Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 08:58

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 03 Maj 2007, 07:04 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 10 Kwi 2007, 07:20
Posty: 62
Miejscowość: ROGOŹNO WLKP
Właśnie Kryptozoologia  opiera sie na zeznaniach naocznych świadków, i przekazach ustnych.

_________________
CZEŚC :) Jestem P@tryk :). Bardzo interesuję się krypozoologią oraz duchami, magią i kosmitami :) Jeśli nie zostanę Weterynarzem to będę Kryptozoologiem :):). Acha i dla niektórych, którzy myślą, że mam dyskgrafie ( wiem co to ) - nie mam jej poprostu jestem dość nowy i jak każdy zadaję dużo pytań :).


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 11 Maj 2007, 20:13 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Chupas: Od kiedy to w nauce (a chyba wszyscy chcemy aby kryptozoologię uznać za naukę) należy udowadniać czegoś brak. Brak dowodu nie jest dowodem braku. ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 11 Maj 2007, 20:33 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Wylookane w sieci...a dokładniej to na cryptomundo....
Lista książek o tematyce kryptozoologicznej(jest tam też kilka książek o drakulexach i innych badziewiach)....
Oczywiście lista ta nie jest całkowicie kompletna....a lista ta dotyczy książek, które można kupić...wyprzedaż w USA bodajże, czy cuś....

http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-ne ... us-cz-bks/

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 12 Maj 2007, 11:15 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
dopler napisał(a):
Chupas: Od kiedy to w nauce (a chyba wszyscy chcemy aby kryptozoologię uznać za naukę) należy udowadniać czegoś brak. Brak dowodu nie jest dowodem braku. ;)

A jeżeli kryptozoolog bada jakąś "kryptydę" i odkrywa, że wszelkie relacje o spotkaniach z nią są mistyfikacjami, wszystkie zdjęcia są sfabrykowane itp., to znaczy że nie działa już jako kryptozoolog?

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 12 Maj 2007, 17:40 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2007, 08:15
Posty: 24
nikifoor napisał(a):
dopler napisał(a):
Chupas: Od kiedy to w nauce (a chyba wszyscy chcemy aby kryptozoologię uznać za naukę) należy udowadniać czegoś brak. Brak dowodu nie jest dowodem braku. ;)

A jeżeli kryptozoolog bada jakąś "kryptydę" i odkrywa, że wszelkie relacje o spotkaniach z nią są mistyfikacjami, wszystkie zdjęcia są sfabrykowane itp., to znaczy że nie działa już jako kryptozoolog?


Oczywiscie że działa ,podważa tylko przedstawione w tym temacie relacje czy zdjęcia a nie istnienie samej kryptydy to chyba jasne  ::)

_________________
carter


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 12 Maj 2007, 18:43 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
carter napisał(a):
nikifoor napisał(a):
dopler napisał(a):
Chupas: Od kiedy to w nauce (a chyba wszyscy chcemy aby kryptozoologię uznać za naukę) należy udowadniać czegoś brak. Brak dowodu nie jest dowodem braku. ;)

A jeżeli kryptozoolog bada jakąś "kryptydę" i odkrywa, że wszelkie relacje o spotkaniach z nią są mistyfikacjami, wszystkie zdjęcia są sfabrykowane itp., to znaczy że nie działa już jako kryptozoolog?


Oczywiscie że działa ,podważa tylko przedstawione w tym temacie relacje czy zdjęcia a nie istnienie samej kryptydy to chyba jasne  ::)

To ja teraz mogę sobie wymyślić 50 kryptyd, powiedzmy sromoto, big boot itp., i wg Twojej logiki nikt nie może podważyć ich istnienia, mimo że nie ma żadnych przekonujących dowodów na ich istnienie. Jeżeli istnieje 10 dowodów na istnienie jakiejś kryptydy, i wszystkie zostaną podważone tak, że nikt nie będzie miał wątpliwości, to wtedy według mnie należy ją oficjalnie uznać za nieistniejącą.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 12 Maj 2007, 19:11 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Teoretycznie nikifoor masz rację i szanuję twoje poszanowanie dla prawdy i podzielam w pewnych miejscach twoje poglądy ale to znaczy że jeśli jakaś oryginalna kryptyda (nieznana duża papuga) istnieje tylko z przekazów ludów tubylczych, a te 15 dowodów porobionych przez przypadkowych ludzi, jakieś odciski śladów, filmy, zdjęcia okazały się wojownikiem wspaniałym, ręką człowieka czy kotem złotym to czy to znaczy że tysiącletnie opisy nieznanej papugi trzeba w ciągu miesiąca odwołać? Chyba nie.

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 12 Maj 2007, 20:24, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 12 Maj 2007, 20:51 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Nie chodziło mi o taki przypadek. Ale z tego, co napisał carter mogłoby wynikać, że w sytuacji, w której nagle w prasie pojawiaja się relacje o spotkaniach z dziwnymi zwierzętami, a po jakimś czasie okazuje się, że to zwierzę zostało wymyślone przez dziennikarza, to i tak nie można wykluczać jego istnienia. Ja to tak zrozumiałem.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 20 Cze 2007, 11:01 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
http://colisa.com.pl/?/apf.cgi - parę książek ale niestety nie po polsku  :(

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 23 Lip 2007, 14:50 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2007, 13:47
Posty: 57
Oto książki po polsku jakie udało mi się ostatnimi czasy znaleść i zakupić:
"Tajemnicze istoty" Tadeusz Oszubski, http://www.nieznany.pl/Tajemnicze-istoty-pri-444.html?reviews_id=23
Fajne to ale kto czyta lub czytał "Nieznany Świat" odrobinę się rozczaruje,część rozdziałów to artykuły z tego czasopisma żywcem ściągnięte.
"Powrót smoków" Hartwig Hausdorf, http://www.petlaczasu.pl/b4233
Tanie i dosyć ciekawę,mozna spokojnie kupić.
"Szamani, mumie, ałmysy - Tajemnice z serca Azji" Wojciech Grzelak, http://www.nieznany.pl/Szamani-mumie-almysy-Tajemnice-z-serca-Azji-pbi-2902.html
To taki przewodnik turystyczny po Ałtaju (dla kryptozoologów?),jest nawet mapka!Dużo informacji o ałmysach,głownie miejscowe anegdotki i legendy i garść wzmianek o innych dziwnych istotach.W środku są zdjęcia w tym jedno zdjęcie żywego ałmysa zrobione podobno przez autora i zdjęcia łapy znalezionej w lodowcu która miała być dowodem na ich istnieniem a teraz zagineła zagarnięta przez naukowców gdzieś wśród innych takich śladów. ::)

ps. wiecie gdzie można znaleść jakieś e-booki o kryptozoologi albo zamówić inne książki?


Ostatnio edytowany przez Bakeneko, 23 Lip 2007, 14:52, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 18 Wrz 2007, 22:38 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
"Powrót smoków" - nie dawno nabyłem za 6.99 zł w hipermarkecie. Na razie jestem na 1 rozdziale gdzie autor przytacza inne odkrycia kryptozoologiczne. Jak przeczytam całą to zrecenzuje obszerniej  ;D

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 18 Wrz 2007, 22:43 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
A w jakim konkretnie HM kupiłeś ?

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 16:07 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Dino - w Koninie (w okolicy mieszkam) znajduje się on w tym samym budynku co Polo Market

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 16:29 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Pierwsze słysze obydwie nazwy, pewnie jakieś regionalne sieci. A szkoda, liczyłem że w jakimś ogólnopolskim sklepie i będzie można poszukać w oddziale krakowskim :)

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 16:30 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2007, 23:05
Posty: 231
Czy warto kupić "Nieznane istoty" T. Oszubskiego? Na stronce podanej przez Bakenego jest za 27zł, niby nie dużo, ale nie chciałabym się rozczarować.

_________________
ImageKiedy bezpowrotnie tracimy to co najbardziej kochamy, nasze życie staje w martwym punkcie.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 16:47 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 10 Lip 2007, 08:29
Posty: 145
Ja kupiłem (za 29 zł i 90 gr dokładnie w Warszawskim Empiku na ul. Marszałkowskiej, 13 września  :P), przeczytałem, ale uczucia co do książki mam mieszane... Książka ma dokładnie 194 strony (moje wydanie)...
Trochę się nowych rzeczy dowiedziałem, ale szczerze mówiąć nie za dużo...
Jest tam m.in o Nessie, krakenie, Megalodonie, różnych przypadkach spotkanie pterodaktylów, olbrzymich nietperzach, syrenach, Mapingauri, mamutach i gryfach...
Nie wiem jaki jest Twój poziom wiedzy na temat kryptozoologi, więc trudno powiedzieć czy się nie rozczarujesz...
Jak chcesz wiedzieć więcej to napisz do mnie na GG: 301748...

@Virgo C. - na prawdę nie słyszłeś o Polo Markecie? To całkiem popularna sieć sklepów (przynajmniej w Warszawie)...  :)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 17:29 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
@FiFi
Nic nie słyszałem o tej firmie. Ale większość wakacji spędziłem w moich rodzinnych stronach (miasto 25 tys), a z tego co widze to na Dolnym Śląsku mają oddziały tylko we Wrocławiu. W każdym bądź razie oglądając mapę u nich ze zdziwiem stwierdziłem, iż w moich okolicach są dwa takie sklepy. I jeden nawet raz widziałem jadąc tramwajem, wtedy się zdziwiłem co to za nowy sklep w miejscu Biedronki otworzyli. Teraz już wiem ;)

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 17:32 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
FiFi, mógłbyś przepisać, jesli to nie problem, co autor pisze o Mapinguari?

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 18:12 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 10 Lip 2007, 08:29
Posty: 145
O Mapinguari jest ok. 10 stron, więc trochę by mi to zajęło (zwłaszcza, że najszybciej to ja nie pisze  :P )
Jutro raczej nie zacznę (szkoła muzyczna),a w piątek i w weekend mogę zacząć... Czy skończę? - nie wiem...
Ale zrobię to, choć nie wiem czy połowy tego co autor napisał Ty już nie wesz...  :)
W każdym razie będę pisał, a jak skończe to prześle Ci mailem...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 18:18 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
FiFi napisał(a):
O Mapinguari jest ok. 10 stron, więc trochę by mi to zajęło (zwłaszcza, że najszybciej to ja nie pisze  :P )
Jutro raczej nie zacznę (szkoła muzyczna),a w piątek i w weekend mogę zacząć... Czy skończę? - nie wiem...
Ale zrobię to, choć nie wiem czy połowy tego co autor napisał Ty już nie wesz...  :)
W każdym razie będę pisał, a jak skończe to prześle Ci mailem...

A nie masz możliwości zeskanować/zrobić fotkę?

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 19 Wrz 2007, 18:31 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 10 Lip 2007, 08:29
Posty: 145
Zeskanować - niestety nie...  :(
Zrobić fotkę - mam cyfrówkę, ale czy coś będzie widać...?
Mogę spróbować, ale dopiero w piątek...  :(


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 20 Wrz 2007, 12:30 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 04 Wrz 2007, 12:25
Posty: 92
Miejscowość: Brzozów
Ja mogę zeskanować jak chcecie.  ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 08 Lip 2008, 18:52 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Jakoś ostatnio czasu nie miałem, by poszukać w necie jakiś ciekawych informacji związanych z kryptozoologią, wiec postanowiłem zrobić to teraz.
Efekt był natychmiastowy co mnie bardzo zaskoczyło.

Wspomnę o pewnej książce, na co zresztą ten temat wskazuję, ale tu właśnie swego rodzaju niespodzianka bedzie, gdyż książka ta dostępna jest w Polsce....po polsku rzeczjasna.

Tytuł dla mnie wcześniej nieznany, ale może ktoś ma tą ksiażką lub mial bliski kontakt z nią.
Przejdźmy do sedna sprawy :

"Między człowiekiem a zwierzęciem" -  Walenty Sapunow

Cytuj:
Książka ta systematyzuje obecną wiedzę na temat zagadkowej istoty, która jednoczy w sobie cechy zwierzęce i ludzkie. W popularnej literaturze jest ona nazywana śnieżnym człowiekiem lub yeti. Systematyzacji i analizy zgromadzonego na ten temat materia łu autor dokonał w duchu kryptobiologii, dziedziny wprowadzającej tajemnicze zjawiska biologii w krąg wiedzy naukowej. Kryptobiologia odwołuje się między innymi do osiągnięć historii, matematyki i kryminologii; śnieżny człowiek jest przez tę dyscyplinę nauki traktowany jako zwykły i istniejący realnie gatunek zoologiczny, który wszedł w niezwykłe relacje z człowiekiem rozumnym i konkurował z nim o panowanie nad Ziemią. Celem książki jest prezentacja w popularnej formie najciekawszych historii spotkań ze śnieżnym człowiekiem i opatrzenie ich naukowymi komentarzami, napisanymi z pozycji nauki początku trzeciego tysiąclecia.

Walenty Sapunow urodził się w 1953 roku. Studiował genetykę i matematykę stosowaną na Uniwersytecie Leningradzkim (obecnie Petersburskim). W 1990 roku obronił pracę doktorską na temat fizyki systemów ponadorganicznych. Jest akademikiem Pietrowskiej Akademii Nauk i Sztuk. Członek rzeczywisty nowojorskiej akademii nauk. Ma w dorobku ponad 500 publikacji, wśród których są monografie naukowe, podręczniki i książki popularyzatorskie. Współtwórca kilku filmów o zagadkowych zwierzętach. Twórca nauki o rzadkich i tajemniczych obiektach biologicznych – kryptobiologii.


Cóż co tu dużo mówić, po pomurniku, to jest cel najwyższej rangi do zrealizowania w te wakacje.
Z chęcią przeczytam tą książką o ile ją znajdę w moim mieście....

Wątki z hominidami, nigdy mi sie nie znudzą...


LINK

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 08 Sty 2009, 17:18 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Paź 2008, 12:12
Posty: 143
W kategorii "fikcja literacka dla młodzieży" mamy ns. pozycje:
- "W pustyni i w puszczy" Sienkiewicza (wobo)

A czy to nie Mngwa?


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 08 Sty 2009, 17:24 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Paź 2008, 12:12
Posty: 143
W "Koralowej wyspie" R.M. Ballantyne'a był wątek o olbrzymim węgorzu na pewnej tropikalnej wyspie.Mia podobno jakieś 3 metry długości.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 08 Sty 2009, 19:29 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
O wobo już pisane było. Swoją drogą ma ktoś jakiegoś polskieo ebooka? Albo możliwość zeskanowania książi?

_________________
Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Książki
PostWysłany: 03 Lut 2009, 15:00 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2008, 13:29
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia
Właśnie zakupiłem perłe wśród książek chodzi mi o ,,Na tropie nieznanych zwierząt'' za dokładnie 15zł na allegro lekturka podobno bardzo fajna czekam aż tu dojdzie polecam.Swoją drogą ,,Powrót smoków.W poszukiwaniu ostatnich dinozaurów'' bardzo ciekawa książka.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Książki
PostWysłany: 01 Sie 2012, 10:20 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Widzę że ten temat jest dość stary ale też chciałem dodać swoje dwa grosze i wymienić parę ciekawych nie wspomnianych chyba wcześniej tu pozycji a ten temat najlepiej pasuje.

"Tajemnicze stworzenia" z Wyd Muza dość stare ale dokładne kompendium wiedzy kryptozoologicznej, polecam każdemu
"Między małpą a cyborgiem" Lucjan Znicz chociaż książka bardziej skupia się na nieznanych możliwościach ludzkiego mózgu (telekineza, pirokineza, stygmaty, bilokacja, samospalenie, poltergaisty, jasnowidzenie, itp.) są w niej trzy bardzo ciekawe rozdziały poświęcone homonidom (ok. 55 stron) zawierające sporo relacji a także przegląd człekopodobnych kryptyd z całego świata. Polecam każdemu bo cała książka jest niezwykle ciekawa.

-- 01 Sie 2012, 10:30 --

"Poczet potworów letnich" i "Powrót smoków" też przeczytałem i gorąco polecam. Ostatnio zaś udało mi się dorwać przez internet "Osobliwości życia ziemskiego" i czekam z utęsknieniem na paczkę. Chociaż z żalem stwierdzam że rynek książek o tej tematyce zamiera w tej chwili tylko Bellona wyda coś na ruski rok. Kiedyś z Amber wychodziło sporo (cała seria Księgi Tajemnic z której pochodziła co druga książka o kryptozoologii na naszym rynku) ale teraz kompletnie przerzucili się na romansidła i inne badziewie, a szkoda.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Książki
PostWysłany: 09 Sie 2012, 06:19 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Mam takie pytanie apropo książki Tajemnicze istoty Tadeusza Oszubskiego, otóż może ktoś wyjaśnić o czym są rozdziały Zwierzę nuklearne i Życie pod Słońcem, bo o ile do tego pierwszego domyślam się że chodzi o mutacje wywołane promieniowaniem (ale mógłby ktoś napisać o co chodzi tak dokładniej) to o tym drugim nie mam pojęcia o co chodzi.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Książki
PostWysłany: 09 Sie 2012, 11:28 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Mniej więcej masz racje. Rozdział poświęcony jest zmiano w faunie spowodowanym próbami jądrowymi (USA) oraz wypadkami (były ZSRR) - wilkopsy na Ukrainie, dziwne gryzonie na pustyni w Newadzie.
Drugi wspomniany rozdział jest poświęcony szukaniu dowodów na istnienie życia poza Ziemią, m.in. niby odciski bakterii z Marsa.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 91 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group