Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 05:34

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 11 Gru 2011, 20:08 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011, 14:45
Posty: 81
Czy w magmie może coś żyć :?:

Ps:Pytam bo sądzę że dobry kryptozoolog powinien rozwarzyć czy w danym srodowisku mogło by coś przetrwać.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 11 Gru 2011, 21:03 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011, 20:20
Posty: 257
Miejscowość: Poznań
Teoretycznie nie, chociaż życie ciągle nas zaskakuje. Chociaż organizmy oparte na węglu raczej nie powinny wytrzymać takich temperatur, ale kto powiedział, że życie musi być oparte na węglu? W odpowiednich warunkach, kto wie...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 12 Gru 2011, 16:18 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2011, 17:45
Posty: 564
Miejscowość: Gdynia
Moim zdaniem nie. To jest raczej niemożliwe. I skąd ta teoria?

Za dużo "Ben Ten"?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 12 Gru 2011, 16:50 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011, 14:45
Posty: 81
Jak nie ,to napisz dlaczego.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 12 Gru 2011, 17:03 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Tak,oczywiście. Jelonek Bambi i przyjaciele też...To pytanie to nie wiem skąd ci na myśl przyszło...już wiem z dupy ;) A tak poważnie życie w lodzie jest możliwe tu masz link http://wolnemedia.net/ekologia/wazonkowiec-lodowcowy/ Ale lód a wrząca lawa to co innego,więc odpowiedź brzmi zdecydowanie NIE!

PS Kto napisał pod postem Herra 'Za dużo "Ben Ten"?' ??

PS2 Po co to 'pytanie' umieściłeś w kryptydach lądowych?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 12 Gru 2011, 17:45 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2011, 17:45
Posty: 564
Miejscowość: Gdynia
Spokojnie, Nevada, nie ciśnij go tak. :-) Nowy jest i ma prawo nie wiedzieć.(Choć są pewne granice)

"Jak nie ,to napisz dlaczego."

Ech...Image
Nie mogłem się powstrzymać...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 12 Gru 2011, 17:54 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011, 14:45
Posty: 81
Jestem nowy i trochę nie zorientowany. I tak wogóle wiem że życie w lodzie jest możliwe, dlatego pomyślałem ,że jak życie może być w lodzie to dlaczego nie może być w lawie. Logicznie patrząc jest mała szansa że jest życie w lawie. Jak nie na naszej planecie to mogło się rozwinąć gdzie indzie. Rozumiemy ??? :) Jak nie rozumiemy, to wyjaśnij dlaczego.

PS To pytanie nie wziołem z dupy(bo jest to nielogiczne jak w ciele człowieka), tylko z głowy która znajduje się około metr wyżej :!: :!: :!:


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 12 Gru 2011, 18:41 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Przede wszystkim, jeżeli chcesz umiejscowić życie w magmie, to ze względu na temperatury odpada życie oparte na węglu. Jeżeli jednak rozpatrujemy inną teorię, to jest życie oparte na krzemie, to właśnie takie warunki wydawałyby się najodpowiedniejsze, to jest wysoka temperatura oraz ciśnienie, ze względu na znajdowanie się bardzo głęboko pod powierzchnią ziemi. Sam krzem jest mniej wydajny od węgla, dlatego wydajne życie na nim oparte praktycznie nie ma wielu innych możliwości występowania. No i trzeba zaznaczyć, że takie hipotetyczne organizmy byłyby raczej małych rozmiarów.

Zresztą masz tu niezły artykuł na ten temat:
http://www.paranormalium.pl/obce-formy-zycia-moga-znajdowac-sie-wewnatrz-skoru,543,24,artykul.html

PS.
Proponowałbym podchodzić do sprawy z większym dystansem i spokojem, a nie od razu dupami rzucać bez powodu.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 13 Gru 2011, 05:18 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Tu macie coś o krzemowych kosmitach http://www.infra.org.pl/fenomen-ufo/yci ... wi-kosmici

PS to ironia była :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 13 Gru 2011, 19:59 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011, 14:45
Posty: 81
Niezłe są te artykuły. Tak sobie myślę, czy w przyrodzie istnieją inne pierwiastki o podobnych właściwościach co krzem i węgiel? Jakieś stworzenie mogło by być zbudowane z jakiegoś innego pierwiastku, który był by bardziej wytrzymały na wysokie temperatury i ciśnienie oraz mieć podobne zastosowania dla tworzeniu życia.
Ja szczerze mówiąc wątpię w to, ale jest szansa, że tak jest.

A ja radzę większą uwagę poświęcać ortografii i interpunkcji. Arnubis


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 15 Gru 2011, 21:12 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Sądzę, że artykuł Nevady, o ile go przeczytałeś porządnie, powinien i wyraźnie dać odpowiedź na to pytanie. Praktycznie rzecz biorąc, na podstawie naszej obecnej wiedzy, żaden inny pierwiastek nie nadawałby się do tworzenia życia. Krzem jako jedyny ma dość zbliżone właściwości do węgla, aby móc pokusić się o takie spekulacje, jednak i tu występują liczne problemy, które zresztą także opisuje artykuł. Co prawda w układzie okresowym pod krzemem znajduje się german, a dalej cyna i ołów, jednak są to metale, mają więc już zupełnie inne właściwości. Sądzę więc, że nie ma sensu szukać innych kandydatów niż krzem, a i tak należałoby przede wszystkim skupić się na organizmach zbudowanych na bazie węgla, jako najbardziej prawdopodobnych. Co oczywiście nie znaczy, że powinniśmy zamknąć się na inne możliwości. Po prostu nie ma co trwonić niepotrzebnie za dużo energii.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 16 Gru 2011, 20:44 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2011, 16:59
Posty: 183
O krzemowych kosmitach,to poczytacie sobie tutaj ;) http://wielkapedia.wikia.com/wiki/Krzemowa_galareta

Wracając do tematu,uważam,że życie w magmie jako takie postrzegane nie może być możliwe,a tym się różni od życia w lodzie,że w magmie nie ma wody,która umożliwiałaby przetrwanie.Poza tym,lód ile może mieć?-273,15 stopni chyba.A płynna magma ma ok. 2000 stopni.Spora różnica,co?

Chyba że schodzimy do tematu fantastyki - salamandry mogą przecież żyć w płynnej lawie.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 23 Sie 2012, 14:21 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012, 10:26
Posty: 49
A o salamandrach słyszałem.Ponoć są jadowite.
Ale moim zdaniem pomysł na ognistego płaza pochodzi z tego samego miejsca co post zaczynajoncy ten temat(to snaczy z konca przewodu pokarmowego)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Czy w magmie może coś żyć?
PostWysłany: 04 Cze 2013, 13:32 
Nowa krew
Nowa krew
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2013, 13:18
Posty: 1
Miejscowość: Kazimierz Dolny
Według mnie życie w magmie nie istnieje, głównie ze względu na ogromną temperaturę. Jednak wieże, że coś może się "czaić" pod skorupą ziemską. Na odpowiedź będziemy musieli jeszcze jakiś czas poczekać, nie znamy nawet dna oceanów. Pozdrawiam :)


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group