Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 20:29

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zwierzak domowy
PostWysłany: 02 Lis 2014, 11:20 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 02 Lis 2014, 11:17
Posty: 2
Witam. Prosze o radę. Myślę o tym by zakupić jakiegoś zwierzaka. Mam niewielkie mieszkanie i nie bardzo mogę mieć większego psa. Nie byłoby to również dobre dla samego pieska. Zastanawiam się również czy miałbym ochotę dzień w dzień wychodzić z nim na dwór. Myślałem, żeby mieć jakieś mniejsze zwierzątko. Nie znam się tylko na tym i nie znam się jakie oczekiwania mają zwierzęta. Nie bardzo wiem jakie wyposażenie jest potrzebne. Z tego co mi wiadomo nawet jakbym kupił rybki potrzebowałbym do tego całego wyposażenia. Nie miałem nigdy zwierzaka i nie za bardzo wiem jak się zabrać do tego. Pytałem się w sklepie zoologicznym to wciskają mi prawie wszystkie zwierzaki, że nie ma z nimi problemu. Ale nikt nie udzieli mi informacji szczegółowych co do hodowli. Odpowie mi ktoś o swoich doświadczeniach. Nie chcę eksperymentować, który zwierzak będzie najlepszy. Nie chciałbym również się stresować, iż nie umiem o niego dbać. Które zwierzęta są łatwe w utrzymaniu. Potrzebne mi jakieś zwierzątko, ażeby życie było weselsze. Niekiedy w takiej chwili ludzie adoptują kota, ale czy warto? Nie wiem co wybrać. Macie jakieś doświadczenia z tym związane.

Heh... trafiłem tutaj w sumie przypadkowo ze względu na słowo zoologia ;)
Troszkę przeczytałem o krypto ale jak już zarejestrowałem się to piszę...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Zwierzak domowy
PostWysłany: 02 Lis 2014, 15:28 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Hmm. W kwestii kota to krótko mówiąc jest tak: To kot ma ciebie a nie na odwrót.
W sumie mógłbyś kupić gołębie, tylko w takim wypadku potrzebowałbyś albo balkonu albo dostępu do dachu, by mieć gdzie postawić gołębnik.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Zwierzak domowy
PostWysłany: 02 Lis 2014, 15:35 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
http://wiedzoholik.pl/9-najstraszniejsz ... -zwierzat/ moze ktoreś z tych


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Zwierzak domowy
PostWysłany: 02 Lis 2014, 16:40 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2011, 17:45
Posty: 564
Miejscowość: Gdynia
Ja bym Ci mógł coś poradzić tylko w sprawie zajęczaków, bo jedynie z nimi miałem jakąkolwiek styczność przez ponad 10 lat.

- Ruchu mu potrzeba tyle, żeby pobiegał po mieszkaniu (tylko się nie zdziw, że wszędzie nasrane, najlepiej z dala od dywanów).
- Czyszczenie klatki co tydzień - wypierdzielenie wszystkiego za płot ( :hihi: ), przetarcie ręcznikiem papierowym i wsypanie granulatu w róg i siana. [Chupas by mnie zatłukł za tę klatkę ::)]
- Żarcie... Siano, od czasu do czasu można mu nazbierać liści mlecza i krwawnik, jak masz gdzie. Jeśli nie, pozostaje sucha karma. Tylko nie bierz najtańszej możliwej... Ano i królik nie gardzi marchewką, ogryzkiem jabłka, pietruszką, etc. Tylko ostrożnie z sałatą, jest ciężkostrawna. I odradzam dawanie jakichkolwiek pryskanych warzyw, on tego nie ruszy.
- Jest to zaskakująco towarzyskie zwierzę. Kiedy widzi, że ktoś coś je, on również to robi do towarzystwa. Często potrafi nawet wskakiwać na kolana, ale to zanika z wiekiem.
- Co kwartał należy mu obcinać pazury. Z tym albo do weterynarza (usługa kosztuje 5zł), albo samemu się z tym bawić, co może być ryzykowne. Co prawda w teorii on sam je sobie ściera, ale nie zawsze tak jest. Warto zainwestować w wapno, by miał jak to robić.

Królik może żyć nawet 14 lat. Nie ma z nim tyle roboty co z psem, nie narobi bałaganu i nie będzie znikać jak kot, jest towarzyski i żyje dłużej niż gryzonie.
Chyba niczego nie pominąłem... W razie pytań, śmiało.

Edit: Ach, bym zapomniał. Niech on lepiej nocuje z dala od ludzi, bo uwielbia hałasować po nocach. Proponuję kuchnię (lub inne pomieszczenie gdzie nikt nie śpi), zabezpieczenie wszelkiej maści kabli, otwarcie klatki i zamknięcie drzwi.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Zwierzak domowy
PostWysłany: 02 Lis 2014, 17:01 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Polecam... kraba.
Zwierzę miłe, nie wymaga sprzątania więcej niż raz na miesiąc. Dożywa nawet kilkunastu lat. Potrzebuje akwaterrarium. Może jeść prawie wszystko. Od tabletek dla żółwi po pomarańcze czy tłuczoną skorupkę jajka. Załatwia się zwykle w jedno miejsce. Czasem nocą trochę hałasuje, ale da się przeżyć.
Poza tym można się z nim bawić. Uwaga, może uciec, ale wtedy pójdzie do źródła wody. Radzę też zabezpieczyć przewody od grzałki i filtra.
Po wylince zje swój stary pancerzyk. Jest też wytrzymały.
Reasumując, krab to bardzo dobry wybór.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Zwierzak domowy
PostWysłany: 07 Lis 2014, 20:29 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 15 Cze 2008, 12:51
Posty: 11
A ja polecam coś z terrarystyki ;) Węże i pająki nie potrzebują wielkiej opieki a pięknie prezentują się na regale. Jaszczurki i żółwie potrzebują trochę wiecej uwagi z naszej strony ale też potrafią się odwdzięczyć ;) Z mojej strony polecam agamę brodatą, świetny zwierzak ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Zwierzak domowy
PostWysłany: 08 Lis 2014, 09:20 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 02 Maj 2014, 11:54
Posty: 21
Miejscowość: Skulsk
A może akwarium z gupikami bardzo łatwe w hodowli rybki w dodatku żyworodne.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Zwierzak domowy
PostWysłany: 25 Lis 2014, 11:02 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 02 Lis 2014, 11:17
Posty: 2
Cytuj:
może akwarium z gupikami bardzo łatwe w hodowli rybki

Tak właśnie zrobiłem. Założyłem akwarium (zdjęcia) ale... kupiłem też mieczniki, żałobniczki, molinezje itd.


 Profil 
 
 Temat postu: Może mnie wspomożecie
PostWysłany: 09 Kwi 2016, 15:57 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 25 Mar 2016, 22:42
Posty: 2
Miejscowość: Polska
Jak najbardziej jestem za! Popieram takie działania.



u230326 - To jest dobry temat:


 Profil 
 
 Temat postu: Jako nowicjusz stawiam nowy temat by sie przedstwić
PostWysłany: 09 Kwi 2016, 15:57 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 25 Mar 2016, 22:42
Posty: 2
Miejscowość: Polska
Jak najbardziej popieram pomysły przedmówców.



u230326 - Coś dla Ciebie:

-- 09 Kwi 2016, 20:57 --

Czasami warto usiąść w fotelu i pomyśleć o tego typu sprawach. Fajnie, że są ludzie, którzy chcą się dzielić swoimi doświadczeniami z innymi za pomocą Internetu. Co byśmy bez niego dziś zrobili, ehh…



u230326 - Wart to czytać:


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Zwierzak domowy
PostWysłany: 10 Kwi 2016, 16:18 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 04 Sty 2016, 13:47
Posty: 7
Mnie fotki nie działają,co do obsady to raczej niezbyt trafna.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Zwierzak domowy
PostWysłany: 27 Wrz 2016, 10:31 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 27 Wrz 2016, 10:28
Posty: 8
Pies najlepszy tylko trzeba mieć świadomość tego, że trzeba się nim odpowiednio zajmować i o niego dbać.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Zwierzak domowy
PostWysłany: 05 Lip 2022, 11:55 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 29 Cze 2022, 13:25
Posty: 9
A może jakaś mysz domowa? Wiem, że można kupić myszy lub króliki uratowane z laboratoriów.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group