Kryptozoologia
 
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 02:24

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Ślimak-widmo" - morderca dżdżownic.
PostWysłany: 11 Lip 2008, 14:47 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Ogrodnicy w południowej Walii nie powinni być zaskoczeni jeśli tego lata znajdą w swoich kwietnikach białe, smukłe stworzenia, które pożerają dżdżownice. To "ślimak-widmo" (ysbryd). Stworzenie jest bezbarwne, nie ma oczu i żyje pod ziemią.

Naukowcy z Muzeum Narodowego Walii i Uniwersytetu Cardiff odkryli nowy gatunek ślimaka, któremu nadali walijską nazwę Selenochlamys ysbryda.

Ślimaki takie występują się m.in. w Turcji, Gruzji, ale po raz pierwszy natrafiono na niego w Wielkiej Brytanii. Odmiana ta nie była spotykana także w innych krajach europejskich.

W odróżnieniu od większości ślimaków, "ślimak-widmo" jest mięsożerny. Nocą zabija dżdżownice przy pomocy potężnych, podobnych do ostrzy zębów i pożera ofiarę niczym spaghetti.

Po zbadaniu anatomii ślimaka, naukowcy stwierdzili, że jest to nieopisany dotąd gatunek i ochrzcili go nazwą pochodzącą od walijskiego określenia ducha - ysbryd. Nazwa Selenochlamys ysbryda wydawała się odpowiednia dla tego upiornego, nocnego łowcy - uważa jeden z naukowców.

Ślimaka badał również Bill Symondson, ekolog z Uniwersytetu w Cardiff. Brak oczu i zabarwienia ciała wskazuje na to, że gatunek rozwijał się w jaskiniach - powiedział. Jego zdaniem ślimak ten trafił do Wielkiej Brytanii w roślinach doniczkowych.

Źródło: [url=http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Miesozerny-slimak-widmo-zaatakowal-Wlk-Brytanie,wid,10145616,wiadomosc.html]Wirtualna Polska

Od siebie mogę dodać że ie jestem pewien czy jest to na pewno ślimak, "zęby" trochę mi nie pasują do tej grupy stworzeń. Czy jest możliwe żeby było to coś nie spokrewnionego ze ślimakiem? Może coś w stylu tego zwierzęcia które jest "drapieżnym" zlepkiem komórek?

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


Ostatnio edytowany przez Mangel, 11 Lip 2008, 14:50, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: "Ślimak-widmo" - morderca dżdżownic.
PostWysłany: 11 Lip 2008, 15:53 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 15 Mar 2008, 15:48
Posty: 134
Miejscowość: Kraków
Nie ślimaki nie mają zębów.

Chyba z tego co wiem to miażdżą rośliny tarką.

Możliwe że chodziło im właśnie o nią.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: "Ślimak-widmo" - morderca dżdżownic.
PostWysłany: 11 Lip 2008, 20:10 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
to nowy gatunek , a ztego co wie Australopitek nie umiał prowadzić samochodu... ziomuś ewolucja!
oglądałem kiedyś taki filmik co będzie za 100 mln lat i pokazywali tam slimka ponad 1 metr (animacja) który chuśtał się z drzewa na drzewo i zabijał ptaki, cóż wszystko dązy do tego...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: "Ślimak-widmo" - morderca dżdżownic.
PostWysłany: 11 Lip 2008, 22:29 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Tryk jesteś pewien że cały świat dąży do tego by ślimaki mogły się huśtać z gałęzi na gałąź? :D

A co do filmu, oglądałem go i musze Cie zasmucić, w zależności od tego cze mówisz o części II (Świat za 100 milionów lat) czy o cz. III (Świat za 250 milionów lat) to są to albo głowonogi albo "drapieżny rój komórek" o którym już pisałem. ;)

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: "Ślimak-widmo" - morderca dżdżownic.
PostWysłany: 12 Lip 2008, 11:41 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Od siebie dodam zdjęcie tego "ducha". I muszę przyznać, że ślimaka przypomina.

Image

_________________
Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: "Ślimak-widmo" - morderca dżdżownic.
PostWysłany: 12 Lip 2008, 15:30 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
Mangel napisał(a):
Tryk jesteś pewien że cały świat dąży do tego by ślimaki mogły się huśtać z gałęzi na gałąź? :D

wiez może nie cały świat ale ślimaki rozpoczęły już bunt xD


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: "Ślimak-widmo" - morderca dżdżownic.
PostWysłany: 28 Paź 2008, 15:06 
Mangel napisał(a):
Tryk jesteś pewien że cały świat dąży do tego by ślimaki mogły się huśtać z gałęzi na gałąź? :D

A co do filmu, oglądałem go i musze Cie zasmucić, w zależności od tego cze mówisz o części II (Świat za 100 milionów lat) czy o cz. III (Świat za 250 milionów lat) to są to albo głowonogi albo "drapieżny rój komórek" o którym już pisałem. ;)
                                                                                                                                                                                                    jeśli ten film to dzika przyszłość to niema 3 cz jako za 250 mln lat tylko za 200mln lat chyba że chodzi ci o inny film


  
 
 Temat postu: Odp: "Ślimak-widmo" - morderca dżdżownic.
PostWysłany: 30 Paź 2008, 02:09 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 18 Lip 2008, 08:14
Posty: 252
zwykły ślimak, przypominający naszego pomrówa:)) A tak nawiasem, pewnie że może wykształcić co chce..ewolucja. Boleń pochodzi z ryb spokojnego żeru, taka duża płoć..i czego używa.??? Wykształcił sobie zęby gardłowe psze państwa i teraz jest drapieżnikiem jak się patrzy.:)


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group