Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 14:56

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: "Zbyt czesto odswiezasz strone"
PostWysłany: 03 Lip 2012, 17:51 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Jak zapewne zauważyliście, czasami przy zbyt szybkim odświeżaniu strony czy przechodzeniu między podstronami wyskakuje taki komunikat:

Cytuj:
Zbyt czesto odswiezasz strone. Odczekaj pare sekund i sprobuj ponownie.
Wprowadzenie zabezpieczenia przed floodowaniem bylo konieczne ze wzgledu na coraz czestsze ataki na nasz serwer.


Właściwie wszystko on wyjaśnia.

Zwykle interwał antyfloodowy (czyli okres czekania między kolejnymi odświeżeniami strony) wynosi od 1 do 2 sekund. Niestety, ponieważ ktoś dziś próbuje nam zajechać serwer (użycie procesora nie spada poniżej 30%, mało tego, cały czas rośnie), musiałem ten interwał zwiększyć, stąd komunikat może wyskakiwać dużo częściej niż zwykle.

W momencie gdy uda mi się pozbyć "zajeżdżacza", interwał zostanie przywrócony do 1-2 sekund.

Dziwnym trafem dzisiejszy skok obciążenia nastąpił krótko po emisji jednej z audycji na antenie radia Tok FM, w której gość, pan Marcin Mizera z NPN-u, dukał trzy po trzy na tematy ufologiczne z okazji Światowego Dnia UFO (na litość boską, po co ktoś wymyśla takie święta?). Ponieważ kilkukrotnie sam sobie zaprzeczył i opowiadał bzdury, uznałem za konieczne dodzwonić się do studia i pewne rzeczy sprostować (aczkolwiek z powodu małej ilości czasu nie wszystkie się udało, niestety).

Nie jestem co prawda w stanie stwierdzić na 100%, kto się na nas uwziął, jednak dziwny zbieg czasowy pozwala snuć pewne podejrzenia, że za skok obciążenia odpowiedzialny jest ktoś z NPN-u. Podobne rzeczy działy się w marcu po nagłośnieniu przeze mnie i kilka innych osób przewinień szefa tego projektu, wówczas również obciążenie naszego serwera drastycznie podskoczyło.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "Zbyt czesto odswiezasz strone"
PostWysłany: 10 Lip 2012, 16:30 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Wrz 2010, 14:48
Posty: 267
Myślę,że można to sprawdzić umieszczając jakąś kąśliwą uwage w internecie czy zgłosić "gdzie trzeba" i zobaczyć czy przeciążenia będą jakieś poważniejsze, jeśli tak warto to zgłosić.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: "Zbyt czesto odswiezasz strone"
PostWysłany: 10 Lip 2012, 19:33 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2010, 11:50
Posty: 61
Miejscowość: Katowice
Ja myślę że jednak nie ma co zgłaszać skoro nie jest się na 100% pewnym kto to gdyż może to tylko pogorszyć i tak już złą sytuację.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group