Kryptozoologia
 
Obecny czas: 18 Kwi 2024, 08:15

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 278 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 21 Sie 2007, 13:01 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2007, 23:05
Posty: 231
W przybrzeżnych wodach północnej Australijscy naukowcy zidentyfikowali nowy gatunek delfina Orcaella heinsohni- australijski delfin zadartopłetwy. Szkoda, że nie ma fotografii :( .
http://przewodnik.onet.pl/1191,1596,1128482,news.html

_________________
ImageKiedy bezpowrotnie tracimy to co najbardziej kochamy, nasze życie staje w martwym punkcie.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 25 Sie 2007, 14:36 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Nowy gatunek płaza ogonowego - Wietnam
http://mathaba.net/news/?x=561776

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 29 Sie 2007, 12:31 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Kolejny płaz.....żaba...złota żaba ------> Kolumbia
http://www.eurekalert.org/pub_releases/ ... 082707.php

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 06 Wrz 2007, 15:31 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Nowy gatunek rekina -----> Australia
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-ne ... aleus-new/

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 08 Wrz 2007, 14:52 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Tajemniczy gatunek rekina, odnaleziono u wybrzeży Hawaii....jedni twierdzą, że to nowy gatunek, drudzy twierdzą, że to znany nauce gatunek, widziany tylko dwukrotnie.
http://www.khon2.com/news/local/9607402.html

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 11 Wrz 2007, 19:51 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Niestety to znów ja...a co za tym idzie kolejny post, pod postem....
Odkryto 2 nowe gatunki salamander w Panamie.
Obie salamandry mają już swoją nazwę - pierwsza zwie się Bolitoglossa gomezi, a druga Bolitoglossa bramei.
Obie zostały nazwana na cześć naukowców. Pierwszy płaz został nazwany na cześć Luisa Diego Gomeza(kostarykańskiego botanika, dyrektora Stacji Biologicznej La Selva), a drugi płaz na cześć Ardena H. Brama, Jr., II(w uznaniu za jego wieloletni wkład w badaniach salamander występujących w  tropikalnych regionach)
http://news.mongabay.com/2007/0909-salamanders.html

Dodane potem....

Tak bardzo to spamować nie będę......

W Tajlandii, odkryto dwa nowe gatunki jaszczurek - kolejno nowy scynk(z rodziny Tropidophorus) i nowy gekon.
Oba gatunki zostały dokładnie zbadane i opisane.

Natomiast na Hawajach odkryto nowy gatunek ryby z rodzaju Grammonus....swoją drogą gatunek ten napotkano już w 1998 roku....w końcu jeden z obserwatorów - Marc Hughes, po kilku latach poszukiwań tego nieznanego gatunku, odnalazł jednego osobnika tyle, że martwego. Za drugim razem, spotkałem drugi okaz i wysłał go do naukowców, by zbadali ten tajemniczy okaz i uznali czy jest to nowy gatunek czy też nie jest.

Natomiast na "wyspie lemurów" odkryto 11 nowych gatunków dwuparowców.
Oprócz nich, odkryto za to, kilka nowych gatunków innych owadów - patyczaki, modliszki oraz ważki.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 12 Wrz 2007, 17:41, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 15:46 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cztery nowe gatunki ważek(mała rzecz, a jednak cieszy...) odkryto w Wietnamie
Źródło

A oto wspomniane cztery gatunki....każdy "dragonflies" czy oślizg jak kto woli(nawiązuje tutaj do gry HoMM3....w tej grze, w angielskiej wersji w Cytadeli były właśnie dragonflies czyli po naszemu ważki, w polskiej wersji, występowały pod właśnie tą nazwa i pod nazwą oślizg...były dwie wersje, ta z ważką i oślizgami.....ulepszenia brzmiały kolejno smocza ważka i smoczy oślizg...coś w tym stylu), posiada już swoją łacińską nazwę.

Pseudagrion williamsonii
Image

Lyriothemis mortoni
Image

Rhyothemis obsolescens
Image

Prodasineura auricolor
Image

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 16:04 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
Nowy gatunek małpy odkryty w Tanzani:
http://przewodnik.onet.pl/1210,1596,1321175,news.html

Nowy gatunek pantery:
http://kopalniawiedzy.pl/wiadomosc_2071.html

Nowy gatunek gniazdujący w Polsce! Kormoran Mały (także inne obserwacje innych ptaków):
http://images.google.com/imgres?imgurl= ... D%26sa%3DN


Ostatnio edytowany przez Tryk, 14 Wrz 2007, 16:20, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 16:23 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Fajnie, że ktoś inny w tym temacie piszę, bo tą stronę w tym momencie zdominowałem w 70% ale....jest pewien problem.
Zarówno niusy o panterze jak i o małpie z Tanzanii były już, a nius o małpie z Tanzanii, był już z dobre 3 razy na tej stronie(nius o kocie jest marca tego roku...zaś nius o małpie, pochodzi bodajże z 2006 roku).
I jeszcze jedno.....tam nie ma napisane, że k. małe są gatunkiem lęgowym.
Zresztą te zdjęcie i obserwacje są z 2004 roku.
Obecnie ten gatunek można nazwać, stałym gościem w naszym kraju. Widuje się go kilkanaście razy podczas roku.
Póki co lęgu w naszym kraju nie wyprowadził....mamy czarnego kormorana...ten owszem, jest ptakiem lęgowym. Najbliższe lęgowiska k. małego są u "bratanków".
A i czubaty kormoran, nas kiedyś odwiedzał....góra z 2-3 obserwacje, albo i mniej !

Oto cała plejada europejskich kormoranów
http://www.biologie.uni-hamburg.de/b-on ... 615_62.jpg

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 14 Wrz 2007, 16:31, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 16:31 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
wpisz w google grafika nowy gatunek i tam będziesz miał w podpisie wyjaśnione ( jak zanajdziesz to o czym mówie, to jest na 1 lub 2 stronie). Jak już przy kormoranach jesteśmy, to czy czarne występują w WLKP. bo czytałem gdzieś ze na mazurach, a ja widziałem rok czy 2 temu w właśnie tam w miejscowości Skórka jez. Rogownica.


Ostatnio edytowany przez Tryk, 14 Wrz 2007, 16:33, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 16:37 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Echhhh....kliknij jeśli łaska na ten obrazek.....potem wpisz w googlach, w grafikach, kormoran mały.
Porównaj oba ptaki.
Ptak na tym zdjęciu to hełmiatka, a jak wejdziesz na tą stronę http://www.czaplon.most.org.pl/DGW2004/2004.htm  to na dole jest info o tym, że jest to nowy gatunek lęgowy, nie dla Polski, a dla DGW - czyli dla Doliny Górnej Wisły.
Tak samo, na tej stronie pisze o tym, że nowym gatunkiem lęgowym dla DGW jest mewa romańska...
Oba gatunki są lęgowe w Polsce...no ale w przypadku hełmiatki, takich lęgów jest coraz mniej(sprawka drapieżników....jeden najazd choćby norek i nawet krukowatych robi swoje),....natomiast co do lęgów romanusa, to nie powiem bo nie wiem.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 14 Wrz 2007, 16:41, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 16:40 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
OK a odpowiesz mi na to pytanie...
Tryk napisał(a):
Jak już przy kormoranach jesteśmy, to czy czarne występują w WLKP.? Bo czytałem gdzieś ze na mazurach, a ja widziałem rok czy 2 temu w właśnie tam w miejscowości Skórka jez. Rogownica.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 14 Wrz 2007, 16:44 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Kormoran, jest ptakiem dość rozpowszechnionym w naszym kraju...mimo, iż całkiem niedawno, był gatunkiem rzadkim w naszym kraju.
Przy pierwszym lepszym, większym zbiornikiem wodnym, kormorany powinny tam być.
A jak są tam gdzieś stawy hodowlane, to jest jeszcze większa szansa na spotkanie tego ptaka.
W WLKP można jak najbardziej spotkać kormorana....dokładnie nie wiem gdzie...w końcu nie jestem obeznany w tamtych terenach...


dodane potem...
Nie ma to jak wujek Google....
Jeziora Chrzypskie i Wielkie  - tam można spotkać kormorana.
Oba jeziora są w WLKP.

I swoją droga, mógłbym porozmawiać na ten temat dłużej....no ale nie w tym temacie....Przyroda Polska, nadal bodajże jest otwarta...

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 14 Wrz 2007, 16:47, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 17 Wrz 2007, 16:26 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Kolejny nius....
Ci którzy śledzą ten wątek mogą zauważyć, że najczęściej i najwięcej nowych gatunków odkrywa się w......Filipinach.
Tym razem, odkryto nowy gatunek nietoperza owocożernego.
Gatunek ten odkryto na wyspie Mindoro, gdzie został powstał chroniony obszar.
Okaz ten, został złapany w siatkę, przez tamtejszych naukowców.

W ten sposób, jest to już 74 gatunek nietoperka na Filipinach, z czego 26 są endemitami i zamieszkują tylko Filipiny.

Źródło

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 26 Wrz 2007, 12:39 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Kolejny niusy, a raczej niusy.....3 dokładniej....
Pierwszy dotyczy nowych odkryć w Wietnamie, dokładniej na obszarze "Green corridor"(Zielony korytarz) zwany również "Wietnamskim zaginionym światem".
Na tym właśnie obszarze, odkryto nowy gatunek węża oraz dwa nowe gatunki motyli.
Oprócz tego, odkryto również 8 nowych gatunków roślin.
Odkryty wąż, należy do rodziny połozów.
Warto dodać, iż obszar "Green corridor" jest miejscem zamieszkania wielu zagrożonych gatunków, wliczając w to choćby gibona białolicego i saole.
Dlatego też, obszar ten powinien być chronionym, a takim niestety nie jest.
Źródło

W Wietnamie odkrywane są nowe gatunki, a w Kostaryce, "odkryto na nowo" pewien gatunek żaby, który miał rzekomo nie istnieć od 1980 roku.
Żaba ta zwie się Isthomhyla rivularis i prowadzi nocny tryb życia.
Odkrycia tego dokonał, zoolog Andrew Grey. Chodząc w nocy po lesie, usłyszał nie znany dla niego żabi głos i wkrótce potem, odnalazł płaza, który wydawał te dźwięki.
To dobry znak, gdyż być może nie tylko ten gatunek płaza, uznanego początkowo za wymarłego, kryje się gdzieś w tropikalnych lasach. Zmiany klimatu robią swoje, a płazy są głównymi poszkodowanymi.....co zresztą niestety widać.
Źródło

Same odkrycia.....i ostatni nius, o odkryciach też będzie...
"Blue auction" - jak sama nazwa wskazuje, chodzi o aukcje.....w tejże aukcji można wylicytować swoją nazwę dla jednego z 10 nowo odkrytych gatunków ryb(kilka z nich, "przepływało" w tym temacie"), oto ryby które możesz nazwać :
http://www.newcritters.com/2007/09/12/t ... n-details/
Można również wylicytować, udanie na ekspedycje wraz z naukowcami, w poszukiwaniu nieznanych gatunków podwodnych organizmów.
Ciekawe przedsięwzięcie....




dodane minute potem....

W ramach ciekawostki.....
Jestem zaskoczony, onet był ode mnie szybszy  ::)
http://wiadomosci.onet.pl/1612602,16,item.html

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 26 Wrz 2007, 12:45, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 06 Paź 2007, 19:21 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Z cyklu "Dlaczego spamuje w tym temacie i nie robię w związku z tym nowego tematu" :
Ostatnio pisałem o żabie, która miała wyginąć w 1980 roku. Od tamtej pory jej nie widziano, ale na szczęście okazało się, ze jeszcze nie wyginęła....swoją drogą warto wspomnieć, że już od 1989 roku, nikt nie widział innego płaza - ropuchy złotej(Bufo periglenes)....większość twierdzi, że wyginięcie tego gatunku(aczkolwiek pamiętajmy, że wymarcie tego gatunku nie musi być wcale pewne...przykłady każdy zna), spowodowało globalne ocieplenie.
Dziś też napiszę o innym "odkrytym na nowo gatunku"...nie będzie to płaz, lecz ptak.
Łódkodziób kolumbijski(odkryty w 1870 roku), bo o nim tu mowa, był uznawany oficjalnie od 1965 roku, za gatunek wymarły. Aczkolwiek w 2004 w Wenezueli(wtedy też zrobiono zdjęcia tych ptaków) i w 2005 roku w Kolumbii, kilku badaczy miało okazje obserwować ten gatunek. W tym roku, również w Kolumbii, doszło do obserwacji tego gatunku.
Właśnie w tym roku, najwięcej razy obserwowano ten gatunek. Mimo tych obserwacji, przyszłość tego gatunku jest niepewna. Są plany budowy tamy w tamtym regionie, co może spowodować, zalenie kilku miejsc, w których napotykano ten gatunek. Aczkolwiek póki co są tylko plany budowy tamy....póki co, łodkodziób może przez kilka lat, "spać spokojnie".
Źrodło
Tam też możecie zobaczyć zdjecia tego ptaka, samicy i samca.
W naszym kraju, nie żadnego bliższego lub dalszego krewnego tego gatunku.
Ten gatunek i jego krewni pochodzą z Ameryki Południowej.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 02 Lis 2007, 17:16, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 16 Paź 2007, 17:57 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Niby mam dziś 2 niusy....z czego jeden śmiało mogę stwierdzić, że jest w 100% autentyczny, a drugi....

Zacznijmy od niusa numer 1
Pamiętacie nowo odkrytego ptaka, z moje poprzedniego posta ?
Nowy gatunek ptaka, o którym teraz napiszę, jest kuzynem właśnie tego ptaka.
Formicivora grantsaui, bo o nim tu mowa, należy do rodziny mrówiaczków i został odkryty w mało goszczonym regionie Brazylii - Chapada Diamantina.
Warto dodać, że większość gatunków mrówiaczków, występuje w Brazylii, i żyją one tylko w Ameryce Południowej oraz w części Ameryki Środkowej.
Gatunek ten, rozpoznano i opisano, nie tylko, dzięki naocznej obserwacji, ale także dzięki głosowi wydawanego przez ten gatunek.
Oczywiście, od razu uznano ten gatunek za zagrożony wyginięciem, gdyż tylko w tamtejszym rejonie stwierdzono jego obecność. region Chapada Diamantina, jest miejscem zamieszkania wielu innych gatunków rzadkich ptaków.
źródło


I drugi nius.
Swego czasu, dokładniej na początku czerwca, w tym temacie, wspomniałem jednym zdaniem o tym, że gdzieś w puszczy amazońskiej odkryto nowy gatunek manata....karłowatego manata.
Niedawno trąbiło o tym na cryptomundo, lecz....jako tako nie jestem pewny wiarygodności tych informacji.
Odkrywcą tego gatunku, jest Marc von Roosmalen, który twierdzi przy okazji, że jest bliski odkrycia kolejnych gatunków zwierząt....wspomnę choćby o nowym gatunku jaguara, wielkim mrówkojadzie i o tapirze karłowatym.
Cóż, niby jest ten nowy gatunek....lecz bardziej wiarygodne źródła, wogóle o tym nie wspominają, a zawsze, jeśli jest odkrywany gatunek gatunek, piszę o tym na tych stronach.
Teraz są pustki....wspomnieli o brazylijskim mrówiaczku, a o manacie nic nie wspomnieli....
Dodam też, że Roosmalen jest znanym zoologiem, tylko, jeszcze kilkanaście tygodni temu, przed opublikowaniem notki o nowym gatunku manata, siedział w brazylijskim kiciu.
Za co ?
Za trzymanie, południowo amerykańskiego gatunku małpy w domu, bez żadnych papierów, świadczących o legalnym trzymaniu tej małpy.
Jako, że Brazylijczycy w ostatnim czasie, są na takie rzeczy bardzo uczuleni, Roosmalen, miał trafić do kicia na chyba 2 czy 3 lata.
Chyba, powtarzam chyba, posiedział tam kilka tygodni, potem go zwolniono za kaucją....

Poczekamy zobaczymy, a może dojdą przy okazji, te jaguary i tapiry.

źródło

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 20 Paź 2007, 13:01 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 31 Maj 2006, 19:38
Posty: 269
Miejscowość: Opole
Następna informacja - kolejny prehistoryk :)

http://tnij.com/uhp1


Ostatnio edytowany przez shi_ra, 20 Paź 2007, 19:20, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 02 Lis 2007, 17:12 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Zaczynamy....

Szybujący kuzyn człowieka

Odkryto najstarsze zwierzę świata - ma 405-410 lat

To po polskiemu...coś jeszcze....?

Cryptomundo bredzi o oficjalnym znów o oficjalnym istnieniu pekari olbrzymiego...ale to każdy wie na tym  forum, już bodajże od roku.
Tym razem, news ten, swe początki nie miał na tej stronie, lecz na kilku innych...informacyjnych głównie.


Za to w pewnym miejscu odkryto, ponad 100 nowych gatunków stworzeń.....jakie to miejsce ?...znane, bo już wiele razy się pojawiało w tym temacie....osoby śledzące ten temat, wiedzą, że chodzi tu o Filipiny(zagadkę bym z tego zrobił, ale to nie już moja działka...czas na innych ;) ).
Można się doczepić tylko do tego, że owe nowe okazy są....minimalnych rozmiarów....meduza, strzykwa, i inna drobnica, została odkryta na dnie morza Celebes, u wybrzeży Filipin.
Ciekawy kraj....może jak ja pojadę tam, to może też coś odkryje....
LINK

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 02 Lis 2007, 17:15, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 08 Lis 2007, 21:43 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Naukowcom udało się nieco rozszyfrować język używany przez wieloryby (humbaki konkretnie). Po przeanalizowaniu nagranych dźwięków przypisali znaczenie 34 z nich.
Więcej tutaj

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 09 Lis 2007, 12:56 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2007, 13:47
Posty: 57
Nie wiem czy już o tym było.Ja usłyszałem o tym w radiu.
http://wiadomosci.onet.pl/1635513,16,nowy_gatunek_pasozyta_odkryto_pod_wroclawiem,item.html

ps. widzę że Kiedrzu już podał ten sam link tylko źle go wkleił

pps. sorry Kiedrzu,wiadomości z onetu zaczynają się podobnie,tylko cyferki nieco inne


Ostatnio edytowany przez Bakeneko, 09 Lis 2007, 13:42, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 09 Lis 2007, 13:09 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ja tego nie podawałem.....ten news jest z "dziś".

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 11 Lis 2007, 01:15 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Orkney beast 'similar to Nessie'
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/scot ... 074696.stm

Fish Lives in Logs, Breathing Air, for Months at a Time
http://news.nationalgeographic.com/news ... -fish.html

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 27 Lis 2007, 17:06 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Wchodzę dziś na kryptozoo...patrzam, a tu nowe newsy....szkoda, że Caniche tutaj nie zagląda...no trudno....najważniejsze jest to, że temat ten jest najlepszym na forum, pod względem wyświetleń, a pod względem liczby postów, jest drugim na tym forum...wszak temat z chupą jest lepszy...ale nie na długo :).

Żeby nie robić offtopu.....

Raz
Nowe gatunki z rejonu ALEUT...a wśród tych glońow i listniowców, stworzenie ukwiałem zwane.
Link - http://news.xinhuanet.com/english/2007- ... 149286.htm

Dwa
Barta...nowy gatunek żmii, odkryta w Indiach. Gatunek ten czeka jeszcze na oficjalne potwierdzenie istnienia. DNA tego węża już zostało wysłane.
Link - http://www.telegraphindia.com/1071116/a ... 552644.asp

Trzy
Gegeneophis mhadeiensis - przez miejscowych, nazywany "dwugłowym wężem"....nie jest to jedno gad, a płaz beznogi.
Link - http://www.hindu.com/thehindu/holnus/00 ... 251140.htm

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 27 Lis 2007, 18:53 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kiedrzu napisał(a):
najważniejsze jest to, że temat ten jest najlepszym na forum, pod względem wyświetleń,

No ta... zwłaszcza, że "wyświetlają" go ciągle niemal te same osoby... czyli userzy forum. A takich to za wiele nie ma. A sprawdź sobie teraz wzrost liczby wyświetleń SG od czasu gdy wprowadzono newsy...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 27 Lis 2007, 20:20 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cytuj:
No ta... zwłaszcza, że "wyświetlają" go ciągle niemal te same osoby... czyli userzy forum. A takich to za wiele nie ma. A sprawdź sobie teraz wzrost liczby wyświetleń SG od czasu gdy wprowadzono newsy...


Mniejsza o to, kto tam zagląda....ja piszę tylko post i tyle ode mnie w tym temacie.
Fakt jest taki, że temat jest najbardziej popularny na tym forum i tyle.....o to ile wyświetleń mają newsy na SG, już mi się wnikać nie chce.
Co innego forum, co innego SG....dwa odmienne światy....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 08 Gru 2007, 13:18 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Dziś odkrycia z Afryki....

Powiększyła się "rodzina kobr" o nowy gatunek.
Olbrzymia kobra plująca(Naja Ashei - nazwa pochodzi od odkrywcy tego gatunku - Jamesa Asha), jak sama nazwa wskazuję, jest największą kobrą plującą(a takich kobr, wraz z "nowym" jest 10 gatunków).
Gatunek ten odkryty został w 2004 roku, lecz sklasyfikowano ją jako oddzielny gatunek dopiero w tym roku.
Kobra ta, może osiągnąć 2.6 metra długości i ponoć jest bardzo jadowita.
Gatunek ten, odnaleziono w Kenii(tam też spotkano po raz pierwszy ten gatunek), w Somalii,w Ugandzie i w Etiopii.
LINK

Kilka odkryć w Ghanie...
Oprócz napotkania wielu rzadkich lub bardzo rzadki zwierząt, odkryto 9 nowych gatunków owadów.
8 z nich, to nowe gatunki pasikonikowatych, a 1 nowy gatunek, to przedstawiciel kapturowców - pajęczaków.
LINK + fotki

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 08 Gru 2007, 17:10 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Kiedrzu, o odkryciach w Ghanie pisałem w kolumnie "Z ostatniej chwili", tam jest link do fotek w galerii:
https://www.kryptozoologia.pl/galeria/ca ... ?cat_id=32

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 08 Gru 2007, 18:03 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Na SG, w ostatnim czasie rzadko zaglądam...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Sukcesy i nowe odkrycia w świecie zoologii.
PostWysłany: 08 Gru 2007, 18:05 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
To teraz będziesz musiał zaglądać częściej ;]
Bo "szort-newsy" będą uaktualniane dość często.

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 278 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group