KryptoZoo
https://www.kryptozoologia.pl/forum/

W górniczej dolinie - Bogda Shan, afganistan terra etc.
https://www.kryptozoologia.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=3550
Strona 1 z 1

Autor:  quatl pietrzak [ 22 Paź 2023, 11:14 ]
Temat postu:  W górniczej dolinie - Bogda Shan, afganistan terra etc.

Jest to opis nieodbytej dotychczas wyprawy do niedostępnej doliny, ulokowanej gdzieś na wschodnich rubieżach Bogda Shanu. Jakiś nieznany niedźwiedź-małpa będący eunuchem zamieszkuje odległe jaskinie. Ludność miejscowa opowiada również o innych nieznanych zwierzętach. Jezioro Tianchi Lake zamieszkuje, jak sądzę, oczywiście duży gatunek tajmena. Pomniejsze zwierzęta chadzają nocami w obszarach porosłych lasami iglastemi, na skalistech wzniesieniach napotkać można nieczystości nieznanych zwierząt, w tem dzikiego kąsającego tetrapoda Uan-ghok. Ludność tubylcza uprawia lokalne rośliny.

Wyprawa do kamieniołomu w północnym Afganistanie jest opisem ekspedycji do dzikich rubieży północnego Afganistanu. Są to obszary nazywane terra silvestre. Opisem wyprawy zajmuje się jeden z eksploratorów-przyrodników. Mamy tutaj także badaczy geologów, zoologa botanika oraz reportera. Odkrycie jakiegoś zupełnie nieznanego gatunku dużego kręgowca nie jest oczywiście zaskakujące. Opis tych dzikich ziem stanowi tło dla dalszych opisów tego nieodkrytego interioru.

Podróż po nieznanych ziemiach chińskiego turkestanu to opis wyprawy badawczej na dzikich ziemiach wschodniego Tien-szania. W ogólnym rozrachunku jest to opis wyprawy na dzikie ziemie Borohoro Shan oraz do lasów topolowych (ang. poplar forests) w Kotlinie Tarim.

-zoologia hipotetyczna-
refs: https://groundworkleague.blogspot.com/2 ... -shan.html

w dzienniku napisane.......
1. sierpnia 2016

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/