Kryptozoologia
 
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 18:04

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Yeren
PostWysłany: 11 Sie 2005, 17:32 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Doniesienia z Chin mówią o występowaniu w rejonie gór Shennogija nieznanej istoty człekokształtnej. Tubylcy nadali mu nazwę Yeren (co oznacza w wolnym tłumaczeniu "człowiek-małpa"). Według opisów, istota ma około 6 stóp wzrostu (nieco ponad 1,8 metra), ma rudawego koloru sierść oraz bardzo duże stopy.

Powstało kilka teorii na temat Yeren. Według jednej z nich należy on do rodziny Gigantopiteków, której pojedynczy przedstawiciele mieliby zamieszkiwać rejon gór Shennogija. Według innej zaś teorii Yeren jest swoistym reliktem żyjących tam w plejstocenie hominidów.

Jak jednak wykazały wyniki badań próbek włosów Yerena, nie jest on przedstawicielem żadnego gatunku zwierząt zamieszkujących Azję południową. Wciąż trwają próby schwytania zwierzęcia...

Tutaj znajduje się wizerunek Yerena

_________________
https://www.ivellios.com/


Ostatnio edytowany przez Ivellios, 11 Sie 2005, 19:00, edytowano w sumie 1 raz

Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Yeren
PostWysłany: 11 Sie 2005, 18:58 
I jeszcze długo będzie się wymykał. To stwór inteligentny i czujny, więc się potrafi ukrywać, gdy go szukają. A trzeba przyznać, szukają ostro. Chińczycy zawzięli się, bo go złapać i udowodnić naukowo istnienie ya-ren, albo je wykluczyć. Wyniki badania włosów wskazują raczej na udowodnienie.


Zgłoś ten post
  
 
 Temat postu: Yeren
PostWysłany: 11 Sie 2005, 18:59 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Oglądałem, kiedyś w telewizji program o wyprawie poszukiwawczej, która akurat znalazla te włosy.Moim zdaniem, może to być, hominid, lecz może to też być jakiś nowy gat. niedźwiedzia, choć bardziej jestem za hominidem.

_________________
Image


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Yeren
PostWysłany: 11 Sie 2005, 19:37 
Niedźwiedź, jak przystało na stwora mniej intelitgentnego, już dawno by wpadł.


Zgłoś ten post
  
 
 Temat postu: Yeren
PostWysłany: 11 Sie 2005, 19:41 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
W tym rejonie znaleziono, też, a właściwie zostało podarowyne specjalistom futro, które po zbadaniu okazało się futrem niedźwiedzia, lecz jakiegos nowego gat.Naukowcy sądza, iż jest to podgatunek n. himal;ajskiego, miejscowi twierdzą iż jest to albo inny gat. niedźwiedzia, albo wspomniany Yeren.

_________________
Image


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Yeren
PostWysłany: 11 Sie 2005, 19:43 
Ale tu naukowcy stwierdzili, że to niedźwiedź himalajski. A w drugim przypadku orzekli, że to coś naczelnego, ale ani człowiek, ani orangutan.


Zgłoś ten post
  
 
 Temat postu: Yeren
PostWysłany: 11 Sie 2005, 19:46 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Czyli hominid.Tylko trza go trzeba znaleść :) .A czy yeren to nie przypadkiem Migey(nie wiem czy dobrze pisze ). :?:

_________________
Image


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Yeren
PostWysłany: 11 Sie 2005, 21:14 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
"Kiedrzu" napisał(a):
Czyli hominid.Tylko trza go trzeba znaleść :) .A czy yeren to nie przypadkiem Migey(nie wiem czy dobrze pisze ). :?:
Podaj jakiś link do opisu Migey'a.

_________________
https://www.ivellios.com/


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Yeren
PostWysłany: 12 Sie 2005, 07:35 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Niestety , nie mam, żadnego linku :? , lecz jak oglądałem, wyżej wspomniany program o poszukiwaniu hominida(właśnie Migeya), to rycina przedstawiająca go była taka samą jak rycina która zostala podana w artykule.

_________________
Image


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Yeren
PostWysłany: 13 Sie 2005, 07:16 
"Kiedrzu" napisał(a):
Niestety , nie mam, żadnego linku , lecz jak oglądałem, wyżej wspomniany program o poszukiwaniu hominida(właśnie Migeya), to rycina przedstawiająca go była taka samą jak rycina która zostala podana w artykule.

To był program miejący na celu poszukiwanie Migeya - czyli po naszemu Yeti. Sama nazwa na to wskazywała - Na tropach Yeti. Więc może Yeti i Yeren to to samo? Albo chociaż są spokrewnione?


Zgłoś ten post
  
 
 Temat postu: Yeren
PostWysłany: 13 Sie 2005, 08:55 
Raczej nie. Ya-ren to niemal typowy gigantopitek. A na temat yeti są różne opinie. Są i tacy, co twierdzą, że jest ich trzy gatunki. Jeden z nich jest wszakże cokolwiek gigantopitekowaty.


Zgłoś ten post
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group