Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:47

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pożeracz Galwaryjski z oceanu Indyjskiego
PostWysłany: 15 Lut 2013, 16:41 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 15 Lut 2013, 08:30
Posty: 3
Z ostatnich wiadomości usłyszałem o tak zwanym Pożeraczu Galwaryjskim czyli pięciotonowej , białej , rybie . Z opisu trzydziestu świadków , którzy ją widzieli dowiadujemy się , że ryba ma długość ok. 30 metrów , jest biała niczym śnieg i z łatwością połknęła by samochód osobowy . Jeden z świadków twierdzi , że to mógł być Ningen , a pięciu innych mówi , że to był zwykły wieloryb . Ale pewien kryptozoolog ma lepszą i ciekawszą teorię :
Globstery - czyli wyrzucane przez fale wodne na brzeg szczątki nie znanych stworzeń morskich , mogą być szczątkami Pożeraczy Galwaryjskich ?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pożeracz Galwaryjski z oceanu Indyjskiego
PostWysłany: 15 Lut 2013, 16:58 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Globstery mogą na dobrą sprawę być wszystkim, zwykle są to masy mięsa o dziwnych kształtach wyrzucone przez morzę których identyfikacja jest niemożliwa z powodu posuniętego rozkładu i przypisywane one są wielorybom, rekinom, wielkim ośmiornicom, wężom morskim i innym uznanym czy też nie przez naukę stworzeniom. Możemy jednak stwierdzić że pod tą zbiorową nazwą kryją szczątki różnych stworzeń a problemem jest tylko to jak odróżnić te interesujące dla kryptozoologów od reszty padliny.
Innymi słowy pewnie pośród globsterów mogą być szczątki pożeraczy galwaryjskich, w równym stopniu jak wielu innych stworzeń morskich...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pożeracz Galwaryjski z oceanu Indyjskiego
PostWysłany: 15 Lut 2013, 17:48 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2011, 17:45
Posty: 564
Miejscowość: Gdynia
I tu gospo masz rację.
O globsterach wiemy tylko tyle, że są duże i morze wyrzuciło je na brzeg. :-) Teoria tego kryptozoologa trzyma się kupy i w sumie nie zdziwiłbym się, gdyby miał on rację.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pożeracz Galwaryjski z oceanu Indyjskiego
PostWysłany: 15 Lut 2013, 22:12 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2011, 21:59
Posty: 137
Można gdzieś przeczytać coś o tym Pożeraczu Galwaryjskim?


 Profil 
 
 Temat postu: 2 dowody na istnienie Pożeraczy Galwaryjskich
PostWysłany: 16 Lut 2013, 10:08 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 15 Lut 2013, 08:30
Posty: 3
Dowody:
1. Dziwne kości na dnie oceanu Indyjskiego.
2. Ponad 500 opisów.
Ciekawostki :
1. Okazuje się że Pożeracza Galwaryjskiego widziano już ok. 1200 razy od oceanu Indyjskiego do Sydney !
2. Jeden z kryptozoologów widząc zdjęcia stwierdził , że Pożeracz Galwaryjski może być rybą trzonopłetwą .
3. Pożeracz Galwaryjski najprawdopodobniej posiada małe ząbki lub kolce jadowe !

W takim razie czym jest Pożeracz Galwaryjski ? Łagodnym czy krwiożerczym olbrzymem ?

Nie zakładaj dwóch osobnych tematów w sprawie jednej kryptydy


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pożeracz Galwaryjski z oceanu Indyjskiego
PostWysłany: 16 Lut 2013, 14:47 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Możesz zdradzić skąd posiadasz te wszystkie informacje albo czy owy pożeracz ma jakoś angielską nazwę? Bo twierdzisz, że istnieje tyle opisów, nawet i zdjęcia, ale gdy wpisuję go w google to nie ma tam całkowicie nic... :-\


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pożeracz Galwaryjski z oceanu Indyjskiego
PostWysłany: 16 Lut 2013, 23:21 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
O to samo chciałem się spytać, zwłaszcza o te "dziwne kości na dnie oceanu indyjskiego"... Skąd coś takiego? :-\ Dno morskie nie jest najlepszym miejscem dla konserwacji szczątków. Szczerze powiedziawszy nigdy nie słyszałem żeby na dnie morza odnaleziono nawet wielorybie kości, co dopiero jakieś rybie szkielety. Przecież prądy morskie prawie zawsze doprowadzają do rozproszenia szczątków chyba że pokryje je gruba warstwa piasku z dna morskiego i da w ten sposób szansę na przejście ich w skamielinę za parę milionów lat tylko wtedy szansa ich znalezienia jest jeszcze niższa...
W pierwszym poście mówiłeś po za tym o trzydziestu świadkach, skąd więc ponad 500 opisów...
Tak z innej beczki ten pożeracz musi być nieźle wychudzony, żeby przy 30 metrach ważyć 5 ton ( 6 metrowy żarłacz waży ponad 2 tony...) :hihi:


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pożeracz Galwaryjski z oceanu Indyjskiego
PostWysłany: 16 Lut 2013, 23:45 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Przyjrzałem się jeszcze raz wpisom kolegi Clipera i odnoszę wrażenie, że jego jedynym celem tutaj jest robienie sobie z nas żartów... a sam pożeracz występuje od indyjskiego do Sydney ale tylko w jego wyobraźni... :hihi:


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pożeracz Galwaryjski z oceanu Indyjskiego
PostWysłany: 17 Lut 2013, 17:21 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 17 Cze 2008, 13:23
Posty: 40
Cytuj:
2. Jeden z kryptozoologów widząc zdjęcia stwierdził , że Pożeracz Galwaryjski może być rybą trzonopłetwą


Stwierdzam zgon , bo umarł :lol:

Ktoś , gdzieś i nic nie wiadomo , już po tym można było określić wiarygodność powyższego newsa.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pożeracz Galwaryjski z oceanu Indyjskiego
PostWysłany: 19 Lut 2013, 14:30 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 07 Gru 2012, 11:41
Posty: 28
Temat o wielkiej rybia a nikt nie użył słowa megalodon?

A co do kości do gdy wieloryb umiera to jego szczątki są dość długo na dnie oceanu.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pożeracz Galwaryjski z oceanu Indyjskiego
PostWysłany: 19 Lut 2013, 20:27 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Na dnie są, ale natychmiast do padliny dobierają się padlinożercy i drapieżniki. Szczątki mogą dryfować tygodniami po powierzchni morza. To co opadnie na dno od razu zostaje pożywką dla innych mieszkańców dna a jednocześnie prądy oceaniczne rozpraszają wszystko co pozostanie często na przestrzeni wielu mil morskich. Sam szukałem w internecie jakichkolwiek informacji o szczątkach wielorybów czy innych dużych mieszkańców morza odnalezionych na dnie i nie znalazłem właściwie nic (nie mówię tu o znalezisk z plaż czy dryfujących po powierzchni oceanu). Przecież m.in. szybkim rozkładem tłumaczy się potencjalne padliny węży morskich, itp.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pożeracz Galwaryjski z oceanu Indyjskiego
PostWysłany: 11 Mar 2013, 17:14 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Widziałem dość sporo filmów itd. dotyczących martwych waleni na dnach oceanów, i było mówione tam że mogą tam leżeć i być pożerane nawet kilka lat... Widziałem jak wracali co kilka miesięcy do tej padliny, z miesiąca na miesiąc zostało jej coraz mniej, później sam szkielet...Prądy morskie nie potrafiły by raczej według mnie przesuwać kości tak szybko i rozwlekać ich...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pożeracz Galwaryjski z oceanu Indyjskiego
PostWysłany: 12 Mar 2013, 23:59 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Ok, twoje na wierzchu skoro mówisz że oglądałeś filmy potwierdzające takie zdarzenia. Ja po prostu akurat nic w ten deseń nie widziałem, choć trochę się programów przyrodniczych ogląda :), co do prądów morskich to ja bym ich tak lekko nie brał, z pewnością sporo zależy od miejsca gdzie dane zwierzę padnie. Spotkałem się z teorią o rozkładzie szczątków unoszących się na powierzchni morza przy globsterach, tu na pewno też dochodzi zależność szeregu czynników...


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group