Kryptozoologia
 
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 15:00

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tajemnicze konstrukcje
PostWysłany: 18 Cze 2012, 16:38 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Jako, że ostatnio jest podobno mało "kryptozoologicznych" tematów, chciałbym poruszyć właśnie taki. ;)
Jeżeli jest to już gdzieś omówione, to mi wybaczcie. :)
Wracając do sprawy, chodzi mi o tajemnicze, spotykane najczęściej w amerykańskich lasach, drewniane konstrukcje, które mają być rzekomo legowiskami WS. Najczęściej są to nienaturalnie połamane/wyginane gałęzie drzew lub one całe, czasami zdarzają się osobliwe przypadki jak np. ogromna gromada gałęzi w formie szałasu. Według badaczy którzy się nimi zajmowali, zwyczajny wiatr, nawet bardzo silny nie byłby w stanie dokonać czegoś takiego, to samo jeżeli chodzi o człowieka, zbudowanie niektórych z tych konstrukcji, nawet kilku osobom, zajęło by przynajmniej kilka dni i wymagało by ogromnej siły, gdyż wiadomo, wyginanie i przenoszenie pokaźnych gałęzi nie jest prostą sprawą. :)
Co o tym sądzicie, czy za ich budową na prawdę mogła stać wielka stopa czy może macie jakieś inne pomysły?

Kilka najciekawszych konstrukcji, które udało mi się znaleźć w sieci:

Image Image

Image

Image

Więcej foto:
http://sasquatch-pg.net/pictures.html


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze konstrukcje
PostWysłany: 18 Cze 2012, 16:50 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Hmm...będę być może oryginalny,może nie, ale dla mnie Stopa,Yeti czy jak ich tam nazwiemy są...Są i jest na to wystarczająco dużo dowodów jak na wiele innych rzeczy,ale w natłoku szybko rozwijających się mediów, internetu, fotoshopów i innych o fałszerstwo nie trudno, a zyski z takiego 'niewinnego' kłamstewka są ogromne...Wracają do tematu konstrukcję są ciekawe pod jednym względem, a mianowicie do czego mają służyć. Może to znaki ostrzegawcze przed tym by dalej nie iść.

PS tak teraz pomyślałem,że zdjęcie ukazujące kopiec z gałęzi, to być może swoistego rodzaju grób ;)


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze konstrukcje
PostWysłany: 20 Cze 2012, 18:56 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Cytuj:
PS tak teraz pomyślałem,że zdjęcie ukazujące kopiec z gałęzi, to być może swoistego rodzaju grób ;)


Ciekawy pomysł, ale jeżeli WS trudziła by się ze zbudowaniem tego kopca, to raczej powinno się w nim znajdować ciało, miała by nagle zrezygnować z pochówku, gdy wszystko było już gotowe, jakoś mi to nie pasuje. Ogólnie jeżeli chodzi o grzebanie zmarłych wśród naszych Hominidów to sądzę, że raczej przebiega to podobnie jak u innych naczelnych (nie licząc oczywiście nas :) ), czyli bez grobów itd.

Wracając do samych konstrukcji to głownie przyjmuje się, że mają służyć jako schronienie, ja jestem jednak zwolennikiem teorii o jaskiniach, więc może "szałasy" służą jednorazową, gdy np. osobnik został wykluczony ze swojej grupy.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group