie mnogiej od acińskiej nazwy rodzaju Daspletosaurus. Kursywujemy tylko niespolszczone, nazwy łacińskie. Polecam lekturę ,,Raptor Red''. Może ta poweiść o losach samicy utahraptora pisana przez palentologa roberta T. Bakkera zmieni Twój sposób patrzenia na dinozaury.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 03 Sty 2009, 16:31 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
1.Pyroraptor, kursywy używam często zamiast cudzysłowa, taka maniera nabyta.
2. Bazujesz na przypuszczeniach, nic więcej.
3. Orangutanowi dalego do homo spapiens, bliżej jest szympans.
4. Szympansy zachowaniami różnią się od nas, chyba że bijesz się z kumplami o prawo do kopulacji w obrębie osiedla.
5. Ja chce TR, wielkiego dino który był przez lata symbolem strachu w przeszłości. TR, nie jego krewniaka, przodka czy zięcia. Niektóre owady zaliczamy do różnych gatunków głównie przez zachowanie i minimalne różnice anatomiczne (które nie wystarczyłby do osobnej kwalifikacji gdyby nie różnice w zachowaniu).
6. powinniśmy jasne, ale zachować zdrowy osąd sytuacji.

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 17 Sty 2009, 18:27 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 23 Gru 2008, 08:05
Posty: 10
Jakoś na razie nie przekonałeś mnie, do tego że tyranozaur był zbyt tępy na polowanie grupowe, nie opiekował się potomstwem itp. Krokodyle są z pewnością mniej inteligentne od tyranozaura (mimo, że ich mózg był podobny), a proste polowania grupowe organizują. Sam oglądałem film jak jeden z krokodyli ''zagonił'' zebrę na głębszą wodę, a potem wspólnie z innym ją zabił i zjadł. Tak więc tyranozaur raczej mógł organizować rodzinne polowania grupowe, podczas których młode osobniki (które jak wiadomo były szybkie i zwinne jak ich pierzaści przodkowie) zaganiały upatrzoną ofiarę w kierunku krzaków, za którymi czaił się się ich matka ewentualnie ojciec, który ugryzieniem szczęk w okolice karku zabijał daną ofiarę.  Jesteś przeciwnikiem teorii opieki rodzicielskiej u dinozaurów, więc z góry odrzucasz wszelkie dowody na nią u tyranozaura, ponieważ są niezgodne z Twoimi poglądami i mogły by je podburzyć. Jak możesz je przyjąć, skoro nie uznajesz tej teorii i każdy dowód na nią będziesz negował ? Nawet gdyby znaleziono szkielet dorosłego tyranozaura obok gniazda, stwierdziłbyś, że to żaden dowód, bo ten tyranozaur mógł by tu przypadkiem. Człowiek broni swojego rozumowania za wszelką cenę, neguje nawet bezdyskusyjny dowód na nią (choć nie mówię, że dowody na opiekę rodzicielką tyranozaura są bezdyskusyjne) zaneguje.  Tak więc żaden dowód na opiekę rodzicielką u tyranozaura nie będzie dla  Ciebie dowodem, póki nie stwierdzisz że dinozaury drapieżne, nawet największe mogły się opiekowa potomstwem. Masz jakieś dowody na brak opieki rodzicielskiej u tyranozaura, poza negowaniem dowodów na nią i twierdzeniem, że nie ma na nią dowodów ?
Mózg zbyt prosty - autor, praca, rok wydania proszę.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 17 Sty 2009, 18:46 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Co do upierania się przy swoim - ty tutaj wiedziesz prym. Widać stosowanie się do własnych rad już nie jest cnotą kardynalną, hipokryzja to taka miła podusia...
Nie jestem przeciwnikiem żadnej teorii, chce tylko dowodów, a ty jak na razie skupiasz się na udowadnianiu mi, że jestem idiotą. Lepsi od Ciebie próbowali, odpuść.
Skąd pomysł, że krokodyle są głupsze od TR? Bo ty tak mówisz? Bo sa mniejsze? Bo pasuje Ci to do koncepcji?
Skanera nie mam, szukać mi się nie chce... zadowole się wikipedią:
Wikipedia napisał(a):
Tyranozaur miał duże opuszki węchowe i nerwy węchowe (w stosunku do wielkości mózgu). Sugeruje to wysoko rozwinięty zmysł węchu, którym mógł wywąchać padlinę na dużą odległość, jak czynią to dzisiejsze sępy. Przeciwnicy hipotezy padlinożerności używają przykładu sępów, mówiąc, że hipoteza ta jest mało prawdopodobna, ponieważ jedynymi dzisiejszymi całkowitymi padlinożercami (tzn. żywiącymi się jedynie padliną) są duże ptaki szybujące, które używają wyostrzonych zmysłów i oszczędzają energię, szybując, by przeszukiwać rozległe obszary[108]. Jednak badacze z Glasgow donieśli, że ekosystem tak produktywny, jak obecne Serengeti dostarczyłby wystarczającej ilości pożywienia wielkim padlinożernym teropodom, choć musiałyby one być zimnokrwiste, by zdobyć więcej kalorii niż stracą na poszukiwanie jedzenia. Zasugerowali także, że dzisiejsze ekosystemy, jak Serengeti, nie posiadają wielkich lądowych padlinożerców, gdyż szybujące ptaki wykonują to zadanie o wiele bardziej wydajnie. Wielkie teropody zaś nie musiały stawiać czoła takiej konkurencji, gdyż w niszach ekologicznych brak było takich ptaków

Wiesz co to znaczy DUŻE nerwy węchowe? Wiesz gdzie są umiejscowione? Nie? Nie moja sprawa tłumaczyć Ci tego typu rzeczy. Wiesz? świetnie, to zdajesz sobie sprawe, że to stawia IQ TR na poziomie względnie sniskim.

PS. Nie dowal mi tu tylko teorii, że TR miał larwe która miała gorszy zmysł powonienia, albo coś w tym guście...

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 18 Sty 2009, 08:49 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 23 Gru 2008, 08:05
Posty: 10
Ale tu NIE pisze  że mózg był prosty, tylko że części odpowiedzialne za węch są duże. Skąd wiem że tyranozaur był inteligentniejszy od krokodyli ?
Dinozaury.com - źródło lepsze niż wikipedia (szczególnie polska).


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 18 Sty 2009, 09:07 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
No i tłumacz rolnikowi, że się ziemia kręci wokół słońca...
Gdybyś znał się troche na anataomii dinusó (o których chyba wiesz wszystko...) to wiedziałbyś co oznacza ten wycinek.

PS. Bez ironii wygląda to tak: Pewny jesteś wszystkiego, a tak mało wiesz.

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 18 Sty 2009, 11:16 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 23 Gru 2008, 08:05
Posty: 10
Nigdzie nie napisałem, że wiem wszyskto. Nigdy nie napisałem że wiem dużo, ani  więcej od Ciebie. Części mózgu odpowiedzialne za węch duże = źródło ''Dolina tyranozaura'' (już nie emitowana).


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 18 Sty 2009, 12:24 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Nigdzie nie napisałeś ale się zapierasz zadnimi łapami przy teorii której brak nóg, rąk, głowy i jelita. Póki nie będziesz miał dowodów, najlepiej wyniesionych ze szkoły/uczeli/przedszkola, na rodzinne polowania TR - nie mów o niej jak o pewniku. To że jakiś inny dinozaur tak robił, to że Ci się tak podoba i że "muffili tak gdzieś!" to jescze o niczym nie świadcz.
Twoja teoria może i stwierdzać prawde, jednak brak jej dowodów i to ja zabija. Polecam naukę biologii, zrozumiesz czemu węch definiujej w tym wypadku intelekt.

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 18 Sty 2009, 13:11 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Paź 2008, 12:12
Posty: 143
Pyroraptor napisał(a):
Ale tu NIE pisze  że mózg był prosty, tylko że części odpowiedzialne za węch są duże. Skąd wiem że tyranozaur był inteligentniejszy od krokodyli ?
Dinozaury.com - źródło lepsze niż wikipedia (szczególnie polska).
  O,też jesteś stamtąd? ;D


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 19 Sty 2009, 10:44 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2008, 13:29
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia
Ja się zgadzam mimo wszystko z teorią Pyroraptora ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 19 Sty 2009, 11:12 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Barecki, mimo wszystko? Wbrew rozsądkowi i dowodom? Hipokryzja się szerzy...

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 19 Sty 2009, 11:18 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2008, 13:29
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia
Nie ,ze sie szerzy ale ja sam tak we wczesniejszch postach uwazalem..


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 21 Sty 2009, 17:29 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Po pierwsze: przestańce do cholery szastać słowem 'teoria'! My możemy sobie formułować co najwyżej hipotezy. Jeśli mamy dowody na opiekę rodzicielską u niektórych dinozaurów, to pozwala nam na stworzenie HIPOTEZY o opiece rodzicielskiej wszystkich (czy np. wszystkich teropodów, wszystkich tyranozaurowatych)ale dopiero gdy znajdzie ona potwierdzenie w nietuzinkowych dowodach, np. dużej liczbie znalezisk szkieletów młodych t-rexów w jednym wieku wraz z jednym czy dwoma osobnikami dorosłymi, można ją uznać za teorię.

Pyroraptor napisał(a):
Gdzieś czytałem, że tyranozaur był dwa razy mniej inteligentny od przeciętnego ptaka, czyli inteligentniejszy od krokodyli.


Sory, ale jak można policzyć, że ktoś był 2, 5 czy 18 razy inteligentniejszy od kogoś innego? Co, oszacowali jego IQ na podstawie pomiarów puszki mózgowej czy co? Toż to nawet Catherine Cox nie miewała tak kretyńskich pomysłów.... :|

Druga sprawa, nie wiem czemu tyranozaur miałby być "z pewnością inteligentniejszy od krokodyli"? Bo stał na wyższym szczeblu ewolucji? Niby grzechotniki i żmije też stoją wyżej od waranów a jednak te ostatnie są dużo bystrzejsze. Krokodyle to oportuniści - potrafią sobie poradzić w każdych warunkach, pożywić się wszystkim, dopasowac taktykę polowania do ofiary itp. Takie zwierzęta są przeważnie inteligentniejsze od wyspecjalizowanych - kruki przeważają intelektem nad orłami, lamparty nad lwami, świnie nad krowami.  Dzisiejsze krokodyle są dużo bystrzejsze niż wskazywałaby na to wielkość ich mózgu i mogą być inteligentniejsze od wyspecjalizowanych tyranozaurów.

Mangel napisał(a):
Pisząc o wielkości miałem na myśli fizyczne możliwości opieki nad młodymi.


Od kiedy to czy zwierzę opiekuje się młodymi czy nie zależy od wielkości? Krokodyle też na pierwszy rzut oka nie wyglądają na stworzone do stania przy kołysce ;D. To zależy nie tyle od wielkości czy inteligencji, co od korzyści jakie taka ewolucyjna strategia przynosi.

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 21 Sty 2009, 19:00, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 27 Cze 2010, 12:08 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Cze 2010, 18:55
Posty: 212
Miejscowość: Żywiec
aleście się uczepili tego stadnego polowania... tylko czemu nikt nie zasugerował że ten zwierz może polować z ukrycia i wcale nie musiał mieć wielkich łap ażeby trzymać ofiare może w jego ślinie podobnie jak u warana żyły bakterie które kończyły dzieło

_________________
... W morzu świec
Płynie łódź
Stoję w niej
Z grzechów mych
Napinam łuk
Strzelam w obłok...


KAT-Robak


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 08 Sie 2010, 20:10 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Sie 2010, 19:03
Posty: 74
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Hmmm...moim zdaniem tyranozaur musiałbyć sprawnym łowcą miał bardzo umięśnione tylne kończyny i długi ogon pomagający utrzymać równowagę,możliwe też że ogon służył gadowi to zmieniania kierunku w trakcie biegu.

_________________
http://smoki.nightwood.net/index.php?ref=1599244


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 12 Lut 2013, 14:18 
Nowa krew
Nowa krew
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2012, 13:49
Posty: 4
Sadzę, że tyranozaur był padlinożercą. Przecież ma doskonale rozwinięty węch więc mógł wywęszyć padlinę z daleka. Ma też krótkie przednie kończyny, więc jak mógłby przytrzymać ofiarę. Okej mógłby polować ale raczej na chore lub stare dinozaury. Był kiedyś film dokumentalny o tyranozaurze a właściwie czy był drapieżnikiem. Okazało się, że było wiele dowodów na to, ze T-rex jest padlinożercą. Np. kość udowa tyranozaura była dłuższa niż ta pod kolanem, czyli mógł biec dosyć szybko ale raczej na krótkich dystansach. Dla porównania dam welociraptora. Chociaż ma małą masę, bardzo szybko biega, ale nie dlatego, że ma małą masę. Jego kość udowa jest krótka w porównaniu do dolnej i dlatego był szybszy od geparda. Zęby tyranozaura mogły służyć do rozszarpywania padliny, nie koniecznie do polowania.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 12 Lut 2013, 20:24 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Mi z kolei wydaje się że pożywianie się padliną nie eliminuje od razu T-rexa jako drapieżnika, Wszystkie sposoby odżywiania zakładają zdobycie jak najwięcej związków odżywczych potrzebnych do życia jak najmniejszym kosztem energetycznym i żywienie się mięsem padłych zwierząt względnie zagarnianie zdobyczy innych drapieżników z wykorzystaniem choćby samej przewagi rozmiarów z całą pewnością były zapewne przez tyranozaura stosowane przy każdej nadarzającej się okazji.
Pozostaje jednak pytanie co działo się gdy takie źródło było niedostępne a tyranozaura przycisnął głód... Wątpię żeby czekał spokojnie na śmierć z głodu.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 13 Sie 2013, 15:34 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
gospo27 napisał(a):
Mi z kolei wydaje się że pożywianie się padliną nie eliminuje od razu T-rexa jako drapieżnika, Wszystkie sposoby odżywiania zakładają zdobycie jak najwięcej związków odżywczych potrzebnych do życia jak najmniejszym kosztem energetycznym i żywienie się mięsem padłych zwierząt względnie zagarnianie zdobyczy innych drapieżników z wykorzystaniem choćby samej przewagi rozmiarów z całą pewnością były zapewne przez tyranozaura stosowane przy każdej nadarzającej się okazji.
Pozostaje jednak pytanie co działo się gdy takie źródło było niedostępne a tyranozaura przycisnął głód... Wątpię żeby czekał spokojnie na śmierć z głodu.


Lwy, wilki, czy kojoty bardzo chętnie uzupełniają sobie dietę padliną, ale jak się trafi mięsko świeże i biegające również nie odmówią. To samo się dotyczy na przykład kruków, czy krokodyli. Tak więc Gospo ma rację, IMO, T-Rex mógł swoją dietę opierać zarówno na szukaniu padliny jak i na aktywnym polowaniu.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 17 Sie 2013, 07:47 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Wiedźma napisał(a):
gospo27 napisał(a):
Mi z kolei wydaje się że pożywianie się padliną nie eliminuje od razu T-rexa jako drapieżnika, Wszystkie sposoby odżywiania zakładają zdobycie jak najwięcej związków odżywczych potrzebnych do życia jak najmniejszym kosztem energetycznym i żywienie się mięsem padłych zwierząt względnie zagarnianie zdobyczy innych drapieżników z wykorzystaniem choćby samej przewagi rozmiarów z całą pewnością były zapewne przez tyranozaura stosowane przy każdej nadarzającej się okazji.
Pozostaje jednak pytanie co działo się gdy takie źródło było niedostępne a tyranozaura przycisnął głód... Wątpię żeby czekał spokojnie na śmierć z głodu.


Lwy, wilki, czy kojoty bardzo chętnie uzupełniają sobie dietę padliną, ale jak się trafi mięsko świeże i biegające również nie odmówią. To samo się dotyczy na przykład kruków, czy krokodyli. Tak więc Gospo ma rację, IMO, T-Rex mógł swoją dietę opierać zarówno na szukaniu padliny jak i na aktywnym polowaniu.


Dużo drapieżników spożywa padlinę więc dlaczego Trex by nie mógł ? Ci na górze mogą mieć racje


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 20 Paź 2015, 15:07 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 08 Paź 2015, 16:57
Posty: 5
Oglądałem film w którym było że odkryto ze tyranozaury żyły w grupach i polowały tak ze zwinne młode zaganiały ofiarę do dorosłych osobnikow.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 21 Paź 2015, 15:53 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 19 Lip 2015, 14:08
Posty: 43
Moim zdaniem robił co chciał w końcu prawdo podobnie był w tedy największym drapieżcą na ziemi :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tyranozaur padlinożercą ?
PostWysłany: 23 Paź 2015, 17:27 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
dartvader1 napisał(a):
Moim zdaniem robił co chciał w końcu prawdo podobnie był w tedy największym drapieżcą na ziemi :)

Wątpię by jego inteligencja była wystarczająca by mógł podejmować jakiekolwiek świadome decyzje. :P


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 53 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group