Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 12:14

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 06 Paź 2007, 16:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Image

W ubiegły czwartek w stanie Iowa, USA, znaleziono dwugłowego węża. Zdecydowano się go wkrótce wypuścić z powrotem na wolność. Nie jest to jednak najlepsza decyzja, gdyż dwugłowe węże mogą nie przeżyć linienia.

Źródło: Iowa City Press-Citizen

_________________
Kryptozoologia


Ostatnio edytowany przez Chupas, 06 Paź 2007, 16:42, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 06 Paź 2007, 18:40 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
A co to ma wspólnego z kryptozoologią ?
Takich zwierząt jest pełno i w tej informacji nie ma nic nadzwyczajnego....swoja drogą długi ten nius/temat....3 zdania....
No ale oczywiście, każdy nius jest ważny...aż się dziwie, dlaczego tu nie ma niusa o TVNowskim wilkołaku sprzed tygodnia....kolejny niepotrzebny temat na forum....i syfu ciąg dalszy.....z całej tej plejady niusów, tylko "Gamble film", jakoś budził zainteresowanie....zresztą ten temat już gaśnie....ale znając życie takich niusów będzie jeszcze więcej, mimo, iż większość życzy sobie zamieszczania niusów co jakiś czas i tych ciekawszych.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 06 Paź 2007, 18:52 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 04 Wrz 2007, 12:25
Posty: 92
Miejscowość: Brzozów
Muszę zgodzić się z Kiedrzem... Nie każdy nius jaki sie znajdzie w Internecie nadaje się na kryptozoo...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 06 Paź 2007, 18:54 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kiedrzu napisał(a):
A co to ma wspólnego z kryptozoologią ?

A co wspólnego z kryptozoologią ma chimera-albinos, nowo znalezione skamieliny itp.? Niewiele, a jednak to publikujemy. Poza tym, jak sie nie podoba, to możesz przecież usunąć....

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 06 Paź 2007, 19:49 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Wiesz mi się te niusy wogóle nie podobają, tak więc ja mogę je wszystkie wywalić na zbity pysk do kosza.....zostawiając góra 2 czy 3 newso-tematy, olewając totalnie wypowiedzi innych userów którzy nie życzą sobie i sprzeciwiają się takiemu działaniu i żądały by w zamian "mojej głowy"
A po co to robić ?
Czy to musi być konieczne ?
Myślałem, że wszystko jest jasne.
Większość osób chce(sugeruję się wypowiedziami kilku userów i ankietą w temacie poświęconym tej sprawie, w końcu to nie tylko JA i TY mamy zdanie w tym temacie), by niusy były co pewien czas umieszczane i żeby były to niusy sprawdzone, ciekawsze....a nie walnąć trzy tematy kolejno, o nakręconym filmie z serpentem, potem o screenach z tegoż filmu, a na samym końcu o samym filmie, który po opublikowaniu, okazuję się niczym nie wartym materiałem video.
Cytuj:
A co wspólnego z kryptozoologią ma chimera-albinos, nowo znalezione skamieliny itp.? Niewiele

No właśnie masz racje...to ma niewiele wspólnego. Rozumiem, że mogę spodziewać się powtórki "Tajemniczego ryku w Wenezueli".
Swoja droga ten nius o dwugłowym wężu jest przestarzały...kilkanaście godzin temu spotkałem nius o dwugłowym żółwiu...SA nie daje ostatnio ciekawszych newsów...jak ktoś ma fioła na punkcie takich rzeczy to zapraszam do galerii(tam tego sporo jest) lub na onet.
Tak, tak, onet ostatnio publikował sporo zdjęć takich "dziwadeł"....węże i żółwie też były.
A jesli juz trzeba taki nius dać...to czy nie lepiej w odpowiednim temacie...."ciekawostki" są od tego....ba, można nawet zrobić jakiś inny temat, gdzie będzie można śmiało porozmawiać o tym i w tym też temacie publikować kolejne niusy, związane z tą sprawą.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 06 Paź 2007, 20:00, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 06 Paź 2007, 19:56 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Jak dla mnie "co pewien czas" to jest właśnie co, mniej więcej, 3 dni.... Tydzień to już całe lata świetlne....

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 06 Paź 2007, 20:03 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Nie no sorry, ale to już przesada...;/...dwugłowe węże to nic niezwykłego, w róznych wędrownych cyrkach i zwierzyńcach w "usa" są ich z pewnością dziesiątki, jesli nie setki, jesli dla autorów niusu, z którego korzystałeś, to jest jakieś wybitne, epokowe odkrycie, to radzę, zmień źródła...

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 06 Paź 2007, 20:14 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Dla mnie "co pewien czas" to mniejwięcej 6-8 dni.
I dla mnie to co "publikujemy" nie musi pochodzić wyłącznie z StrangeArk lub z Cryptomundo. Aż zdiwiłem sie dlaczego nie ma tu niusu, w którym piszę o znacznym spadku obserwacji Nessie(tylko 2 w tym roku, sam nius publikował tylko cryptozoology.com)...jak jest z nessie każdy wie, ale na papierze, jest to mimo co nadal kryptyda.


Może warto napisać, jakiś artykuł...o czymś nowym lub o jakiejś znanej kryptydzie, tyle że bardziej zaktualizowany....coś a'la artykuł Caniche o chupie...tyle że choćby o nessie przykładowo.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 06 Paź 2007, 20:23 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kiedrzu napisał(a):
Aż zdiwiłem sie dlaczego nie ma tu niusu, w którym piszę o znacznym spadku obserwacji Nessie(tylko 2 w tym roku, sam nius publikował tylko cryptozoology.com)...jak jest z nessie każdy wie, ale na papierze, jest to mimo co nadal kryptyda.

Z całym szacunkiem, ale jakoś nie mam ochoty na słupki statystyczne itp. wykresy.....

Kiedrzu napisał(a):
Może warto napisać, jakiś artykuł...o czymś nowym lub o jakiejś znanej kryptydzie, tyle że bardziej zaktualizowany....coś a'la artykuł Caniche o chupie...tyle że choćby o nessie przykładowo.

Znajdź jakąś "aktualną" kryptydę, a jak babcię kocham, zrobię taki art.... Opisywanie tego samego po kilka razy jest po prostu nudne.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 06 Paź 2007, 21:29 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cytuj:
Z całym szacunkiem, ale jakoś nie mam ochoty na słupki statystyczne itp. wykresy....

Lepsze to niż 3 zdaniowe newsy.....ty nie masz ochoty, a może ktoś inny będzie miał ochotę...może ja, sam zresztą w wolnej chwili, mam zamiar coś naskrobać w sprawie tegorocznych odkryć zoologicznych...tzw "Redaktorów" było więcej... a i zawsze jakimś ciekawym artem "poczęstowali".
No ale przyjmijmy, że to spowodowane jest szkołą, pracą, czymkolwiek....chociaż...


Cytuj:
Opisywanie tego samego po kilka razy jest po prostu nudne.

A ciągłe dodawanie niusów typu : potwór z jeziora Tianchi, video przedstawiające bigfoota którego nikt nie widział i kot który mruczy w lesie, nie jest nudne ?

Mimo tych ciągłych niusów....owszem SG jakoś tętni życiem...ale forum jako tako...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 06 Paź 2007, 21:39 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kiedrzu napisał(a):
Mimo tych ciągłych niusów....owszem SG jakoś tętni życiem...ale forum jako tako...

Zgodnie z zasadami marketingu, mogą być dwa powody:
a) Brak reklamy - ludzie tym zainteresowani nie wiedzą o naszej stronie
b) Brak zainteresowania - trafiamy tylko do odbiorcy, który orientuje się w temacie... (vide - ostatnio na pewnym forum przekonałem się, że 9/10 przeciętnych ludzi twierdzi, że kryptozoologia opiera się na wmawianiu ludziom istnienia stworzeń baśniowych i mitycznych - naturalnie na argumenty "daj przykład", "zacytuj" odpowiadają wymownym milczeniem... Może najpierw zajmiemy się zmianą podejścia tego poglądu w społeczeństwie, a dopiero potem weźmiemy się za pisanie poważnych, dużych artów?)

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 07 Paź 2007, 10:49 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cytuj:
Może najpierw zajmiemy się zmianą podejścia tego poglądu w społeczeństwie

Takimi niusami, które już wymieniem w tym temacie, to raczej żadnego poglądu się nie zmieni.

A tak przy okazji...za ile godzin/minut, pojawi się dzisiejszy nowy nius z cryptomundo, przedstawiający kolejne, zajebiaszcze nagranie WS - http://www.cryptomundo.com/bigfoot-repo ... -bf-video/
Jeśli uważasz to jest tak bardzo ważne i jest niepodważalny dowód na istnienie bigfoota, to jazda z tym nie na SG, a do odpowiedniego tematu.
Ale znając życie, jeśli meksykański bigfoot na SG się znalazł, to dlaczego przebieraniec nie może....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 07 Paź 2007, 11:09 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kiedrzu napisał(a):
A tak przy okazji...za ile godzin/minut, pojawi się dzisiejszy nowy nius z cryptomundo, przedstawiający kolejne, zajebiaszcze nagranie WS - http://www.cryptomundo.com/bigfoot-repo ... -bf-video/

Nie pojawi się w ogóle... Czytałem, wyśmiałem, zakładkę zamknąłem... w przydomowym lesie lepszy film zmajstruję. Ludzie mogliby się czasem lepiej postarać lub chociaż nauczyć sławnego chodu.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 07 Paź 2007, 12:11 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
A to ciekawostka...to dlaczego wcześniej szmelce tego typu trafiały na stronę główną.....głównie wspomnę tu u o lwie z Wenezueli, chupie z Cuero, czy o dwugłowym wężu - czyli jedne z świeższych niusów.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 07 Paź 2007, 12:35 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kiedrzu napisał(a):
A to ciekawostka...to dlaczego wcześniej szmelce tego typu trafiały na stronę główną.....

Bo dopiero zaczynałem? Nie jestem bogiem i nie wiem wszytskiego od razu. Specem od public relations też nie. Skoro taki mądry jesteś, to czemu sam się za to nie weźmiesz? Trochę samokrytyki Kiedrzu, bo tylko siedzisz, nic nie robisz i narzekasz. Ivellios robi co może i kiedy może, ja sie staram, Caniche też coś dorzuci od siebie. A Ty tylko "to źle, tamto niedobrze..."

Kiedrzu napisał(a):
czyli jedne z świeższych niusów.

Chyba jedne z pierwszych...

_________________
Kryptozoologia


Ostatnio edytowany przez Chupas, 07 Paź 2007, 12:40, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Dwugłowe znalezisko
PostWysłany: 07 Paź 2007, 14:24 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cytuj:
Skoro taki mądry jesteś, to czemu sam się za to nie weźmiesz? Trochę samokrytyki Kiedrzu, bo tylko siedzisz, nic nie robisz i narzekasz. Ivellios robi co może i kiedy może, ja sie staram, Caniche też coś dorzuci od siebie. A Ty tylko "to źle, tamto niedobrze..."


Dlatego właśnie się do tego nie zabieram...zresztą najbliższy termin, w którym mógłbym jakiś większy artykuł dać od siebie, to bodajże 7 czy 8 listopad...ja czasu wolnego dużo nie mam.....praca,studia, studia, praca, i znowu praca, nie wspominając o ciągłej nauce i czytaniu kolejnych potrzebnych mi książek.....i mówię tu o wszystkich dniach tygodnia.
Zapewne inni powiedzą to samo.
Deklarowały się swego czasu osoby chętne do tworzenia takowych niusów...ja w tym gronie nie byłem i być nie będę.
Ja też czasem zarzucę niusem, głównie zoologicznym, ale po jakiego musi to być nowy temat i nowy nius ?
Pisze na szybko i już....zwykły post, nie różniący się zbytnio od innych....a i tak czasem bywało, że to co napisałem w formie posta/postu(?), kilka chwil później było umieszczane jako nowy temat i nius na głównej.

Nadal tez uważam, że cała ta formułka: temat na forum = news na głównej, jest niepotrzebna.
Wiem doskonale, że Iv "rozdzielić" się nie może, też ma swoje sprawy...ale chyba warto dać jeszcze jakiejś innej osobie możliwość wspomagania Strony Głównej. W "Liście kryptyd" było kilka rzeczy do poprawienia z tego co pamiętam i nadal tak jest. "Co dwie głowy to nie jedna".


Cytuj:
Chyba jedne z pierwszych...

Jedne z pierwszych w "nowym wydaniu".

_________________
Image


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group