Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 10:15

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 18 Wrz 2006, 13:38 
"Kiedrzu" napisał(a):
http://ksiegarnia.nieznan...4&reviews_id=23
Ciekawa książka...po polsku !


Kiedrzu, dobrze że o tym napisałeś - kupuję! A propos, ma ktoś ten tytuł?

Ivellios - myślę, ze to dobry pomysł.


  
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 18 Wrz 2006, 17:30 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
"Kiedrzu" napisał(a):
http://ksiegarnia.nieznany.pl/index.php?main_page=product_reviews_info&products_id=444&reviews_id=23
Ciekawa książka...po polsku !


Jest już moja: zamówiłem

[size=9px][ Dodano: 2006-09-18, 19:34 ][/size]
"Kiedrzu" napisał(a):
http://www.hancockhouse.com/products/shaexi.htm
Całkiem fajna książka która pojawiła się zagranicą...
Nie powiem...chciałbym mieć ten tytuł.


Ej kiedrzu, nie musisz kupywać: gdzieś widziałem tą książkę w formie internetowego e-booka, ale nie wiem czy całą czy tylko kilkanaście stron- jeśli chcesz mogę znaleść, była to chba jakaś niemiecka badź angielska strona kryptozoologiczna !!!!!!

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 18 Wrz 2006, 17:34 
Mi coś nie przychodzi prośba o potwierdzenie zamówienia - do ciebie już przyszła Caniche?


  
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 18 Wrz 2006, 17:59 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Caniche byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu tych "kilkunastu stron".
I jeszcze jedno, tą książke którą podałem, kilka postów wyżej widziałem, u siebie w mieście, najpierw troche pooolukam za nią, a wrazie braku tej ksiązki zamówie, przez internet.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 18 Wrz 2006, 18:05 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
"Domimen" napisał(a):
Mi coś nie przychodzi prośba o potwierdzenie zamówienia - do ciebie już przyszła Caniche?


Mi też nie, ale nie ma co się stresować napewno jeśli dobrze zamówiłeś przyjdzie potwierdzenie........

[size=9px][ Dodano: 2006-09-18, 20:06 ][/size]
"Kiedrzu" napisał(a):
Caniche byłbym wdzięczny za pomoc w znalezieniu tych "kilkunastu stron".


Zobaczę co da się zrobić, może na jutro będzie....

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 18 Wrz 2006, 18:09 
Cytuj:
Mi też nie, ale nie ma co się stresować napewno jeśli dobrze zamówiłeś przyjdzie potwierdzenie........


Wiem, tylko że jestem przywyczajony, że prośba o potwierdzenie przychodzi automatycznie po złozeniu go.


  
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 19 Wrz 2006, 12:16 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Tu jest napisany spis treści i ogólne informacje na temat "The shadows of Existence". Książka napisana podobnie jak "Na tropach nieznanych zwierząt" pokazuje ona że różnica między zoologią a kryptozoolgią jest bardzo cienka, ale jakby niemożliwa dla dzisiejszego człowieka do przekroczenia. książka mówi że zoologia i kryptozoologia to jedno a zarazem całkiem coś innego: oprócz przedstawienia kryptyd jest tam rónież naukowa debata nad prawdziwością kryptozoologii.
http://www.cryptozoology.com/books/book_show.php?id=76

szukam tego e-booka......

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 22 Wrz 2006, 19:11 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Tu jest fragment:
http://www.mattwriter.com/excerpts/soe.htm

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 22 Wrz 2006, 19:58 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
"Ivellios" napisał(a):


Coś o istnieniu wilków japońskich......

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 15 Gru 2006, 18:23 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/top-cz-bks-06
Lista kryptozoologicznych książkowych hitów na 2006 rok. :wink:

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 15 Gru 2006, 19:25 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Każda z tych książek jest mile u mnie widziana w mojej krypto kolekcjii ;).

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 15 Gru 2006, 20:00 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
A ja zamierzam wylooksać film o Sasquachu i tą książkę o Yowie.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 31 Gru 2006, 16:30 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
A oto, co będzie można poczytać w nadchodzącym roku.

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 09 Lut 2007, 23:05 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 09 Lut 2007, 21:51
Posty: 24
Autorami wspominanej książki "Poczet potworów letnich" są Leszek Kleczkowski i Sławomir Pikuła, wydana przez KAW w 1985. Format kieszonkowy. Składa się z czterech działów: Nessie itp., hominidy, kryptydy morskie, mamuty. Trochę rysunków i fotografii, w tym kadr z filmu Patersona. Jest dobrym uzupełnieniem do książki Heuvelmansa "na tropie nieznanych zwierząt" bo zawiera dużo informacji z ówczesnego ZSRR.

Wzmianki o kryptydach są w ksiązce Ady Wińczy - nie pamiętam tytułu, chyba coś w stylu "opowieści ze swiata zwierząt". Wydane w późnym PRL. Autorka była polską emigrantką prowadziła zawodowo safari w Kenii. Są wzmianki o Niedźwiedziu z Nandi i jakimś nieznanym drapieżniku kotowatym, autorka sama miała widzieć oba.

W kategorii "fikcja literacka dla młodzieży" mamy ns. pozycje:
- "W pustyni i w puszczy" Sienkiewicza (wobo)
- Jeden z ostatnich tomów "sagi traperskiej" Wiesława Wernica a mianowicie "Sierżant konnej policji" jeden z rozdziałów poświęcony jest krwiożerczej kryptydzie z Kanady (coś pomiędzy Sasquatchem a niedźwiedziem).


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 09 Lut 2007, 23:42 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2007, 00:27
Posty: 219
Miejscowość: dokad
Wobo to mogl byc najzwyczajniejszy lampart... To juz raczej slonie wodne.

A ja mam pytanie. Dawno, dawno temu ktos mi pozyczyl na jeden dzien ksiazke. Z ta osoba nie mam juz kontaktu, autora ani tytulu ksiazki nie pomne, a bardzo mi na niej zalezy. Sprobuje ja opisac, moze ktos skojarzy?
Ksiazka byla o ogolnie zjawiskach paranormalnych, rzeczach nadprzyrodzonych i wszelakich tajemnicach. Raczej album, duzo zdjec i obrazkow, tekstu stosunkowo malo, raczej w formie krotkich artykulow. Na stronie bylo o od dwoch do trzech rzeczy (w formie trzech tabelek tekst+zwykle ilustracja). Format nieco wiekszy niz A4, lakierowana oprawa i sztywne strony, pewnie z 200 stron.
Wiem, ze to raczej niewiele, ale moze ktos ma cos takiego i by skojarzyl... Bylabym bardzo wdzieczna.

_________________
quot;Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało."


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 10 Lut 2007, 07:06 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Z opisu, chyba kojarze książke.....to będzie chyba "Księga największych tajemnic na ziemi"...to nie jest 100% tytuł tej książki, ale nazwa podobnie brzmi.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 10 Lut 2007, 11:44 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 31 Maj 2006, 19:38
Posty: 269
Miejscowość: Opole
Może "Tajemnicze zjawiska na planecie Ziemia" Karla Shukera?


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 10 Lut 2007, 17:46 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2007, 00:27
Posty: 219
Miejscowość: dokad
Tak patrzac po okladkach to chyba nie... :/ Kurcze, no. Moj problem polega na tym, ze jak w swoich lapkach mialam te ksiazke to lat mialam dziesiec, bylam glupim dzieckiem, kilka nocy spac potem nie moglam, a cos takiego jak zapisanie jakichkolwiek informacji oczywiscie mi do glowy nie przyszlo :/
W kazdym razie dzieki za sugestie, to albo moze byc trop, albo odkrycie czegos fajnego do czytania ;)

Edit: Na okladce, o ile dobrze pamietam, bylo tez cos w formie tableki a w tabelce mnostwo zdjec roznych dziwnych rzeczy. Ale to moglo mi sie zatrzec, niestety.
Pamietam, ze byly wydzielone dzialy i na przyklad bylo duzo o placzacych i krwawiacych figurach swietych. Byl tez bardzo obszerny artykul o Trojkacie Bermudzkim... A, i byl ten obrazek chupacabry, jak siedzi na drzewie, wyglada jak sowa i cos przezuwa.
Tak, wiem, poszlaki sa wrecz niesamowite :mrgreen:

_________________
quot;Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało."


Ostatnio edytowany przez Pirania, 10 Lut 2007, 17:49, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 10 Lut 2007, 18:26 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
A może to ta książka, choć raczej nie:
http://www.wydawnictwomak.pl/ksiazki/v30.php

Z twojego opisu owej książki, wydaje mi się, że czytałem tą książke, pasuje ona twojemu opisowi, ale tytułu nie moge sobie przypomnieć.
Czy na okładce nie było może jakiegoś plezjozaura lub krakena, czyli kałamarnicy olbrzmiej ??

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 10 Lut 2007, 18:42 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2007, 00:27
Posty: 219
Miejscowość: dokad
Mogl byc, moglo go nie byc... Tlo bylo chyba granatowe, wiec Larousse odpada.

_________________
quot;Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało."


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 10 Lut 2007, 18:45 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Powiadasz, że tło owej ksiażki było granatowa...hmmm...to raczej jest ta książka o której wspominałem.
Problem w tym, że nazwy owej ksiązki nie pamiętam.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 10 Lut 2007, 19:26 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2007, 00:27
Posty: 219
Miejscowość: dokad
Jakbys kiedys sobie przypomnial... To bede wdzieczna ;)

_________________
quot;Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało."


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 16 Lut 2007, 11:16 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 09 Lut 2007, 21:51
Posty: 24
"Pirania" napisał(a):
Wobo to mogl byc najzwyczajniejszy lampart... To juz raczej slonie wodne.


Wobo to raczej po prostu wytwór wyobraźni Sienkiewicza. Po prostu dla ubarwienia powieści i pokazania, że Afryka wciąż ma swoje tajemnice (przecież pisał na początku XX w. - Kongo wciąż było "Jądrem Ciemności") wymyślił sobie drapieżnika owszem podobnego do lamparta, tylko że większego i silniejszego.

* * *

A skoro mowa o książkach, przypomniałem sobie jeszcze jedną i to chyba najważniejszą. Otóż wydaje mi się, że najpoważniejszą polską książką zahaczającą o kryptozoologię jest Marcina Ryszkiewicza „Mieszkańcy światów alternatywnych czyli historia naturalna rozumu”, wyd. Wiedza Powszechna, Warszawa 1987. Jest to książka z tezą iż „w historii życia na Ziemi było wiele grup zwierzęcych z których narodzić się mogła istota myśląca”. Autor rozważa m.in. możliwość wyłonienia się inteligentnych gatunków z dinozaurów („dinozauroid”), ptaków, torbaczy, lemurów i małp szerokonosych. Zahacza o Bigfoota, amerantropoida de Loysa oraz madagaskarskiego megaladapisa i hadropiteka.
Ze względu na rozległość poruszanych zagadnień i głębokość ujęcia tematu, powinna to być moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla każdego kto interesuje się kryptozoologią.


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 16 Lut 2007, 14:10 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
"Noc Szakala" napisał(a):
Ze względu na rozległość poruszanych zagadnień i głębokość ujęcia tematu, powinna to być moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla każdego kto interesuje się kryptozoologią.

Ciekawe....wiesz jak zdobyć tą książkę??!!!

Przykłady które podałeś np. ten czepiak Loy'sa o którym było tyle szumu według colemana był zwykłym Czepiakiem czarnym. Wydaje mi się jednak prawdopodobne że gdzieś w Ameryce południowej wskutek radiacji adaptacyjnej prymitywnych małp szerokonosych mógł wyodrębnic się jakiś gatunek małpy na najwyższym sczeblu ewolucyjnym. Coś tak jak np. człowiek. Naukowcy dowiedli że rodzaj Homo...powstał gdy na ziemi panowało duże promieniowanie. być może w tym samym czasie gdzieś w Ameryce południowej powstał konwegętnie inny ssak, inteligętna małpa szerokonosa..wyodrębniona np. z kapucynek, czepiaków bądź sajmiri. Jeśli by taka powstała to hooho, może jej poziom inteligecji mógłby być wyższy od Homo sapiens(ale nie napewno.)

To nie znaczy że nie znmy zwierzęt będącyh na szczycie rozwoju inteligęcji ewolucyjnej w swojej grupie.
A są nimi: wśród waleni zębowych np. delfiny czy wszystkie delfinowate, w rodzinie psowatych wilki lub cały rodzaj Canis(albo szerzej-plemię Canini), czy w rodzinie krukowatych, Corvus corax itd.
Dobra, koniec offtopu.

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 16 Lut 2007, 22:22, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 16 Lut 2007, 21:29 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 09 Lut 2007, 21:51
Posty: 24
"Caniche" napisał(a):
Ciekawe....wiesz jak zdobyć tą książkę??!!!


Biblioteki publiczne - w większych (w miastach wojewódzkich) powinna być, nakład wynosił 19700+300 egz. , biblioteki uczelni wyższych itd. Poza tym można kupić na allegro i w antykwariatach internetowych.


"Caniche" napisał(a):

Przykłady które podałeś np. ten czepiak Loy'sa o którym było tyle szumu według colemana był zwykłym Czepiakiem czarnym.


Ksiązka jest z 1987, poza tym on nie twierdził że małpa ze zdjęcia jest na pewno hominidem,
Tylko spekulował luźno na ten temat. Ogólnie szkoda - bo amerantropoid był jednym ze sztandarów kryptozoologii, nawet Heuvelmans pisał że zdjęcie de Loysa to "jedyna fotografia nieznanego zwierzęcia która na pewno nie jest sfałszowana".


"Caniche" napisał(a):

Wydaje mi się jednak prawdopodobne że gdzieś w Ameryce południowej wskutek radiacji adaptacyjnej prymitywnych małp szerokonosych mógł wyodrębnic się jakiś gatunek małpy na najwyższym sczeblu ewolucyjnym. Coś tak jak np. człowiek. Naukowcy dowiedli że rodzaj Homo...powstał gdy na ziemi panowało duże promieniowanie. być może w tym samym czasie gdzieś w Ameryce południowej powstał konwegętnie inny ssak, inteligętna małpa szerokonosa..wyodrębniona np. z kapucynek, czepiaków bądź sajmiri. Jeśli by taka powstała to hooho, może jej poziom inteligecji mógłby być wyższy od Homo sapiens(ale nie napewno.)


A znasz historię "odkryć" profesora Amegino?

"Caniche" napisał(a):

To nie znaczy że nie znmy zwierzęt będącyh na szczycie rozwoju inteligęcji ewolucyjnej w swojej grupie. A są nimi: wśród waleni zębowych np. delfiny czy wszystkie delfinowate, w rodzinie psowatych wilki lub cały rodzaj Canis(albo szerzej-szczep Canini), czy w rodzinie krukowatych, Corvus corax itd. Dobra, koniec offtopu.


O tym właśnie jest książka Ryszkiewicza. O krukowatych też wspomina.


Ostatnio edytowany przez Noc Szakala, 16 Lut 2007, 21:30, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 26 Kwi 2007, 07:09 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 10 Kwi 2007, 07:20
Posty: 62
Miejscowość: ROGOŹNO WLKP
Ja wiem tylko, że jest taka prenumerata ale książka że jest o wszyskim np Zwierzęta, machiny i takie tak i chyba był jeden numer o zjawiskach paranormalnych i w tym kryptozoologii, bo widziałem w księgarni a to była książka "co i jak" ale tam było chyba o tym pisano sceptycnie, że dzieci nie mają wierzyć w duchy i tsakie tam :/

_________________
CZEŚC :) Jestem P@tryk :). Bardzo interesuję się krypozoologią oraz duchami, magią i kosmitami :) Jeśli nie zostanę Weterynarzem to będę Kryptozoologiem :):). Acha i dla niektórych, którzy myślą, że mam dyskgrafie ( wiem co to ) - nie mam jej poprostu jestem dość nowy i jak każdy zadaję dużo pytań :).


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 26 Kwi 2007, 16:39 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
"P@TROL :)" napisał(a):
ale tam było chyba o tym pisano sceptycnie, że dzieci nie mają wierzyć w duchy i tsakie tam :/


Uważasz, że to źle?
Naprawdę myślisz, że kryptozoologia powinna opierać się na bezgranicznej wierze we wszystkie kryptydy, w dodatku im kryptyda bardziej fantastyczna i demoniczna, tym lepsza??

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 01 Maj 2007, 06:34 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Kryptozoologia powinna opierać się na przekonaniu, że istnieje każda z kryptyd, której istnienie nie zostało naukowo zdementowane.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 01 Maj 2007, 12:02 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
"Chupas" napisał(a):
Kryptozoologia powinna opierać się na przekonaniu, że istnieje każda z kryptyd, której istnienie nie zostało naukowo zdementowane.

E...? Co Ty wygadujesz? Wg mnie kryptozoologia nie powinna opierać się na żadnym przekonaniu, tylko badać i sprawdzać co jest do zbadania i sprawdzenia.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Książki
PostWysłany: 01 Maj 2007, 12:20 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Dokładnie to miałem na myśli... Badamy dopóki nie odkryjemy czy dane stworzenie istnieje lub nie.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 91 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group