Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 12:16

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Polskie nazwy zwierząt
PostWysłany: 16 Sty 2016, 21:07 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Lip 2009, 11:43
Posty: 82
Miejscowość: Śląsk
Magazyn Focus we współpracy Muzeum i Instytutem Zoologii Polskiej Akademii Nauk szukali nazw dla niedawno odkrytych zwierząt, które miały tylko nazwy łacińskie. Bardzo fajna inicjatywa, która wcale nie jest aż taka banalna. Przecież takiego nietoperza nie można nazwać gacek brzydkogęby :) aż żałuję, że od jakiegoś czasu nie sięgam po ten magazyn, na pewno bym wziął udział :)
chociaż z nazwą dla walenia to przegięli, dwa razy grzbiet? To jakoś tak mnie razi językowo ;)

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,19487180,podkowiec-diablolicy-przeraza-pyskiem-nazwal-go-mieszkaniec.html#BoxLokKatLink


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Polskie nazwy zwierząt
PostWysłany: 28 Lut 2016, 19:40 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2015, 13:57
Posty: 61
Ja mam trochę odmienne zdanie. Wg. mnie to zajmowanie się rzeczami niepotrzebnymi, i przewracanie przyjętego nazewnictwa do góry nogami. Było dobrze, ale trzeba zmienić. Wiem że były tłumaczenia że to ma pomóc w uporządkowaniu systematyki itd. Ale zanim ludzie przyzwyczają się do nowych nazw(jeżeli w ogóle to nastąpi, a mam nadzieję że nie) to minie dużo czasu. I tak wilk grzywiasty stał się pampasowcem grzywiastym...Niedźwiedź andyjski stał się andoniedźwiedziem okularowym,hiena została krokutą, a jakiś ssak został nazwany zębiełkiem bożonarodzeniowym... Are u kidding me?


http://www.poznan.sport.pl/blogi/rana-v ... zwierzat/1


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group