Kryptozoologia
 
Obecny czas: 19 Kwi 2024, 19:29

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 11 Cze 2011, 08:59 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Kryształowa czaszka - przedmiot mitów i legend .Znaleziona została w 1927 roku w Ameryce Środkowej w ruinach miasta Majów.Coś co nie powinno istnieć a jednak istnieje,Wykonana perfekcyjnie nie wiadomo w jakim celu.Jak myślicie czy to ludzkie dzieło?? chociaż według naukowców wydaje się to być niemożliwe. :?: chętnie wysłucham waszych opinii :)

_________________
Pozdrawiam


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 11 Cze 2011, 09:04 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
http://www.paranormalium.pl/krysztalowe ... tykul.html
Dziękuję za uwagę!

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 18 Cze 2011, 18:07 
Quizodawca
Quizodawca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2010, 17:27
Posty: 41
Miejscowość: Tarnów
Wiesz, według mnie nie mogła ona zostać wykonana ludzkimi rękami, ponieważ, nie mieli oni wtedy takich narzędzi, aby coś takiego wykonać. Zresztą z tego co pamiętam, to jest ona zrobiona z jednego kawałka kryształu, a nie kilku, więc dla mnie to jest kolejny dowód. Nie wiem co wy o tym sądziecie, ale ja tak uważam.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 18 Cze 2011, 18:14 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Jeżeli pragniesz dwoiedzieć się na ten temat więcej polecam http://nowaatlantyda.com/(w tagach kryształwoe czaszki jest kilka artykułów im poświęconych)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 18 Cze 2011, 18:20 
Quizodawca
Quizodawca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2008, 18:24
Posty: 180
Miejscowość: Ruda Śląska
limak49, a nie uważasz, że fakt, iż kiedyś nie było takich narzędzi aby wykonać te czaszki, nie oznacza że nie są ludzkim dziełem, ale znaczy, że są mistyfikacją? Wykonaną współcześnie, z użyciem współcześnie dostępnych narzędzi. No i przez ludzi. ;)

_________________
"But this darkness is really full of light"

"Jeśli wszyscy myślą tak samo, to ktoś nie myśli wcale." Gen. George Patton


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 18 Cze 2011, 18:20 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2010, 15:55
Posty: 151
Miejscowość: gdynia
Ja się skłaniam ku fabule z Indiany Jonesa, że może to być czaszka kosmity, albo coś w tym stylu.

_________________
Czasem wydaje nam się, że widzimy coś co nie istnieje, jednak to tylko wzrok płata nam figle.
http://fb.one2tribe.pl/widget/14.html?ap=3419258
http://www.youtube.com/watch?v=AGA_1HsP_C0


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 18 Cze 2011, 18:22 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Jak pisałem wyżej polecam serdecznie artykuły z NA,bo tam jest opisane,że nawet najlepsi artyści z dzisiejszą technologią nie byliby wstanie odtworzyć/wykonać czegoś podobnego.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 18 Cze 2011, 18:33 
Quizodawca
Quizodawca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2010, 17:27
Posty: 41
Miejscowość: Tarnów
No właśnie skoro nie potrafiliby odtworzyć tego efektu teraz, to co dopiero kiedyś?
Ariena, tylko, że została ona znaleziona w 1927 roku, a wtedy też za bardzo nie mieli takich technologii jak teraz.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 18 Cze 2011, 18:39 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Miałem namyśli dzisiejszych artystów. Napiszę tak: Rozmair rozmiarowi nie równy, tak samo epoka nie równa epoce. Dla przykładu: Kiedyś ludzie budowali piramidy,teraz przy użyciu najnowocześniejszych technologii nie dalibyśmy rady, po prostu Oni wiedzieli coś czego My już od wieków nie wiemy.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 18 Cze 2011, 18:48 
Quizodawca
Quizodawca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2008, 18:24
Posty: 180
Miejscowość: Ruda Śląska
Nie ma dowodów, że nie udało by się teraz wykonać takiej czaszki. To że jakiś artysta tak zawyrokował, nie świadczy o tym, że tak jest. Mimo wszystko bardziej wierze w to:
http://nowaatlantyda.com napisał(a):
Odmienną opinię mają antropologowie ze Smithsonian National Museum of Natural History z Jane Walsh na czele, którzy uważają wszystkie bez wyjątku czaszki za produkcję współczesnych artystów. Ci współczesni artyści mieliby być głównie Niemcami ze wsi Idar-Oberstein a większośc wykonanych przez nich czaszek miałaby powstać jeszcze w XIX w.

Poza tym czaszki te pochodziły by od majów, to dlaczego nagle zostają znalezione w XX wieku? Moje zdanie jest zbieżne z tym co przedstawił artykuł na paranormalium.pl. Dopóki nie będzie, żadnych dowodów przeciw współczesnemu wykonaniu (już nawet mniejsza o to jak), przyjmuje najprostsze rozwiązanie.

_________________
"But this darkness is really full of light"

"Jeśli wszyscy myślą tak samo, to ktoś nie myśli wcale." Gen. George Patton


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 18 Cze 2011, 18:58 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Problem w tym,że nie wszystkie kryształowe czaszki 'należą' do majów,są one rozsiane po całym świecie od wsch. Afryki do Tybetu. Poza tym wątpię,by jakiś tam wieśniak z Niemiec nadał takiej czaszce 'moc', a raczej tajemnicze pole,któe je otacza.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 18 Cze 2011, 19:10 
Quizodawca
Quizodawca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2008, 18:24
Posty: 180
Miejscowość: Ruda Śląska
Temat był założony z myślą o tej od Majów. To, że czaszki te są robione/znajdowane na całym świecie, a wielu współczesnych artystów trudni się ich wyrobem, świadczy jeszcze bardziej o nieautentyczności tych rzekomo wykonanych przez kulturę Majów itp.
Pozwolę sobie przemilczeć temat "mocy" i "tajemniczego pola".

_________________
"But this darkness is really full of light"

"Jeśli wszyscy myślą tak samo, to ktoś nie myśli wcale." Gen. George Patton


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 19 Cze 2011, 08:54 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Ariena ma rację , mam takie same zdanie na temat czaszek które są rozsianie po całym świecie ,
moim zdaniem tylko ta jedna jedyna od Majów znaleziona w 1927r. jest autentykiem , to jest tak samo jak z
ufo czy wielką stopą , ludzie dowiedzą się o istnieniu wielkiej stopy lub ukaże się jakiś autentyczny film w internecie i , zaraz pojawia się mnóstwo mistyfikacji :-\

_________________
Pozdrawiam


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 17 Gru 2011, 15:24 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2011, 16:59
Posty: 183
Nevada napisał(a):
Dla przykładu: Kiedyś ludzie budowali piramidy,teraz przy użyciu najnowocześniejszych technologii nie dalibyśmy rady

Ke?O czym ty gadasz?Ludzie XXI wieku nie zbudowaliby piramid?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 17 Gru 2011, 15:35 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
To nie ten temat,ale tak, ludzie nie zbudowaliby dzisaj piramid :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 23 Gru 2011, 08:37 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2011, 16:59
Posty: 183
:lol: :lol: :lol: :lol: ;D powiedz że żartujesz ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 23 Gru 2011, 10:57 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Nie wiem co jest w tym śmiesznego? Jak chesz dalej dyskutować zapraszam proszę pisz na pw :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 23 Gru 2011, 11:01 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Nevada ma rację ale może nie do końca , jeśli by dali rade zbudować to trwało by to bardzo długo . O może tak to ujmijmy :).


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 03 Sty 2012, 15:51 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Oglądałem dzisiaj program ''Sama Prawda'' na National Geographic, gdzie autorzy dość przekonująco przedstawili wersję jako, że owa kryształowa czaszka nie została znaleziona w 1927 roku w Belize, ale została kupiona na aukcji przez jej rzekomego odkrywcę Pana FA Mitchell-Hedgesa. Przedstawili również identyczną kopię stworzoną w Chinach obalając mit, że czaszka jest nie do podrobienia. Sam kryształ miał być stworzony w Europie w XX wieku, a nie w Ameryce-Południowej, gdzie prawdopodobnie nigdy nie był.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 03 Sty 2012, 17:09 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2011, 17:45
Posty: 564
Miejscowość: Gdynia
"identyczną kopię stworzoną w Chinach"

No tak, czego Chińczycy nie podrobią? :-)
I Need Money - to by nawet wszystko wyjaśniało.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 14 Lut 2012, 17:09 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Herr Klebstoff -
Tak ale stworzono ją w czasach nam obecnych, a dokładniej rzecz ujmując, w technologii którą posiadamy.
A czy Majowie mieli posiadać taką technologię około 3600 lat temu ,nie sądzę , to że teraz taką zrobili to ,Majowie nie powinni mieć szans żeby nawet o takim czymś pomyśleć .


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 14 Lut 2012, 18:59 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2011, 17:45
Posty: 564
Miejscowość: Gdynia
Czyli teoria o której pisze I Need Money wydaje się być najbardziej prawdopodobna. Kolejny chciał być sławny, et cetera...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 14 Lut 2012, 19:53 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Mitchell-Hedges to bardzo zagadkowa postać...A czaszka z Chin,która miała być tak podobna... tak na pierwszy rzut oka,ale zbadali jej powierzchnię pod mikroskopem i co odkryli? Odkryli że czaszka Mitchell-Hedgesa jest 'równa' to zanczy nie miała żadnych bruzd była idealnie wyrzeźbiona,natomiast czaszka z Chin nie była idealna. Więc nawet jeżeli to nie czaszka Majów i nie pochodziła z Belize tylko z Bawarii,to tamtejsi rzemieślnicy byli naprawde dobrzy w swoim fachu.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 14 Lut 2012, 20:37 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, 11:33
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk/Olsztyn
To weź rzuć jakimś linkiem albo artykułem czy coś. Jakoś nie chce mi się wierzyć w nieskazitelność takiej czaszki skoro ludzka (wytworzona biologicznie czyli teoretycznie idealna) pod mikroskopem jest bardziej dziurawa niż powierzchnia księżyca.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 15 Lut 2012, 14:25 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
zarack napisał(a):
(wytworzona biologicznie czyli teoretycznie idealna)



A od kiedy to co biologiczne jest idealne? I czy naprawdę muszę rzucać linkami? Już nawet na słowo nikt nie wierzy, a przecierz z kryptozoologią jest tak samo. Trzeba wierzyć na słowo,bo 'dowody' są strasznie mizerne...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 15 Lut 2012, 14:56 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, 11:33
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk/Olsztyn
Tak to co wytworzone biologicznie jest idealne do spełniania swojej funkcji w optymalnych warunkach. I rzeczy zrobione syntetycznie zawsze będą od naturalnych gorsze. Chociażby legendarna już pajęcza przędza która jest silniejsza od linek stalowych itp. itd. etc.
Nie nie musisz rzucać linkami, o nic Cię nie oskarżam czy coś po prostu myślałem, że skoro tak mówisz to masz jakieś źródło pod ręką.
I nie w kryptozoologii nie trzeba we wszystko wierzyć na słowo, a nawet zdecydowaną większość zeznań radziłbym jak najbardziej odrzucać bo są po prostu głupie i nie trzymają się kupy.
I tak do dowody są do potrzebne by coś uznać za prawdziwe a nie pitu-pitu o teleportujących się i wędrujących między wymiarami chupacabrach.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 16 Lut 2012, 15:13 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Cytuj:
Tak to co wytworzone biologicznie jest idealne do spełniania swojej funkcji w optymalnych warunkach.


Idealna jest tak jak napisałeś do pełnienia swojej funkcji,ale napewno nie jest idealna pod każdym względem a już napewno nie estetycznym.

Cytuj:
I rzeczy zrobione syntetycznie zawsze będą od naturalnych gorsze. Chociażby legendarna już pajęcza przędza która jest silniejsza od linek stalowych itp. itd. etc.


A to nie jest tak,że ta pajęczyna jest mocniejsza tylko wtedy,gdy jest tej samej średnicy? No bo jak kawałek pajęczyny może być mocniejszy od 12 metrowego miedzianego drutu o średnicy 1 cm? Teoretycznie,ale to właśnie zależy od średnicy...tak mi się zdaje :)

A tu link(najlepiej przesłuchać całe,ale jak coś to od 52 min słuchaj)

http://wolnemedia.net/audycje/czat-infry-chris-miekina/

....poprostu nie mogę znieść mentalności ludzi,którzy odrazu chcą linki, a gdybym poprostu usłyszał to od kogoś? To niby jak miałbym linka wkleić? Hę 8)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 16 Lut 2012, 15:55 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, 11:33
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk/Olsztyn
Cytuj:
Idealna jest tak jak napisałeś do pełnienia swojej funkcji,ale napewno nie jest idealna pod każdym względem a już napewno nie estetycznym.


Dlatego napisałem o optymalnych warunkach. A estetyka zależy od punku widzenia.

Cytuj:
A to nie jest tak,że ta pajęczyna jest mocniejsza tylko wtedy,gdy jest tej samej średnicy?


No tak tak, chodziło mi o to, że patrząc proporcjonalnie - taka sama długość i średnica.

A to co wrzuciłeś... Eh no nie jest to to czego oczekiwałem, szalenie subiektywne i w dodatku z źródła które ma powiedzmy słabą wiarygodność.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 16 Lut 2012, 17:06 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Dlatego nie musisz w to wierzyć,ale z tym to co nas najbardziej interesowało(czyli minuta 53) to jak najbardziej żetelna informacja jeżeli ci mało to mogę poszukać jeszcze innego linka lub sam możesz to zrobić :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kryształowa Czaszka
PostWysłany: 16 Lut 2012, 18:05 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, 11:33
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk/Olsztyn
Nie no temat akurat jest dość ciekawy więc sam dalej pogrzebię jak tylko znajdę trochę czasu.
Więc jak z odmętów śmietnika zwanego internetem wydłubię coś wnoszącego do dyskusji to dam znać.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 30 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group