Kryptozoologia
 
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 18:12

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 21 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wielki rekin??
PostWysłany: 19 Gru 2010, 15:12 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Lip 2009, 11:43
Posty: 82
Miejscowość: Śląsk
Kolejni szaleni fani internetu wyczaili kolejną ciekawostkę na Google Maps. W dokach Liverpoolu zauważyli bowiem coś dziwnego - ma to około 10 metrów długości, teoretycznie, bo jest dłuższe od niektórych lodzi widocznych na zdjęciu, i może być rekinem. Ale co taka bestia robi w doku w takich dość zimnych wodach brytyjskich?

Informacja: http://deser.pl/deser/1,83453,8840463,Dziwny_stwor_w_rzece_w_Liverpoolu__Co_to_jest_.html

zdjęcie: http://maps.google.pl/maps?oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&q=albert+dock+liverpool&fb=1&gl=pl&hq=albert+dock&hnear=Liverpool,+Merseyside,+Wielka+Brytania&cid=0,0,15299923797117572747&ei=IxcOTe3VEYKp8QPqgb2EBw&sa=X&oi=local_result&ct=image&resnum=2&ved=0CDUQnwIwAQ

klikać tuż poniżej słowa Albert Dock aby powiększyć


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 19 Gru 2010, 16:18 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Cze 2009, 13:29
Posty: 81
Miejscowość: Toruń
EEEE....łodz rybacka? ;D :laugh: , a z tylu fala powstała po przepłynięciu? :hihi: :hihi: :hihi:


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 19 Gru 2010, 16:46 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2010, 18:17
Posty: 43
Zgadzam się !

_________________
Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem”

- Mark Twain


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 19 Gru 2010, 17:07 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
rysiek wielki napisał(a):
EEEE....łodz rybacka? ;D :laugh: , a z tylu fala powstała po przepłynięciu? :hihi: :hihi: :hihi:

To czemu nie widać tej łodzi, wszystkie inne stoją w miejscu

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 19 Gru 2010, 19:37 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Cze 2009, 13:29
Posty: 81
Miejscowość: Toruń
<odglos jaki wdaje głowa odpadająca od tlowia kiedy czlowiek sie zazenuje>

Zycie to nie film. Jakis rybak mial kaprys, i sobie wyplynol w sina dal, i nie czekal az inni zrobia to samo. Ja tam widze lodz, i nikt mi nie wmowi ze to potwor z loch ness :D


Chociaz...ten kuter jest mniejszy od jachtu, a te "kikuty" wyglądające jak fale ktore powstają kiedy przod lodzi rozcina wode
są prawie ustawione pod katem 90 stopni do boku jachtu, co jest nienaturalne. W dodatku w 6-krotnym przyblizeniu nie można odroznic owej lodzi od fal...ale tak wielkie stworzenie powinno byc zauwazone.Rekin wielorybi?, tylko to zostalo.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 19 Gru 2010, 23:44 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
Jeżeli łódź, to niewielka motorówka, ale porównajcie to z łódkami które są obok, zarówno te w słońcu jak i te w cieniu. Nie ma drugiej na którą światło tak by padało. Dużo wskazuje na to, że obiekt poruszał się pod powierzchnią wody. Nie wydaje mi się, żeby prędkość łódki tak znacząco wpłynęła na jakość obrazu łodzi. Pytanie tylko jak to się znalazło w doku. Najłatwiejszym wyjaśnieniem jest jednak łódź


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 20 Gru 2010, 06:53 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2010, 08:13
Posty: 10
To nie wygląda jak fala


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 20 Gru 2010, 07:23 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Cze 2010, 18:55
Posty: 212
Miejscowość: Żywiec
Mi też wygląda tak jakby było to pod wodą jakby się uprzeć to można by nawet stwierdzić płetwę grzbietową,, a jeśli nawet to motorówka to czemu ta fala taka mała ?

_________________
... W morzu świec
Płynie łódź
Stoję w niej
Z grzechów mych
Napinam łuk
Strzelam w obłok...


KAT-Robak


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 20 Gru 2010, 18:33 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Lip 2009, 11:43
Posty: 82
Miejscowość: Śląsk
Może to były jakieś próby z mini łodzią podwodną? lub innym podobnym ustrojstwem?
"coś" na pierwszy rzut oka wydaje się być wielką rybą, rekin się narzuca po przeczytaniu artykułu, ale swoja drogą ciekawa sprawa
albo wielka ryba, a nawet wielgaśna, albo jakieś testy nowego sprzętu podwodnego na przykład


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 20 Gru 2010, 22:24 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
Niekoniecznie testy, takie mini łodzie podwodne można nawet w necie kupić. Mniejsze na zdalne sterowanie bez problemu, większe z załogą, już trudniej ale jak komuś zależy to mu w stoczni coś takiego wyklepią:p


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 21 Gru 2010, 14:35 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Cze 2009, 13:29
Posty: 81
Miejscowość: Toruń
Zakladajac ze ta bryla z przodu to lodz podwodna, to jest ona zbyt brylowata zeby nia byc.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 21 Gru 2010, 19:24 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
Badawcze łodzie podwodne wyglądają bryłowato:p zresztą to co widać może być tylko częścią, nie wiadomo w jakim stopniu woda w tym miejscu przepuszczała wtedy promienie świetlne. W dokach nie ma zbyt czystej wody, więc to co widać mogło się znajdować najwyżej kilkadziesiąt cm pod powierzchnią (na moje oko).


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 23 Gru 2010, 18:06 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 15 Cze 2008, 12:51
Posty: 11
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... omosc.html


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 23 Gru 2010, 22:59 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
Jak ja lubię te serwisy.... Piszą, że najprawdopodobniej to żarłacz olbrzymi, na zdjęciu pokazują białego i piszą, że się go turyści będą bali. Za mnie o mnie jeśli to naprawdę jest rekin to planktonożerny a nie jakiś morderca z amerykańskiego horroru. Czyli albo wspomniany żarłacz olbrzymi albo rekin wielorybi (mógł się puścić prądem północnoatlantyckim^^). Ten trzeci o trudnej nazwie raczej odpada bo rzadki. Zresztą nie każda duża ryba musi być od razu rekinem.

A gdyby toto ciągle tam pływało to ktoś by to chyba zauważył i było by o tym głośno.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 23 Mar 2011, 17:57 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 23 Mar 2011, 16:00
Posty: 2
zobaczie na tej mapie jak wygląda łódź a jak wygloąda ten "rekin". widać chyba różnice. Mi się wydaje że to przeośnięty sześcioszpar


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 23 Mar 2011, 19:31 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 07 Mar 2011, 12:01
Posty: 17
No , mi też to na łódź nie wygląda . Po za tym widać płetwy i coś na kształt ryby :D


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 23 Mar 2011, 19:59 
Quizodawca
Quizodawca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2008, 18:24
Posty: 180
Miejscowość: Ruda Śląska
Nic, co by było pod wodą, nie wyszło by w ten sposób na zdjęciu. Ta "ryba" to nic innego jak to: Image ;)
Poza tym, łodzie znajdujace się w cieniu wcale się tak bardzo nie różnią od naszego rzekomego rekina.

_________________
"But this darkness is really full of light"

"Jeśli wszyscy myślą tak samo, to ktoś nie myśli wcale." Gen. George Patton


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 24 Maj 2011, 14:42 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 07 Mar 2011, 12:01
Posty: 17
No chyba nie . Nie widzisz różnicy ? Może odkopkuje temat ale nie jest aż tak stary . Jak widzę taki komentarz że łódź wygląda ja rekin ( porównaj wielkość tej fali na zdjęciu powyżej i z tym z google earth ) to aż mi się coś robi : /


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 24 Maj 2011, 18:02 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 19 Lip 2010, 17:15
Posty: 74
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Wygląda to na motorówkę robiącą zwrot. Ewentualna ryba nie wygląda na taką dużą w porównaniu do stojących w pobliżu jachtów. Dodatkowo musiała by płynąć do góry brzuchem z otwartą paszczą. ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 24 Maj 2011, 19:03 
Quizodawca
Quizodawca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2008, 18:24
Posty: 180
Miejscowość: Ruda Śląska
ciekawy napisał(a):
porównaj wielkość tej fali na zdjęciu powyżej i z tym z google earth
Wielkość fali zależy od wielu czynników: np. wielkości łodzi, głębokości zbiornika, zanurzenia łodzi, no i przecież od prędkości. Nie wiem co Ci nie pasuje. Nie mówię, że łódź na zdjęciu robi identyczną fale, i że to identyczna lodź jak nasz "rekin". Ale to co widać na zdjęciu (http://img.nopaste.pl/showpict.php?id=c ... 8d38bb.png) to nic innego jak motorówka z charakterystyczną dla niej falą okrętową. Zauważ też, że nawet jak na rekina, kształt ciała takiej ryby byłby dość dziwny: pękata na przodzie - zamiast stopniowo zwężać się ku ogonowi - tuż za ogonem wąska, właściwie od tego miejsca jej ciało stanowiłby tylko długi, wręcz wężowaty ogon.

_________________
"But this darkness is really full of light"

"Jeśli wszyscy myślą tak samo, to ktoś nie myśli wcale." Gen. George Patton


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Wielki rekin??
PostWysłany: 24 Maj 2011, 21:30 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2010, 11:50
Posty: 61
Miejscowość: Katowice
Jezus Maria to jak nic jest łódź ... Ja bym zamkną ten temat na miejscu administratorów ponieważ ta gadka tutaj nie ma najmniejszego sensu ;]


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów. [ 21 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group