Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 06:44

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kiedy można uważać się za kryptozoologa?
PostWysłany: 19 Kwi 2014, 12:58 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013, 10:28
Posty: 91
Często słyszy się o tym, że np. badaniem Chupacabry zajmują się kryptozoolodzy.
Lub, w filmach dokumentalnych często wypowiadają się kryptozoolodzy.
I tutaj rodzi się moje pytanie - kiedy można uważać się za kryptozoologa?
Kryptozoologia nie jest jeszcze nawet formalną nauką, więc kto może uznać kogoś za kryptozoologa?
Nie dostaniemy z tego papierów, toteż z kąd możemy mieć pewność, że jakiś "kryptozoolog" w telewizji nie jest tylko zwykłym człowiekiem z wyuczonym tekstem?
Wracając, czy np. Ivellios może być nazywany kryptozoologiem?
Zapraszam do dyskusji 8)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kiedy można uważać się za kryptozoologa?
PostWysłany: 19 Kwi 2014, 16:07 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Moim zdaniem skoro kryptozoologia jak wspomniałeś nie jest formalną nauką to posługiwanie się określeniem kryptozoolog nie ma tak jakby ograniczeń. Jeżeli nie ma możliwości oficjalnego uzyskania z tego stopnia naukowego to kryptozoologiem może ogłosić się właściwie każdy. Dyskutować możemy jedynie kogo za takiego kryptozoologa uznajemy. Moim zdaniem jest to osoba, która aktywnie działa w sprawie jakiejś kryptydy, prowadzi poszukiwania, zbiera relacje, dokumentuje itp. My tutaj, dyskutujemy na forum, szukamy różnych informacji, lecz można nas nazwać tylko osobami, które interesują się tą dziedziną, gdyż niestety nie wprowadzamy nic nowego do żadnej sprawy.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kiedy można uważać się za kryptozoologa?
PostWysłany: 20 Kwi 2014, 10:22 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Jak na mój gust kryptozoolog powinien powinien przede wszystkim posiadać jaką wiedzę z zakresu zoologi i biologii w ogóle. Dziadek biegający ze strzelbą w poszukiwaniu wielkiej stopy to raczej nie kryptozoolog.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kiedy można uważać się za kryptozoologa?
PostWysłany: 21 Kwi 2014, 15:00 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
No oczywiście, jeżeli taki kryptozoolog chce być postrzegany poważnie, powiedzmy w jakimś środowisku naukowym to wiedzę z tego zakresu jak najbardziej powinien posiadać. A co do popularnych brodatych dziadków biegających ze strzelbami po lasach i szukających BF no to z jednej strony ciężko brać ich jakoś bardzo na poważnie, lecz z drugiej strony prowadzą oni poszukiwania, dokumentują, zbierają jakieś ślady. Ciężko ich jednoznacznie ocenić, no ale do takich "kryptozoologów amatorów" można ich jak dla mnie zaliczyć ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kiedy można uważać się za kryptozoologa?
PostWysłany: 22 Kwi 2014, 00:02 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Zanim kogoś nazwie się kryptozoologiem, należy spojrzeć na ogół dorobku tego człowieka, i przede wszystkim na to, czy ma jakiekolwiek pojęcie o biologii, zoologii, itd. Bo jeśli zajmuje się np. tylko tłumaczeniem tekstów z języka obcego, to jest TŁUMACZEM, a nazwanie kogoś takiego kryptozoologiem to karygodne nadużycie.

Co się zaś tyczy ludzi tropiących hominidy, to bycie tropicielami hominidów nie czyni ich od razu kryptozoologami. Czyni ich tylko tropicielami hominidów ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kiedy można uważać się za kryptozoologa?
PostWysłany: 03 Maj 2014, 13:38 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Kryptoozoolog ? z tego co do tej pory zaobserwowałem , powyższym tytułem nazywa się , z całym szacunkiem , starszych siwych dziadków , którzy za późno wzięli się za tą robotę ;), A myślę że każdy może siebie nazwać kryptozoologiem , ja sam nie wiele wiem o biologi i o całej kryptoozologi , interesują mnie poszczególne dziedziny , raczej hominidy , myślę że jakby mieć fundusze i zapał do tropienia to nie jeden z nas tu obecnych , poradził by sobie o niebo lepiej od tych wszystkich (naukowców , kryptozoologów) ;).


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group