Kryptozoologia
 
Obecny czas: 20 Kwi 2024, 04:38

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jak korzystać z KryptoZoo? - poradnik dla początkujących
PostWysłany: 23 Gru 2009, 07:54 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Niniejszym zaprezentuję szanownemu państwu jakiego rodzaju posty są tutaj uważane za spam i będą bezapelacyjnie kasowane, a użytkownik zarobi ostrzeżenie, potem dwa, a potem bana. Temat w szczególności dotyczy panów o nickach Wilk, misio i rysiek wielki.

1. "Myślę, że..."

Gówno kogo obchodzi co sobie myślisz. Fakty, fakty, fakty. Jak lubisz wygłaszać nic nie warte teorie z kosmosu to zrobisz karierę w komentarzach na stronie Fundacji Nautilus.

2. "Czytałem kiedyś w Internecie..."

Gówno kogo obchodzi co sobie czytałeś. Źródło - albo informacja jest nic nie warta. (A podane źródło, np. link, książka, też będzie zweryfikowane, nie martw się...)

3. "A twoja stara...."

Jak temat jest o Nessie, to o Nessie. NIE o Morgawrze, Mokele-mbembe, Srogopogo, twojej starej i jakiejkolwiek innej kryptydzie, o ile nie wiąże się ona nierozerwalnie z tematem poprzez np. lokalizację (to się tyczy raczej wyłącznie hominidów - często jeden i ten sam dostaje po 20 nazw).

4. "LOL", "dzięki" i inne jedno/dwusłowne posty

Zabronione. I koniec tematu.



XVII. Do wszystkich zainteresowanych (a raczej - głównie do paru ostatnich sensownych użytkowników, którzy siedzą na forum chyba tylko przez sentyment [Pawel, Tryk, Ariena] i jednego nowego sensownego nabytku [Drego]): przyszłość KryptoZoo i forum

Zostanie poddana dyskusji w gronie redakcyjnym (które uszczupliło się na przestrzeni lat do zatrważającej liczby dwóch członków i jednego satelity), jak tylko Ivellios da znaki życia. Nie ma co się oszukiwać - artów jest mniej niż kiedykolwiek, newsów prawie w ogóle, zapał opadł, innowacji żadnych i forum upada. Co ciekawe, mamy coraz więcej odwiedzin na stronie i kontaktów zagraniczno-prywatno-branżowych. Podsumowując: nic nie wiadomo, się zobaczy.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Jak korzystać z KryptoZoo? - poradnik dla początkujących
PostWysłany: 23 Gru 2009, 22:54 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
Co do kontaktów. Są to jakieś konkretne propozycje? Bo jak tak to jest jakaś szansa.
Inicjatywa dobra, jednak (pamiętając po sobie) nowi userzy raczej tego nie przeczytają. Trzeba by było to w jakimś widocznym miejscu umieścić i zaakcentować "czytaj bo wpier#$%" [żart oczywiście].


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Jak korzystać z KryptoZoo? - poradnik dla początkujących
PostWysłany: 23 Gru 2009, 23:55 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Tryk napisał(a):
Co do kontaktów. Są to jakieś konkretne propozycje? Bo jak tak to jest jakaś szansa.

Chodziło mi o kontakty z ludźmi z zagranicy, którzy bezpośrednio/pośrednio interesują się kryptozoologią lub działają w tej branży i dysponują informacjami, których praktycznie nigdzie nie da się znaleźć (czyli wieści z prywatnych dochodzeń, vide Wojciech Bobilewicz, Mirek Fišmeister itp.).

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Jak korzystać z KryptoZoo? - poradnik dla początkujących
PostWysłany: 24 Gru 2009, 00:22 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
A, w ten sposób. Ale i tak ciekawie, zawsze się przyda coś takiego, podniesie to trochę rangę. Może jakaś reklama serwisu? Ale z drugiej strony, jeśli by nie wypaliło to szkoda funduszy na garstkę użytkowników...
Jakieś rozszerzenie tematyki strony? Znalazło by się kilkoro ludzi, którzy mają pojęcie o tym i owym. Coś w stylu zakładek, np. Paleontologia itp. Tylko funkcjonowanie zależało by od chęci tych, którzy to przygotowują, także nie wiem. Rozumiecie - jakieś odnośniki na podstrony o tematyce takiej i takiej + podobnie jak na głównej galeria z danej dziedziny i newsy. Ale czy to byłoby opłacalne - nie wiem, ale mało prawdopodobne.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Jak korzystać z KryptoZoo? - poradnik dla początkujących
PostWysłany: 24 Gru 2009, 07:50 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Wiesz, Tryk, takie kontakty to jednak nie byle co, bo ostatnio dostaliśmy propozycję uczestniczenia/finansowania-patronowania w wyprawie na Wyspy Salomona w "poszukiwaniu" tamtejszych hominidów, bo wódz miejscowej ludności podaje zadziwiająco dokładne opisy i wręcz stałe pory dnia, o których pojawiają się np. przy wodopojach - do tego stopnia dokładne, że nasz kontakt twierdzi, jakoby wystarczyło "pójść i zbierać żniwa"...
Uprzedzając pytania - nie, ja się nie wybieram. A Ivellios - ne wiem, gdzieś go wcięło chwilowo.

Tryk napisał(a):
Ale z drugiej strony, jeśli by nie wypaliło to szkoda funduszy na garstkę użytkowników...

Chybga nie zrozumiałeś - to FORUM podupada, nie STRONA. Paradoxalnie strona ma coraz więcej odwiedzin. Tylko forum nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem, dlatego IMO powinno się je zamknąć, zmniejszyć albo jakoś zreformować.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Jak korzystać z KryptoZoo? - poradnik dla początkujących
PostWysłany: 24 Gru 2009, 19:18 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
Znaczy chodziło mi o rozbudowę jakąś forum jednak nie wyraziłem się zbyt jasno - padnięty wczoraj byłem, akcje przedświąteczne :P

Co do pierwszej sprawy, hmm no to ciekawa sprawa, tylko kto by mógł skorzystać, skoro się nikt nie wybiera.
Wesołych przy okazji!


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Jak korzystać z KryptoZoo? - poradnik dla początkujących
PostWysłany: 24 Gru 2009, 21:35 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Tryk napisał(a):
Co do pierwszej sprawy, hmm no to ciekawa sprawa, tylko kto by mógł skorzystać, skoro się nikt nie wybiera.

Wybiera się wybiera... kontakt naszego kontaktu... Jakiś amerykanin.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Jak korzystać z KryptoZoo? - poradnik dla początkujących
PostWysłany: 25 Gru 2009, 01:32 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
chodziło mi o naszą ekipę :P


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Jak korzystać z KryptoZoo? - poradnik dla początkujących
PostWysłany: 27 Gru 2009, 21:35 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Co do wyprawy to ja się niestety równiez nie wybieram. Ale możemy przecież objąć nad tą wyprawą patronat medialny. ;)

Co do newsów, zapału itd - mam taką propozycję, aby stworzyć na forum jakiś dział czy temat, w którym użytkownicy zapodawaliby linki do znalezionych przez siebie w Internecie newsów o tematyce kryptozoologicznej. Może by to trochę ożywiło forum i spowodowało większe zaangażowanie użytkowników? Użytkownik, zapodając linkia, mógłby w kilku słowach napisać, o co chodzi w linkowanym tekście.

Możnaby tez stworzyć zbiorcze tematy z newsami o wszelakich bigfootach, nessich, chupacabrach i inkszych.

Jeszcze w kwestii artykułów - na forum Paranormalium uaktywnił się ostatnio Kryptozoolog (u nas zarejestrowany jako "Kryptozoolog Paranormalium"), pisząc arty o kryptozoologii. Może by go zaprosić do stałej współpracy z KryptoZoo?

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Jak korzystać z KryptoZoo? - poradnik dla początkujących
PostWysłany: 27 Gru 2009, 21:57 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Ivellios napisał(a):
Jeszcze w kwestii artykułów - na forum Paranormalium uaktywnił się ostatnio Kryptozoolog (u nas zarejestrowany jako "Kryptozoolog Paranormalium"), pisząc arty o kryptozoologii. Może by go zaprosić do stałej współpracy z KryptoZoo?

Świetny pomysł. Im strona częściej aktualizowana, tym lepiej.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Jak korzystać z KryptoZoo? - poradnik dla początkujących
PostWysłany: 28 Gru 2009, 10:14 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Odnośnie Kryptozoologa, moje zdanie się zbytnio nie liczy, ale jestem jak najbardziej za. Im więcej artykułów nowych, tym lepiej.

_________________
Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Jak korzystać z KryptoZoo? - poradnik dla początkujących
PostWysłany: 28 Gru 2009, 17:01 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Arnubis napisał(a):
Odnośnie Kryptozoologa, moje zdanie się zbytnio nie liczy,

Wszystko, co nie jest spamem, się liczy.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group