Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 15:27

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 148 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne
PostWysłany: 07 Sie 2007, 20:42 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ten program, leciał bardzo często w TV.
Ostatnio, około 5-6 lat temu.
Jako, że program cieszył się dużą popularnością, powstał rok, dwa lata temu, "remake" tego programu.
Też nazywał się podobnie i też o nim wspominałem w temacie "Program w TV".
Nie był on na Animal Planet, a na kanale Planete.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne
PostWysłany: 07 Sie 2007, 20:46 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
aha thx Kiedrzu


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne
PostWysłany: 08 Sie 2007, 09:24 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
W domu mam tylko zwykłą antenę, więc nie mam zbyt szerokiego dostępu do różnorakich kanałów, ale wydaje mi się, że chyba jedyną stacją w której nadawane są programy o przyrodzie Polski jest TVP. A właśnie zwierzęta spotykane w naszym kraju mnie najbardziej interesują, na brytyjskich, francuskich i amerykańskich programach w polskiej wersji językowej zwykle programy traktują o egzotycznych zwierzętach, a takich raczej nie spotkam, dla mnie to słaba frajda, pewnie i tak takie filmy omijałbym z daleka...

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne
PostWysłany: 08 Sie 2007, 12:08 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Niestety na TVP, w programach dokumentalnych, mowa jest przede wszystkim o egzotach.
Jeśli się nie mylę, ostatnio leciała kolejna(:/), seria filmów o słoniach.
Jeżeli mamy znaleźć kanał o polskiej przyrodzie, to ja tylko mogę wskazać na "100 tysięcy bocianów" na TVP 2.
Obecnie nie ma ich w TV, ale po wakacjach, znów będą nowe odcinki.
Ten program jest bardzo fajny i polecam wszystkim.
Aczkolwiek, niektórym może nie spodobać się to, że jest to program poświęcony w 75% ptakom.

Kiedyś na "dwójce" były program "Animals", poświęcony głównie psom i kotom, ale też często było o rodzimych gatunkach. Jeszcze rok temu było to w TV, niestety zdjęli z ramówki, a szkoda....za to tvp nigdy nie wybaczę tego, że zdjęli z emisji "Wielka grę"...achhh...to było fajne, jak trafiała się w tym programie jakiś temat z zoologi, to miałem możliwość sprawdzenia swojej wiedzy. A teraz ?
Teraz to są same teleturnieje dla debili...
O czym ja mówiłem ?
A no tak.

Kiedyś, też około 10 lat temu, na TVP 1, był program "Ptakolub", wiadomo o co chodzi ;).
Oczywiście był to program o rodzimych gatunkach i co najważniejsze nie było w nim mowy o gatunkach dla każdego znanych typu wróbel czy sroka, a o ciut mniej znanych gatunkach.

Kiedyś, też na TVP1, jak byłem mały byl teleturniej dla dzieciaków o przyrodzie.
Ten "szoł" prowadził jakiś przyrodnik, który w każdym odcinku wspominał o swoich przygodach z zwierzętami(rzeczjasna tymi z naszego kraju), a następnie zadawał dzieciom pytania związane z opowiedziana historyjką i zwierzakiem, który w tej opowieści był.
Nie pamiętam jednak, jak nazywał się ten koleś....

No i jeszcze wspomnę o "Zwierzyńcu", o którym niejednokrotnie tu wspominano ;).

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne
PostWysłany: 08 Sie 2007, 12:30 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Kiedrzu, a nie kojarzysz może takiego programu o (polskim) weterynarzu, taki dość znany facet, ten program leci na TVP 1 czy TVP 2, możliwe, że spodobałby Ci się. Aha - jakiś czas temu leciał kilkuczęściowy program o Puszczy Białowieskiej, z 1995 roku, bardzo ciekawy.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne
PostWysłany: 08 Sie 2007, 14:51 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Pamiętam, że 2-3 lata temu, był program o pracy weterynarza.
Był zawsze co niedziela. W każdym odcinku, była mowa o innym pacjencie tej lecznicy weterynaryjnej. Zresztą ten program, tak też się nazywał : "Lecznica weterynaryjna  Św Józefa", coś w tym stylu.

Przyznam, że na obecną chwile, nie ma dobrych polskich filmów dokumentalnych.
Ten o którym wspominasz nikifoor,(o ile dobrze kojarzę i o ile nie mylę z jakimś innym dokumentem) był bardzo dobry.
Obecnie, w Polsce nie robi się takich filmów dokumentalnych o przyrodzie, takich jak w USA czy w Anglii.
Sam nawet takiego nigdy nie widziałem.

Jeśli już mam jakiś ciekawy polski dokument wymienić i polecić, to wskażę palcem na rewelacyjny "Dziobem i pazurem".
Ten film, jest jak można sie domyślić o ptakach drapieżnych, choć i wydra, ryś czy też jenot, też się pojawiają.
Dodam, że nie ma tam lektora.
Zresztą, bez przedstawiania "jaki to ptak", ten film jest rewelką, jak dla mnie.
Dokument ten, zdobył też kilka nagród.
Trochę więcej informacji o tym filmie :
http://www.dziobemipazurem.pl/?dzial=ofilmie&sub=1

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne
PostWysłany: 08 Sie 2007, 16:44 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Kiedrzu, ja ostatnio widziałem niezły film dokumentalny (Polski!) o Górach Stołowych. Fakt, że o zwierzętach tam prawie nic nie było ale jednak coś powstaje ;)

Z interesujących programów w TVP jest też w niedziele o 16 cykl BBC Wędrówki ze zwierzętami. Poza tym faktycznie nic jeśli ktoś nie chce oglądać po raz kolejny słoni.

Co do teleturniejów - było jeszcze 1 z 10. Było, gdyż jak gdzieś wyczytałem jakiś czas temu TVP się z jego produkcji wycofała. A więc zostaną tylko idiotele i teleturnieje dla idiotów...

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne
PostWysłany: 08 Sie 2007, 18:05 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
No, może nie róbmy tutaj offtopu o ogólnej ramówce TVP i ograniczmy się do programów o zwierzetach.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne
PostWysłany: 08 Sie 2007, 19:22 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
TVP miało, powtarzam miało wycofać ten teleturniej, ale ograniczono, do emisji 2 odcinków tygodniowo.
Lepsze to niż nic, bo jest to bardzo dobry teleturniej, ludzie którzy w nim biorą udział widać że mają pewną wiedze nie tylko na jeden, dwa tematy.
Teleturniej ten, daje też możliwość uczestnictwa w tym programie, osobom niepełnosprawnym(osoby na wózkach, niewidomi itd), a takie osoby bardzo często biorą udział w tym programie.
To jest jedyny teleturniej jaki się ostał.
Bo te pozostałe anty-teleszoły, to jak mówi Virgo, są dla idiotów i basta.
Nie ma Vabanq, nie ma Wielkiej gry, nawet Koło fortuny zdjęli....to były teleturnieje(choć w tym osdtatnim, wiedza raczej potrzebna nie była zbyt wielka ;) )

I tak apropos...
Już jest jeden temat(filmy dokumentalne) o takiej tematyce, więc łącze oba tematy.
Temat będzie przyklejony.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 11 Sie 2007, 15:49 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Dziś na TVP 1 leciał program o Wielkopolskim Parku Narodowym, dość ciekawy, ładne zdjęcia, ale mało konkretów, a jeśli już, to o roślinach. Później były "Zwierzęta Świata" ("Pingwiny z Antarktyki), aż chciałem przełączyć, ale zostawiłem. O dziwo, program był całkiem ciekawy, to dopiero pierwsza z dwóch części.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 11 Sie 2007, 17:30 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cóż sporo jest filmów dok. o pingwinach, ale one w odróżnieniu od innych filmów o znanych zwierzętach, nie zanudzają i są bardzo ciekawe.
Takie jest moje zdanie na ten temat.

A oporpos tego programu o parku narodowym.
To od kilku tygodniu, już lecą takie programy. Wiem napewno, że nie załapałem się, na odcinek o Białowieskim PN.
Zapewne jakaś seria to jest.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 12 Sie 2007, 21:13 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Na dwójce w piątki o 13:00 leci nowy serial dokumentalny (ale nie dam głowy czy już wcześniej nie był emitowany) Nie ma cudów. W pierwszym odcinku prezentowano różne ciekawe sposoby poruszania się zwierząt - latające żaby, wąż latający, smok latający, gekon pasiasty, żmija rogata, wąż którego nazwy nie pamiętam, a który przemieszcza się pod drobną warstwą piasku, galago - pełen przegląd :)

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


Ostatnio edytowany przez Virgo C., 07 Wrz 2007, 23:05, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 12 Sie 2007, 21:14 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Chyba naprawdę nie mają co puszczać... znowu seria o surykatkach leci na TVP2...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 12 Sie 2007, 21:29 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Eeee tam...drugi raz puszczają...nie jest to jeszcze koniec świata.
Niestety chyba nie mają kasy na wykupienie drugiej części surykatek.

Trudno, mnie to nie intersting....za chwile, albo już jest emitowana 3 część na AP, a jak nie to się na YT lub na DM kilka nowych odcinków znajdzie.

Najczęściej tvp2 powtarza filmy o wielkich kotach.....można się od tego zarzygać na śmierć.
Aczkolwiek tvp1, nie powtarza filmów dokumentalnych.
Co tydzień jakaś nowa dwu lub więcej odcinkowa seria jest....jedyny problem tkwi w tym, że są to na ogół filmy o zwierzach znanych aż do bólu.

Obecnie jest seria o zwierzętach wędrownych.
Na szczęście w dwóch odcinkach, które oglądałem nie było żadnych słoni czy zebr, a były kolejno rybołowy i gęsie tybetańskie....rzadko spotykane zwierzęta w tv...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 07 Wrz 2007, 16:48 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Dobra....wakacje się skończyły, czas włączyć TV.

Już w niedziele(9 września) na TVP 2 o 8.20 będzie nowa seria "100 tysięcy bocianów"(niestety....denne "Zacisze gwiazd" oraz bardziej denne "Pytanie na śniadanie", muszą być o późniejszych godzinach...na to te programy nie zasługują...o tej godzinie powinny być "bociany", niestety ta godzina jest za wczesna na ten program). Jak zwykle polecam ten program.

Dzień wcześniej, w sobotę(8 września), o godzinie 11.35 TVP 1 serwuje nam nową serie z cyklu "Zwierzęta świata".
Ta seria nosi nazwę : "Instynkt macierzyński" i składa się z 4 odcinków.
Nie za bardzo lubię tego typu filmy przyrodnicze, no ale może ktoś obejrzy.

A w poniedziałek(10 września), na Animal Planet, o 20.30 rusza trzecia już seria "Rezydencji surykatek".
Ja z chęcią oglądałem poprzednie dwie serie i z chęcią obejrzę kolejne perypetie rodziny surykatek. Mi jeszcze się surykatki nie znudziły...fajne zwierzaki i tyle.
Też polecam....
To na najbliższe dni....

W tym miesiącu, raczej nic ciekawego nam nie serwuję NG.
Jakoś nudzi mi sie kolejne oglądania programu o wężach....jeszcze przełknę kolejne, nowe odcinki przygód Brayddego Barra, ale kolejne filmy z lądowymi serpentami już mnie nie interesują.

Animal Planet, też nic ciekawego nie będzie pokazywać(poza nową serią surykatek)....jak ktoś jest chętny, to może obejrzeć stare i nowe odcinki "Łowcy krokodyli", które od niedawna można oglądać na AP.
Aczkolwiek pod koniec miesiąca, ma się ukazać na AP dokument - "Czarnobyl – życie w strefie śmierci"
"Widzowie mają okazję zobaczenia świata, w którym radioaktywnie skażone, umarłe miasto staje się wprost nieprawdopodobnym rajem dla fauny i flory, m.in. dzikich kotów, koni i niedźwiedzi bytujących obok siebie. Ocalałe zwierzęta zadziwiają naukowców - nadal normalnie żyją i rozmnażają się, pomimo toksycznego środowiska. Z upływem czasu natura przechwyciła to, co kiedyś było siedliskiem ludzi."

To może być ciekawe i z chęcią to obejrzę....nie spodziewam się czarnych ptaków z Czarnobyla ;).

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 09 Wrz 2007, 13:16 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
Na Discovery (chyba science) teraz leci "Na tropie prawdy" dużo o kryptydach ma podobno być.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 12 Wrz 2007, 14:36 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Podejrzewam, że informacja najbardziej zainteresuje Caniche ;)
16 wrzesnia o godzinie 19 na kanale National Geographic będzie emitowany film Człowiek wilk. Bynajmniej nie chodzi tutaj o wilkołaka ale o mężczyzne, który jest członkiem stada wilków (wpierw był samcem alfa, teraz omega). Więcej o nim znaleźć można na tej stronie internetowej

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 22 Wrz 2007, 07:32 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
23 września, czyli w tą niedziele, na Animal Planet, będzie premiera programu "Czarnobyl - życie w strefie śmierci"...... warto to obejrzeć....

I jeszcze warto dodać, iż mężczyzna z filmu "Człowiek wilk"(nie pamiętam jak się nazywał), prowadził badania nad wilkami w USA i w ..... Polsce.
W naszym kraju pomagał też, rolnikowi który miał problemy z wilkami, które zagryzały jego zwierzęta hodowlane....żeby nie było wątpliwości, pomógł mu.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 27 Paź 2007, 19:18 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Program przyrodniczy "100 tysięcy bocianów", ma już swoje miejsce w necie.
http://www.itvp.pl/event/stotysiecybocianow/
Jeśli ktoś chce, może obejrzeć wszystkie nowe odcinki, które zostały w tym momencie wyemitowane.
Być może, w przyszłości będą odcinki archiwalne.

Jeśli kogoś przestały interesować te....jakby to powiedzieć...."zasrane" lwy i słonie, to ja zapraszam obejrzeć ten program.
"Cudze chwalicie, a swego nie znacie"

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 10 Lut 2008, 15:31 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2008, 12:53
Posty: 34
Bardzo ciekawym programe jest także "badacze legend" jest w nim mowa o kryptydach w jednym odcinku szukano wielkiej stopy i co ciekawe zrobiono odcisk stopy tego zwierzęcia i znaleziono prawdopodobnie legowisko tego stworzenia naprawde program wart uwagi leci on boidaj na Zon Clab ale nie jestem pewnien  ::)

_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie twoje szczęście innych je***bie


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 21 Lut 2008, 09:23 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
2 ciekawe filmy dokumentalny.

Pierwszy dotyczy dnia dzisiejszego.
"Okrutne lato" - National Geographic 22.00, powtórki 26 i 27 lutego, kolejno o 19.00 i o 7.00 .
"Na brzegach rzeki Luangwa dwa najgroźniejsze gatunki drapieżników szykują się do bitwy. Przez większość roku lwy i krokodyle żyją w zgodzie, ale kiedy nadchodzi pora sucha wszystko się zmienia".

Z chęcią zobaczę....

Drugi dotyczy, nowej serii "Dziwacznych stworzeń" z Nickiem Bakerem.
Akurat ta seria już sie zaczęła, było już o wyraku z Sumatry, oraz o żółwiu sępim, ale będzie jeszcze choćby o zębaczu, diable i aj aju.
Odcinki ukazują się co środę o 21.00 na Animal Planet. Powtórki, bodajże w niedziele o 17.00.
Polecam.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 22 Lut 2008, 00:31 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Oczywiście, takie dokumenty to tylko na płatnych kanałach. A jak ktoś nie ma kablówki czy cyfrówki to se może pomarzyć.
Ja se np mogę pomarzyć. ;]
Mogliby przynajmniej w TVP wyemitować jakiś dokument zahaczający o kryptozoologię. No wiem, wyemitowali przecież "Zagadki natury", no ale kiedy to było...

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 22 Lut 2008, 12:10 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
TVP ?
Dobre żarty.
Ja tego syfu nie oglądam i to nie dlatego, że mam inne kanały do wyboru(a i tak mało oglądam TV....wybrane filmy dokumentalne, Szymon Majewski Show i Szkło Kontaktowe....oto mój program TV, nic więcej), tylko, że coraz gorzej z nią jest i obecnie nic nie jest warte w niej do oglądania.
Kiedyś na TVP i na TVP 2, było wiele programów, które cieszyły się duża popularnością, a filmy dokumentalne z cyklu "Zwierzęta Świata", leciały codziennie i o powtórkach, z cyklu raz o słoniu, raz o lwie, raz o słoniu itp. nie było mowy.
A teraz ?
TVP stawia na tanie gówno...i tyle powiem.
Kiedyś to każdy oglądał TVP, a teraz, tylko nieliczni....zresztą w związku z tym, coraz mniej osob placi za abonament.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 22 Lut 2008, 22:09 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Nie ma co, TVP stacza się na dno.
TVP INFO to parodia telewizji informacyjnej (już to co prezentowała w ostatnim okresie istnienia TVP3 było dużo ciekawsze).
A gdyby kazać całkowicie sparaliżowanemu człowiekowi oglądać kanał KULTURA to po 40 minutach chory wstaje i wychodzi.

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 23 Lut 2008, 14:39 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2008, 12:53
Posty: 34
Hehe nom ale czasem późną nocą trafią się jakieś ciekawe filmy ale to sporadycznie

_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie twoje szczęście innych je***bie


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 23 Lut 2008, 15:27 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
Lukezi napisał(a):
Hehe nom ale czasem późną nocą trafią się jakieś ciekawe filmy ale to sporadycznie


Zależy o jakie filmy ci chodzi :P (o ile wiesz co mam na mysli), a co do tematu to w TVP kiedyś były fajne programy i się fajnie oglądało np. "prehistoryczne safarii" czy coś takiego ...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 23 Lut 2008, 16:21 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Tryk napisał(a):

Zależy o jakie filmy ci chodzi :P (o ile wiesz co mam na mysli)

Takich TVP raczej nie puszcza...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 23 Lut 2008, 19:06 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2008, 12:53
Posty: 34
chodziło mi o westerny ;D

_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie twoje szczęście innych je***bie


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 17 Mar 2008, 16:43 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 15 Mar 2008, 15:48
Posty: 134
Miejscowość: Kraków
,,Niezbite dowody-Wielka Stopa Na Discovery science

Ciekawy program, podający argumenty za i przeciw istnieniu tego homonida.

Jeśli będzie jeszcze w telewizji, wtedy podam czas i kanał.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Filmy dokumentalne - czyli co ciekawego leci w TV
PostWysłany: 02 Kwi 2008, 23:39 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Co prawda nie leci ten program w TV ale jest ogólnodostępny (przynajmniej do końca tygodnia).
Do najnowszego Newsweeka dodawana jest płyta z dwoma filmami dokumentalnymi z serii Everything you need to know (emitowane na Discovery). Każda płyta to dwa odcinki programu, w tym jest m.in o rekinach. Materiał dość interesujący (chociaż trwa nieco ponad 20 minut), zawiera m.in obraz z sondy wprowadzonej do macicy rekina piaskowego i ukazującego jak najbardziej rozwinięty embrion pożera inne jaja/zarodki (u gatunku tego brak pępowiny, więc maluch sam musi zapewnić sobie pożywienie). Oprócz tego pokazano nieznany mi zupełnie gatunek rekina - goblina, wyróżniający się wysuwanymi szczękami. Jeśli ktoś nie widział wcześniej w TV to polecam :)

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 148 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group