Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:31

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pogromcy prądu
PostWysłany: 19 Gru 2010, 20:55 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Cze 2009, 13:29
Posty: 81
Miejscowość: Toruń
W tym temacie mozecie zamieszczac wasze przygody z proadem...tak!, z a jakze niebezpieczna energia, potrafiaca z czlowieka zrobic omlet. Sam mialem niejedna przygode z ta energia, a to choinka, a to lampka nocna, a kiedy indziej akumulator. A co Was spotkalo?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pogromcy prądu
PostWysłany: 19 Gru 2010, 23:55 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
Widziałem nie raz i nie dwa, efekty zwarcia elektrycznego w domach. Niestety bardzo często kończy się to pożarem. Jeśli chodzi o moje przygody, to raz zapalił mi się przewód elektryczny (chyba od podgrzewacza wody, nie pamiętam), raz stopił się przedłużacz made in ChRL, spalił mi się kolorofon jak go próbowałem naprawić, no i jak ostatnio podpiąłem kable rozruchowe do akumulatora to zaczęło spawać, okazało się, że były przełamane^^
Jak byłem mały to się lubiłem bawić prądnicą ze starego telefonu (na korbkę) wtedy 1 raz poczułem kopnięcie prądem. Połaskotało mnie też jak ściągnąłem obudowę z kompa, okazało się, że było przebicie i obudowa była pod napięciem Oo. Poczytałem, że to się często zdarza, warto czasami sprawdzić probówką, czy pod obudową nie ma prądu;]


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pogromcy prądu
PostWysłany: 20 Gru 2010, 06:56 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2010, 08:13
Posty: 10
jak ja dotknę obudowy od kompa to trochę prąd kopie


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pogromcy prądu
PostWysłany: 20 Gru 2010, 23:21 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 17 Cze 2008, 13:23
Posty: 40
Polecam dotknąć jedną ręką włączonego kompa a drug jednocześnie kaloryfera (uziemienie).
Kopnąć nie kopnie , ale prąd poczujecie.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pogromcy prądu
PostWysłany: 21 Gru 2010, 19:27 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2009, 19:02
Posty: 266
Miejscowość: Bielsko-Biała
Jak czujesz mrowienie po zdjęciu obudowy, to zalecam sprawdzenie napięcia probówką (wystarczy dotknąć probówką w niemalowany element obudowy i dotknąć palcem z drugiej strony probówki) jeżeli się zaświeci, proponuje dociśnięcie wszystkich wtyczek (głównie związanych z zasilaniem), a jeśli to nie pomoże to podociskać karty w gniazdach na płycie głównej. Jeśli to też nie pomoże, to pewnie jest przebicie na zasilaczu, co w skrajnych przypadkach może skończyć się spaleniem kompa, a na codzień skutecznie go spowalnia.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pogromcy prądu
PostWysłany: 25 Gru 2010, 15:48 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2010, 14:52
Posty: 156
Kilka lat temu (byłem troche przygłupi ;) ) rozciołem kawałek kabla z 2 stron, jedną stronę przymocowałem do małego silniczka, do którego przykleiłem na magika wiatraczek, gdy magik był jeszcze mokry drugą stronę kabla wsadziłem do prądu, i...
silniczek wybuchł a wiatraczek przeleciał z 5 metrów przez krytarz i wpadł do innego pokoju.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Pogromcy prądu
PostWysłany: 25 Gru 2010, 16:47 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Ja kiedyś na korytarzu obok sali gimnastycznej, złączyłem dwa wystające z dziury po gniazdku kabale. Prąd mnie nie kopnął ale był niezły błysk i kable się stopiły ze sobą

_________________
Image


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group