Kryptozoologia
 
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 10:45

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: homo orcus
PostWysłany: 13 Maj 2014, 18:06 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 13 Maj 2014, 08:48
Posty: 2
Jak sie okazuje obecnie w pirenejach zyje inny gatunek homo,homo orcus jego populacje szacuje sie na 200 osobników.polecam film na Planete pod tytułem Homo Orcus najblizsza emisja za tydzien.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 14 Maj 2014, 10:02 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Z tego co zauważyłem, istnieje tylko jeden mały problem - to jest pseudodokument, a nie prawdziwy film dokumentalny. Tak jak ten dosyć popularny film o syrenach.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 14 Maj 2014, 13:41 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 13 Maj 2014, 08:48
Posty: 2
to jest opis tego filmu ze strony planete.ja nie odnioslem wrazenia zeby to byl paradokument.Dokument o odkryciu nowego ogniwa w ewolucji i przełomie naukowym, który to odkrycie wywołało.

W maju 2010 roku niemieccy i francuscy paleontolodzy odkryli nowy gatunek człowiekowatych - ssaków naczelnych, najbardziej inteligentnych, mających skłonność do przyjmowania pozycji spionizowanej, które wykształciły zdolność używania narzędzi. To odkrycie spowodowało, że naukowcy stanęli przed koniecznością odpowiedzi na wiele pytań, w tym także tych natury filozoficznej i moralnej. Początek roku 2010 przyniósł wiele niespodzianek wszystkim zainteresowanym pochodzeniem człowieka. Odkrycie "człowieka z jaskini Denisowa" (czyli ssaka z rodzaju Homo z okresu paleolitu) i odnalezienie dowodów na istnienie krzyżówki pomiędzy Homo Sapiens a neandertalczykiem zaskoczyło naukowców. Jeszcze trudniej było im uwierzyć, gdy odkryli Homo Orcus - człowiekowatą istotę żyjącą w dużych europejskich lasach. To był szok dla całej społeczności naukowej i wywołał poważny przewrót. Filmowe śledztwo w sprawie Homo Orcusa, na które zaprasza PLANETE+, prowadzą najwięksi specjaliści w dziedzinach antropologii, genetyki, filozofii i religii.

DODAJ DO
Share on facebookShare on wykopNASZA KLASABLIP WYKOP
Share on printShare on email


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 14 Maj 2014, 14:59 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
yossarian17 napisał(a):
to jest opis tego filmu ze strony planete.ja nie odnioslem wrazenia zeby to byl paradokument.


Ludzie, no błagam o litość i miłosierdzie, czy używanie mózgu jest takie wstrząsająco trudne? Gdyby faktycznie odkryto żywy egzemplarz innego niż my gatunku z rodzaju Homo, media by o tym huczały, nie tylko te naukowe, ale także mainstreamowe. Tak jak huczały Człowiekiem z Flores, czy w nieco mniejszym stopniu Denisowianami i krzyżówkami Homo Sapiensa z Neandertalczykiem. Nie ma takiej możliwości, żebyśmy dowiadywali się o tak wstrząsającym w posadach światem nauki odkryciu dopiero z jakiegoś dokumentu na Planete!


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 14 Maj 2014, 15:50 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Na niektóre odkrycia nie ma aż tylu poważnych dowodów żeby huczeć o tym na wszystkie strony , Ale według mnie takie rzeczy też są zatajane , nic z takich odkryć się nigdy nie wyjaśni , i musi być ku temu dobry powód , być może takie ostateczne opublikowanie które przedstawiałoby najprawdziwszą prawdę , mogło by zatrząś całą strukturą ludzkości , kto wie co by się wtedy działało .


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 15 Maj 2014, 15:53 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Jasne, jest za mało dowodów żeby dać chociaż krótką informację do serwisu informacyjnego, ale jest ich dość, żeby nakręcić film dokumentalny, tak? No zlitujcie się. Ale łatwiej oczywiście wyjaśnić wszystko światowym spiskiem, prawda? Słyszeliście o brzytwie Ockhama? Najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najprawdziwsze. Ale żeby was ostatecznie przekonać oficjalny cytat z francuskiej wikipedii: "Homo orcus - Une seconde humanité, est un faux documentaire réalisé en 2010". Zwróćcie uwagę na fragment "faux documentaire". Czyli dokładnie fałszywy dokument.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 18 Maj 2014, 22:07 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Oglądałem ten dokument , i muszę powiedzieć że raczej nie jest pewne że to wszystko jest zafałszowane, a dodam że oglądałem całą masę takich dokumentów w szczególności o hominidach :>. No ale jest jeden a właściwie to nie jeden problem , jakim cudem żyje w lasach Europy zachodniej :? , i nikt go nie zauważył być może jest tak sprytny jak to podkreślali w tym filmie , a i relacje świadków pojawiają się dopiero wtedy gdy , prawdopodobne istnienie bestii ogłaszają naukowcy , no ale też jak to tam mówili , świadkowie mogli wcześniej nie dopuszczać takiej myśli że w lasach europy zachd. może żyć jakiś hominid , dopiero po całym wyjaśnieniu o obecności homo orcus'a w tych lasach , świadkowie zaczęli porównywać kształty, sylwetki, zachowania owej bestii , i składali swoje relacje , kolejna rzecz , żywi się dziećmi ? , to mi przypomina film "blair witch project" to dość straszna teoria , Sam nie wiem co o tym myśleć , chciałbym żeby istniał :), Wszystko jest możliwe .


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 19 Maj 2014, 10:25 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Oj Wojtas. Nie żyj złudzeniami,że ten 'dokument' zawiera choć trochę prawdy. To taka sama szmira jak ta o syrenach


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 22 Maj 2014, 11:04 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Syreny to ewidentna szmira , wskazują na to choćby te ich wszystkie nagrania , niektóre są tak sztuczne że po prostu żal ;) .Ale tutaj samo to że nie ma żadnego głupkowatego filmu , niezbyt wiele relacji świadków , naukowcy też wydają się mówić to z sensem i przekonaniem. Ja tam aż tak pewny nie jestem że to fake.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 22 Maj 2014, 12:43 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
WoJtAssss napisał(a):
.Ale tutaj samo to że nie ma żadnego głupkowatego filmu , niezbyt wiele relacji świadków , naukowcy też wydają się mówić to z sensem i przekonaniem. Ja tam aż tak pewny nie jestem że to fake.

Tak samo było w Smoki urzeczywistniona fantazja, zwłoki smoka wyglądały na prawdziwe.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 22 Maj 2014, 13:14 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Ci naukowcy to aktorzy jak wszyscy w tym paradokumencie ::)


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 22 Maj 2014, 19:49 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Rozumiem , nie wierzę w to do końca , ale ma ktoś jakiś solidny dowód że to wszystko to jedno wielkie oszustwo ?.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 29 Cze 2014, 07:57 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 29 Cze 2014, 07:49
Posty: 1
Hej witam jestem tu nowy a na forum trafiłem właśnie przez program na Planete, zacząłem oglądać od połowy i to łyknąłem aż do wzmianki na końcu że rząd podjął decyzję o obławie i likwidacji, dopiero po tym przejrzałem że kto by dopuścił w obecnych czasach do takiego czynu bez dokładnego ich zbadania i druga sprawa odkryci niby około 2010 roku i zero wzmianek aż do teraz.

Poprawiłem błędy ort... Paweł


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 05 Lip 2014, 07:34 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014, 12:41
Posty: 35
Miejscowość: Szczecin
Ile jest prawdy w tym dokumencie, tego do końca nie wiadomo, moim zdaniem temat byłby szerzej poruszony w mediach, nagłośniony a homo orcus występuje co najwyżej w Warhammerze i innych grach z rodzaju Fantasy ;D . Byłoby natomiast całkiem ciekawie gdyby pod przykrywką fejku Planette nakręciło prawdziwy dokument i sprzedało w ten sposób " bocznymi drzwiami" takie odkrycie. Świat nie stanął na głowie, opinia publiczna jak była tak jest, a tu takie odkrycia sobie światło dzienne ujrzało.
Miłe są takie spekulacje, lecz niestety urzeczywistnienia teorii spiskowych tego typu się nie spodziewam ::)


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 06 Lip 2014, 15:16 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Teoretycznie, pomysł z udawaniem fejku by przekazać prawdę wydaje się być dobry, także pod względem moralnym.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 06 Lip 2014, 15:18 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 06 Lip 2014, 14:47
Posty: 2
Myślę,że jedyne polskie oficjalne forum kryptozoologiczne powinno unikać dyskusji wszelakich fejkowych znalezisk i "dokumentów" . Przez takie dyskusje jak dla mnie to forum traci na powadze jak i cała kryptozoologia. A każdy wie,że to nauka zajmująca się odkrywaniem gatunków nieznanych ale potencjalnie realnych w istnieniu. A wiele kryptyd to wymyślony szajs dla zjadaczy popcornu w piątkowy wieczór. Jak ktoś może poważnie traktować tą dziedzinę nauki jak na oficjalnych forach państwowych można znaleźć temat o jakiś homo orcusach...A niektórzy z użytkowników jeszcze próbują bronić realności takiego fałszywego dokumentu


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 06 Lip 2014, 16:45 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
To jest forum prywatne, a nie jakieś oficjalne państwowe. Niedawno nie było o czym pisać, a teraz się rozkręciło bo sezon ogórkowy trwa, w zimie dalej będzie posucha i tak w kółko. ODWIECZNE KOŁO ŻYCIA! O0


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 06 Lip 2014, 22:10 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Nocny_Mocny napisał(a):
Myślę,że jedyne polskie oficjalne forum kryptozoologiczne powinno unikać dyskusji wszelakich fejkowych znalezisk i "dokumentów" . Przez takie dyskusje jak dla mnie to forum traci na powadze jak i cała kryptozoologia. A każdy wie,że to nauka zajmująca się odkrywaniem gatunków nieznanych ale potencjalnie realnych w istnieniu. A wiele kryptyd to wymyślony szajs dla zjadaczy popcornu w piątkowy wieczór. Jak ktoś może poważnie traktować tą dziedzinę nauki jak na oficjalnych forach państwowych można znaleźć temat o jakiś homo orcusach...A niektórzy z użytkowników jeszcze próbują bronić realności takiego fałszywego dokumentu



Wielu użytkowników podziela inne zdanie na ten temat , dyskusja jest potrzebna , nie możesz udowodnić że to fake i kropka. Sceptycyzm to zguba kryptozoologi , zbyt wiele teorii , odkryć w tej dziedzinie jest z góry przekreślanych niesłusznie , czasem należy wyjść poza schemat .


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 06 Lip 2014, 23:36 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
WoJtAssss napisał(a):
Wielu użytkowników podziela inne zdanie na ten temat , dyskusja jest potrzebna , nie możesz udowodnić że to fake i kropka. Sceptycyzm to zguba kryptozoologi , zbyt wiele teorii , odkryć w tej dziedzinie jest z góry przekreślanych niesłusznie , czasem należy wyjść poza schemat .


Błagam... Toż to opisane jako paradokument jest. Mam ci podać definicję paradokumentu? I co będzie następne, analiza "Cloverfield", bo przeciez to na grania wideo z ręki, to może to prawda? Wychodzenie poza schemat to jedno, wyłączanie mózgu to drugie.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 06 Lip 2014, 23:50 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Wojtas, jakie wielu użytkowników? Bo ja zauważyłem tylko ciebie, nie licząc założyciela tematu, który napisał dwa posty i zniknął. To, że dokument jest fikcją, rodzajem paradokumentalnego eksperymentu, jest pewne. Jeśli nie przekonuje cię cytat z wikipedii, to samo podaje np. Cryptomundo. http://cryptomundo.com/cryptozoo-news/homo-orcus/ " fictional docudrama"; "fake press release". Jak już nie chcesz wierzyć logicznym argumentom, że takie odkrycie nie miałoby szans przejść bez echa, to uwierz może wprost napisanym słowom. Poza tym twierdzenie, że sceptycyzm jest zgubą kryptozoologii to, moim zdaniem, kpina. Sceptycyzm musi być podstawą krytpozoologii, jeśli chce ona udawać poważną naukę. Owszem, trzeba badać wszystkie teorie i relacje, ale należy rozpatrywać je sceptycznie i realistycznie, ślepa wiara we wszystko to droga donikąd.
PS: Ale faktycznie, trzeba przyznać, że forum nie jest ani oficjalne, ani tym bardziej państwowe, więc pod tym względem oburzenie nowego kolegi jest zbędne.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 07 Lip 2014, 10:03 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Wiedźma napisał(a):
WoJtAssss napisał(a):
Wychodzenie poza schemat to jedno, wyłączanie mózgu to drugie.


Zbyt wielu stosuje tą drugą opcję.



Arnubis napisał(a):
Wojtas, jakie wielu użytkowników? Bo ja zauważyłem tylko ciebie, nie licząc założyciela tematu, który napisał dwa posty i zniknął.



Tu obecni na tym forum to nie "wszyscy", jest wielu nieudzielających się, wielu poza forum ;) .


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 07 Lip 2014, 23:20 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2014, 22:48
Posty: 60
film jest paradokumentem. tak jak poprzedni użytkownicy napisali, to taki sam film jak ten o syrenach, smokach albo każdy inny mockumentary. spoiler: blair witch project to też nie jest dokument o prawdziwej wiedźmie.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 09 Lip 2014, 10:03 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014, 12:41
Posty: 35
Miejscowość: Szczecin
Niektóre paradokumenty o tematyce paranormalnej są lepiej zrobione od tego o syrenach itp:D


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 09 Lip 2014, 12:29 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2014, 22:48
Posty: 60
oczywiście, że są, bo ludzie idą na nie do kina i autorzy zawsze mają większy budżet.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 09 Lip 2014, 12:50 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Zauważyłem że podajecie tu przykłady , troszkę odbiegające, nie mające za bardzo wspólnego z dokumentem "Homo Orcus" , Bail witch , Cloverfirlde :? , to są zwykłe filmy (Science Fiction, Horror).Homo orcus czy Syreny to typowe filmy dokumentalne , które da się odróżnić od filmów fabularnych.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 09 Lip 2014, 13:01 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Nie dokumentalne, a paradokumentalne. To jest zasadnicza różnica.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 09 Lip 2014, 13:09 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Syreny może i tak , ale Orcus , nie doszukałem się że to paradokument .


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 09 Lip 2014, 13:14 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014, 12:41
Posty: 35
Miejscowość: Szczecin
Faktem jest, że filmy dokumentalne różnią się od filmów fabularnych typu found footage. Mają jedną wspólną cechę: mają udawać prawdziwe wydarzenia i formy przekazu. Właśnie to imitatorstwo (jeśli mogę użyć takiego słowa) było powodem takich porównań, a dokumenty z paradokumentami można porównywać jedynie na stopie stylistycznej, nigdy natomiast merytorycznej.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 09 Lip 2014, 14:15 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2014, 22:48
Posty: 60
WoJtAssss info o tym, że to fake, masz np. na francuskiej wiki o tym filmie. Jak sie doczekamy tlumaczeń na inne jezyki będziesz też miał. Jak znajde gdzies film na necie mogę się założyć, że na końcu przed creditsami jest info o tym, że to paradokument (tak było w "dokumencie" o syrenkach).


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: homo orcus
PostWysłany: 09 Lip 2014, 16:40 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
WoJtAssss napisał(a):
Syreny może i tak , ale Orcus , nie doszukałem się że to paradokument .


Tożeś dziwnie szukał. Mnie wystarczyły dwa kliknięcia.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 34 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group