Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 06:22

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: rodzice z podstępu:)
PostWysłany: 23 Sie 2010, 21:09 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 18 Lip 2008, 08:14
Posty: 252
Chciałem się podzielić z Wami czymś co mnie spotkało dziś a nigdy o tym nie słyszałem. Wiem, że nie ma to nic wspólnego z krypto... ale jako ciekawostkę umieszczam.
Ryby z gatunku Księżniczka z Burundi opiekują się swoim potomstwem, są mocno terytorialne i niepożądanego gościa mogą utłuc na swoim terenie, nawet jeśli jest on większy od nich. U mnie para opanowała 1/3 2 metrowego akwarium. Wychowują już któreś pokolenie młodych.
Ryby z gatunku szczelinowców lelupi po cichu robiły podkop pod teren księżniczek. W ukryciu na ich terenie w muszli złożyły ikrę. Wylęgło się około 30-40 młodych. Dziś patrzę, że z najmłodszego narybku księżniczek zostały tylko dwie sztuki...ale za to.... Na ich terenie pływa cała banda małych leleupi i księżniczki myślą, że to ich młode i opiekują się nimi. A stare szczelinowce..znowu gotują się do następnego tarła. Podrzuciły młode na wychowanie do innego gatunku i to bardzo agresywnego zapewniając im wspaniałą opiekę. Nie słyszałem o takim zachowaniu wśród tych ryb... coś na wzór kukułek.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: rodzice z podstępu:)
PostWysłany: 24 Sie 2010, 15:19 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Sie 2010, 19:03
Posty: 74
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
U ryb też występują takie zachowania^^
Taka jedna ryba (wygląda jak kirysek) podszywa się za młode innego gatunku których narybek jest przechowywany w paszczy.

_________________
http://smoki.nightwood.net/index.php?ref=1599244


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group