Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 04:41

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 27 Sie 2014, 04:53 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010, 07:36
Posty: 71
Miejscowość: Oświęcim
Co myślicie o wyemitowanej wczoraj na Animal Planet drugiej części "dokumentu" pod tytułem "Megalodon. The new evidence" dotyczącego megalodona i przedstawionych w nim nowych "dowodów" na jego istnienie w naszych czasach?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 27 Sie 2014, 08:27 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Jest to gdzieś dostępne w necie? Jak ktoś znajdzie to prosiłbym o wklejenie tutaj albo wysłanie mi na pw, będę wdzięczny.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 23 Wrz 2014, 18:13 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
megalodon? wątpię ze tak duża rybcia by przetrwał choć ocean to moim zdaniem jedyne miejce gdzie znajdziemy kryptydy . Pewnie obstawiaja ze ukrywa sie on w pobliżu Antarktydy i poluje na narwale. czekam z chcecie na ten dokument


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 23 Wrz 2014, 20:51 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Ja bym szukał w rowach oceanicznych.
Też szukam tego filmu.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 24 Wrz 2014, 05:16 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010, 07:36
Posty: 71
Miejscowość: Oświęcim
Podaję link do materiału filmowego z filmu Megalodon Nowy Ślad który rzekomo ma przedstawiać sfilmowanego młodego megalodona
https://www.youtube.com/watch?v=IQqoD_gJgNI


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 24 Wrz 2014, 14:58 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Jak dla mnie to wygląda on trochę trójwymiarowo, szczególnie moment kiedy znika jest podejrzany.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 24 Wrz 2014, 20:19 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Dziwny jakiś... Podejrzanie mi to wygląda tak jak Mathias odnoszę wrażenie że to komputerowa animacja, dobra ale jednak.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 24 Wrz 2014, 22:06 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
lcf317 napisał(a):
megalodon? wątpię ze tak duża rybcia by przetrwał choć ocean to moim zdaniem jedyne miejce gdzie znajdziemy kryptydy . Pewnie obstawiaja ze ukrywa sie on w pobliżu Antarktydy i poluje na narwale. czekam z chcecie na ten dokument


Przepraszam, ale dopiero teraz to dostrzegłam. Narwale występują na przeciwległym końcu staruszki Ziemi niż Antarktyda, czyi w wodach strefy arktycznej. W wodach Antarktyki zaś występuje całe mrowie innych waleni, które mogłyby wejść do menu megalodona: sejwale, płetwale błękitne, humbaki, etc.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 25 Wrz 2014, 20:05 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2011, 21:59
Posty: 137
Od razu jak zobaczyłam to mi coś nie pasowało. Niby wszystko w porządku ale odczuwa się tą "komputerowość". Pozostaje nam się cieszyć póki możemy, że animacja wciąż nie jest w stanie bez żadnych podejrzeń nas oszukać. :hihi:


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 27 Wrz 2014, 21:13 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Za tym, że megalodon jest komputerowy przemawia też to, że nie wpływa w żaden sposób na inne zwierzęta, poza jedną rybką, która dziwnym trafem nie padła łupem innych morskich drapieżców z filmu.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 02 Paź 2014, 18:24 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
ok przyznaje się do błędu na temat narwali

-- 02 Paź 2014, 18:28 --

http://dinoanimals.pl/zwierzeta/megalod ... zny-rekin/ nic nie ma o tej płetwie


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 07 Sty 2015, 11:50 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 07 Sty 2015, 11:33
Posty: 4
Miejscowość: Bonn Bad-Godesberg
Według mnie taka wielka ryba nie mogła przeżyć ok. 1mln. lat bez zauważenia przez ludzi. Aczkolwiek jeżeli już to musiał/y żyć głównie w cieśninie Magellana


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 09 Sty 2015, 16:58 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Teoretycznie nie wiele różni się od zwykłego rekina, więc mógłbyć widziany wiele razy, ale nikt nie uznał go za coś co teoretycznie wyginęło.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 10 Sty 2015, 09:40 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Lip 2009, 11:43
Posty: 82
Miejscowość: Śląsk
Równie dobrze mógł po prostu już nie osiągać takich rozmiarów, w toku ewolucji po prostu zmalał.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 11 Sty 2015, 07:21 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
To też prawdopodobne.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 11 Sty 2015, 14:20 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 11 Sty 2015, 14:12
Posty: 2
to jest bardzo mało prawdopodobne chociaż nie wykluczone, a te wszystkie materiały filmowe są sfabrykowane, komputerowe animacje to od razu widać chociaż dobrej jakości, nie dajcie się nabrać.

-- 11 Sty 2015, 15:25 --

bardziej jest prawdopodobne ,że jakiś osobnik rekina białego może urosnąć do rozmiarów około 8 m albo trochę więcej niż żyjący obecnie 20-metrowy megalodon.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 13 Sty 2015, 15:58 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Skąd takie pochopne wnioski? Nie byłbym zbyt zdziwiony gdyby megalodon przetrwał w czeluściach oceanów. To całkiem prawdopodobne.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 15 Sty 2015, 19:24 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 11 Sty 2015, 14:12
Posty: 2
nie mówię że to nie możliwe, ale te filmy są tylko animacjami to widać od razu po prostu ktoś chciał wywołać sensacje

-- 15 Sty 2015, 20:30 --

z resztą gdyby przetrwał to na pewno wcześniej ktoś przypadkiem natknąłby się na niego przecież od tylu lat są prowadzone badania nad rekinami, a tu nagle nie wiadomo skąd się wziął megalodon trochę to się nie zgrywa wszystko


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 16 Sty 2015, 06:07 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010, 07:36
Posty: 71
Miejscowość: Oświęcim
Jakus1993 napisał(a):
z resztą gdyby przetrwał to na pewno wcześniej ktoś przypadkiem natknąłby się na niego przecież od tylu lat są prowadzone badania nad rekinami, a tu nagle nie wiadomo skąd się wziął megalodon trochę to się nie zgrywa wszystko


Logiczne stwierdzenie aczkolwiek gdyby tak założyć to musielibyśmy się też pogodzić z ewentualnym istnieniem innych tajemniczych wielkich stworzeń morskich czy bytujących w jeziorach, mam na myśli wielkie gady (o ile gadami są..)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 01 Lut 2015, 19:46 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 01 Lut 2015, 13:54
Posty: 90
Myślę, że gdyby to była fałszywka, to by się już do tego przyczepili. Z programu wynikało, że wielu jest ludzi, którym zależy, żeby tak wielka i groźna bestia nie istniała. Chociaż w sumie co to za różnica, przez jakiej wielkości rekina się zostanie pożartym? ;D


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 19 Lip 2015, 14:17 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 19 Lip 2015, 14:08
Posty: 43
A dlaczego nie może Megalodon żyje na dnie oceanu i pożera wieloryby


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 27 Paź 2015, 10:32 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 23 Lip 2015, 15:49
Posty: 7
Tutaj możecie obejrzeć ten dokument z lektorem http://video.anyfiles.pl/Megalodon-Nowy-ślad/Zwierzęta/video/122579


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 25 Sty 2016, 20:28 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Cze 2010, 18:55
Posty: 212
Miejscowość: Żywiec
Dawno nie udzielałem sie na forum i postanowiłem coś skrobnąć w związku z tematem tego programu. Zacznę może od tego że wszystkie filmiki przedstawiające czy to samego megalodona, czy pogryzionego wieloryba, są animacjami komputerowymi, po drugie struktura całego programu i tego niby wywiadu sama w sobie wydaje się podejrzana, prowadzący i jego rozmówca są mało wiarygodni a cała sprawa wydaje się traktowana w mało poważny sposób, bez konsekwentnych pytań i przekonujących odpowiedzi popartych argumentami i dowodami. Już sam pierwszy niby dowód, czyli film na którym coś atakuje kaszalota (który w bardzo sztuczny sposób pokazuje jak mógłby atakować nasz rekin) przekonał mnie że to mało poważny program oscylujący w sferze fantazji i mitu, a nie poważny dokument mający na celu znalezienie sławnego megalodona. Podsumowując można ten program uznać tylko za ciekawostkę, która co nieco może zachęcić kogoś do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu paleozoologi, co do samego megalodona nie wierze że mógłby żyć we współczesnych wodach, nie ma na to żadnych przekonujących dowodów ani racjonalnych relacji świadków.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 27 Sty 2016, 00:24 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
predator mozesz wstawic jeszcze raz link do filmu . został usuniety


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 30 Sty 2016, 20:17 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Pabio dawno już tutaj napisano że to tylko paradokument nie mający nic z prawdą...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 02 Maj 2016, 14:40 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 23 Lip 2015, 15:49
Posty: 7
lcf317 jak interesuje ciebie jeszcze ten dokument to jest dostepny tylko na chomikuj.pl ewentualnie na torrenty.org nigdzie indziej go nie znalazłem http://torrenty.org/torrent/1022659 Chyba, że znasz angielski to na youtube jest dostepny w całości. Moim zdaniem nie warto sie nim interesować, ponieważ wszystkie dowody wyglądają na sfabrykowane i jakby nie było to zrobione na serio.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 04 Maj 2016, 14:18 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 29 Kwi 2016, 12:10
Posty: 1
Ja myśle że megalodon nie mógłby przetrwać tylu tysiency lat i nie dać sie zauwarzyć przez łodzie podwodne i nurków oraz samoloty czy zwykłych ludzi >:D >:D :lol: :hihi: :twisted:


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "MEGALODON - Nowy ślad"
PostWysłany: 06 Maj 2016, 08:25 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 01 Lut 2015, 13:54
Posty: 90
mangle12347 napisał(a):
Ja myśle że megalodon nie mógłby przetrwać tylu tysiency lat i nie dać sie zauwarzyć przez łodzie podwodne i nurków oraz samoloty czy zwykłych ludzi >:D >:D :lol: :hihi: :twisted:

Zależy, na jakiej głębokości by przetrwał. Dla mnie lepszym wyznacznikiem tego, czy jakieś morskie zwierzę istnieje, jest to, czy jego szczątki bywają wyrzucane przez morze. To jest dowód materialny. Niektóre z takich morskich stworzeń zostały uznane przez naukę (kałamarnica olbrzymia) inne czekają w kolejce (wielkie węgorze, zwane wężami morskimi). Jednak zawsze w ich wypadkach istnieją dowody w postaci szczątków. Albo żeby chociaż znaleźć ślady, np. szczątki wieloryba ze śladami zębów (tak, jak w przypadku kałamarnicy olbrzymiej znane były ślady przyssawek na skórze kaszalotów).
Naoczne obserwacje są niepewne, bo ludzie mogą źle oceniać rozmiary albo może im się coś zdawać.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 28 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group