Kryptozoologia
 
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 00:18

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 28 Sie 2010, 06:07 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Cze 2010, 18:55
Posty: 212
Miejscowość: Żywiec
Hehe pięknie nam tu Big Foot ewoluuje, od Goryla, poprzez prehistoryczną małpę, aż do małp szeroko-wąskonosych , wszystko fajnie ale to że świadkowie twierdzą że BF wygląda jak małpa wcale nie musi znaczyć że nią jest...

_________________
... W morzu świec
Płynie łódź
Stoję w niej
Z grzechów mych
Napinam łuk
Strzelam w obłok...


KAT-Robak


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 28 Sie 2010, 08:20 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
dopler napisał(a):
Dlaczego ma on być odpowiednikiem jakiegokolwiek gatunku w Azji? Co to znaczy jest odpowiednikiem? Nie spotkałem się z takim terminem w biologii. No i dlaczego akurat jest to "odpowiednik" makaka japońskiego


Chodziło mi że BF to taki amerykański Makak Japoński, podobnie jak Kondory są Amerykańskimi odpowiednikami sępów. Rozumiesz?

A właśnie Uakari bardzo przypominają Makaki czyż nie? W serialu Dzika Przyszłość było powiedziane że Prawdopodobnie Mogą Ewoluować w zwierzęta podobne do pawianów.
Image

To dlaczego jakieś małpy szerokonose nie mogły kiedyś ewoluować w formy podobne do człowiekowatych?

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 28 Sie 2010, 09:40 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Sie 2010, 19:03
Posty: 74
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Aha,jeżeli BF jest amerykańskim makakiem to ja jestem yeti a mom ikuzynem jest Nessie

_________________
http://smoki.nightwood.net/index.php?ref=1599244


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 28 Sie 2010, 10:07 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
No cóż, dla Marina wszystko jest możliwe :-)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 28 Sie 2010, 13:16 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
Cytuj:
Chodziło mi że BF to taki amerykański Makak Japoński, podobnie jak Kondory są Amerykańskimi odpowiednikami sępów. Rozumiesz?


Wybacz ale ja nie rozumiem twojego toku myślenia. Już pomijam kwestie rożnic w rozmiarach BF i makaka czy też uakari, ale za przeproszeniem co ma piernik do wiatraka?

Cytuj:
A właśnie Uakari bardzo przypominają Makaki czyż nie


nie

Cytuj:
W serialu Dzika Przyszłość było powiedziane że Prawdopodobnie Mogą Ewoluować w zwierzęta podobne do pawianów.


Ten serial podawał hipotetyczną drogę ewolucji w świecie w którym nie ma Człowieka. Mówił na przykład o ośmiornicach które hasają sobie po drzewach w lesie deszczowym. Takich scenariuszy są miliony, wszystkie opierają się na fantazji twórców.

Cytuj:
To dlaczego jakieś małpy szerokonose nie mogły kiedyś ewoluować w formy podobne do człowiekowatych?


Cytuj:
Według mnie BF jest małpą szerokonosą, być może spokrewnioną z "małpą Loy'sa".Myślę że ludzie pierwotni raczej nie przybyli do Ameryki wcześniej jak Homo Sapiens


Mogły ewoluować, może być spokrewniona, wszystko opiera się na domysłach:) ale może macie racje. BF może też być krewnym takich kryptyd jak Ałmas czy Yeti albo Abnauaju które najnormalniej w świecie przywędrowały do Ameryki przez zamarzniętą Cieśninę Beringa.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 28 Sie 2010, 14:29 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
drego napisał(a):
Cytuj:
Chodziło mi że BF to taki amerykański Makak Japoński, podobnie jak Kondory są Amerykańskimi odpowiednikami sępów. Rozumiesz?


Wybacz ale ja nie rozumiem twojego toku myślenia. Już pomijam kwestie rożnic w rozmiarach BF i makaka czy też uakari, ale za przeproszeniem co ma piernik do wiatraka?



Chodziło mi oto że np. Kondory są nazywane Sępami Nowego Świata, czyż nie?
A Makaki Japońskie to jedyny znany gatunek naczelnych który występuje na tak dalekiej północy, być może BF jest takim Makakiem nowego świata czyli prowadzi podobny tryb życia itp.

Teraz rozumiecie?

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 28 Sie 2010, 18:10 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
NIE. Nie rozumiem dalej Twoich "podobieństw" między makakami japońskimi a BF. O jaki tryb życia Ci chodzi? Z tego co wiem o Wielkiej Stopie, z tego co czytałem lub słyszałem to w najmniejszym stopniu nie jest to podobne do makaka japońskiego.
Możliwe że chodzi ci o konwergencje. Dwa, nie spokrewnione ze sobą gatunki zajmujące podobne nisze ekologiczne w toku ewolucji "wytwarzają" podobne narządy. Dzięki podobnemu trybowi życia, podobnych sposobach odżywiania stają się, w ogólnym oczywiście zarysie, podobne do siebie. Klasyczne przykłady to kret europejski i kret workowaty, wilk i wilk workowaty, sępy i kondory itp. itd. Tylko że ja nadal nie widzę żadnych zbieżności między makakami a BF, zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 28 Sie 2010, 18:47 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rzeczywiście konwergencja jest jedynym logicznym pomysłem na nazwanie twojej teorii Marcin. Tym bardziej, że makaki są małpami wąskonosymi, a ty sugerujesz, że BF jest spokrewniony z szerokonosymi ale, że jest podobny do makaka:/

Z tego co widzę to jednak rezygnujesz z podobieństw anatomicznych a schodzisz na podobieństwa w zachowaniu i środowisku życia. Jeżeli chcesz przedstawić swój punkt widzenia to się zdecyduj bo jak tak patrze to z każdym postem wyskakujesz z czymś nowym, zacząłeś od uakari, później nagle wyskakujesz z makakiem, schodzisz w ślepy zaułek w którym ta teoria może upaść.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 29 Sie 2010, 06:55 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Dobra napiszę żeby nawet Dobler zrozumiał. A więc, Makaki Japońskie i BF zajmują takie same nisze ekologiczne i prowadzą podobny try życia:
1. obydwa gatunki żyją na dość dalekiej północy
2. Makaki występują w lasach liściastych i iglastych BF również
3. Być może odżywiają się podobnie:
Cytuj:
Zimą często posilają się korą drzew liściastych, igliwiem i opadłymi orzechami

Cytat Wikipedia.
4. Być może ich zachowanie jest również zbliżone.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 29 Sie 2010, 08:21 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Cze 2010, 18:55
Posty: 212
Miejscowość: Żywiec
"Wg różnych teorii "Wielka Stopa" może być wczesnym hominidem: Gigantopitekiem, Paranthropusem, Meganthropusem."- Wikipedia :)

_________________
... W morzu świec
Płynie łódź
Stoję w niej
Z grzechów mych
Napinam łuk
Strzelam w obłok...


KAT-Robak


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 29 Sie 2010, 08:30 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Pabio niema dowodów na to żeby jakiś hominid dotarł do USA prócz człowieka współczesnego.

Ja się trzymam małpy szerokonosej, żyjącej podobnie jak makaki japońskie

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 29 Sie 2010, 08:56 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Cze 2010, 18:55
Posty: 212
Miejscowość: Żywiec
Jakoś sobie nie przypominam żeby jakakolwiek małpa żyła w Ameryce pn., także twoją teorię można tak samo zakwalifikować...poza tym przecież owy stwór nie musiał dostać się tam tysiące lat temu, powiedzmy kilkaset i w takim wypadku brak dowodów o dotarci hominidów do ameryki pn. mógł by być uzasadniony...

_________________
... W morzu świec
Płynie łódź
Stoję w niej
Z grzechów mych
Napinam łuk
Strzelam w obłok...


KAT-Robak


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 29 Sie 2010, 08:59 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Ale wielkie hominidy wyginęły kilka tysięcy lat temu. Gdyby przetrwały to bardziej prawdopodobne że kierowały by się w keirunku pokarmu (Lasy tropikalne) a nie pchały się na jałową Syberię.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 29 Sie 2010, 09:04 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Cze 2010, 18:55
Posty: 212
Miejscowość: Żywiec
Hmm...a jak ty byś był sam w środku syberii to wiedziałbyś w którą stronę są lasy tropikalne ? :) Zresztą człowiek też nie wie co czeka go w kosmosie a pcha się tam na siłę :) Poza tym syberia to wcale nie jest takie pustkowie, przez krótkie lato są tam dogodne warunki dla zwierząt...A tak wogóle to nie wiemy czym żywi-ą/ły się te stworzenia może były myśliwymi i migrowały w ślad za zwierzyną...:)

_________________
... W morzu świec
Płynie łódź
Stoję w niej
Z grzechów mych
Napinam łuk
Strzelam w obłok...


KAT-Robak


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 29 Sie 2010, 09:16 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Mam nową teorię bardzo podobną do teorii MarcinaK. BF jest amerykańskim odpowiednikiem jelenia europejskiego (Cervus elaphus). Argumenty:
1. obydwa gatunki żyją na dość dalekiej północy
2. Jelenie występują w lasach liściastych i iglastych BF również
3. Być może odżywiają się podobnie:
Zimą często posilają się korą drzew liściastych, igliwiem i opadłymi orzechami.
Być może podobnie piją wodę. Być może podobnie oddychają: wdech - wydech.
Dodatkowo oba gatunki posiadają futro, zęby, parę oczu. Jeleń ma krótki ogon i poroże, możliwe że BF też ma niewielkie różki i ogonek ale bardzo małe więc ich nie widać.
Są to niezbite dowody na to że BF jest odpowiednikiem jelenia europejskiego.
Pzdr ;-)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 29 Sie 2010, 10:04 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
dobler za przeproszeniem nie rżnij głupa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chodzi mi oto ze BF może prowadzić podobny tryb życia co Makak Japoński i dlatego nazwałem go jego odpowiednikiem!!!! To aż tak trudno zrozumieć!!!

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy CNN
PostWysłany: 29 Sie 2010, 15:02 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
Niestety muszę Cię zmartwić:(

Makaki Japońskie co prawda żyją na podobnych szerokościach geograficznych co BF, ale żyją na wyspach z których składa się państwo Japońskie. Klimat więc jest całkiem inny niż na kontynencie Amerykańskim. Makaki nie występują na Hokkaido, najbardziej na północ wysuniętej części Japonii, więc jednak nie służy im zimno. Na wiki jest nawet wyraźnie napisane, że mieszkają w lasach tropikalnych liściastych i iglastych, przy czym zimnolubne drzewa iglaste występują dlatego, że spora część lasów znajduje się w wysokich górach. BF występuje na Pacyficznym brzegu Ameryki Północnej, więc również w obrębie wpływu Oceanu, ale mimo wszystko jest to kontynent i warunki są inne


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 47 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group