Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 06:54

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 152 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 15 Sie 2012, 10:11 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2010, 14:52
Posty: 156
Film przedstawiający "coś w polu kukurydzy" http://www.youtube.com/watch?v=QEomvBT9 ... e=youtu.be "coś" można dostrzec po 30 sek.
Dowiedziałem się o ty filmie ze strony BFRO, twierdzą że to bigfoot. Chcę znać wasze opinie. :)


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 15 Sie 2012, 12:01 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Szczerze to ja na tym filmie nie wiele zobaczyłem, wszystko się zlewa z tłem i ciężko mi powiedzieć czy rzeczywiście widziałem jakąś postać czy zasugerowałem się nagraniem... Reakcja kamerzysty też jest dość dziwny bo nie wydawał się jakoś specjalnie poruszony obserwacją. Sam nie wiem co o tym myśleć :-\ .


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 06 Gru 2012, 10:03 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Mam tu bardzo ciekawy film o odgłosach sasquatchy polecam obejrzeć cały choć momentami nic nie słychać naprawdę godny uwagi, krzyki te przypominają trochę szczek psa ale , słyszący te odgłosy są co najmniej 10 mil od jakiegokolwiek miasteczka ,więc pies raczej odpada, psuje im się auto i postanawiają przenocować obok drogi na łódce z którą właśnie jechali nad pobliskie jezioro.Z czasem krzyki dobigają z coraz bliższej odległości . http://www.youtube.com/watch?v=wTsdbKUwenI

Po przerażającej nocy , gość który nagrywał poszedł w to miejsce następnego dnia i oto co znalazł .... http://www.youtube.com/watch?v=xx3s2V1vhpA


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 07 Gru 2012, 11:58 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 07 Gru 2012, 11:41
Posty: 28
A propo odgłosów to skojarzyło mi się z wyjcem.

A ślady i drzewa???? Mam skojarzenia z drwalami,bobrami i może jakąś imprezą. :D


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 10 Gru 2012, 15:06 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Z drwalami od kiedy to drwale powalają drzewa i łamią je w różnych miejscach a później zostawiają . ..?
bobry? .. no comment..
impreza .... heh podchodźmy poważne do tematów. :D


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 14 Gru 2012, 12:10 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 07 Gru 2012, 11:41
Posty: 28
A tak woglę poco przewracać drzewa??
Odgłosy dziwne, sądządz po psie pochodzenia naturalnego.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 15 Gru 2012, 08:55 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
nieznany485 napisał(a):
A tak woglę poco przewracać drzewa??


Nie wiem być może to u nich, udzielanie się agresji , albo zabawa, chciałbym znać odpowiedź na to pytanie ;) .


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 30 Sty 2013, 12:34 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2010, 14:52
Posty: 156
Nagranie z kamery termowizyjnej, nagrane przez BFRO. Ja coś widzę dopiero od 44 sek. Według was co to jest?
http://www.youtube.com/watch?v=TMfGSiAuVt8


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 30 Sty 2013, 17:53 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Na tym polu kukurydzy to równie dobrze mógł być jakiś złodziej. Przyszedł ukraść trochę żarcia, zobaczył że właściciel pola wyszedł z kamerą i nagrywa, więc się schował i tylko wygląda, czy gościu już sobie poszedł...


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 03 Lut 2013, 19:54 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
http://www.youtube.com/watch?v=nZ_lbVCVd48
A co o ty powiecie :) ,, Czyżby to prawdziwa twarz BF czy kolejny fake .


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 04 Lut 2013, 17:19 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2010, 14:52
Posty: 156
No Wojtas, tym mnie zaciekawiłeś :) To jeden z ciekawszych filmów o tej tematyce jakich widziałem na youtube. Ta twarz nie wygląda jakoś bardzo sztucznie, po niektórych naprawdę widać że to plastik :P. Myślę że wcale nie musi być fake.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 05 Lut 2013, 10:57 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
I co ciekawe przypomina przynajmniej mi twarz sasquatcha z filmu Pattersona i trzeba wziąść pod uwagę to że na filmie Pattersona była najprawdopodobniej samica a tutaj raczej samiec jeśli to nie fake oczywiście .


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 06 Lut 2013, 17:04 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Film Pattersona to fake z tego co mi wiadomo.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 07 Lut 2013, 12:34 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
A skąd ta informacja? Wiem że do dziś się kłócą o jego autentyczność, ba nawet widziałem wywiad z kolesiem który twierdzi że to on był sfilmowaną Wielką Stopą (tylko że jego wersja jest dość dziurawa a on sam twierdził że dogadał to z Pattersonem a jak wiadomo zmarli nie mogą zaprotestować...) ale jednocześnie przytacza się sporo argumentów za autentycznością filmu. Wypłynął jakiś ostateczny dowód?
Co do filmiku wrzuconego przez Wojtasa to przyznaje że to jeden z lepszych jakie widziałem i przyznaje że może to rzeczywiście nie jest fake tylko skąd ten pomysł z samcem skoro widzimy właściwie tylko głowę?


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 07 Lut 2013, 19:16 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Ktoś z rodziny Pattersona się przyznał, nie pamiętam kto.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 07 Lut 2013, 21:37 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2010, 14:52
Posty: 156
O ile mi wiadomo to chyba syn się przyznał. Możliwe, że chciał na siebie zwrócić uwagę odgrzebując historię sprzed lat.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 08 Lut 2013, 10:34 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
gospo27 napisał(a):
przyznaje że może to rzeczywiście nie jest fake tylko skąd ten pomysł z samcem skoro widzimy właściwie tylko głowę?


To tylko takie moje "widzi mi się" jak tylko znalazłem ten film zaraz zrobiłem do głębszą analizę, z filmem Pattersona, tak ja ludzi kobiety i mężczyźni można ich rozróżnić po twarzy , tak i sasquatche ale z tym jest o wiele trudniej gdyż nie widujemy ich na co dzień ;) , Nie mówię że ten to samiec a ta to samica ,, nie nie , po prostu podejrzewam . :)


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 08 Lut 2013, 11:17 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Ok, rozumiem, gdybać zawsze można.
Co do filmu Pattersona to szczerze nie znalazłem tego oświadczenia kogoś z jego rodziny, tylko wypowiedzi tego gostka który miał być przebranym BigFotem i aferę sprzed już paru lat - przywiezione przez nich z tej samej wyprawy co film odciski stóp sami mieli spreparować i przez co również nagranie ma być niewiarygodne. Co nie przeszkadza Gimlinowi zarzekać się że film jest prawdziwy, nie przerzedziło to również za bardzo szeregów zwolenników tego filmu...


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 02 Mar 2013, 16:53 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
i kolejny film wydaje się wiarygodny przynajmniej po zachowaniu nagrywającego . ?? co myślicie ?

http://www.youtube.com/watch?v=UhCn730vQrE


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 02 Mar 2013, 22:15 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Sam film choć kręcony ze sporej odległości jest całkiem ciekawy - nie dość że widać na nim całkiem sporo w porównaniu z innymi nagraniami to jest on dość długi a komentarze kamerzysty brzmią przekonywająco. Zdjęcia z początku nie dostarczają za wielu szczegółów z samego kształtu sylwetki to mogła być Wielka Stopa ale równie dobrze facet w kapturze...


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 03 Mar 2013, 14:20 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Najbardziej się skupiłem na, reakcji kamerzysty na to całe wydarzenie, jest bardzo przekonujące, nie wiem czy można tak dobrze udać przerażenie i zaskoczenie , jak robił zoom to nie trafił w postać , a później już niedawał , pewno nie chciał znów go zgubić z obektywu i zepsuć jakości , zrobiłbym podobnie , no cóż jak dla mnie film jest dość przekonujący . ;)


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 03 Mar 2013, 14:30 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Tiak... Jeśli faktycznie to kant to facet się marnuje, powinien w filmach grać. :laugh:
Ale rzeczywiście pod tym względem jest to najlepsze nagranie sasquatcha jaki widziałem. :)


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 25 Mar 2013, 13:03 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Polecam obejrzeć ten dokument bardzo ciekawe wiele interesujących teorii i dowodów na istniej Wielkiej Stopy :)

http://chomikuj.pl/Tylko_wiedza/Filmy+d ... 28video%29

-- 23 Sie 2013, 19:21 --

I kolejny również bardzo ciekawy.

http://www.youtube.com/watch?v=gYb2TgsPrmc


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 03 Paź 2013, 13:56 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
CNN zaprezentowało nowy materiał mający rzekomo przedstawiać Bigfoota. Jak tradycja nakazuje, widać tyle że prawie nic nie widać...

http://sensacje.wp.tv/i,Wielka-stopa-is ... index.html


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 03 Paź 2013, 21:00 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Ivellios napisał(a):
CNN zaprezentowało nowy materiał mający rzekomo przedstawiać Bigfoota. Jak tradycja nakazuje, widać tyle że prawie nic nie widać...

http://sensacje.wp.tv/i,Wielka-stopa-is ... index.html


Wielka Plastikowa Stopa. Przecie to jakiś cieć w kostiumie...

-- 11 Paź 2013, 20:09 --

http://www.cryptomundo.com/bigfoot-repo ... -debunked/

Na Cryptomundo o tym jak to pan Morris próbuje dowodzić, że film Pattersona i Gimlina to oszustwo, przy okazji strzelając sobie w stópkę. Facet mówi, że to on zbudował kostium, w którym Bob Heironimus miał paradować przed kamerą. A mimo to, prosi innego gościa o zrobienie kostiumu bigfoota, mającego wzmocnić przekaz jego wykładów, żeby zaś było śmieszniej ten kostium, mimo całej technologii XXI wieku nie umywa się do tego, użytego rzekomo przez panów P i G.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 23 Gru 2013, 21:21 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2010, 14:52
Posty: 156
Witam po dłuższej nieobecności :)
Znalazłem ciekawy film i pragnę się nim z wami podzielić, ponieważ według mnie wyróżnia się pewną "naturalnością" spośród setek poprzebieranych kolesi. Przedstawia Małpę-skunksa więcej info znajdziecie w opisie filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=xb9YcIlkl_c


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 23 Gru 2013, 22:21 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
KeviN napisał(a):
Witam po dłuższej nieobecności :)
Znalazłem ciekawy film i pragnę się nim z wami podzielić, ponieważ według mnie wyróżnia się pewną "naturalnością" spośród setek poprzebieranych kolesi. Przedstawia Małpę-skunksa więcej info znajdziecie w opisie filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=xb9YcIlkl_c



Autor filmu nawet nie próbuje wykonać zbliżenia na małpę - pierwsza oznaka, że coś tu śmierdzi, bo oszuści rzadko dysponują budżetem Spielberga, więc kostium z reguły jest marny. Druga jest taka, że facet mieli kopytami w miejscu, gałęzie mu pod nimi trzaskają jak z armaty, a małpa nic. Głucha jako ten pień dębowy. Każdy, kto kiedykolwiek usiłował podchodzić dowolne dzikie zwierzę wie, że wtedy człowiek stara się nie oddychać i nie hałasować, bo jeden trzask pękającej gałązki i sayonara, zwierzątka nie ma. Tym, co moim zdaniem ostatecznie kawalifikuje ten film jako hoax, jest końcowa reakcja filmującego. Małpa wstaje, nie zachowuje się agresywnie, za to widać ją w całej okazałości. Co robi koleś? Filmuje z zapartym tchem, waląc zbliżenie za zbliżeniem? Nie. On wieje. Kamaaaaan...

Kiedy ja się doczekam drugiego filmu na miarę tego, nakręconego przez Pattersona i Gimlina...?


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 24 Gru 2013, 13:51 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Zauważam że nawet bez zbliżenia jakość nagrania jest marna więc jego zastosowanie raczej mija się z celem... Co do ucieczki... Łatwo mówić zza ekranu komputera, ja sam nie wiem czy nie zwiałbym na widok wielkiego, włochatego stworzenia (nawet jeśli to nie byłby Bigfoot spotkanie z niedźwiedziem, pumą czy dzikiem sam na sam w lesie również nie uśmiechało by mi się). Nie twierdzę od razu że nie mamy tu do czynienia z oszustwem bo szczerze na to film za mało pokazuję ale nie koniecznie musimy go od razu skreślać.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 25 Gru 2013, 19:34 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
gospo27 napisał(a):
Zauważam że nawet bez zbliżenia jakość nagrania jest marna więc jego zastosowanie raczej mija się z celem...


Obecnie nawet komórką można nakręcić film lepszej jakości, a już na pewo i Phonem,którym to wideo miało być zrobione. Dlaczego zatem film jest takiej jakości, jakby facet kręcił tosterem? To kolejne pytanie, które należy sobie zadać. Poza tym... Miałam ci ja kiedyś aparat fotograficzny, który zdjęcia robił świetne, ale zoom miał marniasty. Kiedy jednak zdarzyło mi się podczas spaceru w lesie zobaczyć kowalika na pniu drzewa, pierwsze co zrobiłam, to uruchomiłam aparat i zrobiłam zbliżenie na ptaka, chociaż wiedziałam, że za dużo z tego nie wyjdzie. Ale to jest odruch, człowiek po prostu chce zobaczyć lepiej, niezależnie od jakości.

Cytuj:
Co do ucieczki... Łatwo mówić zza ekranu komputera, ja sam nie wiem czy nie zwiałbym na widok wielkiego, włochatego stworzenia (nawet jeśli to nie byłby Bigfoot spotkanie z niedźwiedziem, pumą czy dzikiem sam na sam w lesie również nie uśmiechało by mi się).


Nawet, gdyby zwierzę było radośnie nieświadome twojej obecności, tak jak w tym wypadku? Rzekomy Squatch do końca nie zdawał sobie sprawy z tego, że ktoś na niego patrzy. Poza tym facet jest myśliwym. Przyzwyczajonym do spotkań sam na sam z wielkimi, włochatymi stworzeniami. Gdyby autorem filmu był jakiś dzieciak, mogłabym ostatecznie zaakceptować tę paniczną ucieczkę jako normalną reakcję. Ale myśliwy z Mississipi powinien być przyzwyczajony do tego, że może się natknąć na różne, niekoniecznie sympatyczne stworzenia. Pumy, rysie rude, aligatory, baribale, pełen serwis.

Co do tego, że łatwo mówić zza komputera, to sprawdziłam sama siebie, na widok lokalnej fauny z moich rejonów nie wieję. Sarny, jelenie, dziki, borsuki, lisy, raz nawet jenot się trafił. Z reguły mijaliśmy się grzecznie w pewnej odległości, czasami zdarzyło się, że zaskoczyłam zwierzątko w trakcie posiłku i wtedy to one wiały. Uciekłam z lasu raz, na widok wyjątkowo paskudnego menela gatunku Homo sapiens sapiens, który zaległ w upalny dzień pod modrzewiem.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Filmy przedstawiające hominidy - temat zbiorczy
PostWysłany: 28 Gru 2013, 15:11 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Dobra faktycznie to pewnie fejk i gratuluje odwagi w kontaktach z fauną naszego pięknego kraju. Szczerze sam jestem wybitnie zniechęcony tymi wszystkimi filmami Wielkiej Stopy gdzie przypomina ona duże-ciemne-cokolwiek-w-lesie i to gdy niby oficjalnie weszliśmy już w taki okres rozwoju naszej cywilizacji gdzie sprzęt nagrywający wysokiej rozdzielczości jest szeroko dostępny...


Zgłoś ten post
 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 152 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group