Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 09:24

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 112 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 11 Maj 2014, 13:55 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Nie wiem czemu stworzenie piramid przypisujecie jakimś pozaziemskim bytom nie biorąć pod uwage tego,że ludzie z tamtych czasów byli rozwinięci technologicznie na takim poziomie jak my. Same piramidy są zancznie starsze niż cywilizacje egipska i widać to nawet na przykładzie... priamid. Czym młodsze są budowle tym mniej precyzyjne, mniejsze i gorszej jakości.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 11 Maj 2014, 17:17 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Dobra, przyjmijmy że to obcy je wybudowali. Ale dlaczego rasa która potrafi podróżować między planetami, buduje nam kamienny stożek? Na pewno byli by bardzo zaawansowani technicznie, więc dlaczego coś tak prostego? I po co im kamienna piramida na ziemi? Ot tak dla jaj? Już bardziej prawdopodobna jest teoria jakoby piramidy i inne cuda na świecie zbudowała jakaś stara dosyć zaawansowana cywilizacja, wywodząca się z Ziemi.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 11 Maj 2014, 19:09 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Według mnie to po prostu jakieś typy nawigacji. Rysunki z Nazca są rysunkami zwierząt i istot ziemskich które były po prostu dla kosmitów oznaczeniem naszej planety.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 12 Maj 2014, 08:39 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
BiGi napisał(a):
Dobra, przyjmijmy że to obcy je wybudowali. Ale dlaczego rasa która potrafi podróżować między planetami, buduje nam kamienny stożek?


wyobraź sobie co by się teraz działo jak by nam już wtedy wybudowali coś co byśmy nawet i teraz niebyli w stanie zrozumieć , z pewnością by wiedzieli to i owo o rozwoju cywilizacji , i zbudowali ,pomogli zbudować dla Egipcjan , coś co i tak ich w pewnym stopniu przerastało ;). Druga opcja z wielu innych jest też taka że jak by wnieśli coś naprawdę imponującego, wtedy by odkryli już swoje karty , wszyscy by wiedzieli że to sprawka istot pozaziemskich , nie byłbyś teraz sceptykiem ;),A raczej z tych wszystkich relacji wynika że wolą pozostawać w ukryciu .


Paweł typ nawigacji , tak jak wyżej tłumaczyłem , współgrający z obecnym etapem rozwoju danej cywilizacji , wiadome że nie postawią jakichś niewidzialnych silosów czy czegoś , jak co nie którzy myślą :hihi: .


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 12 Maj 2014, 13:29 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013, 10:28
Posty: 91
Obiła mi się o uszy teoria, że Ziemia i inne planety (?) są otoczone liniami energetycznymi (czy coś podobnego :) ) i w miejscach ich przecięcia da się pobrać jakiś rodzaj energii. Brzmi to absurdalnie, ale wyjaśniało by np. czemu jest tyle dzieł, prawie niemożliwych do wykonania przez człowieka w danym okresie (np. rysunki z Nazca).


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 12 Maj 2014, 17:42 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Ale po co to wybudowali? Dało to coś egipcjanom? Ot przelecieli tysiące kilometrów żeby sobie wybudować piramide i polecieli. To że we wszechświecie istnieje jakaś inteligentna rasa, jest wysoce prawdopodobne, to że ta rasa nas odwiedziła lub dalej odwiedzała już nie.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 12 Maj 2014, 17:47 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Pawel napisał(a):
Według mnie to po prostu jakieś typy nawigacji. Rysunki z Nazca są rysunkami zwierząt i istot ziemskich które były po prostu dla kosmitów oznaczeniem naszej planety.

Nie mieli komputerów zawierających mapę gwiazd dla danego układu (w każdym są inne gwiazdozbiory to ułatwia nawigację) czy coś takiego?

Cytuj:
A raczej z tych wszystkich relacji wynika że wolą pozostawać w ukryciu .

Pierwsza Dyrektywa gwiezdnej floty? W taki razie poco zostawili na ziemi ten cały szmelc?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 12 Maj 2014, 19:15 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
BiGi napisał(a):
Ale po co to wybudowali? Dało to coś egipcjanom? Ot przelecieli tysiące kilometrów żeby sobie wybudować piramide i polecieli. To że we wszechświecie istnieje jakaś inteligentna rasa, jest wysoce prawdopodobne, to że ta rasa nas odwiedziła lub dalej odwiedzała już nie.


A po co by to egipcjanie wybudowali ?? , i czemu by miało im to coś dać zależy w jakim sensie to wyrazić , może oni dostali wskazówki co mogą im dać te budowle. (Ot przelecieli tysiące kilometrów żeby sobie wybudować piramide i polecieli.)To pytanie powala mnie z na kolana :lol: , wystartowali z swojej planety czy czegoś tam , i lecą na ziemie lecą i lecą i lecą , stawiają piramidy itp hehe .Źle to rozumiesz co najwyżej przelatując obok nas postanawiają się zatrzymać , i pokazać kilka trików głupim egipcjanom .Ziemia pewno nie była ich główny celem podróży , ja to raczej widzę w ten sposób. :wink:


MarcinK napisał(a):
Pierwsza Dyrektywa gwiezdnej floty? W taki razie poco zostawili na ziemi ten cały szmelc?


Jaki szmelc :? przecież to ludzkie dzieło czyż nie :wink:


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 12 Maj 2014, 20:08 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013, 10:28
Posty: 91
Gufno napisał(a):
Obiła mi się o uszy teoria, że Ziemia i inne planety (?) są otoczone liniami energetycznymi (czy coś podobnego :) ) i w miejscach ich przecięcia da się pobrać jakiś rodzaj energii. Brzmi to absurdalnie, ale wyjaśniało by np. czemu jest tyle dzieł, prawie niemożliwych do wykonania przez człowieka w danym okresie (np. rysunki z Nazca).

Zapomniałem dodać, że punktami oznaczającymi te przecięcia miałyby być właśnie piramidy etc. :?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 13 Maj 2014, 16:42 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
@up To podobno udowodnione przez setki radiologów i innych różdżkarzy.

Dopóki jacyś kosmici się nie pojawią i nie powiedzą hejo/ahoj to nie uwierzę, a ludzi wierzących w te różne dziwne teorie będę miał za czubków 8)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 13 Maj 2014, 17:06 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
BiGi zdajesz sobie sprawe,że są urządzenia które potrafią mierzyć różne pola energetyczne i w takich miejscach jak priamidy stężenie takiej energii zawsze jest dużo większe. Wystarczy poszukać takich informacji na porządnych stronach a nie na innemedium czy paranormalne.pl...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 13 Maj 2014, 20:01 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
BiGi jesteś wierzący ?? , jak tak to wierzysz w Boga? choć nie przyszedł do ciebie i nie powiedział ci hejo\ahoj ? , jeśli kogoś tym uraziłem to przepraszam ale to porównanie w tej sytuacji jest idealne :angel: .


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 15 Maj 2014, 13:07 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Nevada a czym mierzyli je (pola, energie) wspomniani przeze mnie radiolodzy? Leszczynowymi różdżkami? Przecież o to mi chodziło, skąd twierdzenie że czytuje wspomniane przez ciebie strony, z resztą mi nieznane.

W Boga wierze, nie w obcych którzy nie postrzeżenie na przestrzeni wieków odwiedzają sobie Ziemie ba manipulują ludźmi, zmieniają nas genetycznie, obalają cywilizacje, drugie wznoszą czy co tam jeszcze zostało wymyślone. Obawiam się że dyskusja zemną nie ma większego sensu, co stwierdziło wiele osób, tylko naukowe fakty mogą mnie przekonać.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 15 Maj 2014, 13:51 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Ja nie wiem czym według ciebie mierzyli,wiem tylko że jak można coś zmierzyć i udowodnić to w obliczeniach to jest to fakt,który podważyć może tylko osoba niedoedukowana. I jeżeli faktem jest,że takie pola istnieją to jeśli coś tworzy w miarę spójną całość, ma swoje uzasadnienie w logice i na dodatek jest oparte na szeregu sprawdzalnych faktów to człowiek z otwartą głową nie ma problemów z akceptacją takiego rozumowania,a wiele z tych teorii ,które wyśmiewasz właśnie takie są. No ale jeśli wierzysz w Boga bo tak,a kosmitów ingerujących w nasze życie codzienne nie,bo nie to dyskusja z tobą jest bezcelowa,a co więcej jak dalej będziesz pisał w ten sposób to będą leciały ostrzeżenia.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 15 Maj 2014, 14:25 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Nevada napisał(a):
No ale jeśli wierzysz w Boga bo tak,a kosmitów ingerujących w nasze życie codzienne nie,bo nie to dyskusja z tobą jest bezcelowa.


Podzielam twoją uwagę Nevada, jeśli ktoś obojętnie podchodzi do takich spraw, to taki ktoś może bezpodstawnie krytykować innych co jest nie w porządku ,

A co do oddziaływanie enrgicznego piramid : to badacze francuscy: de Belizal, Chaumery i Morel. Stwierdzili oni, że prócz piramid podobny rodzaj energii emitują także niektóre inne struktury geometryczne i znaki symboliczne. Stąd też ten rodzaj oddziaływania nazwali go promieniowaniem kształtów.Wiele innych eksperymentów wykazało też że kształt piramidy ma, na różny sposób właściwości regeneracyjne, ale nie wiem czy możliwym jest że sam kształt emituje jakąś energie :?.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 15 Maj 2014, 14:45 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Nevada napisał(a):
Ja nie wiem czym według ciebie mierzyli,wiem tylko że jak można coś zmierzyć i udowodnić to w obliczeniach to jest to fakt,który podważyć może tylko osoba niedoedukowana. I jeżeli faktem jest,że takie pola istnieją to jeśli coś tworzy w miarę spójną całość, ma swoje uzasadnienie w logice i na dodatek jest oparte na szeregu sprawdzalnych faktów to człowiek z otwartą głową nie ma problemów z akceptacją takiego rozumowania,a wiele z tych teorii ,które wyśmiewasz właśnie takie są. No ale jeśli wierzysz w Boga bo tak,a kosmitów ingerujących w nasze życie codzienne nie,bo nie to dyskusja z tobą jest bezcelowa,a co więcej jak dalej będziesz pisał w ten sposób to będą leciały ostrzeżenia.


Eh, przecież to napisałem, nie wiem czy nie zrozumiałeś czy źle się wyraziłem ale ja w te linie czy co to dokładnie jest WIERZE ponieważ jest to udowodnione. Ostrzeżenia za co ? za to że się z nim nie zgadzam i nie wierzę w odwiedzających nas kosmitów?
Kryptozoologia jest teraz traktowana bardziej na poważnie, ufologia jeszcze długo nie będzie.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 15 Maj 2014, 15:20 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Najwidoczniej masz racje i nie zrozumiałem cię lub źle sie wyraziłeś,ale teraz pokazujesz swoją ignorancje w temacie,bo nie Linie/sieć energetyczna jest udowodniona a jedynie różne rodzaje pól energii znajdujące się wokół priamid i innych struktur megalitycznych,a te i tak są olewane przez akademię i badać muszą je niezależni badacze co wiąże się z dużym nakładem pieniężnym i polityczno-administracyjnym. Dodam,że właśnie te pola są jedną z podstaw wielu teorii o kosmitach. A ostrzeżenia mogą lecieć za na przykład to zdanie
Cytuj:
Dopóki jacyś kosmici się nie pojawią i nie powiedzą hejo/ahoj to nie uwierzę, a ludzi wierzących w te różne dziwne teorie będę miał za czubków


BiGi tu nie chodzi o to,że nie wierzysz,ale to że wierzysz w inne niepodparte naukowymi faktami rzeczy. Wszystko co dotyczy kosmitów i teorii im poświęconym ma więcej naukowych faktów niż takich faktów,które przemawiają za istnieniem Boga. Więc to twoja sprawa jak to widzisz,ale następnym razem nie pisz w takich wątkach swoich przemyśleń,bo jak widać są one zbędne(dajmy sie wykazać nowo zarejestrowanym znudzonym sceptykom,którzy przyjdą napisać 10 postów pod rząd : nie wierze póki nie zobacze, czubki w to wierzą itp)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 08 Sie 2014, 08:02 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Wiatr odsłonił nowe linie z Nazca

Porywiste wiatry, wiejące w ostatnich tygodniach na słynnym płaskowyżu Nazca w Peru, odsłoniły nowe, nieznane dotąd geoglify. Badacze z pokładu samolotu rozpoznali w nich , ptaka i wielbłąda (na zdjęciach poniżej). Te niezwykłe obrazki, wyryte w ziemi na obszarze prawie 250 kilometrów kwadratowych, od lat spędzają sen z powiek naukowcom.

http://zapodaj.net/f39be232d0c6b.jpg.html

http://zapodaj.net/851764ea71245.png.html


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 08 Sie 2014, 09:13 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Bardzo ciekawa informacja. Nie pasują mi tu jednak dwie rzeczy:
Po pierwsze, jak to możliwe, że geoglify leżące tam od setek lat wiatr odsłania akurat teraz (choć to można keszcze wytłumaczyć).
Po drugie, skąd w Ameryce Południowej miałby wziąść się wizerunek wielbłąda?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 08 Sie 2014, 16:09 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Chudy Pan napisał(a):
Bardzo ciekawa informacja. Nie pasują mi tu jednak dwie rzeczy:
Po pierwsze, jak to możliwe, że geoglify leżące tam od setek lat wiatr odsłania akurat teraz (choć to można keszcze wytłumaczyć).
Po drugie, skąd w Ameryce Południowej miałby wziąść się wizerunek wielbłąda?


Wziąć, Chudy Panie, wziąć. Błagam o używanie spellchecka. Z naciskiem błagam.
Oraz tak, wielbłąd trzygarbny z głową kosa. Jasne i oczywiste. To jest raczej kawałek jakiegoś większego geoglifu, który się ciągnie dalej grzbierem wzgórza, a nie na zboczu, w każdym razie dopóki toto nie zostanie odsłonięte w całości, nie wiadomo co przedstawia i cześć.

W tym, że wiatr odsłonił je teraz nie widzę nic szczególnego. To jest pustynia, wiatr tam przegania piasek z miejsca na miejsce cały czas, tym razem przegonił akurat z tego kawałka gdzie były geoglify. Gdzież tu sensacja?


EDIT: A ostatnie wielbłądy amerykańskie, Camelops hesternus, wyginęły sobie w tym samym okresie co amerykańskie koniowate, czyli jakieś cirka ebałt jedenaście tysięcy lat temu. Po przybyciu ludzi na te tereny, a zatem pamięć o nich mogła się przechować w legendach. Zważywszy dodatkowo na to, że Nazca jest rejonem wyjątkowo niegościnnym dla ludzi i osadnicy się tam nie pchali stadami, wielbłądy akurat tam miały prawo przetrwać dłużej niż gdzie indziej.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 11 Sie 2014, 21:52 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Mówiąc o wietrze, chodziło mi o to, że wiatr wieje na pustyni właściwie stale, a nad Nazca latają teraz samoloty bardzo często, o satelitach nie wspomnę. Czemu więc wiatr nagle odsłania ten fragment pustyni? Czemu jak dotąd nikt nie zauważył, ale dobrze. Niech Ci będzie, że to nrmalne.
Proszę również o dokładniejszą weryfikację i analizę informacji. Wielbłądy amerykański faktycznie żyły w Ameryce, ale w Ameryce PÓŁNOCNEJ. Ponadto wielbłądy te miał tylko jeden i to niewielki garb.
Poza tym to co uznałaś z a pierwszy garb wydaje mi się raczej czymś w rodaju ogona. Wobec tego być może domniemany wielbłąd jest przedstawieniem jakiegoś gatunku ptaka nielotnego.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Tajemnicze Rysunki z Nazca
PostWysłany: 12 Sie 2014, 01:05 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Chudy Pan napisał(a):
Mówiąc o wietrze, chodziło mi o to, że wiatr wieje na pustyni właściwie stale, a nad Nazca latają teraz samoloty bardzo często, o satelitach nie wspomnę. Czemu więc wiatr nagle odsłania ten fragment pustyni?


Bo wieje we właściwym kierunku. I tyle.

Cytuj:
Czemu jak dotąd nikt nie zauważył, ale dobrze. Niech Ci będzie, że to nrmalne.


Bo dopóki wiatr nie odsłoni większego kawałka raczej trudno dostrzec, że to rysunki.

Cytuj:
Proszę również o dokładniejszą weryfikację i analizę informacji. Wielbłądy amerykański faktycznie żyły w Ameryce, ale w Ameryce PÓŁNOCNEJ. Ponadto wielbłądy te miał tylko jeden i to niewielki garb.


Owszem, w poprzednim poście za to zapomniałam napisać, że gatunki wielbłądowatych przecież żyją w Ameryce Południowej po dziś dzień. Lamy, alpaki, wigunie i guanako przecież. Jesli ten maziaj pustynny to stworzenie o sylwetce wielbłąda (w co wątpię), może to być na przykład przedstawienie wymarłego gatunku lamy, czy innego wigunia.

Poza tym to co uznałaś z a pierwszy garb wydaje mi się raczej czymś w rodaju ogona. Wobec tego być może domniemany wielbłąd jest przedstawieniem jakiegoś gatunku ptaka nielotnego.[/quote]


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 112 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group